Anderlecht neemt na acht jaar afscheid van middenvelder

door
Anderlecht neemt na acht jaar afscheid van middenvelder

Bij Anderlecht beginnen ze al snel aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. In de voorbereiding zullen ongetwijfeld enkele jeugdspelers hun kans krijgen, ook omdat Brian Riemer het dan nog zal moeten stellen zonder een pak internationals en de zomeraanwinsten wellicht druppelsgewijs zullen instromen. Maar niet alle talenten wachten een kans in de A-kern af.


De voorbije weken zag Anderlecht al een behoorlijk aantal spelers afzwaaien bij RSCA Futures. Simion Michez (Beerschot), Wout Meese (Knokke) en Arno Herssens (OHL) kozen al eieren voor hun geld en nu kondigt de volgende zijn vertrek aan. Ook Nils De Wilde zal volgend seizoen niet meer voor Anderlecht uitkomen. De 20-jarige middenvelder laat op Instagram weten dat hij na acht jaar de club verlaat.

De Wilde werd in 2015 weggeplukt bij Lokeren en was de voorbije jaren een vaste waarde in de nationale jeugdelftallen, waar hij België tot en met de U19 vertegenwoordigde. Dit seizoen maakte hij ook vast deel uit van de kern van RSCA Futures, al was hij daar toch vooral invaller. Uiteindelijk kwam hij in de Challenger Pro League wel 27 keer in actie, waarin hij één keer scoorde en twee assists gaf.

LEES OOK: Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Dromen waargemaakt

"Na acht seizoenen, vanaf mijn 12 jaar, bij deze fantastische club heb ik besloten een nieuwe stap te zetten in mijn carrière. Ik heb moeilijke maar, zeer zeker ook hele mooie momenten beleefd samen met jullie. Ik heb mijn droom kunnen waarmaken om mijn eerste professioneel contract te tekenen en mijn debuut te maken in de Challenger Pro League", schrijft De Wilde in zijn afscheidsboodschap. Waar hij zijn carrière verder zal zetten, is nog niet duidelijk. Volgens Het Nieuwsblad hebben Standard, Westerlo en het Nederlandse Excelsior wel al geïnformeerd.


Had hij meer kansen moeten krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

8
8
Rapporten in JPL: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

10
10
Garcia hakt knopen door: WK-selectie reeds bekend?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

47
47
'De Cat in etalage: Anderlecht loopt miljoenen mis'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

187
187
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

179
179
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

444
444
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

249
249
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

182
182
Anderlecht zit met groot probleem: pijnlijke statistiek onthuld

Anderlecht moet komend weekend nog zijn ticket voor de Champions' Play-Off zien veilig te stellen, ...

103
103
Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Chelsea kreeg dinsdagavond een pandoering van PSG en is daarmee uitgeschakeld in de Champions ...

50
50
Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

142
142
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

51
51
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

77
77
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

98
98
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

111
111
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

308
308
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

284
284
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

83
83
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

171
171
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

184
184
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

130
130
'Genk krijgt belangrijk nieuws over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk gaat de focus in de komende dagen helemaal op de mogelijke kwalificatie voor de ...

224
224
'Nieuwe klap voor RWDM: faillissement gevraagd'

De voorbije maanden doken al heel wat onrustwekkende verhalen op over de financiële situatie ...

271
271
'Tielemans hakt zelf knoop door over zomertransfer'

Hij mag dan wel geblesseerd zijn, de kans lijkt groot dat Youri Tielemans straks toch in de selectie ...

83
83
Wils geeft dé oorzaak voor zijn 'mislukking' bij Antwerp

Voor Antwerp eindigt het reguliere seizoen zondag met een wedstrijd tegen OH Leuven waarin voor hen ...

178
178

Meer sportnieuws