TRANSFERUURTJE: 'Eerste grote Deila-aanwinst, nieuwe transfer Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Eerste grote Deila-aanwinst, nieuwe transfer Anderlecht'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Vanhaezebrouck terug trainer bij Anderlecht?

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge lijkt de eerste grote aanwinst uit het tijdperk-Deila op komst. Blauw-Zwart drukt namelijk door voor de komst van Hugo Vetlesen, de 23-jarige middenvelder die hoge ogen gooit bij Bodö/Glimt. De Noorse topclub wil wel boter bij de vis en vraagt maar liefst 6,5 miljoen euro voor zijn goudhaantje. Met de speler zelf heeft Club wel al een persoonlijk akkoord, maar Vetlesen heeft tegelijk ook al een overeenkomst met Feyenoord.



Er zijn ook de nodige vertrekkers op til bij Club. Zo blijft Tajon Buchanan nadrukkelijke belangstelling genieten van Internazionale. De Canadees staat bovenaan de verlanglijst van de Nerazzurri, maar eerst zal daar Denzel Dumfries moeten vertrekken voor er sprake kan zijn van een transfer. Als het zover komt, mag Club wel hopen op een transfersom van 15 miljoen euro.

Een andere speler die Club definitief lijkt te gaan verlaten, is Faitout Maouassa. De linksachter werkte een sterk seizoen af op huurbasis bij Montpellier, maar geeft aan dat hij een terugkeer naar Brugge niet ziet zitten. Waar zijn toekomst dan wel zal liggen, weet de Fransman echter nog niet. Door zijn goede prestaties van de voorbije maanden zal Club wellicht wel een aardige transfersom kunnen vangen.



Standard is ook al behoorlijk actief op de transfermarkt. Zo houden ze in Luik rekening met een vertrek van Arnaud Bodart, die buitenlandse interesse geniet. Zijn vervanger komt mogelijk uit Turkije, waar men Ersin Destanoglu aan de Rouches linkt. De 22-jarige werd in januari al nadrukkelijk aan Club gelinkt en wil in de zomer absoluut vertrekken bij Besiktas, waar hij zijn basisplaats kwijt is. Met een vraagprijs van 3 miljoen euro is hij naar Luikse normen wel een dure vogel.

Een andere transfer hebben ze bij Standard wel al afgerond. Woensdag werd namelijk de komst van Ilyes Ziani afgerond. De Marokkaanse aanvaller komt definitief over van Union, van wie hij dit seizoen al gehuurd werd. Na een sterk seizoen bij SL16 in de Challenger Pro League telt Standard 200.000 euro neer om de 19-jarige binnen te halen. Union had een terugkoopoptie, maar maakte daar geen gebruik van.



KV Mechelen lijkt in de Jupiler Pro League te gaan shoppen. Ze zouden hun oog laten vallen hebben op Mory Konaté, die transfervrij zal vertrekken bij STVV. De eerste contacten voor de transfer zouden al gelegd zijn. De ervaren Guineeër moet meer stabiliteit op het middenveld brengen.

Voor Anderlecht wordt het uiteraard een drukke zomer. Er moet heel wat versterking bij, onder meer op het middenveld. Daar duikt nu een nieuw doelwit op, want Paars-Wit zou werken aan de komst van Etienne Camara. De 20-jarige middenvelder brak dit seizoen helemaal door bij Huddersfield Town en mocht ook met Frankrijk mee naar het WK U20. Hij wil zijn nog één jaar lopende contract in Huddersfield echter niet verlengen en dus lonkt een transfer. Daarvoor krijgt Anderlecht wel concurrentie van Udinese.



Daarnaast moeten ook heel wat spelers nog het Lotto Park verlaten. Er lijkt wel alsmaar meer een definitieve oplossing in de maak voor Timon Wellenreuther. Woensdag bevestigde Feyenoord dat de deur nog steeds openstaat voor een langer verblijf van de Duitse doelman, die dit seizoen op huurbasis voor de Nederlandse kampioen speelde. Er zou in Rotterdam een contract tot 2026 voor hem klaarliggen.

Buitenland

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar nu is het ook officieel: Youri Tielemans vertrekt bij Leicester City. De Rode Duivel publiceerde zijn afscheidsboodschap aan de Foxes, waar hij 4,5 jaar aan de slag was en nu zijn contract ziet aflopen. Waar zijn toekomst nu zal liggen, zal de komende weken duidelijk moeten worden.



Een andere (ex-)Rode Duivel die van team zou kunnen wisselen, is Axel Witsel. Volgens Spaanse bronnen wil de 34-jarige na één seizoen en ondanks een lopend contract alweer vertrekken bij Atletico Madrid, uit onvrede omdat hij er vooral als centrale verdediger uitgespeeld wordt. Hij wil naar een club die hem weer op het middenveld posteert en Atletico zou er niet tegen gekant zijn om nog een onverhoopte transfersom te vangen.

Karim Benzema lijkt ook voor een schok te gaan zorgen. In Spanje gelooft men immers dat de Gouden Bal de deur bij Real Madrid achter zich zal dichttrekken en zwicht voor het monsterlijke aanbod uit Saudi-Arabië. Volgens bepaalde bronnen heeft Benzema zelfs intern al laten weten dat hij in zal gaan op de avances van Al-Ittihad, waar een megacontract voor hem klaarligt.



