Gedurfde zet Club Brugge: spurtbom moet Mata vervangen

1057
Gedurfde zet Club Brugge: spurtbom moet Mata vervangen

Op de positie van rechtsachter staat Club Brugge voor een grote uitdaging. Clinton Mata en Denis Odoi zijn op dit moment geen langetermijnoplossingen en hun prestaties laten al een tijdje te wensen over. Kyriani Sabbe (18) is dan weer een groot talent, maar voor een basisplaats in de eerste ploeg is het nog te vroeg. Daarom is Club Brugge op zoek naar andere opties om de positie van rechtsachter te versterken. Een van de namen die genoemd wordt, is Mattia Zanotti, een 20-jarige speler van Internazionale. Zanotti kan de hele flank bestrijken in zijn eentje, en hij is tevens explosief en zeer snel op de eerste meters.

LEES OOK: Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Vernieuwing op de rechtsachter

Club Brugge is bezig aan een turbulent seizoen, zowel op als naast het veld. De aanstelling van de nieuwe coach voor het volgende seizoen, Ronny Deila, heeft voor de nodige opschudding gezorgd, en het recente nieuws over de verkoop van de club sloeg in als een bom. Ondertussen moet Club Brugge zich ook goed voorbereiden op het volgende seizoen, want er zullen veel veranderingen plaatsvinden in de huidige spelersselectie. Het vertrek van belangrijke spelers zoals onder meer Noa Lang, Andreas Skov Olsen en Tajon Buchanan lijkt onvermijdelijk, waardoor er dringend versterking nodig is op verschillende posities.

Op de positie van rechtsachter staat Club Brugge bijvoorbeeld voor een grote uitdaging. Clinton Mata en Denis Odoi zijn op dit moment geen langetermijnoplossingen en hun prestaties laten al een tijdje te wensen over. Vincent Mannaert heeft onlangs benadrukt dat de huidige as van de ploeg Simon Mignolet, Brandon Mechele, Hans Vanaken en Clinton Mata lange tijd uitstekend heeft gepresteerd, maar dat het lastig is om precies te voorspellen wanneer zo'n as over zijn hoogtepunt heen is. Bovendien kampt de Angolees al enige tijd met fysieke ongemakken en lijkt hij niet meer volledig topfit te zijn.



Clinton Mata heeft dit seizoen een mindere vorm laten zien en het lijkt erop dat hij zijn vroegere topniveau niet meer zal bereiken. Op 30-jarige leeftijd is er weinig ruimte voor verdere ontwikkeling, en hij moet zich zeker aangesproken voelen nadat Vincent Mannaert zich afvraagt of de as van de ploeg over zijn hoogtepunt heen is. Hoewel Kyriani Sabbe wordt gezien als een veelbelovend talent, is de 18-jarige nog niet klaar om de rol van basisspeler op zich te nemen. Daarom is Club Brugge op zoek naar andere opties om de positie van rechtsachter te versterken. Een van de namen die genoemd wordt, is Mattia Zanotti, een 20-jarige speler van Internazionale.

Lieveling van Simone Inzaghi

Mattia Zanotti maakte vorig seizoen zijn debuut in het eerste elftal van Internazionale, en hij was de eerste tiener die de kans kreeg van coach Simone Inzaghi tijdens zijn bewind bij de club. Inzaghi heeft veel vertrouwen in de jonge verdediger en volgens berichten in La Gazzetta dello Sport is het niet de bedoeling om Zanotti op korte termijn te laten vertrekken. Hij wordt gezien als een veelbelovend talent voor de toekomst en het is waarschijnlijk dat hij volgend seizoen meer speeltijd zal krijgen, mede door de onzekere situatie rondom Denzel Dumfries en de leeftijd van Matteo Darmian.



Het lijkt dus alleszins niet gemakkelijk voor Club Brugge om Mattia Zanotti los te weken bij Internazionale. De Italiaanse U20-international heeft nog een contract bij de club tot en met 2025, wat het onderhandelingsproces nog meer bemoeilijkt. Bovendien tonen andere clubs zoals AZ Alkmaar, FC Emmen en RKC Waalwijk, evenals verschillende Italiaanse teams, ook interesse in de verdediger. Er zijn ook geruchten dat Zanotti mogelijk als onderdeel van een ruildeal kan worden gebruikt, met het doel om Francesco Acerbi, die momenteel op huurbasis bij Internazionale speelt, definitief aan te trekken van Lazio.

Zoals Javier Zanetti

Mattia Zanotti is een getalenteerde rechtsback, en zijn veelzijdigheid stelt hem ook in staat om als centrale verdediger, vleugelspeler en op het middenveld te spelen. Met zijn lage zwaartepunt is Zanotti snel en explosief in de eerste meters. Hij komt het beste tot zijn recht in een viermansverdediging, waarin hij optimaal kan presteren. De 20-jarige staat bekend om zijn grote arbeidsethos, fysieke kwaliteiten en alertheid. Zanotti heeft het vermogen om de hele flank te bestrijken in zijn eentje, wat hem de bijnaam ‘Il Trattore’ of ‘de tractor’ heeft opgeleverd. Deze bijnaam is niet toevallig, aangezien hij geïnspireerd is door het Argentijnse clubicoon Javier Zanetti, die dezelfde bijnaam en speelstijl had en dezelfde positie bekleedde. “Ik heb Javier Zanetti altijd verafgood, hij is mijn belangrijkste rolmodel”, aldus Zanotti over zijn idool. Zanotti steelt met zijn ogen van zijn huidige teamgenoten bij Internazionale, vooral van spelers zoals Federico Dimarco, Matteo Darmian, Raoul Bellanova en Denzel Dumfries.

Club Brugge heeft een nieuwe rechtsachter nodig

Meest recent

Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

65
65
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

12
12
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

103
103
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

23
23
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

95
95
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

159
159
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

289
289
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

253
253
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

80
80
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

76
76
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

278
278
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

128
128
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

456
456
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

346
346
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

256
256
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

414
414
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

209
209
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

332
332
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

186
186
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

187
187
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

54
54
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

90
90
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

107
107
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

225
225
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

30
30

Meer sportnieuws