Club Brugge gaat voor controversiële ‘eigen Gift Orban’

door
Club Brugge gaat voor controversiële ‘eigen Gift Orban’

Vincent Mannaert is zich bewust van de urgentie om minstens één nieuwe flankaanvaller te vinden in de komende zomermercato en met Kenneth Vargas heeft hij een mooi target geïdentificeerd. De 21-jarige Costa Ricaan is controversieel in zijn thuisland, maar ook een veelbelovend talent die erg gemakkelijk doelpunten maakt. In vergelijking met spelers in de Jupiler Pro League die dit seizoen minstens 10 doelpunten hebben gescoord, is alleen Gift Orban van AA Gent (126%) nog meer boven de verwachtingen uitgestegen. Er is uiteraard een aanzienlijk kwaliteitsverschil tussen beide competities, maar toch spreekt de indrukwekkende doeltreffendheid van Vargas voor zichzelf. Ook Orban speelde trouwens in een veel lager aangeschreven competitie, de Noorse tweede klasse bij Stabaek, vooraleer hij naar AA Gent trok.

LEES OOK: Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

Flankaanvallers gezocht

Het vertrek van Noa Lang, Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen aan het einde van dit seizoen is onvermijdelijk en betekent dat Club Brugge dringend versterking nodig heeft op de aanvallende flankposities. Hoewel Michal Skoras van Lech Poznan al is aangetrokken als nieuwe flankaanvaller voor het komende seizoen, is het duidelijk dat er meer spelers met vergelijkbare profielen nodig zijn. Vincent Mannaert is zich bewust van de urgentie en is al actief bezig om minstens één nieuwe flankaanvaller te vinden. Op zijn lijst staan al twee interessante doelwitten: Ryan Kent van Rangers FC en Alexander Aravena van CD Universidad Catolica. Daarnaast tonen West-Vlamingen ook interesse in Kenneth Vargas van CS Herediano.


Talentvol maar controversieel

Kenneth Vargas is een snelle en doelgerichte aanvaller die zowel als linker flankaanvaller als centrale spits speelt bij CS Herediano. De 21-jarige Costa Ricaan is een van de meest beslissende spelers in de Primera Division, waar hij dit seizoen al 10 doelpunten heeft gescoord en 4 assists heeft gegeven. Zijn prestaties hadden nog indrukwekkender kunnen zijn, aangezien Vargas maar liefst drie keer de paal heeft geraakt in de Costa Ricaanse competitie. Op basis van zijn goede prestaties en mooie statistieken lijkt steeds onvermijdelijker te worden dat de veelbelovende aanvaller CS Herediano zal verlaten.

In de wintermercato waren er al opties voor Kenneth Vargas in Europa, maar toen heeft hij ervoor gekozen om te wachten tot de aankomende zomer. De jonge aanvaller wilde geen overhaaste beslissing nemen en koos ervoor om zijn toekomstplannen zorgvuldig te bekijken. Financieel gezien waren de aanbiedingen destijds aantrekkelijk, maar hij hechtte ook veel waarde aan de sportieve aspecten van een mogelijke transfer. Vargas begrijpt dat zijn voetbalcarrière gebaat is bij een weloverwogen beslissing en hij wil geen concessies doen op het gebied van sportieve groei. Kenneth Vargas is up and coming in Costa Rica en hij heeft al enkele keren de selectie van het nationale team gehaald, waardoor hij regelmatig in de schijnwerpers staat. Hij is ook betrokken geweest bij controverse vanwege gevoelige en beledigende berichten die circuleerden op sociale media gericht tegen zijn ex-vriendin. Vargas heeft deze beschuldigingen altijd stevig ontkend en beweert dat hij al vaker het slachtoffer is geweest van dergelijke ongegronde aantijgingen. In Zuid-Amerikaanse landen zijn profvoetballers vaak doelwitten van controverses, geruchten en persoonlijke aanvallen, door hun grote populariteit.

In de voetsporen van Orban?

