Anderlecht neemt na acht jaar afscheid van middenvelder

door
Anderlecht neemt na acht jaar afscheid van middenvelder

Bij Anderlecht beginnen ze al snel aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. In de voorbereiding zullen ongetwijfeld enkele jeugdspelers hun kans krijgen, ook omdat Brian Riemer het dan nog zal moeten stellen zonder een pak internationals en de zomeraanwinsten wellicht druppelsgewijs zullen instromen. Maar niet alle talenten wachten een kans in de A-kern af.


De voorbije weken zag Anderlecht al een behoorlijk aantal spelers afzwaaien bij RSCA Futures. Simion Michez (Beerschot), Wout Meese (Knokke) en Arno Herssens (OHL) kozen al eieren voor hun geld en nu kondigt de volgende zijn vertrek aan. Ook Nils De Wilde zal volgend seizoen niet meer voor Anderlecht uitkomen. De 20-jarige middenvelder laat op Instagram weten dat hij na acht jaar de club verlaat.

De Wilde werd in 2015 weggeplukt bij Lokeren en was de voorbije jaren een vaste waarde in de nationale jeugdelftallen, waar hij België tot en met de U19 vertegenwoordigde. Dit seizoen maakte hij ook vast deel uit van de kern van RSCA Futures, al was hij daar toch vooral invaller. Uiteindelijk kwam hij in de Challenger Pro League wel 27 keer in actie, waarin hij één keer scoorde en twee assists gaf.

LEES OOK: Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Dromen waargemaakt

"Na acht seizoenen, vanaf mijn 12 jaar, bij deze fantastische club heb ik besloten een nieuwe stap te zetten in mijn carrière. Ik heb moeilijke maar, zeer zeker ook hele mooie momenten beleefd samen met jullie. Ik heb mijn droom kunnen waarmaken om mijn eerste professioneel contract te tekenen en mijn debuut te maken in de Challenger Pro League", schrijft De Wilde in zijn afscheidsboodschap. Waar hij zijn carrière verder zal zetten, is nog niet duidelijk. Volgens Het Nieuwsblad hebben Standard, Westerlo en het Nederlandse Excelsior wel al geïnformeerd.


Had hij meer kansen moeten krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

15
15
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

60
60
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

37
37
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

73
73
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

211
211
Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

177
177
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

192
192
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

18
18
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

467
467
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

359
359
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

248
248
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

378
378
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

101
101
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

79
79
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

52
52
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

158
158
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

54
54
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

99
99
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

75
75
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

81
81
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

49
49
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

117
117
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

248
248
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

48
48
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

323
323

Meer sportnieuws