Vandenbempt vlijmscherp voor Club-aanhang: "Extreem leedvermaak"

door
Vandenbempt vlijmscherp voor Club-aanhang:

Analist Peter Vandenbempt blikte in Het Nieuwsblad nog eens terug op de vreemde taferelen in Jan Breydel vorig weekend. De fans van Club Brugge vierden mee voor de doelpunten van KRC Genk, en dat in eigen huis. Het is duidelijk dat de Blauw-Zwart-aanhang er alles aan wil doen om te voorkomen dat Antwerp met de titel aan de haal gaat. 


“Een extreme uiting van leedvermaak was het, die we in ons voetbal nooit eerder hebben gezien. En zondag kunnen de Brugse fans zelfs mee de titel van Union vieren. Ten koste van Antwerp”, aldus Vandenbempt. Antwerp moet winnen op het veld van KRC Genk om zeker te zijn van de landstitel, Club Brugge neemt het dan weer op tegen Union en kan hen een handje helpen. 

Maar van waar komt die haat tussen Antwerp en Club Brugge? Gaat het om simpele rivaliteit of is er iets meer aan de hand? “Op basis van wetenschappelijke bevindingen betekent dat bijvoorbeeld dat de Club-supporter op dit moment jaloers is op Antwerp. Dat Antwerp heel belangrijk is voor de Club-fan en dat hij de Great Old de titel niet gunt, precies omdat hij die zelf zó graag wil.”

LEES OOK: Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

COMPLIMENT

Club Brugge kende een minder seizoen, ondanks het feit dat het uitstekend speelde in de Champions League. De West-Vlaamse topclub hoopt in 2023-24 wel weer mee te doen voor de titel  “Veel erger dan een tegenstander die lacht om je verlies is zijn onverschilligheid. Het leedvermaak over Antwerp is gewoon een compliment”, besloot Vandenbempt. 

Begrijp jij de redenering van Vandenbempt?

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

54
54
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

18
18
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

32
32
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

142
142
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

199
199
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

172
172
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

264
264
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

79
79
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

173
173
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

177
177
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

959
959
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

81
81
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

115
115
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

342
342
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

144
144
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

486
486
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

49
49
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

201
201
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

239
239
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

271
271
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

172
172
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

208
208
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

433
433
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

716
716

Meer sportnieuws