Fredberg betoverd door sensatie: 'magische dribbelvirtuoos'

676
Fredberg betoverd door sensatie: 'magische dribbelvirtuoos'

Anderlecht is dringend op zoek naar nieuwe versterking op het centrale middenveld. Een dynamische nummer acht, een middenvelder met power en de capaciteit om te infiltreren, is absoluut noodzakelijk voor de komende zomertransferperiode. Bovendien zou een creatieve aanvallende middenvelder ook een welkome aanvulling zijn voor Sporting. Jesper Fredberg is alvast betoverd door de gracieuze techniek van Dal Varesanovic, een balvirtuoos die momenteel speelt voor FK Sarajevo.

LEES OOK: Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Noodzakelijke vervanger voor Verschaeren

Eind maart verkeerde Yari Verschaeren in absolute topvorm, totdat hij zijn kruisbanden scheurde tijdens de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven. De getalenteerde nummer tien van Anderlecht werd kort daarna succesvol geopereerd aan zijn knie, waarna een langdurige revalidatieperiode kon beginnen. Verwacht wordt dat Verschaeren pas begin 2024 weer op het veld zal verschijnen, en zelfs dan is het onzeker of hij zijn oude niveau zal kunnen bereiken. Dit seizoen was de 21-jarige vrijwel de enige speler die voor creativiteit kon zorgen en in zijn eentje het verschil kon maken.



Daarom is het absoluut noodzakelijk voor Anderlecht om tijdens de komende zomertransferperiode op zoek te gaan naar een creatieve aanvallende middenvelder. Jesper Fredberg heeft de boodschap goed begrepen, want volgens Bosnische media toont de CEO Sports zijn interesse in Dal Varesanovic. De getalenteerde 22-jarige aanvallende middenvelder wordt beschouwd als een van de beste spelers in de Bosnische competitie, en het lijkt vrijwel zeker dat hij zijn huidige club, FK Sarajevo, aan het einde van dit seizoen zal verlaten. De enige vraag die nog rest, is naar welke club hij zal vertrekken.

De bal aan zijn voet kleeft als lijm

Dal Varesanovic heeft onlangs een plek verdiend in het beste elftal van de Premijer Liga, waar hij dit seizoen indruk maakte met 8 doelpunten en 4 assists. Met deze uitstekende statistieken was hij zelfs de meest beslissende nummer tien in de Bosnische competitie. Vanwege zijn indrukwekkende prestaties werd Varesanovic ook nog eens bekroond met de titel van Beste Jonge Speler van het Jaar. Maar de 22-jarige speler biedt echter veel meer dan alleen doelpunten en assists. Hij is een genot om naar te kijken en een uiterst aantrekkelijke speler op het veld. Dal Varesanovic is uitzonderlijk bekwaam aan de bal en hij is een begaafde dribbelaar. Hij geniet ervan om zijn directe tegenstander te passeren met zijn acties en heeft daarmee een uitstekende reputatie opgebouwd in zijn thuisland. Er wordt bijvoorbeeld geschreven dat de bal aan zijn voet kleeft als lijm. Zodra Varesanovic het juiste tempo en ritme vindt, lijkt hij vrijwel niet te stoppen. De jonge nummer tien is bijna even bedreven met beide voeten en hij verrast regelmatig met panna's, wat buitengewoon vervelend kan zijn voor zijn tegenstanders.

Geflopt bij Liverpool, te groot voor Bosnië

Dal Varesanovic is niet alleen een speler met een grote impact, maar ook een genot om naar te kijken. Zijn prestaties in de Bosnische competitie hebben ervoor gezorgd dat hij stilaan het niveau van de Premijer Liga ontstijgt en er is steeds meer buitenlandse belangstelling voor hem. Varesanovic staat op het punt om zijn tweede buitenlandse avontuur aan te gaan, nadat hij op 16-jarige leeftijd al een kans kreeg bij Liverpool, dat destijds FC Barcelona wist af te troeven voor zijn handtekening. Bij Liverpool trainde hij onder leiding van Steven Gerrard bij de U18 en U23-teams. Hoewel hij geen uitzicht had om door te stromen naar het eerste elftal, was zijn tijd bij Liverpool een belangrijke ervaring om mentaal sterker en zelfstandiger te worden. Dal Varesanovic voelt zich nu helemaal klaar voor een tweede buitenlands avontuur. Zijn vader, Mirza Varesanovic, tevens zijn coach bij FK Sarajevo, heeft onlangs verklaard dat zijn vertrek uit Bosnië onvermijdelijk is. Varesanovic senior zei onlangs: “Hij zal zeker de club verlaten. Ik weet niet hoeveel aanbiedingen we hebben, maar het zijn er veel. Ze komen bijna elke dag binnen. Ik denk dat het tijd is voor hem om zijn opties te overwegen.” Anderlecht heeft alvast interesse getoond in de technisch begaafde nummer tien, terwijl ook Club Brugge belangstelling toont. Maar op dit moment lijkt de meest concrete optie echter te komen van Olimpija Ljubljana.

Binnen de financiële grenzen van Anderlecht

Olimpija Ljubljana heeft al meerdere pogingen ondernomen om Dal Varesanovic los te weken bij FK Sarajevo, maar tot nu toe zijn ze er niet in geslaagd om hem aan te trekken. Hun coach, Goran Boromisa, verklaarde onlangs: “Ik ben echt dol op Dal als voetballer. Hij heeft enorm veel potentieel.” Maar de Sloveense club heeft bepaalde financiële grenzen die ze niet willen overschrijden. “Aan de andere kant zijn we niet bereid om meer te betalen dan wat hij werkelijk waard is.” De marktwaarde van Varesanovic wordt geschat op 450 duizend euro, maar Olimpija Ljubljana is niet bereid om dat bedrag te betalen. Ze zijn wel bereid om hem een maandelijks salaris van 8 duizend euro aan te bieden. Zowel de geschatte waarde als het maandloon passen echter perfect binnen het budget van Anderlecht. Zal Jesper Fredberg erin slagen om deze deal alsnog binnen te halen?

Varesanovic is een interessante vervanger voor Verschaeren

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

14
14
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

125
125
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

29
29
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

32
32
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

54
54
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

65
65
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

100
100
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

124
124
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

48
48
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

291
291
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

650
650
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

82
82
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

154
154
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

81
81
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

158
158
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

188
188
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

354
354
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

669
669
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

250
250
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

201
201
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

595
595
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

104
104

Meer sportnieuws