'Union met handen in het haar in dossier Lynen'

door
'Union met handen in het haar in dossier Lynen'

Union SG mag zondag om de titel spelen tegen Club Brugge. De Brusselaars hebben hun lot wel niet meer in eigen handen en zijn afhankelijk van het resultaat in Genk-Antwerp. Mentaal lijken ze in onze hoofdstad wel een streepje voor te hebben, al kan dat ook snel veranderen.


Union knokte zich vanuit een verloren positie terug naar een 1-1-gelijkspel in de Bosuil en kreeg zo het hele stadion stil. De enige domper voor de bezoekers was de rode kaart voor Senne Lynen. De middenvelder werd van het veld gestuurd na een zware ingreep op Antwerp-middenvelder Jurgen Ekkelenkamp en moet dus vrezen voor een schorsing in de titelmatch van zondag.

Het Bondsparket van de KBVB kwam ondertussen met een minnelijke schikking op de proppen. Het stelt twee wedstrijden schorsing en een boete van 2.000 euro (effectief) voor. Union kan wel nog in beroep gaan tegen het voorstel. Als het dat doet, dan komt het dossier dinsdag via een spoedprocedure nog voor het Disciplinair Comité voor het Profvoetbal. Bang afwachten dus voor de Brusselaars en Lynen, die er ongetwijfeld absoluut bij wil zijn zondag.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Sterkhouder

Lynen is dit seizoen een sterkhouder in het elftal van Karel Geraerts. De middenvelder staat bijna zo goed als altijd in de basis en is een van de aanjagers bij Union. Ook zijn statistieken (2 goals, 7 assists) zijn zeker niet onaardig. Union heeft bovendien nog meer kopzorgen. Naast Lynen dreigt het namelijk nog drie pionnen te missen zondag. Of hoe de alarmbellen stevig afgaan in het Dudenpark.

Zal Lynen erbij zijn tegen Club Brugge?

Meest recent

Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

42
42
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

13
13
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

270
270
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

207
207
Stiekeme titelambities? STVV pakt weer uit op mercato

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

86
86
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

217
217
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

53
53
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

78
78
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

584
584
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

121
121
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

312
312
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

306
306
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

473
473
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

385
385
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

647
647
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

623
623
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

346
346
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

116
116
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

50
50
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

346
346
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

413
413
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

59
59
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

928
928
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

178
178
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

570
570

Meer sportnieuws