Deila pusht om ‘beste in België’ naar Club Brugge te halen

1081
Deila pusht om ‘beste in België’ naar Club Brugge te halen

Ronny Deila heeft inspraak gekregen in het transferbeleid van Club Brugge en de Noorse coach wil meteen zijn stempel drukken bij zijn nieuwe club. Een van zijn prioriteiten is het aantrekken van Steven Alzate, de Colombiaanse middenvelder wiens first touch bekendstaat als de beste in de Belgische competitie. Het is wel niet duidelijk of Alzate, die dit seizoen door Standard wordt gehuurd van Brighton & Hove Albion, zelf openstaat voor een overstap naar Club Brugge.

LEES OOK: Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Deila maakt direct gebruik van inspraak op transfers

Ronny Deila heeft Standard getransformeerd van de nummer 14 van vorig seizoen tot een serieuze kanshebber voor de Champions' play-offs in de huidige jaargang. De Noorse coach genoot bijgevolg een grote populariteit in de bestuurskamer, bij de spelers en onder de supporters van Standard. Deila heeft herhaaldelijk zijn grote liefde voor de club uitgesproken en hij had ook ambitieuze toekomstplannen met de Rouches, die veel hoger liggen dan te strijden voor de vijfde plaats. Deila wil titels en bekers winnen, maar dat leek op korte termijn niet haalbaar met Standard.

Ronny Deila zocht naar financiële garanties om zijn doelstellingen te verwezenlijken, maar eigenaar 777 Partners kon die (nog) niet bieden. Onlangs verklaarde Pierre Locht, CEO van Standard, dat het budget voor het komende seizoen vergelijkbaar zou zijn met dat van dit seizoen. Dit betekent dat de club weinig financiële middelen tot haar beschikking zal hebben om zich te versterken tijdens de aankomende zomertransferperiode, aangezien de club maar blijft besparen. Deila vond die financiële garanties wel bij Club Brugge - tot grote frustratie en ontgoocheling van de Standard-fans.



Ronny Deila zal niet alleen financiële garanties krijgen bij Club Brugge, maar hij zou ook inspraak krijgen in het transferbeleid, een invloed die hij eerder al genoot bij Standard. In Luik werd zelfs een transfer pas goedgekeurd nadat potentiële nieuwkomers langs zijn kantoor passeerden. Deila wil alvast meteen zijn stempel drukken in Brugge en volgens Sacha Tavolieri wil hij Alzate meebrengen naar het Jan Breydelstadion. Alzate bloeide vorig seizoen onder Deila op tijdens zijn huurperiode bij Standard, maar de Colombiaan staat wel nog één jaar onder contract bij Brighton & Hove Albion.

Zeldzame parel

Het is goed begrijpelijk waarom Ronny Deila de 24-jarige middenvelder wil meebrengen naar Club Brugge. Aan het begin van dit seizoen waren de prestaties van Steven Alzate nog teleurstellend, maar sinds hij verhuisd is van de nummer zes naar het centrale middenveld, heeft hij zich sterk ontwikkeld en is zijn invloed op Standard toegenomen. De Colombiaan is een puur genot om naar te kijken wanneer hij vrank en vrij over het middenveld dartelt. Guy Hellers bijvoorbeeld, waardeert Noë Dussenne omdat hij een teamspeler is, maar hij beschouwt Alzate als een zeldzame parel. “Alzate bezit de levendigheid en de visie van het spel, en hij is altijd beschikbaar”, zei het clubicoon aan L’Avenir. “Als hij de overhand krijgt, kan hij Sclessin ontsteken.”



Steven Alzate staat bekend om zijn directe speelstijl zonder onnodige tussenstations. Hij is altijd kalm, gemakkelijk en zuiver in zijn passes, waarbij hij constant de vrije man weet te vinden en daarbij zelden achteruit speelt. Hij vormt op het Luikse middenveld een complementair duo met Gojko Cimirot, de Bosnische werkmier die Alzate ontlast van zijn defensieve taken. “Hij is een topspeler”, beaamde coach Ronny Deila. “Met of zonder bal. Technisch is hij erg goed. Hij opent het spel en hij loopt veel. Zijn data zijn indrukwekkend.” Deila geeft Alzate de vrijheid om het spel te controleren en te dicteren, zonder dat de Colombiaan, die niet bekend staat om zijn fysieke kracht, in de duels betrokken hoeft te zijn. Dankzij Deila's benadering kan Alzate zich richten op zijn voetballende kwaliteiten

 Alzate’s first touch: de beste van België

Ook Alexandre Teklak bewondert de middenvelder enorm. De analist merkt op dat Steven Alzate een grote spelintelligentie bezit en een meester is in het verdedigend dribbelen. Teklak analyseerde dit en benadrukte dat Alzate perfect de situaties scant voordat hij de bal ontvangt, waardoor hij de bewegingen van de tegenstander kan gebruiken om ze te ontwijken. “Hij dribbelt nooit proactief. Dit type dribbels wordt verdedigende dribbels genoemd en hoewel ze misschien niet de meest spectaculaire zijn, zijn ze erg nuttig.” Daarnaast excelleert Alzate ook in het combineren in de korte ruimte en hij vormt een uitstekend voetballend partnerschap met andere creatieve spelers zoals William Balikwisha, Philip Zinckernagel en Aron Donnum.



