Anderlecht-lieveling uitgeroepen tot beste Afrikaanse speler in Ligue 1

251 stemmen
Anderlecht-lieveling uitgeroepen tot beste Afrikaanse speler in Ligue 1

Chancel Mbemba zag zijn fantastische seizoen bij Marseille beloond worden met de prijs voor best Afrikaanse voetballer in de Franse Ligue 1. De Congolese verdediger kende zijn Europese doorbraak bij RSC Anderlecht en werd door de organisatoren Radio France Internationale (RFI) en France 24 geëerd met de Prijs Marc-Vivien Foé. 

Chancel Mbemba verliet Anderlecht in 2015

De 28-jarige Mbemba verliet Anderlecht in 2015 voor een avontuur bij het Engelse Newcastle. Daarna trok hij voor vier jaar naar het Portugese FC Porto om in 2022 bij Marseille terecht te komen. De Congolees speelde zich al snel in de harten van de Franse supporters en kreeg dit jaar de prijs voor beste Afrikaanse voetballer uitgereikt. Hij haalde het van de Ivoriaanse middenvelder Seko Fofana (Lens), de winnaar van vorig jaar. Terem Moffi, de Nigeriaanse spits van Nice en ex-Kortrijk, werd derde. 

Mbemba was tussen 2013 en 2015 actief in ons land voor Anderlecht, waarmee hij de landstitel en twee Supercups wist te winnen. Bij Porto won hij dan weer twee keer de Portugese dubbel. Bij Marseille moet er nog één speeldag afgewerkt worden, maar l'OM is nu al zeker van de derde plaats en een ticket voor de voorronde van de Champions League. 
Ondanks het feit dat Mbemba als centrale verdediger aan de bak komt, was hij dit seizoen al goed voor vijf doelpunten in de Franse competitie. In de Champions League scoorde hij twee keer in vijf wedstrijden en was hij goed voor één assist. Het contract van de Congolees bij Marseille loopt nog tot 2025 en volgens Transfermarkt is hij goed voor 20 miljoen euro. 

Was jij fan van Mbemba bij Anderlecht?

Meest recent

Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

8
8
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

42
42
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

78
78
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

38
38
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

187
187
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

479
479
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

338
338
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

224
224
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

397
397
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

113
113
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

145
145
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

182
182
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

415
415
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

534
534
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

200
200
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

375
375
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

305
305
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

76
76
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

308
308
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

133
133
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

153
153
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

621
621
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

168
168
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

213
213
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

833
833

Meer sportnieuws