'Union met handen in het haar in dossier Lynen'

door
'Union met handen in het haar in dossier Lynen'

Union SG mag zondag om de titel spelen tegen Club Brugge. De Brusselaars hebben hun lot wel niet meer in eigen handen en zijn afhankelijk van het resultaat in Genk-Antwerp. Mentaal lijken ze in onze hoofdstad wel een streepje voor te hebben, al kan dat ook snel veranderen.


Union knokte zich vanuit een verloren positie terug naar een 1-1-gelijkspel in de Bosuil en kreeg zo het hele stadion stil. De enige domper voor de bezoekers was de rode kaart voor Senne Lynen. De middenvelder werd van het veld gestuurd na een zware ingreep op Antwerp-middenvelder Jurgen Ekkelenkamp en moet dus vrezen voor een schorsing in de titelmatch van zondag.

Het Bondsparket van de KBVB kwam ondertussen met een minnelijke schikking op de proppen. Het stelt twee wedstrijden schorsing en een boete van 2.000 euro (effectief) voor. Union kan wel nog in beroep gaan tegen het voorstel. Als het dat doet, dan komt het dossier dinsdag via een spoedprocedure nog voor het Disciplinair Comité voor het Profvoetbal. Bang afwachten dus voor de Brusselaars en Lynen, die er ongetwijfeld absoluut bij wil zijn zondag.

LEES OOK: Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Sterkhouder

Lynen is dit seizoen een sterkhouder in het elftal van Karel Geraerts. De middenvelder staat bijna zo goed als altijd in de basis en is een van de aanjagers bij Union. Ook zijn statistieken (2 goals, 7 assists) zijn zeker niet onaardig. Union heeft bovendien nog meer kopzorgen. Naast Lynen dreigt het namelijk nog drie pionnen te missen zondag. Of hoe de alarmbellen stevig afgaan in het Dudenpark.

Zal Lynen erbij zijn tegen Club Brugge?

Meest recent

Club-spelers schrikken op: onverwachte gast tijdens oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

30
30
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

38
38
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

169
169
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

288
288
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

40
40
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

304
304
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

207
207
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

245
245
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

325
325
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

158
158
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

444
444
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

605
605
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

627
627
'Verrassing bij Gent: Gandelman op weg naar exit'

Bij AA Gent gooien ze het deze winter nog maar eens over een andere boeg. Na het onverwachte vertrek ...

352
352
Eenmalige Rode Duivel opnieuw gratis op te pikken

Zowat elke Belgische club wil tijdens deze wintermercato nog een opportuniteit vinden en liefst zo ...

97
97
Emotioneel afscheid bij Genk: "Gemengde gevoelens"

Bij KRC Genk lijkt deze wintermercato vooral vertrekkers te zullen brengen. De Limburgers verliezen ...

178
178
Broos weer in Zuid-Afrika onder vuur: "Onaanvaardbaar"

In 2023 loodste Hugo Broos Zuid-Afrika nog naar een bronzen plak op de Africa Cup, maar die ...

124
124
'Proto moet Anderlecht aan volgende aanwinst helpen'

Het belooft bij Anderlecht nog een zeer drukke wintermercato te worden. Zowel aan inkomende als ...

260
260
'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

KRC Genk wil in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie absoluut nog een ticket voor ...

231
231
Schokkende boodschap Lamisha Musonda: "Vecht om te overleven"

De familie Musonda wordt niet gespaard van pech. Charly Musonda Junior moest vorige zomer op amper ...

0
0
'Club baalt en moet streep zetten door wintertransfer'

Het is in de eerste dagen van de wintermercato stil gebleven bij Club Brugge, al beleeft er achter ...

347
347
Hasi pessimistisch over mercato: "Zolang dat zo blijft..."

Anderlecht stoomt zich dezer dagen onder de Spaanse zon klaar voor de tweede helft van het seizoen. ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemvertrek De Bruyne, transfer Nainggolan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

423
423
Biglia roept ambitieuze toekomstplannen bij Anderlecht

Lucas Biglia was een iconische middenvelder bij RSC Anderlecht en nu zit de Argentijn in de staf van ...

390
390
‘Kassa voor Westerlo: miljoenenbod op sterkhouder’

De wintermercato is geopend en de Belgische club speuren naar opportuniteiten. Er moet echter ook ...

87
87

Meer sportnieuws