'Union met handen in het haar in dossier Lynen'

door
'Union met handen in het haar in dossier Lynen'

Union SG mag zondag om de titel spelen tegen Club Brugge. De Brusselaars hebben hun lot wel niet meer in eigen handen en zijn afhankelijk van het resultaat in Genk-Antwerp. Mentaal lijken ze in onze hoofdstad wel een streepje voor te hebben, al kan dat ook snel veranderen.


Union knokte zich vanuit een verloren positie terug naar een 1-1-gelijkspel in de Bosuil en kreeg zo het hele stadion stil. De enige domper voor de bezoekers was de rode kaart voor Senne Lynen. De middenvelder werd van het veld gestuurd na een zware ingreep op Antwerp-middenvelder Jurgen Ekkelenkamp en moet dus vrezen voor een schorsing in de titelmatch van zondag.

Het Bondsparket van de KBVB kwam ondertussen met een minnelijke schikking op de proppen. Het stelt twee wedstrijden schorsing en een boete van 2.000 euro (effectief) voor. Union kan wel nog in beroep gaan tegen het voorstel. Als het dat doet, dan komt het dossier dinsdag via een spoedprocedure nog voor het Disciplinair Comité voor het Profvoetbal. Bang afwachten dus voor de Brusselaars en Lynen, die er ongetwijfeld absoluut bij wil zijn zondag.

LEES OOK: Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

Sterkhouder

Lynen is dit seizoen een sterkhouder in het elftal van Karel Geraerts. De middenvelder staat bijna zo goed als altijd in de basis en is een van de aanjagers bij Union. Ook zijn statistieken (2 goals, 7 assists) zijn zeker niet onaardig. Union heeft bovendien nog meer kopzorgen. Naast Lynen dreigt het namelijk nog drie pionnen te missen zondag. Of hoe de alarmbellen stevig afgaan in het Dudenpark.

Zal Lynen erbij zijn tegen Club Brugge?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

2
2
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

9
9
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

149
149
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

56
56
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

56
56
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

201
201
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

55
55
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

73
73
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

130
130
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

32
32
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

156
156
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

203
203
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

72
72
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1043
1043
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

132
132
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

314
314
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

378
378
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

229
229
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

300
300
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

118
118
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

90
90
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

551
551
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

89
89
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

44
44
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

293
293

Meer sportnieuws