TRANSFERUURTJE: 'Eerste grote Deila-aanwinst, nieuwe transfer Anderlecht'

956 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Eerste grote Deila-aanwinst, nieuwe transfer Anderlecht'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge lijkt de eerste grote aanwinst uit het tijdperk-Deila op komst. Blauw-Zwart drukt namelijk door voor de komst van Hugo Vetlesen, de 23-jarige middenvelder die hoge ogen gooit bij Bodö/Glimt. De Noorse topclub wil wel boter bij de vis en vraagt maar liefst 6,5 miljoen euro voor zijn goudhaantje. Met de speler zelf heeft Club wel al een persoonlijk akkoord, maar Vetlesen heeft tegelijk ook al een overeenkomst met Feyenoord.



Er zijn ook de nodige vertrekkers op til bij Club. Zo blijft Tajon Buchanan nadrukkelijke belangstelling genieten van Internazionale. De Canadees staat bovenaan de verlanglijst van de Nerazzurri, maar eerst zal daar Denzel Dumfries moeten vertrekken voor er sprake kan zijn van een transfer. Als het zover komt, mag Club wel hopen op een transfersom van 15 miljoen euro.

Een andere speler die Club definitief lijkt te gaan verlaten, is Faitout Maouassa. De linksachter werkte een sterk seizoen af op huurbasis bij Montpellier, maar geeft aan dat hij een terugkeer naar Brugge niet ziet zitten. Waar zijn toekomst dan wel zal liggen, weet de Fransman echter nog niet. Door zijn goede prestaties van de voorbije maanden zal Club wellicht wel een aardige transfersom kunnen vangen.



Standard is ook al behoorlijk actief op de transfermarkt. Zo houden ze in Luik rekening met een vertrek van Arnaud Bodart, die buitenlandse interesse geniet. Zijn vervanger komt mogelijk uit Turkije, waar men Ersin Destanoglu aan de Rouches linkt. De 22-jarige werd in januari al nadrukkelijk aan Club gelinkt en wil in de zomer absoluut vertrekken bij Besiktas, waar hij zijn basisplaats kwijt is. Met een vraagprijs van 3 miljoen euro is hij naar Luikse normen wel een dure vogel.

Een andere transfer hebben ze bij Standard wel al afgerond. Woensdag werd namelijk de komst van Ilyes Ziani afgerond. De Marokkaanse aanvaller komt definitief over van Union, van wie hij dit seizoen al gehuurd werd. Na een sterk seizoen bij SL16 in de Challenger Pro League telt Standard 200.000 euro neer om de 19-jarige binnen te halen. Union had een terugkoopoptie, maar maakte daar geen gebruik van.



KV Mechelen lijkt in de Jupiler Pro League te gaan shoppen. Ze zouden hun oog laten vallen hebben op Mory Konaté, die transfervrij zal vertrekken bij STVV. De eerste contacten voor de transfer zouden al gelegd zijn. De ervaren Guineeër moet meer stabiliteit op het middenveld brengen.

Voor Anderlecht wordt het uiteraard een drukke zomer. Er moet heel wat versterking bij, onder meer op het middenveld. Daar duikt nu een nieuw doelwit op, want Paars-Wit zou werken aan de komst van Etienne Camara. De 20-jarige middenvelder brak dit seizoen helemaal door bij Huddersfield Town en mocht ook met Frankrijk mee naar het WK U20. Hij wil zijn nog één jaar lopende contract in Huddersfield echter niet verlengen en dus lonkt een transfer. Daarvoor krijgt Anderlecht wel concurrentie van Udinese.



Daarnaast moeten ook heel wat spelers nog het Lotto Park verlaten. Er lijkt wel alsmaar meer een definitieve oplossing in de maak voor Timon Wellenreuther. Woensdag bevestigde Feyenoord dat de deur nog steeds openstaat voor een langer verblijf van de Duitse doelman, die dit seizoen op huurbasis voor de Nederlandse kampioen speelde. Er zou in Rotterdam een contract tot 2026 voor hem klaarliggen.

Buitenland

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar nu is het ook officieel: Youri Tielemans vertrekt bij Leicester City. De Rode Duivel publiceerde zijn afscheidsboodschap aan de Foxes, waar hij 4,5 jaar aan de slag was en nu zijn contract ziet aflopen. Waar zijn toekomst nu zal liggen, zal de komende weken duidelijk moeten worden.



Een andere (ex-)Rode Duivel die van team zou kunnen wisselen, is Axel Witsel. Volgens Spaanse bronnen wil de 34-jarige na één seizoen en ondanks een lopend contract alweer vertrekken bij Atletico Madrid, uit onvrede omdat hij er vooral als centrale verdediger uitgespeeld wordt. Hij wil naar een club die hem weer op het middenveld posteert en Atletico zou er niet tegen gekant zijn om nog een onverhoopte transfersom te vangen.

Karim Benzema lijkt ook voor een schok te gaan zorgen. In Spanje gelooft men immers dat de Gouden Bal de deur bij Real Madrid achter zich zal dichttrekken en zwicht voor het monsterlijke aanbod uit Saudi-Arabië. Volgens bepaalde bronnen heeft Benzema zelfs intern al laten weten dat hij in zal gaan op de avances van Al-Ittihad, waar een megacontract voor hem klaarligt.



Bij Chelsea wordt het een woelige zomer. Nadat het voorbije jaar voor meer dan 600 miljoen euro aan spelers gekocht werd, zal de kern in de zomer drastisch afgeslankt moeten worden. Van nieuwe trainer Mauricio Pochettino zouden maar liefst vijftien spelers mogen vertrekken. João Felix keert terug naar Atletico Madrid, terwijl Mateo Kovacic en Masoun Mount op weg lijken naar respectievelijk Manchester City en Manchester United. Daarnaast mogen of moeten ook Pierre-Emerick Aubameyang, Christian Pulisic, Callum Hudson-Odoi, Hakim Ziyech, Edouard Mendy, Kalidou Koulibaly, Cesar Azpilicueta, N'Golo Kanté, Denis Zakaria, Conor Gallagher, Ruben Loftus-Cheek en Trevoh Chalobah beschikken.

Zal Club erin slagen om Vetlesen te strikken?

Meest recent

Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

140
140
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

91
91
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

151
151
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

155
155
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

88
88
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

328
328
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

309
309
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

316
316
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

658
658
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

171
171
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

184
184
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

357
357
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1636
1636
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

157
157
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

174
174
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

141
141
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

85
85
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

49
49
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

214
214
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

304
304
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

30
30
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

219
219
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

318
318
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

249
249

Meer sportnieuws