Anderlecht-lieveling uitgeroepen tot beste Afrikaanse speler in Ligue 1

door
Anderlecht-lieveling uitgeroepen tot beste Afrikaanse speler in Ligue 1

Chancel Mbemba zag zijn fantastische seizoen bij Marseille beloond worden met de prijs voor best Afrikaanse voetballer in de Franse Ligue 1. De Congolese verdediger kende zijn Europese doorbraak bij RSC Anderlecht en werd door de organisatoren Radio France Internationale (RFI) en France 24 geëerd met de Prijs Marc-Vivien Foé. 

LEES OOK: Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

Chancel Mbemba verliet Anderlecht in 2015

De 28-jarige Mbemba verliet Anderlecht in 2015 voor een avontuur bij het Engelse Newcastle. Daarna trok hij voor vier jaar naar het Portugese FC Porto om in 2022 bij Marseille terecht te komen. De Congolees speelde zich al snel in de harten van de Franse supporters en kreeg dit jaar de prijs voor beste Afrikaanse voetballer uitgereikt. Hij haalde het van de Ivoriaanse middenvelder Seko Fofana (Lens), de winnaar van vorig jaar. Terem Moffi, de Nigeriaanse spits van Nice en ex-Kortrijk, werd derde. 

Mbemba was tussen 2013 en 2015 actief in ons land voor Anderlecht, waarmee hij de landstitel en twee Supercups wist te winnen. Bij Porto won hij dan weer twee keer de Portugese dubbel. Bij Marseille moet er nog één speeldag afgewerkt worden, maar l'OM is nu al zeker van de derde plaats en een ticket voor de voorronde van de Champions League. 
Ondanks het feit dat Mbemba als centrale verdediger aan de bak komt, was hij dit seizoen al goed voor vijf doelpunten in de Franse competitie. In de Champions League scoorde hij twee keer in vijf wedstrijden en was hij goed voor één assist. Het contract van de Congolees bij Marseille loopt nog tot 2025 en volgens Transfermarkt is hij goed voor 20 miljoen euro. 

Was jij fan van Mbemba bij Anderlecht?

Meest recent

'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

3
3
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

Als zesde in de stand verzekerde RSC Anderlecht zich op het nippertje van een plaats in de ...

57
57
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

51
51
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

180
180
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

320
320
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

135
135
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

495
495
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

57
57
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

52
52
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

115
115
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

51
51
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

78
78
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

367
367
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

225
225
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

78
78
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

228
228
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

270
270
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

36
36
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

112
112
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

227
227
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

180
180
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

404
404
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

245
245
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

101
101
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

259
259

Meer sportnieuws