Club Brugge gaat voor controversiële ‘eigen Gift Orban’

door
Club Brugge gaat voor controversiële ‘eigen Gift Orban’

Vincent Mannaert is zich bewust van de urgentie om minstens één nieuwe flankaanvaller te vinden in de komende zomermercato en met Kenneth Vargas heeft hij een mooi target geïdentificeerd. De 21-jarige Costa Ricaan is controversieel in zijn thuisland, maar ook een veelbelovend talent die erg gemakkelijk doelpunten maakt. In vergelijking met spelers in de Jupiler Pro League die dit seizoen minstens 10 doelpunten hebben gescoord, is alleen Gift Orban van AA Gent (126%) nog meer boven de verwachtingen uitgestegen. Er is uiteraard een aanzienlijk kwaliteitsverschil tussen beide competities, maar toch spreekt de indrukwekkende doeltreffendheid van Vargas voor zichzelf. Ook Orban speelde trouwens in een veel lager aangeschreven competitie, de Noorse tweede klasse bij Stabaek, vooraleer hij naar AA Gent trok.

LEES OOK: Club Brugge komt met update over blessure Seys

Flankaanvallers gezocht

Het vertrek van Noa Lang, Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen aan het einde van dit seizoen is onvermijdelijk en betekent dat Club Brugge dringend versterking nodig heeft op de aanvallende flankposities. Hoewel Michal Skoras van Lech Poznan al is aangetrokken als nieuwe flankaanvaller voor het komende seizoen, is het duidelijk dat er meer spelers met vergelijkbare profielen nodig zijn. Vincent Mannaert is zich bewust van de urgentie en is al actief bezig om minstens één nieuwe flankaanvaller te vinden. Op zijn lijst staan al twee interessante doelwitten: Ryan Kent van Rangers FC en Alexander Aravena van CD Universidad Catolica. Daarnaast tonen West-Vlamingen ook interesse in Kenneth Vargas van CS Herediano.


Talentvol maar controversieel

Kenneth Vargas is een snelle en doelgerichte aanvaller die zowel als linker flankaanvaller als centrale spits speelt bij CS Herediano. De 21-jarige Costa Ricaan is een van de meest beslissende spelers in de Primera Division, waar hij dit seizoen al 10 doelpunten heeft gescoord en 4 assists heeft gegeven. Zijn prestaties hadden nog indrukwekkender kunnen zijn, aangezien Vargas maar liefst drie keer de paal heeft geraakt in de Costa Ricaanse competitie. Op basis van zijn goede prestaties en mooie statistieken lijkt steeds onvermijdelijker te worden dat de veelbelovende aanvaller CS Herediano zal verlaten.

In de wintermercato waren er al opties voor Kenneth Vargas in Europa, maar toen heeft hij ervoor gekozen om te wachten tot de aankomende zomer. De jonge aanvaller wilde geen overhaaste beslissing nemen en koos ervoor om zijn toekomstplannen zorgvuldig te bekijken. Financieel gezien waren de aanbiedingen destijds aantrekkelijk, maar hij hechtte ook veel waarde aan de sportieve aspecten van een mogelijke transfer. Vargas begrijpt dat zijn voetbalcarrière gebaat is bij een weloverwogen beslissing en hij wil geen concessies doen op het gebied van sportieve groei. Kenneth Vargas is up and coming in Costa Rica en hij heeft al enkele keren de selectie van het nationale team gehaald, waardoor hij regelmatig in de schijnwerpers staat. Hij is ook betrokken geweest bij controverse vanwege gevoelige en beledigende berichten die circuleerden op sociale media gericht tegen zijn ex-vriendin. Vargas heeft deze beschuldigingen altijd stevig ontkend en beweert dat hij al vaker het slachtoffer is geweest van dergelijke ongegronde aantijgingen. In Zuid-Amerikaanse landen zijn profvoetballers vaak doelwitten van controverses, geruchten en persoonlijke aanvallen, door hun grote populariteit.

In de voetsporen van Orban?

Kenneth Vargas bereidt zich voor op zijn eerste buitenlandse avontuur en hij lijkt al klaar te zijn voor deze belangrijke stap in zijn carrière, vooral op het offensieve vlak. Met 168 verrichte dribbels is hij de derde speler met de meeste dribbels in de Primera Division. Hij onderneemt bijna zes één-tegen-één acties per wedstrijd en staat bekend om zijn wervelende versnellingen op het veld. Naast zijn dribbelvaardigheden blinkt Vargas ook uit in doelgerichtheid en scorend vermogen. Dit seizoen heeft Vargas al 10 doelpunten gescoord, wat een indrukwekkend aantal is gezien het feit dat zijn verwachte aantal doelpunten slechts 6 is. Dit toont aan dat hij in staat is om kansen af te maken en beslissend te zijn voor zijn team. Zijn combinatie van dribbelvaardigheid, snelheid en doelgerichtheid maakt hem een gevaarlijke aanvaller die voor problemen kan zorgen bij verdedigers. Kenneth Vargas overtreft de verwachtingen op het gebied van doelpunten scoren met maar liefst 67%. Dit maakt hem een zeer efficiënte speler die erg gemakkelijk het net weet te vinden. In vergelijking met spelers in de Jupiler Pro League die dit seizoen minstens 10 doelpunten hebben gescoord, is alleen Gift Orban van AA Gent (126%) nog meer boven de verwachtingen uitgestegen. Simon Adingra van Union SG (56%), Joseph Paintsil van KRC Genk (55%) en Mario Gonzalez van Oud-Heverlee Leuven (40%) scoren allemaal onder de 67% van Vargas. Er is uiteraard een aanzienlijk kwaliteitsverschil tussen beide competities, maar toch spreekt de indrukwekkende doeltreffendheid van Vargas voor zichzelf. Ook Gift Orban speelde trouwens in een veel lager aangeschreven competitie, de Noorse tweede klasse bij Stabaek, vooraleer hij naar AA Gent trok.

Moet Club Brugge Vargas een kans geven?

Meest recent

Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

39
39
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

29
29
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

119
119
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

72
72
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

135
135
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

526
526
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

110
110
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

502
502
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

342
342
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

385
385
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

234
234
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

304
304
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

573
573
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

633
633
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

495
495
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

256
256
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

513
513
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

493
493
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

442
442
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

503
503
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

500
500
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

625
625
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

766
766
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

41
41
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

743
743

Meer sportnieuws