Fredberg betoverd door sensatie: 'magische dribbelvirtuoos'

door
Fredberg betoverd door sensatie: 'magische dribbelvirtuoos'

Anderlecht is dringend op zoek naar nieuwe versterking op het centrale middenveld. Een dynamische nummer acht, een middenvelder met power en de capaciteit om te infiltreren, is absoluut noodzakelijk voor de komende zomertransferperiode. Bovendien zou een creatieve aanvallende middenvelder ook een welkome aanvulling zijn voor Sporting. Jesper Fredberg is alvast betoverd door de gracieuze techniek van Dal Varesanovic, een balvirtuoos die momenteel speelt voor FK Sarajevo.

LEES OOK: 'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

Noodzakelijke vervanger voor Verschaeren

Eind maart verkeerde Yari Verschaeren in absolute topvorm, totdat hij zijn kruisbanden scheurde tijdens de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven. De getalenteerde nummer tien van Anderlecht werd kort daarna succesvol geopereerd aan zijn knie, waarna een langdurige revalidatieperiode kon beginnen. Verwacht wordt dat Verschaeren pas begin 2024 weer op het veld zal verschijnen, en zelfs dan is het onzeker of hij zijn oude niveau zal kunnen bereiken. Dit seizoen was de 21-jarige vrijwel de enige speler die voor creativiteit kon zorgen en in zijn eentje het verschil kon maken.



Daarom is het absoluut noodzakelijk voor Anderlecht om tijdens de komende zomertransferperiode op zoek te gaan naar een creatieve aanvallende middenvelder. Jesper Fredberg heeft de boodschap goed begrepen, want volgens Bosnische media toont de CEO Sports zijn interesse in Dal Varesanovic. De getalenteerde 22-jarige aanvallende middenvelder wordt beschouwd als een van de beste spelers in de Bosnische competitie, en het lijkt vrijwel zeker dat hij zijn huidige club, FK Sarajevo, aan het einde van dit seizoen zal verlaten. De enige vraag die nog rest, is naar welke club hij zal vertrekken.

De bal aan zijn voet kleeft als lijm

Dal Varesanovic heeft onlangs een plek verdiend in het beste elftal van de Premijer Liga, waar hij dit seizoen indruk maakte met 8 doelpunten en 4 assists. Met deze uitstekende statistieken was hij zelfs de meest beslissende nummer tien in de Bosnische competitie. Vanwege zijn indrukwekkende prestaties werd Varesanovic ook nog eens bekroond met de titel van Beste Jonge Speler van het Jaar. Maar de 22-jarige speler biedt echter veel meer dan alleen doelpunten en assists. Hij is een genot om naar te kijken en een uiterst aantrekkelijke speler op het veld. Dal Varesanovic is uitzonderlijk bekwaam aan de bal en hij is een begaafde dribbelaar. Hij geniet ervan om zijn directe tegenstander te passeren met zijn acties en heeft daarmee een uitstekende reputatie opgebouwd in zijn thuisland. Er wordt bijvoorbeeld geschreven dat de bal aan zijn voet kleeft als lijm. Zodra Varesanovic het juiste tempo en ritme vindt, lijkt hij vrijwel niet te stoppen. De jonge nummer tien is bijna even bedreven met beide voeten en hij verrast regelmatig met panna's, wat buitengewoon vervelend kan zijn voor zijn tegenstanders.

Geflopt bij Liverpool, te groot voor Bosnië

Dal Varesanovic is niet alleen een speler met een grote impact, maar ook een genot om naar te kijken. Zijn prestaties in de Bosnische competitie hebben ervoor gezorgd dat hij stilaan het niveau van de Premijer Liga ontstijgt en er is steeds meer buitenlandse belangstelling voor hem. Varesanovic staat op het punt om zijn tweede buitenlandse avontuur aan te gaan, nadat hij op 16-jarige leeftijd al een kans kreeg bij Liverpool, dat destijds FC Barcelona wist af te troeven voor zijn handtekening. Bij Liverpool trainde hij onder leiding van Steven Gerrard bij de U18 en U23-teams. Hoewel hij geen uitzicht had om door te stromen naar het eerste elftal, was zijn tijd bij Liverpool een belangrijke ervaring om mentaal sterker en zelfstandiger te worden. Dal Varesanovic voelt zich nu helemaal klaar voor een tweede buitenlands avontuur. Zijn vader, Mirza Varesanovic, tevens zijn coach bij FK Sarajevo, heeft onlangs verklaard dat zijn vertrek uit Bosnië onvermijdelijk is. Varesanovic senior zei onlangs: “Hij zal zeker de club verlaten. Ik weet niet hoeveel aanbiedingen we hebben, maar het zijn er veel. Ze komen bijna elke dag binnen. Ik denk dat het tijd is voor hem om zijn opties te overwegen.” Anderlecht heeft alvast interesse getoond in de technisch begaafde nummer tien, terwijl ook Club Brugge belangstelling toont. Maar op dit moment lijkt de meest concrete optie echter te komen van Olimpija Ljubljana.

Binnen de financiële grenzen van Anderlecht

Olimpija Ljubljana heeft al meerdere pogingen ondernomen om Dal Varesanovic los te weken bij FK Sarajevo, maar tot nu toe zijn ze er niet in geslaagd om hem aan te trekken. Hun coach, Goran Boromisa, verklaarde onlangs: “Ik ben echt dol op Dal als voetballer. Hij heeft enorm veel potentieel.” Maar de Sloveense club heeft bepaalde financiële grenzen die ze niet willen overschrijden. “Aan de andere kant zijn we niet bereid om meer te betalen dan wat hij werkelijk waard is.” De marktwaarde van Varesanovic wordt geschat op 450 duizend euro, maar Olimpija Ljubljana is niet bereid om dat bedrag te betalen. Ze zijn wel bereid om hem een maandelijks salaris van 8 duizend euro aan te bieden. Zowel de geschatte waarde als het maandloon passen echter perfect binnen het budget van Anderlecht. Zal Jesper Fredberg erin slagen om deze deal alsnog binnen te halen?

Varesanovic is een interessante vervanger voor Verschaeren

Meest recent

Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

110
110
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

299
299
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

87
87
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

262
262
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

718
718
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

338
338
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

401
401
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

71
71
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

47
47
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

313
313
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

108
108
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

92
92
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

19
19
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

86
86
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

453
453
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

60
60
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

930
930
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

124
124
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

134
134
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

432
432
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

207
207
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

754
754
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

81
81
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

63
63
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

60
60

Meer sportnieuws