Anderlecht neemt na acht jaar afscheid van middenvelder

356
Anderlecht neemt na acht jaar afscheid van middenvelder

Bij Anderlecht beginnen ze al snel aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. In de voorbereiding zullen ongetwijfeld enkele jeugdspelers hun kans krijgen, ook omdat Brian Riemer het dan nog zal moeten stellen zonder een pak internationals en de zomeraanwinsten wellicht druppelsgewijs zullen instromen. Maar niet alle talenten wachten een kans in de A-kern af.


De voorbije weken zag Anderlecht al een behoorlijk aantal spelers afzwaaien bij RSCA Futures. Simion Michez (Beerschot), Wout Meese (Knokke) en Arno Herssens (OHL) kozen al eieren voor hun geld en nu kondigt de volgende zijn vertrek aan. Ook Nils De Wilde zal volgend seizoen niet meer voor Anderlecht uitkomen. De 20-jarige middenvelder laat op Instagram weten dat hij na acht jaar de club verlaat.

De Wilde werd in 2015 weggeplukt bij Lokeren en was de voorbije jaren een vaste waarde in de nationale jeugdelftallen, waar hij België tot en met de U19 vertegenwoordigde. Dit seizoen maakte hij ook vast deel uit van de kern van RSCA Futures, al was hij daar toch vooral invaller. Uiteindelijk kwam hij in de Challenger Pro League wel 27 keer in actie, waarin hij één keer scoorde en twee assists gaf.

LEES OOK: Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Dromen waargemaakt

"Na acht seizoenen, vanaf mijn 12 jaar, bij deze fantastische club heb ik besloten een nieuwe stap te zetten in mijn carrière. Ik heb moeilijke maar, zeer zeker ook hele mooie momenten beleefd samen met jullie. Ik heb mijn droom kunnen waarmaken om mijn eerste professioneel contract te tekenen en mijn debuut te maken in de Challenger Pro League", schrijft De Wilde in zijn afscheidsboodschap. Waar hij zijn carrière verder zal zetten, is nog niet duidelijk. Volgens Het Nieuwsblad hebben Standard, Westerlo en het Nederlandse Excelsior wel al geïnformeerd.


Had hij meer kansen moeten krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Doku haalt stevig uit naar Rudi Garcia

De Rode Duivels beginnen in september aan hun nieuwe campagne in de Nations League met Mark van ...

9
9
'Nieuwe twist: Lille krijgt volgende bod op Fernandez-Pardo'

Het is een zeer bewogen zomer voor Matias Fernandez-Pardo. De 21-jarige aanvaller was eerst de grote ...

17
17
Borkelmans heeft zeer straffe uitdaging beet

Sinds zijn passage als assistent van Marc Wilmots bij de Rode Duivels is er in de Belgische ...

13
13
Ruben Van Gucht maandenlang gevolgd: opmerkelijke onthulling

Ruben Van Gucht blijft schijnbaar overal opduiken. Controversieel of niet, aan aandacht ...

14
14
Schotse baas komt met straffe onthulling over Pocognoli

Sébastien Pocognoli heeft deze zomer na zijn vertrek bij AS Monaco snel een nieuwe uitdaging ...

34
34
'Dilemma voor Standard na plotse transferaanbieding'

Standard is na drie speeldagen nog ongeslagen, al zullen ze in Luik wellicht gehoopt hebben op meer ...

126
126
'Man City plant enorme transferbom met De Jong'

Er viel deze zomer al heel wat transfervuurwerk te noteren in de Premier League en dat lijkt nog ...

124
124
'Arsenal zet ook Rode Duivel nog op verlanglijst'

Arsenal heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Zowel in de Community Shield tegen Manchester City ...

83
83
'Club Brugge slikt domper in dossier Ordoñez'

Het is bij Club Brugge al een zeer bewogen transferzomer geweest en er lijkt nog één ...

440
440
Amorim verrast met rollen voor Moreira en Saelemaekers

AC Milan is afgelopen weekend zijn seizoen goed begonnen. De Rossoneri pakte in hun ...

69
69
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

105
105
Union heeft nieuwe Europese thuishaven beet

Donderdag hopen Anderlecht, STVV en AA Gent hun ticket voor hun respectievelijke Europese league ...

79
79
Transferitis in Mechelen: Raman haalt uit naar maats

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

471
471
Titelstrijd nu al gestreden? Vandenbempt maakt zich zorgen

Na de derde speeldag in de Jupiler Pro League zijn er nog drie teams die met het maximum van de ...

382
382
'Standard alsnog verlost van overbodige grootverdiener'

Voor Standard belooft het nog een bewogen einde van de zomerse transferperiode te gaan worden. Op ...

94
94
Trossard en Besiktas briesen na schandalige klap

Afgelopen weekend werd in de Turkse competitie de tweede speeldag afgewerkt en die werd voor de Rode ...

121
121
'STVV baalt: nòg plotse miljoenentransfer sterkhouder'

STVV kwam afgelopen weekend niet in actie, want de Kanaries mochten zich sparen voor de return tegen ...

183
183
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Charleroi, transfer Bertaccini'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

459
459
Thorup krijgt de volle laag bij Genk: grijpt De Condé in?

KRC Genk is dit seizoen wisselvallig begonnen. Tegen Royal Antwerp leken de Limburgers op weg naar ...

589
589
Issame Charaï maakt Westerlo af: transfers nakend?

Westerlo kreeg afgelopen speeldag een pak voor de broek in de Jupiler Pro League. De Kemphanen ...

96
96
Infantino haalt snoeihard uit na FIFA-controverse

Gianni Infantino ligt zwaar onder vuur bij de FIFA. De voorzitter van de wereldvoetbalbond krijgt na ...

174
174
"Negatieve exponent" - Vandenbempt vreest voor titularis Club

Club Brugge blijft na drie speeldagen in de Jupiler Pro League zijn perfecte rapport behouden. ...

395
395
'Contract tot 2032: supertransfer Bradley Barcola nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

107
107
'Eerste doorbraak Ordoñez: Club ruikt spetterend bedrag'

Club Brugge lijkt in het uiterste slot van de transferperiode dan toch nog een grote uitgaande ...

426
426
'STVV houdt hart vast: volgende steunpilaar naar exit'

STVV bereidt zich momenteel voor op één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

369
369

Meer sportnieuws