'Verkoop Club: dit waanzinnig bedrag cashen Verhaeghe en Mannaert'

door
'Verkoop Club: dit waanzinnig bedrag cashen Verhaeghe en Mannaert'

De supporters van Club Brugge zullen zich woensdag toch even verslikt hebben in hun vieruurtje, want in de namiddag raakte bekend dat de uittredende landskampioen te koop staat. Na twaalf jaar hebben Bart Verhaeghe, Vincent Mannaert en hun mede-investeerders het wel gehad en willen ze hun werk te gelde maken, om naar nieuwe uitdagingen buiten de voetbalwereld op zoek te gaan.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Floptransfer weg bij RSCA, bod op Tzolis'

Verkoop Club Brugge

De komende weken en maanden gaan ze samen met de Raine Group, die ook belast werd met de overname van Manchester United, op zoek naar kandidaat-kopers. De kans lijkt groot dat die uit het buitenland zullen komen, want in België lijken er maar weinig kandidaten die aan de aanzienlijke vraagprijs zullen kunnen voldoen. Toen het Amerikaanse Orkila in 2021 zijn intrede deed als minderheidsaandeelhouder, werd de waarde van Club nog getaxeerd op een dikke 200 miljoen euro.

Dat zal nu ongetwijfeld niet minder zijn en dat betekent dat Verhaeghe en Mannaert stevig langs de kassa kunnen passeren. Hun aandelen zitten gebundeld in Grizzly Sports, waar ze samen met Jan Boone en Peter Vanhecke in totaal 73 procent van de aandelen in Club Brugge in handen hebben. Het Laatste Nieuws berekende dat bij een verkoop aan dezelfde waarde als twee jaar geleden op die manier Verhaeghe minstens 108 miljoen euro zou incasseren, terwijl Mannaert aan de deal ook een slordige 30 miljoen euro zou overhouden.

Aandelen gekregen voor niets

De twee sterke mannen van Club kunnen zich dus stevig verrijken aan de verkoop van Club, zeker als je rekening houdt met het feit dat ze hun aandelen destijds bijna gratis en voor niks gekregen hebben. In theorie betaalde Verhaeghe in 2012 15 miljoen euro om Club over te nemen, maar in de praktijk werd dat bedrag grotendeels geleend van de oude vzw die Club eerst was. Mannaert kreeg zijn aandelen dan weer als vriendendienst en in ruil voor een langdurig engagement als CEO.

Verdienen ze die bedragen ook?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Floptransfer weg bij RSCA, bod op Tzolis'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

35
35
Courtois ooit T1? Rode Duivel verklapt grootse plannen

Thibaut Courtois gaf een interview aan Sporza en de doelman sprak er onder meer over zijn toekomst. ...

18
18
‘Napoli genadeloos voor Noa Lang: topper op komst'

De transfer van Noa Lang naar Napoli is nog geen succes gebleken. De buitenspeler was een smaakmaker ...

40
40
Club Brugge incasseert ferme domper op winterstage

Veel Belgische clubs gaan deze winter op stage, meestal naar een warme bestemming. Dat was ook het ...

212
212
Straffe onthulling Courtois: “Dit riep Haaland naar mij”

Thibaut Courtois is één van de beste doelmannen ter wereld. Bij Real Madrid is hij de ...

195
195
Afrika Cup in de ban van Belgische mirakelman: “Een droom!”

Het gaat om de knikkers nu in de Afrika Cup. In het Afrikaanse landentornooi zien we enkele oude ...

116
116
Winterdeal afgerond: Anderlecht doet zaken met Westerlo

RSC Anderlecht en Westerlo doen zaken op de wintermercato. Op de officiële kanalen van De ...

164
164
Marc Coucke doet fans schrikken met donker toekomstbeeld

Marc Coucke staat bekend om zijn gevoel voor humor, maar zijn nieuwste Instagrambericht deed toch ...

148
148
Storm rond Herman Brusselmans krijgt onverwachte wending

Herman Brusselmans is opnieuw het middelpunt van een storm die veel groter werd dan enkel een ...

91
91
Courtois speelt open kaart: afscheid Rode Duivels na WK?

Thiibaut Courtois wordt binnen enkele maanden 34 jaar. 'El Muro' weet dus dat zijn laatste fase van ...

112
112
'Club Brugge baalt: toptarget weigert Blauw-Zwart'

Club Brugge is op zoek naar versterking. De Bruggelingen hadden één speler heel hoog ...

494
494
Waarom DAZN-bom wél positief effect kan hebben op JPL

Het Belgische voetbal kent (alweer) woelige maanden. DAZN zorgde voor een enorme bom. Tot het einde ...

198
198
‘Club Brugge haalt La Liga-topper: bom in kleedkamer?’

Hij is international, heeft sterke prestaties in La Liga op zijn cv, maar speelt dit seizoen amper. ...

757
757
Grote uitverkoop dreigt in de Jupiler Pro League

Het jaar 2026 zal wellicht jaar worden dat de Jupiler Pro League-clubs nog gretiger dan anders ...

128
128
Anderlecht en Hasi hopen: twee ‘aanwinsten’ voor 2026

Bij RSC Anderlecht is er versterking nodig. Er moet aanvallend kwaliteit bij, op de rechterflank en ...

333
333
Garcia verrast: 'vergeten' Rode Duivel schittert in Bundesliga

Bondscoach Rudi Garcia heeft zeer veel weelde centraal op het middenveld. De trainer krijgt er nog ...

292
292
Vechten RSCA en Club Brugge weldra om buitenkans?

RSC Anderlecht en Club Brugge zouden beiden wel een extra winger kunnen gebruiken. Gaan de twee eens ...

349
349
RSCA, Club en Genk dromen: meer dan 100 miljoen euro

In de Jupiler Pro League gaan er in 2026 weer tal van transfers afgerond worden. Bij RSC Anderlecht, ...

477
477
Pocognoli alweer ontslagen? CEO Monaco spreekt

Sébastien Pocognoli verraste in oktober vriend en vijand door plots te vertrekken bij Union. ...

867
867
De Ketelaere klopt ex-trainer, Barça wint derby maar net

Belgische clubs genieten op dit moment van een welverdiende winterstop, maar in onder meer ...

88
88
Saintfiet naar kwartfinale Africa Cup na penaltythriller

Er staat alvast minstens één Belg straks in de kwartfinales van de Africa Cup. ...

104
104
'Nieuwe miljoenentransfer voor Cercle Brugge'

Cercle Brugge beleeft op sportief vlak alweer een moeilijk seizoen. De Vereniging staat na twee ...

201
201
'Nieuwe transferoptie voor Lucas Stassin'

Voor Lucas Stassin is het voorbije halfjaar bijzonder frustrerend geweest. De 21-jarige spits hoopte ...

131
131
Anderlecht trekt op stage met één grote verrassing

Anderlecht sloot 2025 af met een flinke kater. Het verloor in zijn laatste wedstrijd van het ...

231
231
'Club blijft verbaasd achter na Ordoñez-wending'

Club Brugge is zaterdag vertrokken op winterstage naar Marbella. Onder de Spaanse zon stoomt het ...

373
373

Meer sportnieuws