TRANSFERUURTJE: 'Eerste grote Deila-aanwinst, nieuwe transfer Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Eerste grote Deila-aanwinst, nieuwe transfer Anderlecht'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge lijkt de eerste grote aanwinst uit het tijdperk-Deila op komst. Blauw-Zwart drukt namelijk door voor de komst van Hugo Vetlesen, de 23-jarige middenvelder die hoge ogen gooit bij Bodö/Glimt. De Noorse topclub wil wel boter bij de vis en vraagt maar liefst 6,5 miljoen euro voor zijn goudhaantje. Met de speler zelf heeft Club wel al een persoonlijk akkoord, maar Vetlesen heeft tegelijk ook al een overeenkomst met Feyenoord.



Er zijn ook de nodige vertrekkers op til bij Club. Zo blijft Tajon Buchanan nadrukkelijke belangstelling genieten van Internazionale. De Canadees staat bovenaan de verlanglijst van de Nerazzurri, maar eerst zal daar Denzel Dumfries moeten vertrekken voor er sprake kan zijn van een transfer. Als het zover komt, mag Club wel hopen op een transfersom van 15 miljoen euro.

Een andere speler die Club definitief lijkt te gaan verlaten, is Faitout Maouassa. De linksachter werkte een sterk seizoen af op huurbasis bij Montpellier, maar geeft aan dat hij een terugkeer naar Brugge niet ziet zitten. Waar zijn toekomst dan wel zal liggen, weet de Fransman echter nog niet. Door zijn goede prestaties van de voorbije maanden zal Club wellicht wel een aardige transfersom kunnen vangen.



Standard is ook al behoorlijk actief op de transfermarkt. Zo houden ze in Luik rekening met een vertrek van Arnaud Bodart, die buitenlandse interesse geniet. Zijn vervanger komt mogelijk uit Turkije, waar men Ersin Destanoglu aan de Rouches linkt. De 22-jarige werd in januari al nadrukkelijk aan Club gelinkt en wil in de zomer absoluut vertrekken bij Besiktas, waar hij zijn basisplaats kwijt is. Met een vraagprijs van 3 miljoen euro is hij naar Luikse normen wel een dure vogel.

Een andere transfer hebben ze bij Standard wel al afgerond. Woensdag werd namelijk de komst van Ilyes Ziani afgerond. De Marokkaanse aanvaller komt definitief over van Union, van wie hij dit seizoen al gehuurd werd. Na een sterk seizoen bij SL16 in de Challenger Pro League telt Standard 200.000 euro neer om de 19-jarige binnen te halen. Union had een terugkoopoptie, maar maakte daar geen gebruik van.



KV Mechelen lijkt in de Jupiler Pro League te gaan shoppen. Ze zouden hun oog laten vallen hebben op Mory Konaté, die transfervrij zal vertrekken bij STVV. De eerste contacten voor de transfer zouden al gelegd zijn. De ervaren Guineeër moet meer stabiliteit op het middenveld brengen.

Voor Anderlecht wordt het uiteraard een drukke zomer. Er moet heel wat versterking bij, onder meer op het middenveld. Daar duikt nu een nieuw doelwit op, want Paars-Wit zou werken aan de komst van Etienne Camara. De 20-jarige middenvelder brak dit seizoen helemaal door bij Huddersfield Town en mocht ook met Frankrijk mee naar het WK U20. Hij wil zijn nog één jaar lopende contract in Huddersfield echter niet verlengen en dus lonkt een transfer. Daarvoor krijgt Anderlecht wel concurrentie van Udinese.



Daarnaast moeten ook heel wat spelers nog het Lotto Park verlaten. Er lijkt wel alsmaar meer een definitieve oplossing in de maak voor Timon Wellenreuther. Woensdag bevestigde Feyenoord dat de deur nog steeds openstaat voor een langer verblijf van de Duitse doelman, die dit seizoen op huurbasis voor de Nederlandse kampioen speelde. Er zou in Rotterdam een contract tot 2026 voor hem klaarliggen.

Buitenland

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar nu is het ook officieel: Youri Tielemans vertrekt bij Leicester City. De Rode Duivel publiceerde zijn afscheidsboodschap aan de Foxes, waar hij 4,5 jaar aan de slag was en nu zijn contract ziet aflopen. Waar zijn toekomst nu zal liggen, zal de komende weken duidelijk moeten worden.



Een andere (ex-)Rode Duivel die van team zou kunnen wisselen, is Axel Witsel. Volgens Spaanse bronnen wil de 34-jarige na één seizoen en ondanks een lopend contract alweer vertrekken bij Atletico Madrid, uit onvrede omdat hij er vooral als centrale verdediger uitgespeeld wordt. Hij wil naar een club die hem weer op het middenveld posteert en Atletico zou er niet tegen gekant zijn om nog een onverhoopte transfersom te vangen.

Karim Benzema lijkt ook voor een schok te gaan zorgen. In Spanje gelooft men immers dat de Gouden Bal de deur bij Real Madrid achter zich zal dichttrekken en zwicht voor het monsterlijke aanbod uit Saudi-Arabië. Volgens bepaalde bronnen heeft Benzema zelfs intern al laten weten dat hij in zal gaan op de avances van Al-Ittihad, waar een megacontract voor hem klaarligt.



Bij Chelsea wordt het een woelige zomer. Nadat het voorbije jaar voor meer dan 600 miljoen euro aan spelers gekocht werd, zal de kern in de zomer drastisch afgeslankt moeten worden. Van nieuwe trainer Mauricio Pochettino zouden maar liefst vijftien spelers mogen vertrekken. João Felix keert terug naar Atletico Madrid, terwijl Mateo Kovacic en Masoun Mount op weg lijken naar respectievelijk Manchester City en Manchester United. Daarnaast mogen of moeten ook Pierre-Emerick Aubameyang, Christian Pulisic, Callum Hudson-Odoi, Hakim Ziyech, Edouard Mendy, Kalidou Koulibaly, Cesar Azpilicueta, N'Golo Kanté, Denis Zakaria, Conor Gallagher, Ruben Loftus-Cheek en Trevoh Chalobah beschikken.

Zal Club erin slagen om Vetlesen te strikken?

Meest recent

'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

12
12
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

64
64
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

66
66
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

55
55
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

74
74
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

185
185
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

119
119
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

99
99
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

99
99
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

334
334
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

243
243
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

366
366
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

327
327
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

110
110
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

137
137
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

251
251
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

90
90
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

102
102
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

88
88
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

110
110
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

258
258
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

215
215
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

230
230
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

96
96
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

75
75

Meer sportnieuws