Deila pusht om ‘beste in België’ naar Club Brugge te halen

1081
Deila pusht om ‘beste in België’ naar Club Brugge te halen

Ronny Deila heeft inspraak gekregen in het transferbeleid van Club Brugge en de Noorse coach wil meteen zijn stempel drukken bij zijn nieuwe club. Een van zijn prioriteiten is het aantrekken van Steven Alzate, de Colombiaanse middenvelder wiens first touch bekendstaat als de beste in de Belgische competitie. Het is wel niet duidelijk of Alzate, die dit seizoen door Standard wordt gehuurd van Brighton & Hove Albion, zelf openstaat voor een overstap naar Club Brugge.

LEES OOK: Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Deila maakt direct gebruik van inspraak op transfers

Ronny Deila heeft Standard getransformeerd van de nummer 14 van vorig seizoen tot een serieuze kanshebber voor de Champions' play-offs in de huidige jaargang. De Noorse coach genoot bijgevolg een grote populariteit in de bestuurskamer, bij de spelers en onder de supporters van Standard. Deila heeft herhaaldelijk zijn grote liefde voor de club uitgesproken en hij had ook ambitieuze toekomstplannen met de Rouches, die veel hoger liggen dan te strijden voor de vijfde plaats. Deila wil titels en bekers winnen, maar dat leek op korte termijn niet haalbaar met Standard.

Ronny Deila zocht naar financiële garanties om zijn doelstellingen te verwezenlijken, maar eigenaar 777 Partners kon die (nog) niet bieden. Onlangs verklaarde Pierre Locht, CEO van Standard, dat het budget voor het komende seizoen vergelijkbaar zou zijn met dat van dit seizoen. Dit betekent dat de club weinig financiële middelen tot haar beschikking zal hebben om zich te versterken tijdens de aankomende zomertransferperiode, aangezien de club maar blijft besparen. Deila vond die financiële garanties wel bij Club Brugge - tot grote frustratie en ontgoocheling van de Standard-fans.



Ronny Deila zal niet alleen financiële garanties krijgen bij Club Brugge, maar hij zou ook inspraak krijgen in het transferbeleid, een invloed die hij eerder al genoot bij Standard. In Luik werd zelfs een transfer pas goedgekeurd nadat potentiële nieuwkomers langs zijn kantoor passeerden. Deila wil alvast meteen zijn stempel drukken in Brugge en volgens Sacha Tavolieri wil hij Alzate meebrengen naar het Jan Breydelstadion. Alzate bloeide vorig seizoen onder Deila op tijdens zijn huurperiode bij Standard, maar de Colombiaan staat wel nog één jaar onder contract bij Brighton & Hove Albion.

Zeldzame parel

Het is goed begrijpelijk waarom Ronny Deila de 24-jarige middenvelder wil meebrengen naar Club Brugge. Aan het begin van dit seizoen waren de prestaties van Steven Alzate nog teleurstellend, maar sinds hij verhuisd is van de nummer zes naar het centrale middenveld, heeft hij zich sterk ontwikkeld en is zijn invloed op Standard toegenomen. De Colombiaan is een puur genot om naar te kijken wanneer hij vrank en vrij over het middenveld dartelt. Guy Hellers bijvoorbeeld, waardeert Noë Dussenne omdat hij een teamspeler is, maar hij beschouwt Alzate als een zeldzame parel. “Alzate bezit de levendigheid en de visie van het spel, en hij is altijd beschikbaar”, zei het clubicoon aan L’Avenir. “Als hij de overhand krijgt, kan hij Sclessin ontsteken.”



Steven Alzate staat bekend om zijn directe speelstijl zonder onnodige tussenstations. Hij is altijd kalm, gemakkelijk en zuiver in zijn passes, waarbij hij constant de vrije man weet te vinden en daarbij zelden achteruit speelt. Hij vormt op het Luikse middenveld een complementair duo met Gojko Cimirot, de Bosnische werkmier die Alzate ontlast van zijn defensieve taken. “Hij is een topspeler”, beaamde coach Ronny Deila. “Met of zonder bal. Technisch is hij erg goed. Hij opent het spel en hij loopt veel. Zijn data zijn indrukwekkend.” Deila geeft Alzate de vrijheid om het spel te controleren en te dicteren, zonder dat de Colombiaan, die niet bekend staat om zijn fysieke kracht, in de duels betrokken hoeft te zijn. Dankzij Deila's benadering kan Alzate zich richten op zijn voetballende kwaliteiten

