Op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs maken nog drie ploegen kans op de titel. Ook voor Union, weliswaar afhankelijk van het resultaat in de partij tussen Antwerp en Genk, is winnen dus de boodschap. Al moet Karel Geraerts het dan wel zonder een van zijn vaste titularissen stellen.
Dankzij het gelijkspel tegen de Great Old van afgelopen zondag hielden de Brusselaars hun kansen gaaf, al kwamen ze niet ongeschonden uit de strijd. Zo werd Senne Lynen van het veld gestuurd na een drieste tackle op Jurgen Ekkelenkamp. Nadien stelde het Bondsparket hem een schorsing van twee speeldagen voor, een minnelijke schikking die in het Dudenpark niet werd aanvaard.
Union ving nu evenwel bot bij het Disciplinair Comité, dat de sanctie wel terugschroefde tot één match effectieve schorsing en één wedstrijd met uitstel. Daarmee mist Lynen dus echter nog steeds de potentiële afspraak met de geschiedenis. Het Bondsparket ging dan ook niet akkoord met Union dat er procedurefouten werden gemaakt door de zaak uitzonderlijk tijdens een feestdag te behandelen.
LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers
PUZZEL VAN GERAERTSVolgens het Comité werd het gelijkheidsbeginsel niet met de voeten getreden en was er dus geen reden om de strafvordering van tafel te vegen, aldus Sporza. Pech dus voor Geraerts, die het mogelijk ook zonder Siebe Van der Heyden, Teddy Teuma en Victor Boniface moet stellen. Achter hun namen staat momenteel stuk voor stuk nog een vraagteken. Afwachten hoe de puzzel zal worden gelegd.
Arne Decraene