Anderlecht-lieveling uitgeroepen tot beste Afrikaanse speler in Ligue 1

door
Anderlecht-lieveling uitgeroepen tot beste Afrikaanse speler in Ligue 1

Chancel Mbemba zag zijn fantastische seizoen bij Marseille beloond worden met de prijs voor best Afrikaanse voetballer in de Franse Ligue 1. De Congolese verdediger kende zijn Europese doorbraak bij RSC Anderlecht en werd door de organisatoren Radio France Internationale (RFI) en France 24 geëerd met de Prijs Marc-Vivien Foé. 

LEES OOK: 'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Chancel Mbemba verliet Anderlecht in 2015

De 28-jarige Mbemba verliet Anderlecht in 2015 voor een avontuur bij het Engelse Newcastle. Daarna trok hij voor vier jaar naar het Portugese FC Porto om in 2022 bij Marseille terecht te komen. De Congolees speelde zich al snel in de harten van de Franse supporters en kreeg dit jaar de prijs voor beste Afrikaanse voetballer uitgereikt. Hij haalde het van de Ivoriaanse middenvelder Seko Fofana (Lens), de winnaar van vorig jaar. Terem Moffi, de Nigeriaanse spits van Nice en ex-Kortrijk, werd derde. 

Mbemba was tussen 2013 en 2015 actief in ons land voor Anderlecht, waarmee hij de landstitel en twee Supercups wist te winnen. Bij Porto won hij dan weer twee keer de Portugese dubbel. Bij Marseille moet er nog één speeldag afgewerkt worden, maar l'OM is nu al zeker van de derde plaats en een ticket voor de voorronde van de Champions League. 
Ondanks het feit dat Mbemba als centrale verdediger aan de bak komt, was hij dit seizoen al goed voor vijf doelpunten in de Franse competitie. In de Champions League scoorde hij twee keer in vijf wedstrijden en was hij goed voor één assist. Het contract van de Congolees bij Marseille loopt nog tot 2025 en volgens Transfermarkt is hij goed voor 20 miljoen euro. 

Was jij fan van Mbemba bij Anderlecht?

Meest recent

'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

2
2
'JPL-clubs lonken naar tegenstander Rode Duivels'

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

6
6
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

98
98
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

80
80
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

53
53
Speler hoopt op Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

91
91
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

166
166
Vandenbempt ziet het somber in voor Courtois

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

95
95
Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

87
87
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

79
79
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

109
109
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

161
161
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

175
175
Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

103
103
Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

77
77
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

291
291
Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

198
198
Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

581
581
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

212
212
Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

481
481
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

459
459
‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Anderlecht maakt werk van extra creativiteit op de nummer 10. Paars-wit volgt een offensieve ...

352
352
VAR-fiasco in JPL: Lardot geeft flagrante fout toe

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

308
308
'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

196
196
Rudi Garcia onder vuur: "Raadsel waarom hij niet speelt"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

280
280

Meer sportnieuws