Club Brugge gaat voor controversiële ‘eigen Gift Orban’

427 stemmen
Club Brugge gaat voor controversiële ‘eigen Gift Orban’

Vincent Mannaert is zich bewust van de urgentie om minstens één nieuwe flankaanvaller te vinden in de komende zomermercato en met Kenneth Vargas heeft hij een mooi target geïdentificeerd. De 21-jarige Costa Ricaan is controversieel in zijn thuisland, maar ook een veelbelovend talent die erg gemakkelijk doelpunten maakt. In vergelijking met spelers in de Jupiler Pro League die dit seizoen minstens 10 doelpunten hebben gescoord, is alleen Gift Orban van AA Gent (126%) nog meer boven de verwachtingen uitgestegen. Er is uiteraard een aanzienlijk kwaliteitsverschil tussen beide competities, maar toch spreekt de indrukwekkende doeltreffendheid van Vargas voor zichzelf. Ook Orban speelde trouwens in een veel lager aangeschreven competitie, de Noorse tweede klasse bij Stabaek, vooraleer hij naar AA Gent trok.

LEES OOK: Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Flankaanvallers gezocht

Het vertrek van Noa Lang, Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen aan het einde van dit seizoen is onvermijdelijk en betekent dat Club Brugge dringend versterking nodig heeft op de aanvallende flankposities. Hoewel Michal Skoras van Lech Poznan al is aangetrokken als nieuwe flankaanvaller voor het komende seizoen, is het duidelijk dat er meer spelers met vergelijkbare profielen nodig zijn. Vincent Mannaert is zich bewust van de urgentie en is al actief bezig om minstens één nieuwe flankaanvaller te vinden. Op zijn lijst staan al twee interessante doelwitten: Ryan Kent van Rangers FC en Alexander Aravena van CD Universidad Catolica. Daarnaast tonen West-Vlamingen ook interesse in Kenneth Vargas van CS Herediano.


Talentvol maar controversieel

Kenneth Vargas is een snelle en doelgerichte aanvaller die zowel als linker flankaanvaller als centrale spits speelt bij CS Herediano. De 21-jarige Costa Ricaan is een van de meest beslissende spelers in de Primera Division, waar hij dit seizoen al 10 doelpunten heeft gescoord en 4 assists heeft gegeven. Zijn prestaties hadden nog indrukwekkender kunnen zijn, aangezien Vargas maar liefst drie keer de paal heeft geraakt in de Costa Ricaanse competitie. Op basis van zijn goede prestaties en mooie statistieken lijkt steeds onvermijdelijker te worden dat de veelbelovende aanvaller CS Herediano zal verlaten.

In de wintermercato waren er al opties voor Kenneth Vargas in Europa, maar toen heeft hij ervoor gekozen om te wachten tot de aankomende zomer. De jonge aanvaller wilde geen overhaaste beslissing nemen en koos ervoor om zijn toekomstplannen zorgvuldig te bekijken. Financieel gezien waren de aanbiedingen destijds aantrekkelijk, maar hij hechtte ook veel waarde aan de sportieve aspecten van een mogelijke transfer. Vargas begrijpt dat zijn voetbalcarrière gebaat is bij een weloverwogen beslissing en hij wil geen concessies doen op het gebied van sportieve groei. Kenneth Vargas is up and coming in Costa Rica en hij heeft al enkele keren de selectie van het nationale team gehaald, waardoor hij regelmatig in de schijnwerpers staat. Hij is ook betrokken geweest bij controverse vanwege gevoelige en beledigende berichten die circuleerden op sociale media gericht tegen zijn ex-vriendin. Vargas heeft deze beschuldigingen altijd stevig ontkend en beweert dat hij al vaker het slachtoffer is geweest van dergelijke ongegronde aantijgingen. In Zuid-Amerikaanse landen zijn profvoetballers vaak doelwitten van controverses, geruchten en persoonlijke aanvallen, door hun grote populariteit.

In de voetsporen van Orban?

Kenneth Vargas bereidt zich voor op zijn eerste buitenlandse avontuur en hij lijkt al klaar te zijn voor deze belangrijke stap in zijn carrière, vooral op het offensieve vlak. Met 168 verrichte dribbels is hij de derde speler met de meeste dribbels in de Primera Division. Hij onderneemt bijna zes één-tegen-één acties per wedstrijd en staat bekend om zijn wervelende versnellingen op het veld. Naast zijn dribbelvaardigheden blinkt Vargas ook uit in doelgerichtheid en scorend vermogen. Dit seizoen heeft Vargas al 10 doelpunten gescoord, wat een indrukwekkend aantal is gezien het feit dat zijn verwachte aantal doelpunten slechts 6 is. Dit toont aan dat hij in staat is om kansen af te maken en beslissend te zijn voor zijn team. Zijn combinatie van dribbelvaardigheid, snelheid en doelgerichtheid maakt hem een gevaarlijke aanvaller die voor problemen kan zorgen bij verdedigers. Kenneth Vargas overtreft de verwachtingen op het gebied van doelpunten scoren met maar liefst 67%. Dit maakt hem een zeer efficiënte speler die erg gemakkelijk het net weet te vinden. In vergelijking met spelers in de Jupiler Pro League die dit seizoen minstens 10 doelpunten hebben gescoord, is alleen Gift Orban van AA Gent (126%) nog meer boven de verwachtingen uitgestegen. Simon Adingra van Union SG (56%), Joseph Paintsil van KRC Genk (55%) en Mario Gonzalez van Oud-Heverlee Leuven (40%) scoren allemaal onder de 67% van Vargas. Er is uiteraard een aanzienlijk kwaliteitsverschil tussen beide competities, maar toch spreekt de indrukwekkende doeltreffendheid van Vargas voor zichzelf. Ook Gift Orban speelde trouwens in een veel lager aangeschreven competitie, de Noorse tweede klasse bij Stabaek, vooraleer hij naar AA Gent trok.

Moet Club Brugge Vargas een kans geven?

Meest recent

'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

40
40
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

59
59
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

69
69
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

64
64
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

312
312
Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

78
78
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

366
366
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

218
218
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

271
271
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

543
543
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

136
136
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

355
355
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

253
253
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

239
239
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

243
243
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

108
108
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

405
405
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

610
610
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

1146
1146
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

386
386
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

375
375
Instorting Engeland zindert na: Tuchel in nauwe schoentjes

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

247
247
'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

965
965
Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Na een soap van enkele maanden is de overname van Antwerp FC eindelijk rond. Een consortium rond ...

1310
1310
Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

162
162

Meer sportnieuws