'Fabio Silva schokt Nederland met pikante transfer'

door
'Fabio Silva schokt Nederland met pikante transfer'

Voor Nieuwjaar was Fabio Silva nog één van de zeldzame lichtpuntjes bij Anderlecht, maar toch vertrok de Portugese aanvaller na amper zes maanden alweer bij Paars-Wit. Na elf goals in 32 wedstrijden zag hij een verlengd verblijf zelf niet zitten en de club stemde ermee in om zijn uitleenbeurt vroegtijdig te beëindigen. Op die manier kon Silva de overstap maken naar PSV.


Een overweldigend succes werd dat op het eerste zicht niet, want de voorbije maanden moest Silva in Eindhoven vooral vrede nemen met een rol als invaller. Hij slaagde er niet in om aanvoerder Luuk de Jong uit de ploeg te spelen en kwam daardoor niet verder dan zes basisplaatsen en dertien invalbeurten. Daarin scoorde hij vijf keer en gaf hij twee assists, terwijl hij PSV ook aan de KNVB Beker kon helpen door in de finale tegen Ajax een penalty om te zetten.

Desondanks lieten zowel PSV als Silva de voorbije weken al blijken dat ze ook volgend seizoen graag met elkaar verder zouden willen. Maar er liggen kapers op de kust, want volgens Eindhovens Dagblad zou de 20-jarige aanvaller de overstap kunnen maken naar niemand minder dan Ajax. De rivaal zou al geïnformeerd hebben bij de entourage van Silva.

LEES OOK: Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

Enkel een uitleenbeurt mogelijk

Daar kregen ze te horen dat er enkel over een uitleenbeurt gesproken kan worden. Een definitieve transfer is niet aan de orde, want Silva heeft nog een contract tot 2026 bij Wolverhampton, dat drie jaar geleden nog 40 miljoen euro betaalde om hem bij FC Porto weg te kapen. Bij Ajax zou Silva weleens meer speelkansen kunnen krijgen, want een vaste nummer negen hebben ze daar niet. Brian Brobbey speelt lang niet altijd en de gehuurd Lorenzo Lucca vertrekt in de zomer.

Zou Ajax voor Silva een betere stap zijn dan PSV?

Meest recent

'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

23
23
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

19
19
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

47
47
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

142
142
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

445
445
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

332
332
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

236
236
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

628
628
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

121
121
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

553
553
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

423
423
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

132
132
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

884
884
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

39
39
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

364
364
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

817
817
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

853
853
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

319
319
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

510
510
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

211
211
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

372
372
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

858
858
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

570
570
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

579
579
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

226
226

Meer sportnieuws