Fredberg betoverd door sensatie: 'magische dribbelvirtuoos'

676
Fredberg betoverd door sensatie: 'magische dribbelvirtuoos'

Anderlecht is dringend op zoek naar nieuwe versterking op het centrale middenveld. Een dynamische nummer acht, een middenvelder met power en de capaciteit om te infiltreren, is absoluut noodzakelijk voor de komende zomertransferperiode. Bovendien zou een creatieve aanvallende middenvelder ook een welkome aanvulling zijn voor Sporting. Jesper Fredberg is alvast betoverd door de gracieuze techniek van Dal Varesanovic, een balvirtuoos die momenteel speelt voor FK Sarajevo.

LEES OOK: Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Noodzakelijke vervanger voor Verschaeren

Eind maart verkeerde Yari Verschaeren in absolute topvorm, totdat hij zijn kruisbanden scheurde tijdens de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven. De getalenteerde nummer tien van Anderlecht werd kort daarna succesvol geopereerd aan zijn knie, waarna een langdurige revalidatieperiode kon beginnen. Verwacht wordt dat Verschaeren pas begin 2024 weer op het veld zal verschijnen, en zelfs dan is het onzeker of hij zijn oude niveau zal kunnen bereiken. Dit seizoen was de 21-jarige vrijwel de enige speler die voor creativiteit kon zorgen en in zijn eentje het verschil kon maken.



Daarom is het absoluut noodzakelijk voor Anderlecht om tijdens de komende zomertransferperiode op zoek te gaan naar een creatieve aanvallende middenvelder. Jesper Fredberg heeft de boodschap goed begrepen, want volgens Bosnische media toont de CEO Sports zijn interesse in Dal Varesanovic. De getalenteerde 22-jarige aanvallende middenvelder wordt beschouwd als een van de beste spelers in de Bosnische competitie, en het lijkt vrijwel zeker dat hij zijn huidige club, FK Sarajevo, aan het einde van dit seizoen zal verlaten. De enige vraag die nog rest, is naar welke club hij zal vertrekken.

De bal aan zijn voet kleeft als lijm

Dal Varesanovic heeft onlangs een plek verdiend in het beste elftal van de Premijer Liga, waar hij dit seizoen indruk maakte met 8 doelpunten en 4 assists. Met deze uitstekende statistieken was hij zelfs de meest beslissende nummer tien in de Bosnische competitie. Vanwege zijn indrukwekkende prestaties werd Varesanovic ook nog eens bekroond met de titel van Beste Jonge Speler van het Jaar. Maar de 22-jarige speler biedt echter veel meer dan alleen doelpunten en assists. Hij is een genot om naar te kijken en een uiterst aantrekkelijke speler op het veld. Dal Varesanovic is uitzonderlijk bekwaam aan de bal en hij is een begaafde dribbelaar. Hij geniet ervan om zijn directe tegenstander te passeren met zijn acties en heeft daarmee een uitstekende reputatie opgebouwd in zijn thuisland. Er wordt bijvoorbeeld geschreven dat de bal aan zijn voet kleeft als lijm. Zodra Varesanovic het juiste tempo en ritme vindt, lijkt hij vrijwel niet te stoppen. De jonge nummer tien is bijna even bedreven met beide voeten en hij verrast regelmatig met panna's, wat buitengewoon vervelend kan zijn voor zijn tegenstanders.

Geflopt bij Liverpool, te groot voor Bosnië

Dal Varesanovic is niet alleen een speler met een grote impact, maar ook een genot om naar te kijken. Zijn prestaties in de Bosnische competitie hebben ervoor gezorgd dat hij stilaan het niveau van de Premijer Liga ontstijgt en er is steeds meer buitenlandse belangstelling voor hem. Varesanovic staat op het punt om zijn tweede buitenlandse avontuur aan te gaan, nadat hij op 16-jarige leeftijd al een kans kreeg bij Liverpool, dat destijds FC Barcelona wist af te troeven voor zijn handtekening. Bij Liverpool trainde hij onder leiding van Steven Gerrard bij de U18 en U23-teams. Hoewel hij geen uitzicht had om door te stromen naar het eerste elftal, was zijn tijd bij Liverpool een belangrijke ervaring om mentaal sterker en zelfstandiger te worden. Dal Varesanovic voelt zich nu helemaal klaar voor een tweede buitenlands avontuur. Zijn vader, Mirza Varesanovic, tevens zijn coach bij FK Sarajevo, heeft onlangs verklaard dat zijn vertrek uit Bosnië onvermijdelijk is. Varesanovic senior zei onlangs: “Hij zal zeker de club verlaten. Ik weet niet hoeveel aanbiedingen we hebben, maar het zijn er veel. Ze komen bijna elke dag binnen. Ik denk dat het tijd is voor hem om zijn opties te overwegen.” Anderlecht heeft alvast interesse getoond in de technisch begaafde nummer tien, terwijl ook Club Brugge belangstelling toont. Maar op dit moment lijkt de meest concrete optie echter te komen van Olimpija Ljubljana.

Binnen de financiële grenzen van Anderlecht

Olimpija Ljubljana heeft al meerdere pogingen ondernomen om Dal Varesanovic los te weken bij FK Sarajevo, maar tot nu toe zijn ze er niet in geslaagd om hem aan te trekken. Hun coach, Goran Boromisa, verklaarde onlangs: “Ik ben echt dol op Dal als voetballer. Hij heeft enorm veel potentieel.” Maar de Sloveense club heeft bepaalde financiële grenzen die ze niet willen overschrijden. “Aan de andere kant zijn we niet bereid om meer te betalen dan wat hij werkelijk waard is.” De marktwaarde van Varesanovic wordt geschat op 450 duizend euro, maar Olimpija Ljubljana is niet bereid om dat bedrag te betalen. Ze zijn wel bereid om hem een maandelijks salaris van 8 duizend euro aan te bieden. Zowel de geschatte waarde als het maandloon passen echter perfect binnen het budget van Anderlecht. Zal Jesper Fredberg erin slagen om deze deal alsnog binnen te halen?

Varesanovic is een interessante vervanger voor Verschaeren

Meest recent

Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

7
7
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

30
30
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

14
14
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

42
42
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

56
56
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

37
37
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

153
153
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

76
76
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

117
117
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

33
33
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

166
166
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

25
25
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

179
179
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

157
157
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

50
50
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

114
114
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

249
249
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

175
175
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

200
200
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

342
342
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

624
624
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

178
178
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

326
326
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

112
112
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

96
96

Meer sportnieuws