Verbruggen mag zich toch nog opmaken voor interlandvoetbal

98 stemmen
Verbruggen mag zich toch nog opmaken voor interlandvoetbal

Voor Anderlecht eindigde het seizoen al meer dan een maand geleden, want het kon zich met een schamele elfde plaats in de competitie niet voor de play-offs plaatsen. Dat was vooral slecht nieuws voor de internationals van de club, want zij bleven zo wekenlang verstoken van wedstrijden voor ze zich bij hun nationale ploeg moeten melden. Dat brak bijvoorbeeld Bart Verbruggen zuur op.


De jonge doelman werd in maart nog een eerste keer opgeroepen voor Oranje, maar werd nu door Ronald Koeman gepasseerd voor de Final Four van de Nations League. Dat betekent echter niet dat Verbruggen juni in zijn zetel zal doorbrengen. Hij werd immers wel nog opgenomen in de selectie van Jong Oranje voor het EK U21, dat op 21 juni van start gaat.

Verbruggen zal op het toernooi wellicht ook eerste doelman zijn, want concurrenten Kjell Scherpen (Vitesse) en Jasper Schendelaar (PEC Zwolle) zijn toch van een minder niveau. Hij is niet de enige speler uit de Belgische competitie in de selectie, want ook Jurgen Ekkelenkamp (Antwerp) kreeg een uitnodiging. Bjorn Meijer, die nochtans een sterk seizoen speelde bij Club Brugge, werd dan weer gepasseerd.

LEES OOK: Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Tegenstander van Jonge Duivels

Het bekendmaken van de selectie is ook interessant nieuws voor de Jonge Duivels, want die worden op het EK één van de tegenstanders van Nederland. Ze geven elkaar zelfs meteen in de openingswedstrijd op 21 juni partij. De andere twee tegenstanders in de groep van de Belgen en Nederlanders zijn Portugal en gastland Georgië.


Hebben zij een sterkere selectie dan Jong België?

Meest recent

VAR bezorgt Oostenrijk rollercoaster in moeizame WK-zege

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

0
0
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

121
121
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

77
77
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

152
152
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

295
295
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

69
69
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

71
71
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

103
103
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

191
191
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

35
35
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

237
237
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

186
186
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

33
33
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

35
35
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

143
143
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

250
250
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

62
62
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

208
208
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

206
206
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

282
282
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

114
114
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

440
440
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

633
633
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

157
157

Meer sportnieuws