Bij Chelsea wordt het een woelige zomer. Nadat het voorbije jaar voor meer dan 600 miljoen euro aan spelers gekocht werd, zal de kern in de zomer drastisch afgeslankt moeten worden. Van nieuwe trainer Mauricio Pochettino zouden maar liefst vijftien spelers mogen vertrekken. João Felix keert terug naar Atletico Madrid, terwijl Mateo Kovacic en Masoun Mount op weg lijken naar respectievelijk Manchester City en Manchester United. Daarnaast mogen of moeten ook Pierre-Emerick Aubameyang, Christian Pulisic, Callum Hudson-Odoi, Hakim Ziyech, Edouard Mendy, Kalidou Koulibaly, Cesar Azpilicueta, N'Golo Kanté, Denis Zakaria, Conor Gallagher, Ruben Loftus-Cheek en Trevoh Chalobah beschikken.

Zal Club erin slagen om Vetlesen te strikken?

Meest recent

'D-Day DAZN en Pro League: Belgische clubs in zak en as'

De perikelen rond DAZN, de telecomproviders en de Pro League blijven voortduren. Er is nog steeds ...

42
42
Euvrard voor topper tegen Charleroi: "Uiterst zeldzaam"

Standard moet dit weekend aan de bak tegen Sporting Charleroi. Een partij die ze moeten winnen, want ...

14
14
Hand van Mazzu al duidelijk: "Merkten we meteen"

OH Leuven kon eindelijk nog eens proeven van een overwinning. Felice Mazzu won met OHL met 1-3 op ...

31
31
Droomverhaal bij STVV: "Heb mijn moment gepakt"

STVV wist met 0-1 te winnen van Knokke en wist zich zo te plaatsen voor de volgende ronde van de ...

24
24
Vanhaezebrouck terug trainer bij Anderlecht?

RSC Anderlecht staat voor een cruciaal duel tegen KV Mechelen. Winnen is meer dan ooit nodig, ...

384
384
Zeqiri doet boekje open over vertrek bij Standard én Genk

KRC Genk verkocht afgelopen zomer Andi Zeqiri voor een bedrag van ruim 2 miljoen euro aan Widzew ...

106
106
Cercle Brugge eindelijk met de zege, Gerkens niet tevreden

Cercle Brugge kon eindelijk nog eens winnen. In de Beker van België wisten ze met 1-0 de zege ...

26
26
Boskamp: "Belachelijk van de fans van Anderlecht"

RSC Anderlecht won met 2-0 van Ninove, maar de prestatie was na de vroege 2-0 van een onthutsend ...

210
210
Club Brugge in shock: Celtic lokt Hayen met monsterloon

Plots duikt Nicky Hayen op de shortlist van Celtic na het vertrek van Brendan Rodgers. De Schotse ...

534
534
Megastunt een feit: "Horen thuis in Jupiler Pro League"

Er vielen zeer weinig verrassingen te noteren in de Croky Cup. Dat is in principe jammer, want ...

114
114
Lammens geeft extra reden: "Daarom trok ik naar Man Utd"

Senne Lammens versierde aan het einde van de zomermercato een gigantisch mooie transfer van Royal ...

109
109
Stijnen oordeelt na pandoering: "Dat had niet gemogen"

Stijn Stijnen hoopte stiekem met Patro Eisden eens ouderwets te stunten op het veld van AA Gent. Dat ...

85
85
Deschacht: "Verschueren is fan van hem als trainer"

RSC Anderlecht is weer bijzonder pover bezig. De transfers zijn voorlopig geen succes en Besnik Hasi ...

470
470
Leko over de grote ambitie: "Er niet over praten"

Bij AA Gent tankten ze weer het nodige vertrouwen tegen Patro Eisden. Ze wonnen met maar liefst 5-0. ...

58
58
Cisse Sandra roept ferm statement bij Club Brugge

Club Brugge won in de Croky Cup probleemloos van Eendracht Aalst-Lede. Uiteraard was de vicekampioen ...

250
250
Bondscoach spreekt duidelijke taal na De Cat-perikelen

Het WK U17 staat voor de deur en de selectie van bondscoach Bob Browaeys behoort tot ...

196
196
Loting Croky Cup: interessante affiches in 1/8e finale

De 1/16e finale van de Croky Cup is volledig afgewerkt. De afgelopen dagen werden alle wedstrijden ...

622
622
Lokeren reageert verrassend op Nainggolan-bom

Radja Nainggolan staat weer in het oog van de storm. De middenvelder was nog maar net in de Slimste ...

148
148
Croky Cup: KAA Gent vlamt, toch nog grote verrassing

De laatste wedstrijden van de 1/16e finale van de Croky Cup zijn afgewerkt. De afgelopen twee dagen ...

101
101
Waalse derby op scherp: Standard maakt korte metten met fans

Komende speeldag staat de Waalse derby tussen Standard Luik en Sporting Charleroi op het programma. ...

113
113
Opmerkelijk: Club Brugge-toppers gespot bij andere club

Club Brugge won gisteren met 6-1 in de beker tegen Eendracht Aalst-Lede en vanavond worden er nog ...

174
174
Benteke en Cuypers verdienen pak meer dan supersterren

De Major League Soccer heeft de laatste jaren aan populariteit gewonnen. De komst van Lionel Messi ...

71
71
Lukaku gaat "als een gek" tekeer: "Dat was de prikkel"

Romelu Lukaku staat bijna weer terug op een veld. De Rode Duivel raakte geblesseerd aan het begin ...

90
90
Hayen keert kar: wissel van de wacht bij Club Brugge?

In de 1/8 finale van de Croky Cup maakte Club Brugge woensdag gemakkelijk komaf met Eendracht Aalst. ...

393
393
Renard in paniek: Anderlecht betaalt dure blunder cash

In de 1/8 finale van de Croky Cup won RSC Anderlecht dinsdag met 2-0 van derdeklasser KVK Ninove, ...

365
365

Meer sportnieuws