'Fabio Silva schokt Nederland met pikante transfer'

door
'Fabio Silva schokt Nederland met pikante transfer'

Voor Nieuwjaar was Fabio Silva nog één van de zeldzame lichtpuntjes bij Anderlecht, maar toch vertrok de Portugese aanvaller na amper zes maanden alweer bij Paars-Wit. Na elf goals in 32 wedstrijden zag hij een verlengd verblijf zelf niet zitten en de club stemde ermee in om zijn uitleenbeurt vroegtijdig te beëindigen. Op die manier kon Silva de overstap maken naar PSV.


Een overweldigend succes werd dat op het eerste zicht niet, want de voorbije maanden moest Silva in Eindhoven vooral vrede nemen met een rol als invaller. Hij slaagde er niet in om aanvoerder Luuk de Jong uit de ploeg te spelen en kwam daardoor niet verder dan zes basisplaatsen en dertien invalbeurten. Daarin scoorde hij vijf keer en gaf hij twee assists, terwijl hij PSV ook aan de KNVB Beker kon helpen door in de finale tegen Ajax een penalty om te zetten.

Desondanks lieten zowel PSV als Silva de voorbije weken al blijken dat ze ook volgend seizoen graag met elkaar verder zouden willen. Maar er liggen kapers op de kust, want volgens Eindhovens Dagblad zou de 20-jarige aanvaller de overstap kunnen maken naar niemand minder dan Ajax. De rivaal zou al geïnformeerd hebben bij de entourage van Silva.

LEES OOK: Peter Bosz kapt transferpraat af bij PSV

Enkel een uitleenbeurt mogelijk

Daar kregen ze te horen dat er enkel over een uitleenbeurt gesproken kan worden. Een definitieve transfer is niet aan de orde, want Silva heeft nog een contract tot 2026 bij Wolverhampton, dat drie jaar geleden nog 40 miljoen euro betaalde om hem bij FC Porto weg te kapen. Bij Ajax zou Silva weleens meer speelkansen kunnen krijgen, want een vaste nummer negen hebben ze daar niet. Brian Brobbey speelt lang niet altijd en de gehuurd Lorenzo Lucca vertrekt in de zomer.

Zou Ajax voor Silva een betere stap zijn dan PSV?

Meest recent

'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

77
77
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

55
55
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

41
41
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

132
132
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

97
97
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

307
307
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

247
247
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

74
74
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

404
404
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

114
114
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

424
424
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

202
202
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

349
349
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

541
541
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

253
253
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

167
167
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

278
278
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

59
59
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

425
425
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

368
368
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

69
69
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

395
395
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

190
190
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

215
215

Meer sportnieuws