Kenneth Vargas bereidt zich voor op zijn eerste buitenlandse avontuur en hij lijkt al klaar te zijn voor deze belangrijke stap in zijn carrière, vooral op het offensieve vlak. Met 168 verrichte dribbels is hij de derde speler met de meeste dribbels in de Primera Division. Hij onderneemt bijna zes één-tegen-één acties per wedstrijd en staat bekend om zijn wervelende versnellingen op het veld. Naast zijn dribbelvaardigheden blinkt Vargas ook uit in doelgerichtheid en scorend vermogen. Dit seizoen heeft Vargas al 10 doelpunten gescoord, wat een indrukwekkend aantal is gezien het feit dat zijn verwachte aantal doelpunten slechts 6 is. Dit toont aan dat hij in staat is om kansen af te maken en beslissend te zijn voor zijn team. Zijn combinatie van dribbelvaardigheid, snelheid en doelgerichtheid maakt hem een gevaarlijke aanvaller die voor problemen kan zorgen bij verdedigers. Kenneth Vargas overtreft de verwachtingen op het gebied van doelpunten scoren met maar liefst 67%. Dit maakt hem een zeer efficiënte speler die erg gemakkelijk het net weet te vinden. In vergelijking met spelers in de Jupiler Pro League die dit seizoen minstens 10 doelpunten hebben gescoord, is alleen Gift Orban van AA Gent (126%) nog meer boven de verwachtingen uitgestegen. Simon Adingra van Union SG (56%), Joseph Paintsil van KRC Genk (55%) en Mario Gonzalez van Oud-Heverlee Leuven (40%) scoren allemaal onder de 67% van Vargas. Er is uiteraard een aanzienlijk kwaliteitsverschil tussen beide competities, maar toch spreekt de indrukwekkende doeltreffendheid van Vargas voor zichzelf. Ook Gift Orban speelde trouwens in een veel lager aangeschreven competitie, de Noorse tweede klasse bij Stabaek, vooraleer hij naar AA Gent trok.

Moet Club Brugge Vargas een kans geven?

Meest recent

Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

0
0
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

39
39
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

24
24
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

30
30
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

149
149
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

44
44
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

28
28
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

51
51
Stijnen dolgelukkig: "Hij is JPL-materiaal, zonder discussie"

Patro Eisden won met 4-0 van Francs Borains en plaatste zich zo voor het derde jaar op rij voor de ...

68
68
El Hadj verrast iedereen met deze transferboodschap

Bij Union SG verloren ze de afgelopen jaren veel aanvallende kwaliteit. De Brusselaars rekenen voor ...

109
109
Taravel krijgt signaal: herstelt hij fout tegen KV Mechelen?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen KV Mechelen. Jérémy Taravel maakte de ...

102
102
Union SG of Club Brugge? Boskamp geeft zijn titelfavoriet

Union SG en Club Brugge nemen het morgenavond tegen elkaar op in het Dudenpark. Een duel dat al ...

277
277
El Ouahdi doet boekje open over transfer naar PSV

Zakaria El Ouahdi gaat KRC Genk in de zomer wellicht verlaten. Er worden heel wat ploegen aan hem ...

137
137
Anderlecht slaat toe en shopt weer bij Ajax

Bij RSC Anderlecht zijn ze achter de schermen heel druk bezig met het aantrekken van nieuwe mensen. ...

333
333
Raman zag fenomeen bij Anderlecht: “Eén van de besten"

Benito Raman kende een degelijke periode bij RSC Anderlecht. De aanvaller kende er jaren waarbij ...

132
132
'Union SG verrast: bankzitter op weg naar Bundesliga'

Union SG hoopt dit weekend een zeer goede zaak te doen in de titelstrijd, maar achter de schermen ...

67
67
WK-ganger én grotere marktwaarde voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen groot succes. Paars-Wit heeft volgende zomer weer heel ...

109
109
Robben looft Kompany en ziet één grote kwaliteit

Vincent Kompany is op weg om een van de meest iconische trainers uit de geschiedenis van Bayern ...

108
108
Van Holsbeeck geeft De Cat gouden tip voor transfer

Zal Nathan De Cat RSC Anderlecht in de zomer al verlaten? Die kans is zeker aanwezig. Herman Van ...

166
166
Van Gucht in liefdesdrama: Charlotte gaat vol in de aanval

Is er een pittige liefdesstrijd op gang gekomen in het leven van Ruben Van Gucht? De VRT-presentator ...

112
112
TRANSFERUURTJE: Nieuwe TD voor RSCA, Real kiest nieuwe coach

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

172
172
Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Club Brugge neemt het maandag in een historische finale op tegen Real Madrid. Club NXT won in de ...

315
315
Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Benito Raman heeft een verleden bij onder meer KAA Gent en RSC Anderlecht. Die laatstgenoemde is ...

178
178
Hubert slaat keihard terug op kritiek Union SG

Union SG neemt het in het Dudenpark op tegen Club Brugge. Een regelrechte titeltopper tussen nummer ...

82
82
Hayen slaat op tafel: keeperskwestie weer op komst?

KRC Genk speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven en de Limburgers zagen ...

323
323

Meer sportnieuws