'Bondsparket bezorgt Union mokerslag voor titelmatch'

door
'Bondsparket bezorgt Union mokerslag voor titelmatch'

Union pakte zondag een onverhoopt punt op de Bosuil en wist zo zijn titelkansen gaaf te houden. Het zag er nochtans bijzonder slecht uit voor de Brusselaars, die met Teddy Teuma en Victor Boniface twee absolute sterkhouders moesten missen en bovendien ook vroeg op achterstand kwamen. Tien minuten voor tijd kwamen ze dankzij een gelukkig doelpunt alsnog langszij.


Op dat moment stond Union bovendien ook nog eens met tien. Kort voor het uur zagen ze immers Senne Lynen uitgesloten worden. De middenvelder ging driest door op Ekkelenkamp en mocht meteen gaan douchen. Daardoor krijgt Karel Geraerts in de allesbepalende wedstrijd tegen Club Brugge nog wat extra puzzelwerk. Zeker omdat het Bondsparket er alles aan doet om Lynen geschorst te krijgen voor die wedstrijd.

Normaal gezien doen zij pas een voorstel tot minnelijke schikking op de eerste werkdag na de wedstrijd, wat deze week op dinsdag zou zijn - maandag is een feestdag. Maar Het Nieuwsblad weet dat ze een uitzondering maken en toch een dag eerder met een schorsingsvoorstel gekomen zijn. Ze vragen twee wedstrijden schorsing en een boete van 2.000 euro.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Duidelijkheid voor zondag

Op die manier wil het Bondsparket dat er zeker duidelijkheid is over de strafmaat voor de wedstrijden van zondag. Als Union het voorstel niet aanvaardt, moet Lynen dinsdag voor het Disciplinair Comité verschijnen. Union heeft daarna nog 48 uur om in beroep te gaan, en dat zou door de versnelde procedure op vrijdag nog behandeld kunnen worden. Er zou zelfs overwogen worden om indien nodig uitzonderlijk op zaterdag nog het dossier te behandelen om ervoor te zorgen dat alles voor zondag geregeld is.

Zou dat een terechte sanctie zijn voor Lynen?

Meest recent

Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

39
39
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

42
42
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

105
105
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

37
37
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

86
86
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

274
274
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

79
79
'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

344
344
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

228
228
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

46
46
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

16
16
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

85
85
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

76
76
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

129
129
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

894
894
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

172
172
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

292
292
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

584
584
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

213
213
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

181
181
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

61
61
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

100
100
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

327
327
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

416
416

Meer sportnieuws