Pech voor Overmars: Ajax heeft doelwit helemaal binnen

109 stemmen
Pech voor Overmars: Ajax heeft doelwit helemaal binnen

De zomermercato komt stilaan helemaal op gang, want in een aantal Europese topcompetities viel vorig weekend het doek. Dat was bijvoorbeeld het geval in de Eredivisie, waar Ajax zijn seizoen afsloot met een pijnlijke nederlaag op het veld van FC Twente. Daardoor konden ze geen vuist meer maken in de strijd om de tweede plaats en dus zullen ze volgend seizoen vrede moeten nemen met de Europa League.


Die ontgoocheling spoelt Ajax wel een beetje door met het strikken van hun eerste aanwinst voor volgend seizoen. De club heeft immers officieel bekendgemaakt dat ze Branco van den Boomen hebben vastgelegd. De 27-jarige middenvelder tekende een contract tot 2027 en komt transfervrij over van Toulouse, waar hij einde contract was.

Dat zal wellicht tot grote spijt van Marc Overmars zijn, want de naam van Van den Boomen viel het voorbije jaar ook geregeld bij Antwerp. De Nederlander kende echter een boerenjaar bij Toulouse, waar hij in 39 wedstrijden goed was voor zes goals en dertien assists en ook de Coupe de France won. Daardoor was hij zeer gegeerd en werd de concurrentie te groot.

LEES OOK: 'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Terug naar oude nest

Van den Boomen werd de voorbije weken ook nadrukkelijk gelinkt aan PSV, maar kiest dus uiteindelijk voor Ajax. Hij keert dus terug naar de club waar hij zijn jeugdopleiding, waar hij echter nooit in de A-ploeg kon doorbreken. Hij baande dan maar zijn weg via FC Eindhoven, Heerenveen, Willem II en De Graafschap, waar Toulouse hem in 2020 wegplukte. Daar groeide hij uit tot één van de absolute smaakmakers, met steun van onder meer Brecht Dejaegere op het middenveld.


Jammer voor Antwerp?

Meest recent

'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

6
6
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

55
55
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

119
119
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

142
142
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

140
140
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

12
12
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

24
24
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

91
91
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

21
21
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

120
120
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

146
146
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

604
604
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

181
181
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

111
111
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

61
61
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

375
375
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

337
337
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

828
828
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

149
149
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

24
24
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

535
535
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

143
143
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

170
170
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

750
750
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

868
868

Meer sportnieuws