'Fabio Silva schokt Nederland met pikante transfer'

door
'Fabio Silva schokt Nederland met pikante transfer'

Voor Nieuwjaar was Fabio Silva nog één van de zeldzame lichtpuntjes bij Anderlecht, maar toch vertrok de Portugese aanvaller na amper zes maanden alweer bij Paars-Wit. Na elf goals in 32 wedstrijden zag hij een verlengd verblijf zelf niet zitten en de club stemde ermee in om zijn uitleenbeurt vroegtijdig te beëindigen. Op die manier kon Silva de overstap maken naar PSV.


Een overweldigend succes werd dat op het eerste zicht niet, want de voorbije maanden moest Silva in Eindhoven vooral vrede nemen met een rol als invaller. Hij slaagde er niet in om aanvoerder Luuk de Jong uit de ploeg te spelen en kwam daardoor niet verder dan zes basisplaatsen en dertien invalbeurten. Daarin scoorde hij vijf keer en gaf hij twee assists, terwijl hij PSV ook aan de KNVB Beker kon helpen door in de finale tegen Ajax een penalty om te zetten.

Desondanks lieten zowel PSV als Silva de voorbije weken al blijken dat ze ook volgend seizoen graag met elkaar verder zouden willen. Maar er liggen kapers op de kust, want volgens Eindhovens Dagblad zou de 20-jarige aanvaller de overstap kunnen maken naar niemand minder dan Ajax. De rivaal zou al geïnformeerd hebben bij de entourage van Silva.

LEES OOK: Club Brugge zet jacht in op Ajax na héél straffe evolutie

Enkel een uitleenbeurt mogelijk

Daar kregen ze te horen dat er enkel over een uitleenbeurt gesproken kan worden. Een definitieve transfer is niet aan de orde, want Silva heeft nog een contract tot 2026 bij Wolverhampton, dat drie jaar geleden nog 40 miljoen euro betaalde om hem bij FC Porto weg te kapen. Bij Ajax zou Silva weleens meer speelkansen kunnen krijgen, want een vaste nummer negen hebben ze daar niet. Brian Brobbey speelt lang niet altijd en de gehuurd Lorenzo Lucca vertrekt in de zomer.

Zou Ajax voor Silva een betere stap zijn dan PSV?

Meest recent

Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

1
1
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

16
16
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

33
33
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

69
69
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

52
52
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

66
66
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

55
55
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

49
49
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

140
140
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

131
131
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

180
180
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

277
277
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

86
86
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

213
213
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

155
155
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

479
479
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

249
249
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

161
161
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

370
370
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

92
92
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

288
288
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

102
102
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

851
851
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

125
125

Meer sportnieuws