Anderlecht-lieveling uitgeroepen tot beste Afrikaanse speler in Ligue 1

251 stemmen
Anderlecht-lieveling uitgeroepen tot beste Afrikaanse speler in Ligue 1

Chancel Mbemba zag zijn fantastische seizoen bij Marseille beloond worden met de prijs voor best Afrikaanse voetballer in de Franse Ligue 1. De Congolese verdediger kende zijn Europese doorbraak bij RSC Anderlecht en werd door de organisatoren Radio France Internationale (RFI) en France 24 geëerd met de Prijs Marc-Vivien Foé. 

Chancel Mbemba verliet Anderlecht in 2015

De 28-jarige Mbemba verliet Anderlecht in 2015 voor een avontuur bij het Engelse Newcastle. Daarna trok hij voor vier jaar naar het Portugese FC Porto om in 2022 bij Marseille terecht te komen. De Congolees speelde zich al snel in de harten van de Franse supporters en kreeg dit jaar de prijs voor beste Afrikaanse voetballer uitgereikt. Hij haalde het van de Ivoriaanse middenvelder Seko Fofana (Lens), de winnaar van vorig jaar. Terem Moffi, de Nigeriaanse spits van Nice en ex-Kortrijk, werd derde. 

Mbemba was tussen 2013 en 2015 actief in ons land voor Anderlecht, waarmee hij de landstitel en twee Supercups wist te winnen. Bij Porto won hij dan weer twee keer de Portugese dubbel. Bij Marseille moet er nog één speeldag afgewerkt worden, maar l'OM is nu al zeker van de derde plaats en een ticket voor de voorronde van de Champions League. 
Ondanks het feit dat Mbemba als centrale verdediger aan de bak komt, was hij dit seizoen al goed voor vijf doelpunten in de Franse competitie. In de Champions League scoorde hij twee keer in vijf wedstrijden en was hij goed voor één assist. Het contract van de Congolees bij Marseille loopt nog tot 2025 en volgens Transfermarkt is hij goed voor 20 miljoen euro. 

Was jij fan van Mbemba bij Anderlecht?

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

48
48
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

53
53
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

28
28
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

35
35
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

32
32
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

106
106
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

107
107
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

399
399
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

75
75
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

150
150
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

309
309
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

917
917
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

502
502
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

32
32
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

928
928
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

158
158
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

437
437
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

820
820
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

565
565
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

351
351
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

584
584
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

159
159

Meer sportnieuws