Gedurfde zet Club Brugge: spurtbom moet Mata vervangen

door
Gedurfde zet Club Brugge: spurtbom moet Mata vervangen

Op de positie van rechtsachter staat Club Brugge voor een grote uitdaging. Clinton Mata en Denis Odoi zijn op dit moment geen langetermijnoplossingen en hun prestaties laten al een tijdje te wensen over. Kyriani Sabbe (18) is dan weer een groot talent, maar voor een basisplaats in de eerste ploeg is het nog te vroeg. Daarom is Club Brugge op zoek naar andere opties om de positie van rechtsachter te versterken. Een van de namen die genoemd wordt, is Mattia Zanotti, een 20-jarige speler van Internazionale. Zanotti kan de hele flank bestrijken in zijn eentje, en hij is tevens explosief en zeer snel op de eerste meters.

LEES OOK: ‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Vernieuwing op de rechtsachter

Club Brugge is bezig aan een turbulent seizoen, zowel op als naast het veld. De aanstelling van de nieuwe coach voor het volgende seizoen, Ronny Deila, heeft voor de nodige opschudding gezorgd, en het recente nieuws over de verkoop van de club sloeg in als een bom. Ondertussen moet Club Brugge zich ook goed voorbereiden op het volgende seizoen, want er zullen veel veranderingen plaatsvinden in de huidige spelersselectie. Het vertrek van belangrijke spelers zoals onder meer Noa Lang, Andreas Skov Olsen en Tajon Buchanan lijkt onvermijdelijk, waardoor er dringend versterking nodig is op verschillende posities.

Op de positie van rechtsachter staat Club Brugge bijvoorbeeld voor een grote uitdaging. Clinton Mata en Denis Odoi zijn op dit moment geen langetermijnoplossingen en hun prestaties laten al een tijdje te wensen over. Vincent Mannaert heeft onlangs benadrukt dat de huidige as van de ploeg Simon Mignolet, Brandon Mechele, Hans Vanaken en Clinton Mata lange tijd uitstekend heeft gepresteerd, maar dat het lastig is om precies te voorspellen wanneer zo'n as over zijn hoogtepunt heen is. Bovendien kampt de Angolees al enige tijd met fysieke ongemakken en lijkt hij niet meer volledig topfit te zijn.



Clinton Mata heeft dit seizoen een mindere vorm laten zien en het lijkt erop dat hij zijn vroegere topniveau niet meer zal bereiken. Op 30-jarige leeftijd is er weinig ruimte voor verdere ontwikkeling, en hij moet zich zeker aangesproken voelen nadat Vincent Mannaert zich afvraagt of de as van de ploeg over zijn hoogtepunt heen is. Hoewel Kyriani Sabbe wordt gezien als een veelbelovend talent, is de 18-jarige nog niet klaar om de rol van basisspeler op zich te nemen. Daarom is Club Brugge op zoek naar andere opties om de positie van rechtsachter te versterken. Een van de namen die genoemd wordt, is Mattia Zanotti, een 20-jarige speler van Internazionale.

Lieveling van Simone Inzaghi

Mattia Zanotti maakte vorig seizoen zijn debuut in het eerste elftal van Internazionale, en hij was de eerste tiener die de kans kreeg van coach Simone Inzaghi tijdens zijn bewind bij de club. Inzaghi heeft veel vertrouwen in de jonge verdediger en volgens berichten in La Gazzetta dello Sport is het niet de bedoeling om Zanotti op korte termijn te laten vertrekken. Hij wordt gezien als een veelbelovend talent voor de toekomst en het is waarschijnlijk dat hij volgend seizoen meer speeltijd zal krijgen, mede door de onzekere situatie rondom Denzel Dumfries en de leeftijd van Matteo Darmian.



Het lijkt dus alleszins niet gemakkelijk voor Club Brugge om Mattia Zanotti los te weken bij Internazionale. De Italiaanse U20-international heeft nog een contract bij de club tot en met 2025, wat het onderhandelingsproces nog meer bemoeilijkt. Bovendien tonen andere clubs zoals AZ Alkmaar, FC Emmen en RKC Waalwijk, evenals verschillende Italiaanse teams, ook interesse in de verdediger. Er zijn ook geruchten dat Zanotti mogelijk als onderdeel van een ruildeal kan worden gebruikt, met het doel om Francesco Acerbi, die momenteel op huurbasis bij Internazionale speelt, definitief aan te trekken van Lazio.

Zoals Javier Zanetti

Mattia Zanotti is een getalenteerde rechtsback, en zijn veelzijdigheid stelt hem ook in staat om als centrale verdediger, vleugelspeler en op het middenveld te spelen. Met zijn lage zwaartepunt is Zanotti snel en explosief in de eerste meters. Hij komt het beste tot zijn recht in een viermansverdediging, waarin hij optimaal kan presteren. De 20-jarige staat bekend om zijn grote arbeidsethos, fysieke kwaliteiten en alertheid. Zanotti heeft het vermogen om de hele flank te bestrijken in zijn eentje, wat hem de bijnaam ‘Il Trattore’ of ‘de tractor’ heeft opgeleverd. Deze bijnaam is niet toevallig, aangezien hij geïnspireerd is door het Argentijnse clubicoon Javier Zanetti, die dezelfde bijnaam en speelstijl had en dezelfde positie bekleedde. “Ik heb Javier Zanetti altijd verafgood, hij is mijn belangrijkste rolmodel”, aldus Zanotti over zijn idool. Zanotti steelt met zijn ogen van zijn huidige teamgenoten bij Internazionale, vooral van spelers zoals Federico Dimarco, Matteo Darmian, Raoul Bellanova en Denzel Dumfries.

Club Brugge heeft een nieuwe rechtsachter nodig

Meest recent

Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

3
3
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

40
40
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

42
42
'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

De zomermercato komt eraan en de clubs zijn al volop bezig met volgend seizoen. Mika Godt is grof ...

49
49
Wending Lukaku in de maak: bondscoach Garcia gespot

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man in ...

111
111
‘FIFA hoort Kompany: nieuwe regel op WK 2026’

Het WK 2026 sluipt dichterbij en de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn alle voorbereidingen aan ...

86
86
Nainggolan post verschroeiend statement: oorlog met fans

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden zindert nog na. Radja Nainggolan bracht de uitploeg op ...

145
145
Totale exodus op Stayen? STVV-fans krijgen goed nieuws

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

59
59
'Grootse renovatie Anderlecht: 17 (!) namen op vertrekkerslijst'

Officieel gezien heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe sportief directeur. Daar zal toch ...

482
482
Kompany reageert met Anderlecht-anekdote op CL-schorsing

In de Champions League is het dinsdagavond likkebaarden geblazen. Met Paris Saint-Germain en Bayern ...

95
95
Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

707
707
Radja aangeslagen: walgelijke uitspraken Beerschot-fans onthuld

Beerschot VA heeft zich maandagavond na een uiterst tumultueuze wedstrijd verzekerd van een plek in ...

372
372
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

65
65
'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

260
260
'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

193
193
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

115
115
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

205
205
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

587
587
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

505
505
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

91
91
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

253
253
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

183
183
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

670
670
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

187
187

Meer sportnieuws