TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Lukaku, ambitieuze plannen Anderlecht'

597 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Lukaku, ambitieuze plannen Anderlecht'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht staat een drukke zomer voor de deur. CEO Sports Jesper Fredberg benadrukt nogmaals dat Paars-Wit zich gevoelig wil versterken. Een zevental nieuwe spelers wordt verwacht, al zullen dat zeker niet allemaal titularissen zijn. Wel moeten die aanwinsten de kern een stevige kwaliteitsinjectie geven.



Maar in de eerste plaats zullen er ook een aantal spelers vertrekken. Zo heeft belofte Nils De Wilde al laten weten dat hij Anderlecht zal verlaten. De 20-jarige kon dit seizoen geen vaste basisplaats afdwingen bij RSCA Futures en ziet weinig perspectieven op een doorbraak. Hij geniet wel heel wat interesse, want Standard, Westerlo en Excelsior zouden al geïnformeerd hebben.

Aan inkomende zijde valt nu ook een opmerkelijke naam. Volgens Franse bronnen zou Paars-Wit namelijk denken aan de komst van Brecht Dejaegere, die einde contract is bij Toulouse. De 32-jarige middenvelder zag een overeenkomst met Bordeaux afspringen en zou daardoor terugkeren naar België. Onlangs flirtte hij nog openlijk met Club, maar mogelijk strijkt hij dus in het Lotto Park neer.



Club Brugge activeert zich stilaan op de transfermarkt. Het wil af van een pak overbodige spelers en voor Cyle Larin is een oplossing in de maak. De Canadese spits presteerde de voorbije maanden sterk op huurbasis bij Real Valladolid en de Spanjaarden zijn dan ook van plan om zijn aankoopoptie van 2 miljoen euro te lichten. Als ze zich zondag weten te redden op de laatste speeldag in La Liga, zal dat automatisch gebeuren.

Ook voor Faitout Maouassa zal er wellicht vrij vlot een nieuwe club gevonden worden. De linksachter draaide een goed seizoen tijdens zijn uitleenbeurt aan Montpellier en dat levert hem interesse op uit verschillende topcompetities. Onder meer Werder Bremen en Sheffield United zouden de Fransman graag binnenhalen. Club zal dus zeker de nodige miljoenen kunnen vangen.



Aan inkomende zijde werkt Club aan de komst van Hugo Vetlesen. De voornaamste concurrent voor de handtekening van de Noorse middenvelder lijkt Feyenoord te worden. Het goede nieuws voor Club is wel dat de Nederlandse kampioen nog geen persoonlijk akkoord zou hebben met de speler, in tegenstelling tot wat eerder geschreven werd.

Daarnaast speurt Blauw-Zwart ook het buitenland af naar piepjong talent. Zo zouden ze hun oog laten vallen hebben op een 17-jarige Pool, want Jakub Krzyzanowski, een linksachter van Wisla Krakau, zou Brugse interesse genieten. Er is wel zeer stevige concurrentie, want ook Juventus zou op het talent azen.



Alexander Blessin kan een opgemerkte terugkeer maken in de Jupiler Pro League. De Duitser zou de nieuwe trainer moeten worden van RWDM als dat Vincent Euvrard - genoemd bij KV Kortrijk en Standard - ziet vertrekken. In Molenbeek zou hij herenigd worden met Gauthier Ganaye, die er de nieuwe CEO moet worden en hem destijds al naar Oostende haalde.

Buitenland

Er is nog veel onzekerheid over de toekomst van Romelu Lukaku. De Rode Duivel geeft er zelf alvast de voorkeur aan om bij Internazionale te blijven, maar dat moet dan wel een nieuw akkoord vinden met Chelsea. Voorlopig is er daarover nog geen beslissing genomen, maar er staan wel al onderhandelingen tussen alle partijen gepland na de Champions League-finale. De droom van Lukaku is dus nog steeds levend.



Vincent Kompany trekt straks de Premier League in met Burnley en wil daarvoor meteen een zeer fraaie aanwinst binnenhalen. Hij zou namelijk Fabian Ruiz bovenaan zijn verlanglijstje gezet hebben. De Spaanse international mag bij een goed bod na één jaar alweer vertrekken bij PSG en daar zou Kompany graag van willen profiteren. De middenvelder heeft zelf wel weinig zin om zijn stevige contract in Parijs, dat nog vier jaar doorloopt, zomaar te laten schieten.

De voorbije dagen zag het er plots ook naar uit dat Karim Benzema zou kunnen vertrekken bij Real Madrid. De Gouden Bal had een zeer lucratief aanbod uit Saudi-Arabië op zak en leek zeer geneigd om dat op zijn 35ste aan te nemen. Maar nu lijkt de Franse spits toch van gedacht veranderd te zijn: hij zou alsnog bij Real blijven en zijn contract met één jaar verlengen.

Zal Anderlecht versterkt uit de transferzomer komen?

Meest recent

Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

41
41
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

156
156
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

220
220
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

66
66
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

321
321
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

120
120
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

41
41
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

465
465
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

269
269
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

226
226
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

483
483
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

189
189
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

95
95
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

104
104
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

80
80
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

56
56
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

252
252
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

102
102
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

352
352
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

409
409
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

105
105
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

400
400
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

46
46
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

556
556
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

386
386

Meer sportnieuws