Club Brugge gaat voor controversiële ‘eigen Gift Orban’

door
Club Brugge gaat voor controversiële ‘eigen Gift Orban’

Vincent Mannaert is zich bewust van de urgentie om minstens één nieuwe flankaanvaller te vinden in de komende zomermercato en met Kenneth Vargas heeft hij een mooi target geïdentificeerd. De 21-jarige Costa Ricaan is controversieel in zijn thuisland, maar ook een veelbelovend talent die erg gemakkelijk doelpunten maakt. In vergelijking met spelers in de Jupiler Pro League die dit seizoen minstens 10 doelpunten hebben gescoord, is alleen Gift Orban van AA Gent (126%) nog meer boven de verwachtingen uitgestegen. Er is uiteraard een aanzienlijk kwaliteitsverschil tussen beide competities, maar toch spreekt de indrukwekkende doeltreffendheid van Vargas voor zichzelf. Ook Orban speelde trouwens in een veel lager aangeschreven competitie, de Noorse tweede klasse bij Stabaek, vooraleer hij naar AA Gent trok.

LEES OOK: Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Flankaanvallers gezocht

Het vertrek van Noa Lang, Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen aan het einde van dit seizoen is onvermijdelijk en betekent dat Club Brugge dringend versterking nodig heeft op de aanvallende flankposities. Hoewel Michal Skoras van Lech Poznan al is aangetrokken als nieuwe flankaanvaller voor het komende seizoen, is het duidelijk dat er meer spelers met vergelijkbare profielen nodig zijn. Vincent Mannaert is zich bewust van de urgentie en is al actief bezig om minstens één nieuwe flankaanvaller te vinden. Op zijn lijst staan al twee interessante doelwitten: Ryan Kent van Rangers FC en Alexander Aravena van CD Universidad Catolica. Daarnaast tonen West-Vlamingen ook interesse in Kenneth Vargas van CS Herediano.


Talentvol maar controversieel

Kenneth Vargas is een snelle en doelgerichte aanvaller die zowel als linker flankaanvaller als centrale spits speelt bij CS Herediano. De 21-jarige Costa Ricaan is een van de meest beslissende spelers in de Primera Division, waar hij dit seizoen al 10 doelpunten heeft gescoord en 4 assists heeft gegeven. Zijn prestaties hadden nog indrukwekkender kunnen zijn, aangezien Vargas maar liefst drie keer de paal heeft geraakt in de Costa Ricaanse competitie. Op basis van zijn goede prestaties en mooie statistieken lijkt steeds onvermijdelijker te worden dat de veelbelovende aanvaller CS Herediano zal verlaten.

In de wintermercato waren er al opties voor Kenneth Vargas in Europa, maar toen heeft hij ervoor gekozen om te wachten tot de aankomende zomer. De jonge aanvaller wilde geen overhaaste beslissing nemen en koos ervoor om zijn toekomstplannen zorgvuldig te bekijken. Financieel gezien waren de aanbiedingen destijds aantrekkelijk, maar hij hechtte ook veel waarde aan de sportieve aspecten van een mogelijke transfer. Vargas begrijpt dat zijn voetbalcarrière gebaat is bij een weloverwogen beslissing en hij wil geen concessies doen op het gebied van sportieve groei. Kenneth Vargas is up and coming in Costa Rica en hij heeft al enkele keren de selectie van het nationale team gehaald, waardoor hij regelmatig in de schijnwerpers staat. Hij is ook betrokken geweest bij controverse vanwege gevoelige en beledigende berichten die circuleerden op sociale media gericht tegen zijn ex-vriendin. Vargas heeft deze beschuldigingen altijd stevig ontkend en beweert dat hij al vaker het slachtoffer is geweest van dergelijke ongegronde aantijgingen. In Zuid-Amerikaanse landen zijn profvoetballers vaak doelwitten van controverses, geruchten en persoonlijke aanvallen, door hun grote populariteit.

In de voetsporen van Orban?

Kenneth Vargas bereidt zich voor op zijn eerste buitenlandse avontuur en hij lijkt al klaar te zijn voor deze belangrijke stap in zijn carrière, vooral op het offensieve vlak. Met 168 verrichte dribbels is hij de derde speler met de meeste dribbels in de Primera Division. Hij onderneemt bijna zes één-tegen-één acties per wedstrijd en staat bekend om zijn wervelende versnellingen op het veld. Naast zijn dribbelvaardigheden blinkt Vargas ook uit in doelgerichtheid en scorend vermogen. Dit seizoen heeft Vargas al 10 doelpunten gescoord, wat een indrukwekkend aantal is gezien het feit dat zijn verwachte aantal doelpunten slechts 6 is. Dit toont aan dat hij in staat is om kansen af te maken en beslissend te zijn voor zijn team. Zijn combinatie van dribbelvaardigheid, snelheid en doelgerichtheid maakt hem een gevaarlijke aanvaller die voor problemen kan zorgen bij verdedigers. Kenneth Vargas overtreft de verwachtingen op het gebied van doelpunten scoren met maar liefst 67%. Dit maakt hem een zeer efficiënte speler die erg gemakkelijk het net weet te vinden. In vergelijking met spelers in de Jupiler Pro League die dit seizoen minstens 10 doelpunten hebben gescoord, is alleen Gift Orban van AA Gent (126%) nog meer boven de verwachtingen uitgestegen. Simon Adingra van Union SG (56%), Joseph Paintsil van KRC Genk (55%) en Mario Gonzalez van Oud-Heverlee Leuven (40%) scoren allemaal onder de 67% van Vargas. Er is uiteraard een aanzienlijk kwaliteitsverschil tussen beide competities, maar toch spreekt de indrukwekkende doeltreffendheid van Vargas voor zichzelf. Ook Gift Orban speelde trouwens in een veel lager aangeschreven competitie, de Noorse tweede klasse bij Stabaek, vooraleer hij naar AA Gent trok.

Moet Club Brugge Vargas een kans geven?

Meest recent

‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

0
0
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

23
23
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

21
21
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

27
27
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

28
28
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

37
37
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

91
91
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

121
121
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

68
68
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

248
248
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

164
164
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

204
204
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

141
141
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

151
151
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

194
194
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

52
52
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

983
983
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

71
71
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

95
95
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

381
381
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

95
95
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

408
408
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

402
402
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

69
69
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

210
210

Meer sportnieuws