Club Brugge gaat voor controversiële ‘eigen Gift Orban’

door
Club Brugge gaat voor controversiële ‘eigen Gift Orban’

Vincent Mannaert is zich bewust van de urgentie om minstens één nieuwe flankaanvaller te vinden in de komende zomermercato en met Kenneth Vargas heeft hij een mooi target geïdentificeerd. De 21-jarige Costa Ricaan is controversieel in zijn thuisland, maar ook een veelbelovend talent die erg gemakkelijk doelpunten maakt. In vergelijking met spelers in de Jupiler Pro League die dit seizoen minstens 10 doelpunten hebben gescoord, is alleen Gift Orban van AA Gent (126%) nog meer boven de verwachtingen uitgestegen. Er is uiteraard een aanzienlijk kwaliteitsverschil tussen beide competities, maar toch spreekt de indrukwekkende doeltreffendheid van Vargas voor zichzelf. Ook Orban speelde trouwens in een veel lager aangeschreven competitie, de Noorse tweede klasse bij Stabaek, vooraleer hij naar AA Gent trok.

LEES OOK: 'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Flankaanvallers gezocht

Het vertrek van Noa Lang, Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen aan het einde van dit seizoen is onvermijdelijk en betekent dat Club Brugge dringend versterking nodig heeft op de aanvallende flankposities. Hoewel Michal Skoras van Lech Poznan al is aangetrokken als nieuwe flankaanvaller voor het komende seizoen, is het duidelijk dat er meer spelers met vergelijkbare profielen nodig zijn. Vincent Mannaert is zich bewust van de urgentie en is al actief bezig om minstens één nieuwe flankaanvaller te vinden. Op zijn lijst staan al twee interessante doelwitten: Ryan Kent van Rangers FC en Alexander Aravena van CD Universidad Catolica. Daarnaast tonen West-Vlamingen ook interesse in Kenneth Vargas van CS Herediano.


Talentvol maar controversieel

Kenneth Vargas is een snelle en doelgerichte aanvaller die zowel als linker flankaanvaller als centrale spits speelt bij CS Herediano. De 21-jarige Costa Ricaan is een van de meest beslissende spelers in de Primera Division, waar hij dit seizoen al 10 doelpunten heeft gescoord en 4 assists heeft gegeven. Zijn prestaties hadden nog indrukwekkender kunnen zijn, aangezien Vargas maar liefst drie keer de paal heeft geraakt in de Costa Ricaanse competitie. Op basis van zijn goede prestaties en mooie statistieken lijkt steeds onvermijdelijker te worden dat de veelbelovende aanvaller CS Herediano zal verlaten.

In de wintermercato waren er al opties voor Kenneth Vargas in Europa, maar toen heeft hij ervoor gekozen om te wachten tot de aankomende zomer. De jonge aanvaller wilde geen overhaaste beslissing nemen en koos ervoor om zijn toekomstplannen zorgvuldig te bekijken. Financieel gezien waren de aanbiedingen destijds aantrekkelijk, maar hij hechtte ook veel waarde aan de sportieve aspecten van een mogelijke transfer. Vargas begrijpt dat zijn voetbalcarrière gebaat is bij een weloverwogen beslissing en hij wil geen concessies doen op het gebied van sportieve groei. Kenneth Vargas is up and coming in Costa Rica en hij heeft al enkele keren de selectie van het nationale team gehaald, waardoor hij regelmatig in de schijnwerpers staat. Hij is ook betrokken geweest bij controverse vanwege gevoelige en beledigende berichten die circuleerden op sociale media gericht tegen zijn ex-vriendin. Vargas heeft deze beschuldigingen altijd stevig ontkend en beweert dat hij al vaker het slachtoffer is geweest van dergelijke ongegronde aantijgingen. In Zuid-Amerikaanse landen zijn profvoetballers vaak doelwitten van controverses, geruchten en persoonlijke aanvallen, door hun grote populariteit.

In de voetsporen van Orban?

Kenneth Vargas bereidt zich voor op zijn eerste buitenlandse avontuur en hij lijkt al klaar te zijn voor deze belangrijke stap in zijn carrière, vooral op het offensieve vlak. Met 168 verrichte dribbels is hij de derde speler met de meeste dribbels in de Primera Division. Hij onderneemt bijna zes één-tegen-één acties per wedstrijd en staat bekend om zijn wervelende versnellingen op het veld. Naast zijn dribbelvaardigheden blinkt Vargas ook uit in doelgerichtheid en scorend vermogen. Dit seizoen heeft Vargas al 10 doelpunten gescoord, wat een indrukwekkend aantal is gezien het feit dat zijn verwachte aantal doelpunten slechts 6 is. Dit toont aan dat hij in staat is om kansen af te maken en beslissend te zijn voor zijn team. Zijn combinatie van dribbelvaardigheid, snelheid en doelgerichtheid maakt hem een gevaarlijke aanvaller die voor problemen kan zorgen bij verdedigers. Kenneth Vargas overtreft de verwachtingen op het gebied van doelpunten scoren met maar liefst 67%. Dit maakt hem een zeer efficiënte speler die erg gemakkelijk het net weet te vinden. In vergelijking met spelers in de Jupiler Pro League die dit seizoen minstens 10 doelpunten hebben gescoord, is alleen Gift Orban van AA Gent (126%) nog meer boven de verwachtingen uitgestegen. Simon Adingra van Union SG (56%), Joseph Paintsil van KRC Genk (55%) en Mario Gonzalez van Oud-Heverlee Leuven (40%) scoren allemaal onder de 67% van Vargas. Er is uiteraard een aanzienlijk kwaliteitsverschil tussen beide competities, maar toch spreekt de indrukwekkende doeltreffendheid van Vargas voor zichzelf. Ook Gift Orban speelde trouwens in een veel lager aangeschreven competitie, de Noorse tweede klasse bij Stabaek, vooraleer hij naar AA Gent trok.

Moet Club Brugge Vargas een kans geven?

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

27
27
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

20
20
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

37
37
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

208
208
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

85
85
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

121
121
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

199
199
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

123
123
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

83
83
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

96
96
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

282
282
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

920
920
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

99
99
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

80
80
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

92
92
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

355
355
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

499
499
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

402
402
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

739
739
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

214
214
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

272
272
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

546
546
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

377
377
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

291
291

Meer sportnieuws