Verbruggen mag zich toch nog opmaken voor interlandvoetbal

door
Verbruggen mag zich toch nog opmaken voor interlandvoetbal

Voor Anderlecht eindigde het seizoen al meer dan een maand geleden, want het kon zich met een schamele elfde plaats in de competitie niet voor de play-offs plaatsen. Dat was vooral slecht nieuws voor de internationals van de club, want zij bleven zo wekenlang verstoken van wedstrijden voor ze zich bij hun nationale ploeg moeten melden. Dat brak bijvoorbeeld Bart Verbruggen zuur op.


De jonge doelman werd in maart nog een eerste keer opgeroepen voor Oranje, maar werd nu door Ronald Koeman gepasseerd voor de Final Four van de Nations League. Dat betekent echter niet dat Verbruggen juni in zijn zetel zal doorbrengen. Hij werd immers wel nog opgenomen in de selectie van Jong Oranje voor het EK U21, dat op 21 juni van start gaat.

Verbruggen zal op het toernooi wellicht ook eerste doelman zijn, want concurrenten Kjell Scherpen (Vitesse) en Jasper Schendelaar (PEC Zwolle) zijn toch van een minder niveau. Hij is niet de enige speler uit de Belgische competitie in de selectie, want ook Jurgen Ekkelenkamp (Antwerp) kreeg een uitnodiging. Bjorn Meijer, die nochtans een sterk seizoen speelde bij Club Brugge, werd dan weer gepasseerd.

LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Tegenstander van Jonge Duivels

Het bekendmaken van de selectie is ook interessant nieuws voor de Jonge Duivels, want die worden op het EK één van de tegenstanders van Nederland. Ze geven elkaar zelfs meteen in de openingswedstrijd op 21 juni partij. De andere twee tegenstanders in de groep van de Belgen en Nederlanders zijn Portugal en gastland Georgië.


Hebben zij een sterkere selectie dan Jong België?

Meest recent

Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

4
4
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

3
3
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

117
117
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

21
21
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

17
17
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

106
106
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

59
59
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

155
155
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

117
117
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

219
219
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

267
267
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

207
207
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

98
98
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

134
134
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

94
94
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

126
126
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

112
112
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

160
160
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

49
49
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

184
184
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

263
263
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

557
557
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

499
499
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

379
379
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

361
361

Meer sportnieuws