TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Lukaku, ambitieuze plannen Anderlecht'

597 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Lukaku, ambitieuze plannen Anderlecht'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht staat een drukke zomer voor de deur. CEO Sports Jesper Fredberg benadrukt nogmaals dat Paars-Wit zich gevoelig wil versterken. Een zevental nieuwe spelers wordt verwacht, al zullen dat zeker niet allemaal titularissen zijn. Wel moeten die aanwinsten de kern een stevige kwaliteitsinjectie geven.



Maar in de eerste plaats zullen er ook een aantal spelers vertrekken. Zo heeft belofte Nils De Wilde al laten weten dat hij Anderlecht zal verlaten. De 20-jarige kon dit seizoen geen vaste basisplaats afdwingen bij RSCA Futures en ziet weinig perspectieven op een doorbraak. Hij geniet wel heel wat interesse, want Standard, Westerlo en Excelsior zouden al geïnformeerd hebben.

Aan inkomende zijde valt nu ook een opmerkelijke naam. Volgens Franse bronnen zou Paars-Wit namelijk denken aan de komst van Brecht Dejaegere, die einde contract is bij Toulouse. De 32-jarige middenvelder zag een overeenkomst met Bordeaux afspringen en zou daardoor terugkeren naar België. Onlangs flirtte hij nog openlijk met Club, maar mogelijk strijkt hij dus in het Lotto Park neer.



Club Brugge activeert zich stilaan op de transfermarkt. Het wil af van een pak overbodige spelers en voor Cyle Larin is een oplossing in de maak. De Canadese spits presteerde de voorbije maanden sterk op huurbasis bij Real Valladolid en de Spanjaarden zijn dan ook van plan om zijn aankoopoptie van 2 miljoen euro te lichten. Als ze zich zondag weten te redden op de laatste speeldag in La Liga, zal dat automatisch gebeuren.

Ook voor Faitout Maouassa zal er wellicht vrij vlot een nieuwe club gevonden worden. De linksachter draaide een goed seizoen tijdens zijn uitleenbeurt aan Montpellier en dat levert hem interesse op uit verschillende topcompetities. Onder meer Werder Bremen en Sheffield United zouden de Fransman graag binnenhalen. Club zal dus zeker de nodige miljoenen kunnen vangen.



Aan inkomende zijde werkt Club aan de komst van Hugo Vetlesen. De voornaamste concurrent voor de handtekening van de Noorse middenvelder lijkt Feyenoord te worden. Het goede nieuws voor Club is wel dat de Nederlandse kampioen nog geen persoonlijk akkoord zou hebben met de speler, in tegenstelling tot wat eerder geschreven werd.

Daarnaast speurt Blauw-Zwart ook het buitenland af naar piepjong talent. Zo zouden ze hun oog laten vallen hebben op een 17-jarige Pool, want Jakub Krzyzanowski, een linksachter van Wisla Krakau, zou Brugse interesse genieten. Er is wel zeer stevige concurrentie, want ook Juventus zou op het talent azen.



Alexander Blessin kan een opgemerkte terugkeer maken in de Jupiler Pro League. De Duitser zou de nieuwe trainer moeten worden van RWDM als dat Vincent Euvrard - genoemd bij KV Kortrijk en Standard - ziet vertrekken. In Molenbeek zou hij herenigd worden met Gauthier Ganaye, die er de nieuwe CEO moet worden en hem destijds al naar Oostende haalde.

Buitenland

Er is nog veel onzekerheid over de toekomst van Romelu Lukaku. De Rode Duivel geeft er zelf alvast de voorkeur aan om bij Internazionale te blijven, maar dat moet dan wel een nieuw akkoord vinden met Chelsea. Voorlopig is er daarover nog geen beslissing genomen, maar er staan wel al onderhandelingen tussen alle partijen gepland na de Champions League-finale. De droom van Lukaku is dus nog steeds levend.



Vincent Kompany trekt straks de Premier League in met Burnley en wil daarvoor meteen een zeer fraaie aanwinst binnenhalen. Hij zou namelijk Fabian Ruiz bovenaan zijn verlanglijstje gezet hebben. De Spaanse international mag bij een goed bod na één jaar alweer vertrekken bij PSG en daar zou Kompany graag van willen profiteren. De middenvelder heeft zelf wel weinig zin om zijn stevige contract in Parijs, dat nog vier jaar doorloopt, zomaar te laten schieten.

De voorbije dagen zag het er plots ook naar uit dat Karim Benzema zou kunnen vertrekken bij Real Madrid. De Gouden Bal had een zeer lucratief aanbod uit Saudi-Arabië op zak en leek zeer geneigd om dat op zijn 35ste aan te nemen. Maar nu lijkt de Franse spits toch van gedacht veranderd te zijn: hij zou alsnog bij Real blijven en zijn contract met één jaar verlengen.

Zal Anderlecht versterkt uit de transferzomer komen?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

37
37
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

32
32
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

175
175
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

136
136
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

37
37
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

350
350
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

143
143
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

446
446
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

56
56
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

108
108
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

44
44
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

334
334
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

688
688
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

511
511
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

149
149
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1110
1110
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

662
662
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

249
249
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

513
513
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

252
252
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1269
1269
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

640
640

Meer sportnieuws