Deila pusht om ‘beste in België’ naar Club Brugge te halen

1081
Deila pusht om ‘beste in België’ naar Club Brugge te halen

Ronny Deila heeft inspraak gekregen in het transferbeleid van Club Brugge en de Noorse coach wil meteen zijn stempel drukken bij zijn nieuwe club. Een van zijn prioriteiten is het aantrekken van Steven Alzate, de Colombiaanse middenvelder wiens first touch bekendstaat als de beste in de Belgische competitie. Het is wel niet duidelijk of Alzate, die dit seizoen door Standard wordt gehuurd van Brighton & Hove Albion, zelf openstaat voor een overstap naar Club Brugge.

LEES OOK: Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Deila maakt direct gebruik van inspraak op transfers

Ronny Deila heeft Standard getransformeerd van de nummer 14 van vorig seizoen tot een serieuze kanshebber voor de Champions' play-offs in de huidige jaargang. De Noorse coach genoot bijgevolg een grote populariteit in de bestuurskamer, bij de spelers en onder de supporters van Standard. Deila heeft herhaaldelijk zijn grote liefde voor de club uitgesproken en hij had ook ambitieuze toekomstplannen met de Rouches, die veel hoger liggen dan te strijden voor de vijfde plaats. Deila wil titels en bekers winnen, maar dat leek op korte termijn niet haalbaar met Standard.

Ronny Deila zocht naar financiële garanties om zijn doelstellingen te verwezenlijken, maar eigenaar 777 Partners kon die (nog) niet bieden. Onlangs verklaarde Pierre Locht, CEO van Standard, dat het budget voor het komende seizoen vergelijkbaar zou zijn met dat van dit seizoen. Dit betekent dat de club weinig financiële middelen tot haar beschikking zal hebben om zich te versterken tijdens de aankomende zomertransferperiode, aangezien de club maar blijft besparen. Deila vond die financiële garanties wel bij Club Brugge - tot grote frustratie en ontgoocheling van de Standard-fans.



Ronny Deila zal niet alleen financiële garanties krijgen bij Club Brugge, maar hij zou ook inspraak krijgen in het transferbeleid, een invloed die hij eerder al genoot bij Standard. In Luik werd zelfs een transfer pas goedgekeurd nadat potentiële nieuwkomers langs zijn kantoor passeerden. Deila wil alvast meteen zijn stempel drukken in Brugge en volgens Sacha Tavolieri wil hij Alzate meebrengen naar het Jan Breydelstadion. Alzate bloeide vorig seizoen onder Deila op tijdens zijn huurperiode bij Standard, maar de Colombiaan staat wel nog één jaar onder contract bij Brighton & Hove Albion.

Zeldzame parel

Het is goed begrijpelijk waarom Ronny Deila de 24-jarige middenvelder wil meebrengen naar Club Brugge. Aan het begin van dit seizoen waren de prestaties van Steven Alzate nog teleurstellend, maar sinds hij verhuisd is van de nummer zes naar het centrale middenveld, heeft hij zich sterk ontwikkeld en is zijn invloed op Standard toegenomen. De Colombiaan is een puur genot om naar te kijken wanneer hij vrank en vrij over het middenveld dartelt. Guy Hellers bijvoorbeeld, waardeert Noë Dussenne omdat hij een teamspeler is, maar hij beschouwt Alzate als een zeldzame parel. “Alzate bezit de levendigheid en de visie van het spel, en hij is altijd beschikbaar”, zei het clubicoon aan L’Avenir. “Als hij de overhand krijgt, kan hij Sclessin ontsteken.”



Steven Alzate staat bekend om zijn directe speelstijl zonder onnodige tussenstations. Hij is altijd kalm, gemakkelijk en zuiver in zijn passes, waarbij hij constant de vrije man weet te vinden en daarbij zelden achteruit speelt. Hij vormt op het Luikse middenveld een complementair duo met Gojko Cimirot, de Bosnische werkmier die Alzate ontlast van zijn defensieve taken. “Hij is een topspeler”, beaamde coach Ronny Deila. “Met of zonder bal. Technisch is hij erg goed. Hij opent het spel en hij loopt veel. Zijn data zijn indrukwekkend.” Deila geeft Alzate de vrijheid om het spel te controleren en te dicteren, zonder dat de Colombiaan, die niet bekend staat om zijn fysieke kracht, in de duels betrokken hoeft te zijn. Dankzij Deila's benadering kan Alzate zich richten op zijn voetballende kwaliteiten

 Alzate’s first touch: de beste van België

Ook Alexandre Teklak bewondert de middenvelder enorm. De analist merkt op dat Steven Alzate een grote spelintelligentie bezit en een meester is in het verdedigend dribbelen. Teklak analyseerde dit en benadrukte dat Alzate perfect de situaties scant voordat hij de bal ontvangt, waardoor hij de bewegingen van de tegenstander kan gebruiken om ze te ontwijken. “Hij dribbelt nooit proactief. Dit type dribbels wordt verdedigende dribbels genoemd en hoewel ze misschien niet de meest spectaculaire zijn, zijn ze erg nuttig.” Daarnaast excelleert Alzate ook in het combineren in de korte ruimte en hij vormt een uitstekend voetballend partnerschap met andere creatieve spelers zoals William Balikwisha, Philip Zinckernagel en Aron Donnum.



Zelfs onder druk durft Steven Alzate de bal op te eisen, omdat hij door zijn indrukwekkende first touch gemakkelijk onder die druk uit kan spelen. Volgens Alexandre Teklak in La Dernière Heure behoort zijn eerste balaanname tot een van de beste in de Jupiler Pro League. “Hij heeft een eerste controle zoals ik die zelden gezien heb in België.” Ronny Deila is zeer lovend over zijn middenvelder, en het is dan ook niet vreemd dat de Noorse coach hem graag naar Club Brugge wil halen. “Als je hem ziet spelen, ben je meteen onder de indruk en denk je: 'Wow, wat een geweldige speler.' Ik denk dat het beste nog moet komen en dat hij zelf misschien niet weet waartoe hij echt in staat is.”

Alzate houdt van Standard

Het is nog maar de vraag of Steven Alzate zelf wel openstaat voor een overstap naar Club Brugge. Hoewel hij momenteel veel plezier beleeft bij Standard en graag in Luik wil blijven, heeft hij wel besef van de harde realiteit dat hij nog een jaar onder contract staat bij Brighton & Hove Albion. “Ik hou van deze club, ik hou van de mensen. Ik voel me belangrijk. Ik weet dat ik nog steeds bij Brighton hoor, maar we zullen aan het einde van het seizoen met beide clubs om de tafel zitten om het te bespreken. De Premier League is de grootste competitie ter wereld en daar terugkeren is ook een doel. Maar een deel van mij wil bij Standard blijven.” Als Club Brugge Alzate wil aantrekken, zullen ze wel diep in de buidel moeten tasten. Ondanks zijn resterende contractduur van één jaar bij Brighton, wordt zijn marktwaarde geschat op 4,5 miljoen euro. Het zal dus een aanzienlijke investering vergen om hem naar Brugge te halen.

Alzate zou een goede transfer voor Club Brugge zijn

Meest recent

Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

8
8
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

9
9
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

67
67
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

32
32
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

57
57
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

98
98
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

17
17
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

323
323
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

203
203
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

19
19
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

117
117
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

81
81
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

213
213
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

213
213
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

287
287
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

204
204
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

339
339
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

260
260
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

206
206
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

44
44
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

71
71
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

147
147
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

307
307
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

50
50
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

146
146

Meer sportnieuws