Fredberg betoverd door sensatie: 'magische dribbelvirtuoos'

door
Fredberg betoverd door sensatie: 'magische dribbelvirtuoos'

Anderlecht is dringend op zoek naar nieuwe versterking op het centrale middenveld. Een dynamische nummer acht, een middenvelder met power en de capaciteit om te infiltreren, is absoluut noodzakelijk voor de komende zomertransferperiode. Bovendien zou een creatieve aanvallende middenvelder ook een welkome aanvulling zijn voor Sporting. Jesper Fredberg is alvast betoverd door de gracieuze techniek van Dal Varesanovic, een balvirtuoos die momenteel speelt voor FK Sarajevo.

LEES OOK: 'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Noodzakelijke vervanger voor Verschaeren

Eind maart verkeerde Yari Verschaeren in absolute topvorm, totdat hij zijn kruisbanden scheurde tijdens de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven. De getalenteerde nummer tien van Anderlecht werd kort daarna succesvol geopereerd aan zijn knie, waarna een langdurige revalidatieperiode kon beginnen. Verwacht wordt dat Verschaeren pas begin 2024 weer op het veld zal verschijnen, en zelfs dan is het onzeker of hij zijn oude niveau zal kunnen bereiken. Dit seizoen was de 21-jarige vrijwel de enige speler die voor creativiteit kon zorgen en in zijn eentje het verschil kon maken.



Daarom is het absoluut noodzakelijk voor Anderlecht om tijdens de komende zomertransferperiode op zoek te gaan naar een creatieve aanvallende middenvelder. Jesper Fredberg heeft de boodschap goed begrepen, want volgens Bosnische media toont de CEO Sports zijn interesse in Dal Varesanovic. De getalenteerde 22-jarige aanvallende middenvelder wordt beschouwd als een van de beste spelers in de Bosnische competitie, en het lijkt vrijwel zeker dat hij zijn huidige club, FK Sarajevo, aan het einde van dit seizoen zal verlaten. De enige vraag die nog rest, is naar welke club hij zal vertrekken.

De bal aan zijn voet kleeft als lijm

Dal Varesanovic heeft onlangs een plek verdiend in het beste elftal van de Premijer Liga, waar hij dit seizoen indruk maakte met 8 doelpunten en 4 assists. Met deze uitstekende statistieken was hij zelfs de meest beslissende nummer tien in de Bosnische competitie. Vanwege zijn indrukwekkende prestaties werd Varesanovic ook nog eens bekroond met de titel van Beste Jonge Speler van het Jaar. Maar de 22-jarige speler biedt echter veel meer dan alleen doelpunten en assists. Hij is een genot om naar te kijken en een uiterst aantrekkelijke speler op het veld. Dal Varesanovic is uitzonderlijk bekwaam aan de bal en hij is een begaafde dribbelaar. Hij geniet ervan om zijn directe tegenstander te passeren met zijn acties en heeft daarmee een uitstekende reputatie opgebouwd in zijn thuisland. Er wordt bijvoorbeeld geschreven dat de bal aan zijn voet kleeft als lijm. Zodra Varesanovic het juiste tempo en ritme vindt, lijkt hij vrijwel niet te stoppen. De jonge nummer tien is bijna even bedreven met beide voeten en hij verrast regelmatig met panna's, wat buitengewoon vervelend kan zijn voor zijn tegenstanders.

Geflopt bij Liverpool, te groot voor Bosnië

Dal Varesanovic is niet alleen een speler met een grote impact, maar ook een genot om naar te kijken. Zijn prestaties in de Bosnische competitie hebben ervoor gezorgd dat hij stilaan het niveau van de Premijer Liga ontstijgt en er is steeds meer buitenlandse belangstelling voor hem. Varesanovic staat op het punt om zijn tweede buitenlandse avontuur aan te gaan, nadat hij op 16-jarige leeftijd al een kans kreeg bij Liverpool, dat destijds FC Barcelona wist af te troeven voor zijn handtekening. Bij Liverpool trainde hij onder leiding van Steven Gerrard bij de U18 en U23-teams. Hoewel hij geen uitzicht had om door te stromen naar het eerste elftal, was zijn tijd bij Liverpool een belangrijke ervaring om mentaal sterker en zelfstandiger te worden. Dal Varesanovic voelt zich nu helemaal klaar voor een tweede buitenlands avontuur. Zijn vader, Mirza Varesanovic, tevens zijn coach bij FK Sarajevo, heeft onlangs verklaard dat zijn vertrek uit Bosnië onvermijdelijk is. Varesanovic senior zei onlangs: “Hij zal zeker de club verlaten. Ik weet niet hoeveel aanbiedingen we hebben, maar het zijn er veel. Ze komen bijna elke dag binnen. Ik denk dat het tijd is voor hem om zijn opties te overwegen.” Anderlecht heeft alvast interesse getoond in de technisch begaafde nummer tien, terwijl ook Club Brugge belangstelling toont. Maar op dit moment lijkt de meest concrete optie echter te komen van Olimpija Ljubljana.

Binnen de financiële grenzen van Anderlecht

Olimpija Ljubljana heeft al meerdere pogingen ondernomen om Dal Varesanovic los te weken bij FK Sarajevo, maar tot nu toe zijn ze er niet in geslaagd om hem aan te trekken. Hun coach, Goran Boromisa, verklaarde onlangs: “Ik ben echt dol op Dal als voetballer. Hij heeft enorm veel potentieel.” Maar de Sloveense club heeft bepaalde financiële grenzen die ze niet willen overschrijden. “Aan de andere kant zijn we niet bereid om meer te betalen dan wat hij werkelijk waard is.” De marktwaarde van Varesanovic wordt geschat op 450 duizend euro, maar Olimpija Ljubljana is niet bereid om dat bedrag te betalen. Ze zijn wel bereid om hem een maandelijks salaris van 8 duizend euro aan te bieden. Zowel de geschatte waarde als het maandloon passen echter perfect binnen het budget van Anderlecht. Zal Jesper Fredberg erin slagen om deze deal alsnog binnen te halen?

Varesanovic is een interessante vervanger voor Verschaeren

Meest recent

Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

9
9
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

10
10
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

44
44
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

20
20
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

42
42
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

229
229
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

160
160
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

59
59
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

187
187
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

216
216
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

30
30
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

100
100
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

192
192
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

167
167
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

365
365
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

216
216
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

85
85
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

247
247
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

351
351
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

384
384
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

109
109
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

66
66
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

428
428
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

540
540

Meer sportnieuws