 Alzate’s first touch: de beste van België

Ook Alexandre Teklak bewondert de middenvelder enorm. De analist merkt op dat Steven Alzate een grote spelintelligentie bezit en een meester is in het verdedigend dribbelen. Teklak analyseerde dit en benadrukte dat Alzate perfect de situaties scant voordat hij de bal ontvangt, waardoor hij de bewegingen van de tegenstander kan gebruiken om ze te ontwijken. “Hij dribbelt nooit proactief. Dit type dribbels wordt verdedigende dribbels genoemd en hoewel ze misschien niet de meest spectaculaire zijn, zijn ze erg nuttig.” Daarnaast excelleert Alzate ook in het combineren in de korte ruimte en hij vormt een uitstekend voetballend partnerschap met andere creatieve spelers zoals William Balikwisha, Philip Zinckernagel en Aron Donnum.



Zelfs onder druk durft Steven Alzate de bal op te eisen, omdat hij door zijn indrukwekkende first touch gemakkelijk onder die druk uit kan spelen. Volgens Alexandre Teklak in La Dernière Heure behoort zijn eerste balaanname tot een van de beste in de Jupiler Pro League. “Hij heeft een eerste controle zoals ik die zelden gezien heb in België.” Ronny Deila is zeer lovend over zijn middenvelder, en het is dan ook niet vreemd dat de Noorse coach hem graag naar Club Brugge wil halen. “Als je hem ziet spelen, ben je meteen onder de indruk en denk je: 'Wow, wat een geweldige speler.' Ik denk dat het beste nog moet komen en dat hij zelf misschien niet weet waartoe hij echt in staat is.”

Alzate houdt van Standard

Het is nog maar de vraag of Steven Alzate zelf wel openstaat voor een overstap naar Club Brugge. Hoewel hij momenteel veel plezier beleeft bij Standard en graag in Luik wil blijven, heeft hij wel besef van de harde realiteit dat hij nog een jaar onder contract staat bij Brighton & Hove Albion. “Ik hou van deze club, ik hou van de mensen. Ik voel me belangrijk. Ik weet dat ik nog steeds bij Brighton hoor, maar we zullen aan het einde van het seizoen met beide clubs om de tafel zitten om het te bespreken. De Premier League is de grootste competitie ter wereld en daar terugkeren is ook een doel. Maar een deel van mij wil bij Standard blijven.” Als Club Brugge Alzate wil aantrekken, zullen ze wel diep in de buidel moeten tasten. Ondanks zijn resterende contractduur van één jaar bij Brighton, wordt zijn marktwaarde geschat op 4,5 miljoen euro. Het zal dus een aanzienlijke investering vergen om hem naar Brugge te halen.

Alzate zou een goede transfer voor Club Brugge zijn

Meest recent

Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

28
28
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

9
9
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

45
45
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

311
311
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

30
30
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

80
80
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

138
138
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

33
33
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

17
17
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

101
101
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

102
102
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

238
238
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

89
89
Ref van Driessche verrast voetbalwereld met spraakmakend geheim

De ene dag staat hij op het veld om de grootste voetbalsterren in het gareel te houden, ooit stond ...

120
120
KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

KV Kortrijk speelde gelijk tegen Standard Luik. De Kerels lijken dit seizoen tegen degradatie te ...

104
104
Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

KRC Genk ging met het kleinste verschil onderuit tegen KV Mechelen, een ferme mokerslag voor de ...

175
175
David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union SG wist te winnen van SK Beveren en is nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Toch is ...

30
30
Vanhoutte vergeleken met Belgisch icoon: "Begrijp het wel"

Charles Vanhoutte heeft zich bijzonder snel opgewerkt tot een vaste waarde bij Feyenoord. De ...

49
49
Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Roméo Lavia kende een sterke interlandperiode bij de Rode Duivels, maar vervolgens werd hij ...

45
45
Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Bij Chelsea startte Roméo Lavia in de basis tegen Manchester United. De Rode Duivel toonde ...

99
99
TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

808
808
Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Nikola Storm staat onder contract bij Westerlo, maar de middenvelder ligt momenteel in de ...

255
255
KRC Genk briest op arbitrage: Matte Smets is woedend

KRC Genk ging tegen KV Mechelen kopje onder. De Limburgers verloren met het kleinste verschil en de ...

380
380
Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Mike Penders staat onder de lat bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. Bij zijn ...

128
128
Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

De supporters van Beerschot hebben zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Francs Borains nog eens ...

130
130

Meer sportnieuws