AA Gent neemt afscheid van Lombaerts

door
AA Gent neemt afscheid van Lombaerts

AA Gent kende een wisselvallig seizoen, waarin het naast een plaats in de top vier greep maar wel de kwartfinale van de Conference League haalde en in de Europe Play-Off een nieuw ticket voor die Europese beker wist af te dwingen. In de zomer staat er wel één en ander op veranderen in de Ghelamco Arena. Ook de staf van Hein Vanhaezebrouck ondergaat wijzigingen.


De Gentse coach ziet immers één van zijn assistenten vertrekken, want AA Gent bevestigt dat Nicolas Lombaerts de club zal verlaten. De 38-jarige ex-verdediger was in de zomer van 2021 geleden teruggekeerd naar de club waar hij tussen 2004 en 2007 zijn spelerscarrière gelanceerd had, deze keer om zijn trainerscarrière te beginnen. Na twee seizoenen zal hij zijn aflopende contract echter niet verlengen.

"Mijn contract loopt af en dan weet je dat de vraag van de club zal komen over hoe je je toekomst ziet en wat zij van plan zijn. Finaal heb ik besloten dat ik niet zou verder doen. De reden is simpel: het is een familiale keuze", legt Lombaerts uit op de website van de Buffalo's. "Mijn kinderen zijn 3 en 7 jaar en ik zie ze heel weinig. Weekends zijn in het voetbal quasi onbestaande en de grote vakantie is de drukste periode van het jaar."

LEES OOK: Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

Definitief afscheid van het voetbal?

Voorlopig neemt Lombaerts afscheid van de voetbalwereld, maar dat hoeft niet definitief te zijn. "Ik zeg niet dat ik nooit meer trainer zal zijn, maar kan ook niet beloven dat ik het wel ooit word", laat hij zijn opties nog open. "Ik heb veel bijgeleerd, vond het superleuk en ben heel blij met kans die ik hier gekregen heb, maar het is vooral een familiale beslissing. Ik ben erin gestapt met de idee het te proberen en het is me zeker niet tegengevallen."


Een aderlating voor AA Gent?

Meest recent

'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

39
39
‘Kompany maakt Real Madrid gek: stunt van 11M nabij?’

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

67
67
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

35
35
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

165
165
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

26
26
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

49
49
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

243
243
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

214
214
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

127
127
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

82
82
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

93
93
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

277
277
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

221
221
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

80
80
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

354
354
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

119
119
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

280
280
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

423
423
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

269
269
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

695
695
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

262
262
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

182
182
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

126
126
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

186
186
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

101
101

Meer sportnieuws