Union-CEO verbaast over 'ongelofelijke' competitie

125 stemmen
Union-CEO verbaast over 'ongelofelijke' competitie

Voor het tweede seizoen op rij is Royal Union SG een van de kandidaten voor de titel. De Brusselse traditieclub zag het kampioenschap vorig jaar door hun vingers glippen in de play-offs, maar deze keer doen ze wel tot op het einde mee. CEO Philippe Bormans ziet alvast één groot verschil in vergelijking met 2021-22.


Vorig seizoen was Union de meest dominante ploeg in de reguliere competitie en begon aan als leider aan de play-offs. Het sprookje kwam echter ten einde toen Club Brugge hen voorbij ging in de eindrondes en de Brusselaars zich tevreden moesten stellen met plaats twee. Volgens CEO Bormans had dat vooral te maken met de halvering van de punten. "Het kan een mentale impact hebben. Vorig jaar hadden we daar last van", vertelde hij aan Het Laatste Nieuws. 

Dit seizoen speelde diezelfde halvering veel minder mee denkt Bormans. "We hadden zo'n drukke kalender, waardoor we amper naar de stand hebben kunnen kijken of konden rekenen", aldus de CEO. "We zullen dit jaar 57 officiële wedstrijden gespeeld hebben. Dat zijn 2 competities tegelijk en dat is eigenlijk ongelooflijk."

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

TITELKANSEN

Union neemt het komende zondag op in eigen huis tegen Club Brugge. De manschappen van coach Karel Geraerts hebben hun lot echter niet meer in eigen handen en moeten hopen dat Antwerp punten laat liggen. De Brusselaars zullen echter niet te veel moeten focussen op de andere partij dit weekend en vol moeten gaan voor de overwinning tegen Blauw-Zwart.

Wordt Union kampioen?

Meest recent

'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

1
1
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

8
8
Voetbalfan in de wolken: nieuwe grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

79
79
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

121
121
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

152
152
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

209
209
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

40
40
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

87
87
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

124
124
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

53
53
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

103
103
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

153
153
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

126
126
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

80
80
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

419
419
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

148
148
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

32
32
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

79
79
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

327
327
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

309
309
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

105
105
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

159
159
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

124
124
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

162
162
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

301
301

Meer sportnieuws