TRANSFERUURTJE: 'Eerste grote Deila-aanwinst, nieuwe transfer Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Eerste grote Deila-aanwinst, nieuwe transfer Anderlecht'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge lijkt de eerste grote aanwinst uit het tijdperk-Deila op komst. Blauw-Zwart drukt namelijk door voor de komst van Hugo Vetlesen, de 23-jarige middenvelder die hoge ogen gooit bij Bodö/Glimt. De Noorse topclub wil wel boter bij de vis en vraagt maar liefst 6,5 miljoen euro voor zijn goudhaantje. Met de speler zelf heeft Club wel al een persoonlijk akkoord, maar Vetlesen heeft tegelijk ook al een overeenkomst met Feyenoord.



Er zijn ook de nodige vertrekkers op til bij Club. Zo blijft Tajon Buchanan nadrukkelijke belangstelling genieten van Internazionale. De Canadees staat bovenaan de verlanglijst van de Nerazzurri, maar eerst zal daar Denzel Dumfries moeten vertrekken voor er sprake kan zijn van een transfer. Als het zover komt, mag Club wel hopen op een transfersom van 15 miljoen euro.

Een andere speler die Club definitief lijkt te gaan verlaten, is Faitout Maouassa. De linksachter werkte een sterk seizoen af op huurbasis bij Montpellier, maar geeft aan dat hij een terugkeer naar Brugge niet ziet zitten. Waar zijn toekomst dan wel zal liggen, weet de Fransman echter nog niet. Door zijn goede prestaties van de voorbije maanden zal Club wellicht wel een aardige transfersom kunnen vangen.



Standard is ook al behoorlijk actief op de transfermarkt. Zo houden ze in Luik rekening met een vertrek van Arnaud Bodart, die buitenlandse interesse geniet. Zijn vervanger komt mogelijk uit Turkije, waar men Ersin Destanoglu aan de Rouches linkt. De 22-jarige werd in januari al nadrukkelijk aan Club gelinkt en wil in de zomer absoluut vertrekken bij Besiktas, waar hij zijn basisplaats kwijt is. Met een vraagprijs van 3 miljoen euro is hij naar Luikse normen wel een dure vogel.

Een andere transfer hebben ze bij Standard wel al afgerond. Woensdag werd namelijk de komst van Ilyes Ziani afgerond. De Marokkaanse aanvaller komt definitief over van Union, van wie hij dit seizoen al gehuurd werd. Na een sterk seizoen bij SL16 in de Challenger Pro League telt Standard 200.000 euro neer om de 19-jarige binnen te halen. Union had een terugkoopoptie, maar maakte daar geen gebruik van.



KV Mechelen lijkt in de Jupiler Pro League te gaan shoppen. Ze zouden hun oog laten vallen hebben op Mory Konaté, die transfervrij zal vertrekken bij STVV. De eerste contacten voor de transfer zouden al gelegd zijn. De ervaren Guineeër moet meer stabiliteit op het middenveld brengen.

Voor Anderlecht wordt het uiteraard een drukke zomer. Er moet heel wat versterking bij, onder meer op het middenveld. Daar duikt nu een nieuw doelwit op, want Paars-Wit zou werken aan de komst van Etienne Camara. De 20-jarige middenvelder brak dit seizoen helemaal door bij Huddersfield Town en mocht ook met Frankrijk mee naar het WK U20. Hij wil zijn nog één jaar lopende contract in Huddersfield echter niet verlengen en dus lonkt een transfer. Daarvoor krijgt Anderlecht wel concurrentie van Udinese.



Daarnaast moeten ook heel wat spelers nog het Lotto Park verlaten. Er lijkt wel alsmaar meer een definitieve oplossing in de maak voor Timon Wellenreuther. Woensdag bevestigde Feyenoord dat de deur nog steeds openstaat voor een langer verblijf van de Duitse doelman, die dit seizoen op huurbasis voor de Nederlandse kampioen speelde. Er zou in Rotterdam een contract tot 2026 voor hem klaarliggen.

Buitenland

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar nu is het ook officieel: Youri Tielemans vertrekt bij Leicester City. De Rode Duivel publiceerde zijn afscheidsboodschap aan de Foxes, waar hij 4,5 jaar aan de slag was en nu zijn contract ziet aflopen. Waar zijn toekomst nu zal liggen, zal de komende weken duidelijk moeten worden.



Een andere (ex-)Rode Duivel die van team zou kunnen wisselen, is Axel Witsel. Volgens Spaanse bronnen wil de 34-jarige na één seizoen en ondanks een lopend contract alweer vertrekken bij Atletico Madrid, uit onvrede omdat hij er vooral als centrale verdediger uitgespeeld wordt. Hij wil naar een club die hem weer op het middenveld posteert en Atletico zou er niet tegen gekant zijn om nog een onverhoopte transfersom te vangen.

Karim Benzema lijkt ook voor een schok te gaan zorgen. In Spanje gelooft men immers dat de Gouden Bal de deur bij Real Madrid achter zich zal dichttrekken en zwicht voor het monsterlijke aanbod uit Saudi-Arabië. Volgens bepaalde bronnen heeft Benzema zelfs intern al laten weten dat hij in zal gaan op de avances van Al-Ittihad, waar een megacontract voor hem klaarligt.



Bij Chelsea wordt het een woelige zomer. Nadat het voorbije jaar voor meer dan 600 miljoen euro aan spelers gekocht werd, zal de kern in de zomer drastisch afgeslankt moeten worden. Van nieuwe trainer Mauricio Pochettino zouden maar liefst vijftien spelers mogen vertrekken. João Felix keert terug naar Atletico Madrid, terwijl Mateo Kovacic en Masoun Mount op weg lijken naar respectievelijk Manchester City en Manchester United. Daarnaast mogen of moeten ook Pierre-Emerick Aubameyang, Christian Pulisic, Callum Hudson-Odoi, Hakim Ziyech, Edouard Mendy, Kalidou Koulibaly, Cesar Azpilicueta, N'Golo Kanté, Denis Zakaria, Conor Gallagher, Ruben Loftus-Cheek en Trevoh Chalobah beschikken.

Zal Club erin slagen om Vetlesen te strikken?

Meest recent

'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

0
0
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

7
7
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

76
76
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

55
55
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

180
180
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

168
168
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

261
261
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

376
376
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

133
133
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

92
92
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

535
535
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

295
295
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

285
285
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

176
176
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

285
285
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

424
424
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

73
73
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

138
138
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

66
66
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

261
261
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

219
219
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

72
72
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

73
73
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

99
99
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

199
199

Meer sportnieuws