Anderlecht neemt na acht jaar afscheid van middenvelder

356
Anderlecht neemt na acht jaar afscheid van middenvelder

Bij Anderlecht beginnen ze al snel aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. In de voorbereiding zullen ongetwijfeld enkele jeugdspelers hun kans krijgen, ook omdat Brian Riemer het dan nog zal moeten stellen zonder een pak internationals en de zomeraanwinsten wellicht druppelsgewijs zullen instromen. Maar niet alle talenten wachten een kans in de A-kern af.


De voorbije weken zag Anderlecht al een behoorlijk aantal spelers afzwaaien bij RSCA Futures. Simion Michez (Beerschot), Wout Meese (Knokke) en Arno Herssens (OHL) kozen al eieren voor hun geld en nu kondigt de volgende zijn vertrek aan. Ook Nils De Wilde zal volgend seizoen niet meer voor Anderlecht uitkomen. De 20-jarige middenvelder laat op Instagram weten dat hij na acht jaar de club verlaat.

De Wilde werd in 2015 weggeplukt bij Lokeren en was de voorbije jaren een vaste waarde in de nationale jeugdelftallen, waar hij België tot en met de U19 vertegenwoordigde. Dit seizoen maakte hij ook vast deel uit van de kern van RSCA Futures, al was hij daar toch vooral invaller. Uiteindelijk kwam hij in de Challenger Pro League wel 27 keer in actie, waarin hij één keer scoorde en twee assists gaf.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Dromen waargemaakt

"Na acht seizoenen, vanaf mijn 12 jaar, bij deze fantastische club heb ik besloten een nieuwe stap te zetten in mijn carrière. Ik heb moeilijke maar, zeer zeker ook hele mooie momenten beleefd samen met jullie. Ik heb mijn droom kunnen waarmaken om mijn eerste professioneel contract te tekenen en mijn debuut te maken in de Challenger Pro League", schrijft De Wilde in zijn afscheidsboodschap. Waar hij zijn carrière verder zal zetten, is nog niet duidelijk. Volgens Het Nieuwsblad hebben Standard, Westerlo en het Nederlandse Excelsior wel al geïnformeerd.


Had hij meer kansen moeten krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

0
0
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

14
14
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

11
11
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

91
91
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

92
92
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

113
113
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

49
49
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

46
46
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

100
100
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

70
70
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

55
55
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

109
109
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

258
258
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

172
172
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

120
120
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

431
431
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

158
158
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

284
284
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

114
114
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

440
440
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

169
169
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

364
364
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

252
252

Meer sportnieuws