Gedurfde zet Club Brugge: spurtbom moet Mata vervangen

door
Gedurfde zet Club Brugge: spurtbom moet Mata vervangen

Op de positie van rechtsachter staat Club Brugge voor een grote uitdaging. Clinton Mata en Denis Odoi zijn op dit moment geen langetermijnoplossingen en hun prestaties laten al een tijdje te wensen over. Kyriani Sabbe (18) is dan weer een groot talent, maar voor een basisplaats in de eerste ploeg is het nog te vroeg. Daarom is Club Brugge op zoek naar andere opties om de positie van rechtsachter te versterken. Een van de namen die genoemd wordt, is Mattia Zanotti, een 20-jarige speler van Internazionale. Zanotti kan de hele flank bestrijken in zijn eentje, en hij is tevens explosief en zeer snel op de eerste meters.

LEES OOK: 'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Vernieuwing op de rechtsachter

Club Brugge is bezig aan een turbulent seizoen, zowel op als naast het veld. De aanstelling van de nieuwe coach voor het volgende seizoen, Ronny Deila, heeft voor de nodige opschudding gezorgd, en het recente nieuws over de verkoop van de club sloeg in als een bom. Ondertussen moet Club Brugge zich ook goed voorbereiden op het volgende seizoen, want er zullen veel veranderingen plaatsvinden in de huidige spelersselectie. Het vertrek van belangrijke spelers zoals onder meer Noa Lang, Andreas Skov Olsen en Tajon Buchanan lijkt onvermijdelijk, waardoor er dringend versterking nodig is op verschillende posities.

Op de positie van rechtsachter staat Club Brugge bijvoorbeeld voor een grote uitdaging. Clinton Mata en Denis Odoi zijn op dit moment geen langetermijnoplossingen en hun prestaties laten al een tijdje te wensen over. Vincent Mannaert heeft onlangs benadrukt dat de huidige as van de ploeg Simon Mignolet, Brandon Mechele, Hans Vanaken en Clinton Mata lange tijd uitstekend heeft gepresteerd, maar dat het lastig is om precies te voorspellen wanneer zo'n as over zijn hoogtepunt heen is. Bovendien kampt de Angolees al enige tijd met fysieke ongemakken en lijkt hij niet meer volledig topfit te zijn.



Clinton Mata heeft dit seizoen een mindere vorm laten zien en het lijkt erop dat hij zijn vroegere topniveau niet meer zal bereiken. Op 30-jarige leeftijd is er weinig ruimte voor verdere ontwikkeling, en hij moet zich zeker aangesproken voelen nadat Vincent Mannaert zich afvraagt of de as van de ploeg over zijn hoogtepunt heen is. Hoewel Kyriani Sabbe wordt gezien als een veelbelovend talent, is de 18-jarige nog niet klaar om de rol van basisspeler op zich te nemen. Daarom is Club Brugge op zoek naar andere opties om de positie van rechtsachter te versterken. Een van de namen die genoemd wordt, is Mattia Zanotti, een 20-jarige speler van Internazionale.

Lieveling van Simone Inzaghi

Mattia Zanotti maakte vorig seizoen zijn debuut in het eerste elftal van Internazionale, en hij was de eerste tiener die de kans kreeg van coach Simone Inzaghi tijdens zijn bewind bij de club. Inzaghi heeft veel vertrouwen in de jonge verdediger en volgens berichten in La Gazzetta dello Sport is het niet de bedoeling om Zanotti op korte termijn te laten vertrekken. Hij wordt gezien als een veelbelovend talent voor de toekomst en het is waarschijnlijk dat hij volgend seizoen meer speeltijd zal krijgen, mede door de onzekere situatie rondom Denzel Dumfries en de leeftijd van Matteo Darmian.



Het lijkt dus alleszins niet gemakkelijk voor Club Brugge om Mattia Zanotti los te weken bij Internazionale. De Italiaanse U20-international heeft nog een contract bij de club tot en met 2025, wat het onderhandelingsproces nog meer bemoeilijkt. Bovendien tonen andere clubs zoals AZ Alkmaar, FC Emmen en RKC Waalwijk, evenals verschillende Italiaanse teams, ook interesse in de verdediger. Er zijn ook geruchten dat Zanotti mogelijk als onderdeel van een ruildeal kan worden gebruikt, met het doel om Francesco Acerbi, die momenteel op huurbasis bij Internazionale speelt, definitief aan te trekken van Lazio.

Zoals Javier Zanetti

Mattia Zanotti is een getalenteerde rechtsback, en zijn veelzijdigheid stelt hem ook in staat om als centrale verdediger, vleugelspeler en op het middenveld te spelen. Met zijn lage zwaartepunt is Zanotti snel en explosief in de eerste meters. Hij komt het beste tot zijn recht in een viermansverdediging, waarin hij optimaal kan presteren. De 20-jarige staat bekend om zijn grote arbeidsethos, fysieke kwaliteiten en alertheid. Zanotti heeft het vermogen om de hele flank te bestrijken in zijn eentje, wat hem de bijnaam ‘Il Trattore’ of ‘de tractor’ heeft opgeleverd. Deze bijnaam is niet toevallig, aangezien hij geïnspireerd is door het Argentijnse clubicoon Javier Zanetti, die dezelfde bijnaam en speelstijl had en dezelfde positie bekleedde. “Ik heb Javier Zanetti altijd verafgood, hij is mijn belangrijkste rolmodel”, aldus Zanotti over zijn idool. Zanotti steelt met zijn ogen van zijn huidige teamgenoten bij Internazionale, vooral van spelers zoals Federico Dimarco, Matteo Darmian, Raoul Bellanova en Denzel Dumfries.

Club Brugge heeft een nieuwe rechtsachter nodig

Meest recent

Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

33
33
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

37
37
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

15
15
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

163
163
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

70
70
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

37
37
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

94
94
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

100
100
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

52
52
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

316
316
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

652
652
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

542
542
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

396
396
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

357
357
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

257
257
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

615
615
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

262
262
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

88
88
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

313
313
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

87
87
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

451
451
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

206
206
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

75
75
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

48
48
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

75
75

Meer sportnieuws