TRANSFERUURTJE: 'Eerste grote Deila-aanwinst, nieuwe transfer Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Eerste grote Deila-aanwinst, nieuwe transfer Anderlecht'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge lijkt de eerste grote aanwinst uit het tijdperk-Deila op komst. Blauw-Zwart drukt namelijk door voor de komst van Hugo Vetlesen, de 23-jarige middenvelder die hoge ogen gooit bij Bodö/Glimt. De Noorse topclub wil wel boter bij de vis en vraagt maar liefst 6,5 miljoen euro voor zijn goudhaantje. Met de speler zelf heeft Club wel al een persoonlijk akkoord, maar Vetlesen heeft tegelijk ook al een overeenkomst met Feyenoord.



Er zijn ook de nodige vertrekkers op til bij Club. Zo blijft Tajon Buchanan nadrukkelijke belangstelling genieten van Internazionale. De Canadees staat bovenaan de verlanglijst van de Nerazzurri, maar eerst zal daar Denzel Dumfries moeten vertrekken voor er sprake kan zijn van een transfer. Als het zover komt, mag Club wel hopen op een transfersom van 15 miljoen euro.

Een andere speler die Club definitief lijkt te gaan verlaten, is Faitout Maouassa. De linksachter werkte een sterk seizoen af op huurbasis bij Montpellier, maar geeft aan dat hij een terugkeer naar Brugge niet ziet zitten. Waar zijn toekomst dan wel zal liggen, weet de Fransman echter nog niet. Door zijn goede prestaties van de voorbije maanden zal Club wellicht wel een aardige transfersom kunnen vangen.



Standard is ook al behoorlijk actief op de transfermarkt. Zo houden ze in Luik rekening met een vertrek van Arnaud Bodart, die buitenlandse interesse geniet. Zijn vervanger komt mogelijk uit Turkije, waar men Ersin Destanoglu aan de Rouches linkt. De 22-jarige werd in januari al nadrukkelijk aan Club gelinkt en wil in de zomer absoluut vertrekken bij Besiktas, waar hij zijn basisplaats kwijt is. Met een vraagprijs van 3 miljoen euro is hij naar Luikse normen wel een dure vogel.

Een andere transfer hebben ze bij Standard wel al afgerond. Woensdag werd namelijk de komst van Ilyes Ziani afgerond. De Marokkaanse aanvaller komt definitief over van Union, van wie hij dit seizoen al gehuurd werd. Na een sterk seizoen bij SL16 in de Challenger Pro League telt Standard 200.000 euro neer om de 19-jarige binnen te halen. Union had een terugkoopoptie, maar maakte daar geen gebruik van.



KV Mechelen lijkt in de Jupiler Pro League te gaan shoppen. Ze zouden hun oog laten vallen hebben op Mory Konaté, die transfervrij zal vertrekken bij STVV. De eerste contacten voor de transfer zouden al gelegd zijn. De ervaren Guineeër moet meer stabiliteit op het middenveld brengen.

Voor Anderlecht wordt het uiteraard een drukke zomer. Er moet heel wat versterking bij, onder meer op het middenveld. Daar duikt nu een nieuw doelwit op, want Paars-Wit zou werken aan de komst van Etienne Camara. De 20-jarige middenvelder brak dit seizoen helemaal door bij Huddersfield Town en mocht ook met Frankrijk mee naar het WK U20. Hij wil zijn nog één jaar lopende contract in Huddersfield echter niet verlengen en dus lonkt een transfer. Daarvoor krijgt Anderlecht wel concurrentie van Udinese.



Daarnaast moeten ook heel wat spelers nog het Lotto Park verlaten. Er lijkt wel alsmaar meer een definitieve oplossing in de maak voor Timon Wellenreuther. Woensdag bevestigde Feyenoord dat de deur nog steeds openstaat voor een langer verblijf van de Duitse doelman, die dit seizoen op huurbasis voor de Nederlandse kampioen speelde. Er zou in Rotterdam een contract tot 2026 voor hem klaarliggen.

Buitenland

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar nu is het ook officieel: Youri Tielemans vertrekt bij Leicester City. De Rode Duivel publiceerde zijn afscheidsboodschap aan de Foxes, waar hij 4,5 jaar aan de slag was en nu zijn contract ziet aflopen. Waar zijn toekomst nu zal liggen, zal de komende weken duidelijk moeten worden.



Een andere (ex-)Rode Duivel die van team zou kunnen wisselen, is Axel Witsel. Volgens Spaanse bronnen wil de 34-jarige na één seizoen en ondanks een lopend contract alweer vertrekken bij Atletico Madrid, uit onvrede omdat hij er vooral als centrale verdediger uitgespeeld wordt. Hij wil naar een club die hem weer op het middenveld posteert en Atletico zou er niet tegen gekant zijn om nog een onverhoopte transfersom te vangen.

Karim Benzema lijkt ook voor een schok te gaan zorgen. In Spanje gelooft men immers dat de Gouden Bal de deur bij Real Madrid achter zich zal dichttrekken en zwicht voor het monsterlijke aanbod uit Saudi-Arabië. Volgens bepaalde bronnen heeft Benzema zelfs intern al laten weten dat hij in zal gaan op de avances van Al-Ittihad, waar een megacontract voor hem klaarligt.



Bij Chelsea wordt het een woelige zomer. Nadat het voorbije jaar voor meer dan 600 miljoen euro aan spelers gekocht werd, zal de kern in de zomer drastisch afgeslankt moeten worden. Van nieuwe trainer Mauricio Pochettino zouden maar liefst vijftien spelers mogen vertrekken. João Felix keert terug naar Atletico Madrid, terwijl Mateo Kovacic en Masoun Mount op weg lijken naar respectievelijk Manchester City en Manchester United. Daarnaast mogen of moeten ook Pierre-Emerick Aubameyang, Christian Pulisic, Callum Hudson-Odoi, Hakim Ziyech, Edouard Mendy, Kalidou Koulibaly, Cesar Azpilicueta, N'Golo Kanté, Denis Zakaria, Conor Gallagher, Ruben Loftus-Cheek en Trevoh Chalobah beschikken.

Zal Club erin slagen om Vetlesen te strikken?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

25
25
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

49
49
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

74
74
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

26
26
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

121
121
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

54
54
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

113
113
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

62
62
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

110
110
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

28
28
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

140
140
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

553
553
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

168
168
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

454
454
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

87
87
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

475
475
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

133
133
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

138
138
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

276
276
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

312
312
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

808
808
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

224
224

Meer sportnieuws