TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Lukaku, ambitieuze plannen Anderlecht'

597
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Lukaku, ambitieuze plannen Anderlecht'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht staat een drukke zomer voor de deur. CEO Sports Jesper Fredberg benadrukt nogmaals dat Paars-Wit zich gevoelig wil versterken. Een zevental nieuwe spelers wordt verwacht, al zullen dat zeker niet allemaal titularissen zijn. Wel moeten die aanwinsten de kern een stevige kwaliteitsinjectie geven.



Maar in de eerste plaats zullen er ook een aantal spelers vertrekken. Zo heeft belofte Nils De Wilde al laten weten dat hij Anderlecht zal verlaten. De 20-jarige kon dit seizoen geen vaste basisplaats afdwingen bij RSCA Futures en ziet weinig perspectieven op een doorbraak. Hij geniet wel heel wat interesse, want Standard, Westerlo en Excelsior zouden al geïnformeerd hebben.

Aan inkomende zijde valt nu ook een opmerkelijke naam. Volgens Franse bronnen zou Paars-Wit namelijk denken aan de komst van Brecht Dejaegere, die einde contract is bij Toulouse. De 32-jarige middenvelder zag een overeenkomst met Bordeaux afspringen en zou daardoor terugkeren naar België. Onlangs flirtte hij nog openlijk met Club, maar mogelijk strijkt hij dus in het Lotto Park neer.



Club Brugge activeert zich stilaan op de transfermarkt. Het wil af van een pak overbodige spelers en voor Cyle Larin is een oplossing in de maak. De Canadese spits presteerde de voorbije maanden sterk op huurbasis bij Real Valladolid en de Spanjaarden zijn dan ook van plan om zijn aankoopoptie van 2 miljoen euro te lichten. Als ze zich zondag weten te redden op de laatste speeldag in La Liga, zal dat automatisch gebeuren.

Ook voor Faitout Maouassa zal er wellicht vrij vlot een nieuwe club gevonden worden. De linksachter draaide een goed seizoen tijdens zijn uitleenbeurt aan Montpellier en dat levert hem interesse op uit verschillende topcompetities. Onder meer Werder Bremen en Sheffield United zouden de Fransman graag binnenhalen. Club zal dus zeker de nodige miljoenen kunnen vangen.



Aan inkomende zijde werkt Club aan de komst van Hugo Vetlesen. De voornaamste concurrent voor de handtekening van de Noorse middenvelder lijkt Feyenoord te worden. Het goede nieuws voor Club is wel dat de Nederlandse kampioen nog geen persoonlijk akkoord zou hebben met de speler, in tegenstelling tot wat eerder geschreven werd.

Daarnaast speurt Blauw-Zwart ook het buitenland af naar piepjong talent. Zo zouden ze hun oog laten vallen hebben op een 17-jarige Pool, want Jakub Krzyzanowski, een linksachter van Wisla Krakau, zou Brugse interesse genieten. Er is wel zeer stevige concurrentie, want ook Juventus zou op het talent azen.



Alexander Blessin kan een opgemerkte terugkeer maken in de Jupiler Pro League. De Duitser zou de nieuwe trainer moeten worden van RWDM als dat Vincent Euvrard - genoemd bij KV Kortrijk en Standard - ziet vertrekken. In Molenbeek zou hij herenigd worden met Gauthier Ganaye, die er de nieuwe CEO moet worden en hem destijds al naar Oostende haalde.

Buitenland

Er is nog veel onzekerheid over de toekomst van Romelu Lukaku. De Rode Duivel geeft er zelf alvast de voorkeur aan om bij Internazionale te blijven, maar dat moet dan wel een nieuw akkoord vinden met Chelsea. Voorlopig is er daarover nog geen beslissing genomen, maar er staan wel al onderhandelingen tussen alle partijen gepland na de Champions League-finale. De droom van Lukaku is dus nog steeds levend.



Vincent Kompany trekt straks de Premier League in met Burnley en wil daarvoor meteen een zeer fraaie aanwinst binnenhalen. Hij zou namelijk Fabian Ruiz bovenaan zijn verlanglijstje gezet hebben. De Spaanse international mag bij een goed bod na één jaar alweer vertrekken bij PSG en daar zou Kompany graag van willen profiteren. De middenvelder heeft zelf wel weinig zin om zijn stevige contract in Parijs, dat nog vier jaar doorloopt, zomaar te laten schieten.

De voorbije dagen zag het er plots ook naar uit dat Karim Benzema zou kunnen vertrekken bij Real Madrid. De Gouden Bal had een zeer lucratief aanbod uit Saudi-Arabië op zak en leek zeer geneigd om dat op zijn 35ste aan te nemen. Maar nu lijkt de Franse spits toch van gedacht veranderd te zijn: hij zou alsnog bij Real blijven en zijn contract met één jaar verlengen.

Zal Anderlecht versterkt uit de transferzomer komen?

Meest recent

Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

7
7
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

7
7
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

36
36
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

66
66
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

86
86
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

195
195
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

208
208
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

100
100
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

113
113
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

194
194
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

161
161
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

235
235
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

294
294
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

194
194
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

223
223
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

104
104
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

88
88
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

241
241
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

48
48
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

133
133
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

234
234
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

922
922
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

107
107
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

183
183
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

210
210

Meer sportnieuws