Zelfs onder druk durft Steven Alzate de bal op te eisen, omdat hij door zijn indrukwekkende first touch gemakkelijk onder die druk uit kan spelen. Volgens Alexandre Teklak in La Dernière Heure behoort zijn eerste balaanname tot een van de beste in de Jupiler Pro League. “Hij heeft een eerste controle zoals ik die zelden gezien heb in België.” Ronny Deila is zeer lovend over zijn middenvelder, en het is dan ook niet vreemd dat de Noorse coach hem graag naar Club Brugge wil halen. “Als je hem ziet spelen, ben je meteen onder de indruk en denk je: 'Wow, wat een geweldige speler.' Ik denk dat het beste nog moet komen en dat hij zelf misschien niet weet waartoe hij echt in staat is.”

Alzate houdt van Standard

Het is nog maar de vraag of Steven Alzate zelf wel openstaat voor een overstap naar Club Brugge. Hoewel hij momenteel veel plezier beleeft bij Standard en graag in Luik wil blijven, heeft hij wel besef van de harde realiteit dat hij nog een jaar onder contract staat bij Brighton & Hove Albion. “Ik hou van deze club, ik hou van de mensen. Ik voel me belangrijk. Ik weet dat ik nog steeds bij Brighton hoor, maar we zullen aan het einde van het seizoen met beide clubs om de tafel zitten om het te bespreken. De Premier League is de grootste competitie ter wereld en daar terugkeren is ook een doel. Maar een deel van mij wil bij Standard blijven.” Als Club Brugge Alzate wil aantrekken, zullen ze wel diep in de buidel moeten tasten. Ondanks zijn resterende contractduur van één jaar bij Brighton, wordt zijn marktwaarde geschat op 4,5 miljoen euro. Het zal dus een aanzienlijke investering vergen om hem naar Brugge te halen.

Alzate zou een goede transfer voor Club Brugge zijn

Meest recent

Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Voor de wedstrijd verklaarde Nicolo Tresoldi nog dat het een jongensdroom was om in San Siro te ...

77
77
Kranten delen 10 uit bij Club: "40 miljoen niet meer genoeg"

Club Brugge heeft dinsdagavond één van de strafste resultaten uit zijn geschiedenis ...

408
408
CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

29
29
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

247
247
Bondscoach buiten? Flames reageren na WK-domper

De Red Flames zijn dinsdagavond tegen een enorme ontgoocheling aangelopen. Ze moeten immers een ...

119
119
'OHL kijkt aandachtig mee: overname Leicester op komst'

Enkele jaren geleden investeerde OH Leuven nog stevig met het doel om de Belgische subtop te ...

65
65
Geen stunt voor Club halfweg: fans zien grote achilleshiel

Club Brugge begon zijn campagne in de Champions League in september met een pijnlijke thuisnederlaag ...

136
136
'Nachtmerrie Hubert: 11 afwezigen bij Union tegen Sociedad'

Donderdag wordt een drukke dag, want dan komen maar liefst vier Belgische clubs in actie in Europa. ...

84
84
Club NXT pakt op de valreep nog punt in Youth League

Club Brugge gaat in de Champions League op zoek naar zijn eerste punten op het veld van Inter. De ...

44
44
Drama voor Red Flames: WK-droom spat uiteen

Om 18u speelden de Red Flames de terugwedstrijd in en tegen Polen. In Leuven wonnen ze met 1-0. ...

181
181
Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

KRC Genk boekte een deugddoende zege tegen KV Kortrijk. Ze wonnen overtuigend met 3-0 en de Cegeka ...

143
143
Grote gelijk van Rigaux: geviseerde JPL-transfer is succes

Nacho Ferri (22) heeft zijn draai inmiddels gevonden in Nederland, maar de Spaanse spits moest in ...

59
59
Inter-Club: Leko komt met één grote verrassing

Club Brugge speelt om 21u zijn tweede match in de League Phase in de Champions League. De ...

81
81
'Club Brugge-fans zien droomdeal wegvallen: géén terugkeer'

Het is voorlopig stil rond Aleksandar Stankovic. De middenvelder maakte afgelopen zomer de overstap ...

196
196
Verhuurde spelers: Belg verrast iedereen in Eredivisie

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

29
29
OH Leuven haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven pakte afgelopen weekend knap een punt bij Union SG, maar tot op heden zijn de resultaten ...

26
26
Carvajal verrast iedereen met Spaanse transfer

Dani Carvajal begint aan een nieuw hoofdstuk in zijn indrukwekkende carrière. De 34-jarige ...

29
29
Frankrijk maakt gehakt van Godts: PSG heeft nu al spijt

Zeven weken. Langer duurde het niet voor Frankrijk de naam van Bradley Barcola weer bovenhaalde. ...

112
112
Nainggolan steigert na Vanaken-uitspraak: "Wa zegde gij na?"

KRC Genk heeft afgelopen weekend eindelijk nog eens gewonnen en haalde het met 3-0 van KV Kortrijk. ...

695
695
'Gevecht om Frenkie barst los: spetterende transfersom'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

118
118
Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

RSC Anderlecht besloot afgelopen zomer om voor het eerst in zijn geschiedenis in zee te gaan met een ...

358
358
Goud voor Club: Leko voorspelt volgende toptransfer

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

247
247
'Ruben van Bommel slaat bloedmooie BN'er aan de haak'

Ruben van Bommel gaat momenteel door een erg aangename periode. De zoon van Belgisch bondscoach Mark ...

166
166
Grazie Infantino: Club Brugge in race om waanzinnige jackpot

Club Brugge wil dinsdagavond tegen Internazionale opnieuw een goed resultaat neertzetten in de ...

194
194
Ferme strijd barst los bij Rode Duivels: “Kans gegrepen”

De Rode Duivels beschikken weer over heel wat weelde en bondscoach Mark van Bommel moest afgelopen ...

196
196

Meer sportnieuws