Drama voor fans? 'Club Brugge Europees niet meer in België'

1112 stemmen
Drama voor fans? 'Club Brugge Europees niet meer in België'

Het is een vreemde week geweest voor Club Brugge. Niemand sprak nog over de laatste competitiewedstrijd van zondag tegen Union, want enkele dagen geleden raakte bekend dat Bart Verhaeghe de club te koop gezet heeft. Na twaalf jaar aan het roer gestaan te hebben, lijkt de sterke man er genoeg van te hebben. Eén van de factoren die ongetwijfeld zal meespelen, is de slakkengang waarmee het stadiondossier voortgaat.


Het was van het prille begin de ambitie van Verhaeghe om Club eindelijk een nieuw stadion te bezorgen, maar intussen staat Blauw-Zwart op dat vlak eigenlijk nog geen stap verder. Nadat in februari de omgevingsvergunning voor de bouw van een nieuwe tempel op de Olympiasite vernietigd werd, mocht het weer opnieuw beginnen. Daardoor blijft Club voorlopig gekluisterd aan het Jan Breydelstadion en dat is een flinke rem op hun groei.

Niet alleen zit het stadion voor elke wedstrijd afgeladen vol, het is gewoon versleten. Jan Breydel zit onder de schimmel en betonrot en de voorbije maanden verschenen al meermaals schrijnende beelden op sociale media. Daardoor komen stilaan ook de Europese ambities van Club in gevaar. Het Laatste Nieuws schrijft immers dat het stadion vanaf 2024 mogelijk niet maar aan de Europese normen zal voldoen, als de UEFA die gaat verstrengen.

LEES OOK: 'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Uitwijken naar Rijsel

In dat geval zou Club dus een nieuwe thuishaven moeten vinden voor zijn Europese wedstrijden en dat zou toch ongezien zijn voor een team met hun status. Dat zou betekenen dat ze zelfs de landsgrenzen over zouden moeten trekken. Burgemeester Dirk De fauw geeft immers in HLN aan dat de Gentse Ghelamco Arena geen optie is wegens te klein. Daardoor is het stadion van Lille het dichtstbijzijnde geschikte onderkomen. Het zou toch ronduit bizar zijn moest Club zijn Europese matchen in Frankrijk gaan spelen, maar het is zeker niet uitgesloten.

Geloof je dat het zover zal komen?

Meest recent

'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

8
8
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

34
34
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

95
95
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

122
122
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

67
67
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

102
102
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

46
46
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

377
377
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

91
91
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

282
282
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

312
312
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

856
856
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

130
130
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

620
620
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

186
186
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

185
185
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

331
331
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

100
100
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

511
511
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

206
206
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

295
295
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

157
157
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

216
216
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

120
120
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0

Meer sportnieuws