Fredberg betoverd door sensatie: 'magische dribbelvirtuoos'

door
Fredberg betoverd door sensatie: 'magische dribbelvirtuoos'

Anderlecht is dringend op zoek naar nieuwe versterking op het centrale middenveld. Een dynamische nummer acht, een middenvelder met power en de capaciteit om te infiltreren, is absoluut noodzakelijk voor de komende zomertransferperiode. Bovendien zou een creatieve aanvallende middenvelder ook een welkome aanvulling zijn voor Sporting. Jesper Fredberg is alvast betoverd door de gracieuze techniek van Dal Varesanovic, een balvirtuoos die momenteel speelt voor FK Sarajevo.

LEES OOK: 'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Noodzakelijke vervanger voor Verschaeren

Eind maart verkeerde Yari Verschaeren in absolute topvorm, totdat hij zijn kruisbanden scheurde tijdens de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven. De getalenteerde nummer tien van Anderlecht werd kort daarna succesvol geopereerd aan zijn knie, waarna een langdurige revalidatieperiode kon beginnen. Verwacht wordt dat Verschaeren pas begin 2024 weer op het veld zal verschijnen, en zelfs dan is het onzeker of hij zijn oude niveau zal kunnen bereiken. Dit seizoen was de 21-jarige vrijwel de enige speler die voor creativiteit kon zorgen en in zijn eentje het verschil kon maken.



Daarom is het absoluut noodzakelijk voor Anderlecht om tijdens de komende zomertransferperiode op zoek te gaan naar een creatieve aanvallende middenvelder. Jesper Fredberg heeft de boodschap goed begrepen, want volgens Bosnische media toont de CEO Sports zijn interesse in Dal Varesanovic. De getalenteerde 22-jarige aanvallende middenvelder wordt beschouwd als een van de beste spelers in de Bosnische competitie, en het lijkt vrijwel zeker dat hij zijn huidige club, FK Sarajevo, aan het einde van dit seizoen zal verlaten. De enige vraag die nog rest, is naar welke club hij zal vertrekken.

De bal aan zijn voet kleeft als lijm

Dal Varesanovic heeft onlangs een plek verdiend in het beste elftal van de Premijer Liga, waar hij dit seizoen indruk maakte met 8 doelpunten en 4 assists. Met deze uitstekende statistieken was hij zelfs de meest beslissende nummer tien in de Bosnische competitie. Vanwege zijn indrukwekkende prestaties werd Varesanovic ook nog eens bekroond met de titel van Beste Jonge Speler van het Jaar. Maar de 22-jarige speler biedt echter veel meer dan alleen doelpunten en assists. Hij is een genot om naar te kijken en een uiterst aantrekkelijke speler op het veld. Dal Varesanovic is uitzonderlijk bekwaam aan de bal en hij is een begaafde dribbelaar. Hij geniet ervan om zijn directe tegenstander te passeren met zijn acties en heeft daarmee een uitstekende reputatie opgebouwd in zijn thuisland. Er wordt bijvoorbeeld geschreven dat de bal aan zijn voet kleeft als lijm. Zodra Varesanovic het juiste tempo en ritme vindt, lijkt hij vrijwel niet te stoppen. De jonge nummer tien is bijna even bedreven met beide voeten en hij verrast regelmatig met panna's, wat buitengewoon vervelend kan zijn voor zijn tegenstanders.

Geflopt bij Liverpool, te groot voor Bosnië

Dal Varesanovic is niet alleen een speler met een grote impact, maar ook een genot om naar te kijken. Zijn prestaties in de Bosnische competitie hebben ervoor gezorgd dat hij stilaan het niveau van de Premijer Liga ontstijgt en er is steeds meer buitenlandse belangstelling voor hem. Varesanovic staat op het punt om zijn tweede buitenlandse avontuur aan te gaan, nadat hij op 16-jarige leeftijd al een kans kreeg bij Liverpool, dat destijds FC Barcelona wist af te troeven voor zijn handtekening. Bij Liverpool trainde hij onder leiding van Steven Gerrard bij de U18 en U23-teams. Hoewel hij geen uitzicht had om door te stromen naar het eerste elftal, was zijn tijd bij Liverpool een belangrijke ervaring om mentaal sterker en zelfstandiger te worden. Dal Varesanovic voelt zich nu helemaal klaar voor een tweede buitenlands avontuur. Zijn vader, Mirza Varesanovic, tevens zijn coach bij FK Sarajevo, heeft onlangs verklaard dat zijn vertrek uit Bosnië onvermijdelijk is. Varesanovic senior zei onlangs: “Hij zal zeker de club verlaten. Ik weet niet hoeveel aanbiedingen we hebben, maar het zijn er veel. Ze komen bijna elke dag binnen. Ik denk dat het tijd is voor hem om zijn opties te overwegen.” Anderlecht heeft alvast interesse getoond in de technisch begaafde nummer tien, terwijl ook Club Brugge belangstelling toont. Maar op dit moment lijkt de meest concrete optie echter te komen van Olimpija Ljubljana.

Binnen de financiële grenzen van Anderlecht

Olimpija Ljubljana heeft al meerdere pogingen ondernomen om Dal Varesanovic los te weken bij FK Sarajevo, maar tot nu toe zijn ze er niet in geslaagd om hem aan te trekken. Hun coach, Goran Boromisa, verklaarde onlangs: “Ik ben echt dol op Dal als voetballer. Hij heeft enorm veel potentieel.” Maar de Sloveense club heeft bepaalde financiële grenzen die ze niet willen overschrijden. “Aan de andere kant zijn we niet bereid om meer te betalen dan wat hij werkelijk waard is.” De marktwaarde van Varesanovic wordt geschat op 450 duizend euro, maar Olimpija Ljubljana is niet bereid om dat bedrag te betalen. Ze zijn wel bereid om hem een maandelijks salaris van 8 duizend euro aan te bieden. Zowel de geschatte waarde als het maandloon passen echter perfect binnen het budget van Anderlecht. Zal Jesper Fredberg erin slagen om deze deal alsnog binnen te halen?

Varesanovic is een interessante vervanger voor Verschaeren

Meest recent

'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge bepaald'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

0
0
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

94
94
UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

111
111
Sterk Genk draaft door: 1/8ste finales UEL binnen handbereik

KRC Genk heeft zijn goede vorm van de laatste weken ook doorgetrokken in Europa. Zo namen de ...

83
83
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

95
95
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

558
558
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

151
151
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

212
212
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

125
125
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

114
114
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

268
268
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

28
28
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

245
245
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

338
338
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

98
98
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

207
207
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

185
185
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

191
191
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

495
495
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

469
469
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

30
30
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

82
82
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

1029
1029
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

302
302
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

178
178

Meer sportnieuws