Anderlecht-lieveling uitgeroepen tot beste Afrikaanse speler in Ligue 1

door
Anderlecht-lieveling uitgeroepen tot beste Afrikaanse speler in Ligue 1

Chancel Mbemba zag zijn fantastische seizoen bij Marseille beloond worden met de prijs voor best Afrikaanse voetballer in de Franse Ligue 1. De Congolese verdediger kende zijn Europese doorbraak bij RSC Anderlecht en werd door de organisatoren Radio France Internationale (RFI) en France 24 geëerd met de Prijs Marc-Vivien Foé. 

Chancel Mbemba verliet Anderlecht in 2015

De 28-jarige Mbemba verliet Anderlecht in 2015 voor een avontuur bij het Engelse Newcastle. Daarna trok hij voor vier jaar naar het Portugese FC Porto om in 2022 bij Marseille terecht te komen. De Congolees speelde zich al snel in de harten van de Franse supporters en kreeg dit jaar de prijs voor beste Afrikaanse voetballer uitgereikt. Hij haalde het van de Ivoriaanse middenvelder Seko Fofana (Lens), de winnaar van vorig jaar. Terem Moffi, de Nigeriaanse spits van Nice en ex-Kortrijk, werd derde. 

Mbemba was tussen 2013 en 2015 actief in ons land voor Anderlecht, waarmee hij de landstitel en twee Supercups wist te winnen. Bij Porto won hij dan weer twee keer de Portugese dubbel. Bij Marseille moet er nog één speeldag afgewerkt worden, maar l'OM is nu al zeker van de derde plaats en een ticket voor de voorronde van de Champions League. 
Ondanks het feit dat Mbemba als centrale verdediger aan de bak komt, was hij dit seizoen al goed voor vijf doelpunten in de Franse competitie. In de Champions League scoorde hij twee keer in vijf wedstrijden en was hij goed voor één assist. Het contract van de Congolees bij Marseille loopt nog tot 2025 en volgens Transfermarkt is hij goed voor 20 miljoen euro. 

Was jij fan van Mbemba bij Anderlecht?

Meest recent

Renard slaat terug naar Boeckx en Baseggio: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

3
3
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

12
12
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

17
17
'Kompany in shock: grootmacht gaat vol voor Harry Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

42
42
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

151
151
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

87
87
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

147
147
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

195
195
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

78
78
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

102
102
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

178
178
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

77
77
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

71
71
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

71
71
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

101
101
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

231
231
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

185
185
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

180
180
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

83
83
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

71
71
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

141
141
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

197
197
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

291
291
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

171
171
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

117
117

Meer sportnieuws