'Fabio Silva schokt Nederland met pikante transfer'

629 stemmen
'Fabio Silva schokt Nederland met pikante transfer'

Voor Nieuwjaar was Fabio Silva nog één van de zeldzame lichtpuntjes bij Anderlecht, maar toch vertrok de Portugese aanvaller na amper zes maanden alweer bij Paars-Wit. Na elf goals in 32 wedstrijden zag hij een verlengd verblijf zelf niet zitten en de club stemde ermee in om zijn uitleenbeurt vroegtijdig te beëindigen. Op die manier kon Silva de overstap maken naar PSV.


Een overweldigend succes werd dat op het eerste zicht niet, want de voorbije maanden moest Silva in Eindhoven vooral vrede nemen met een rol als invaller. Hij slaagde er niet in om aanvoerder Luuk de Jong uit de ploeg te spelen en kwam daardoor niet verder dan zes basisplaatsen en dertien invalbeurten. Daarin scoorde hij vijf keer en gaf hij twee assists, terwijl hij PSV ook aan de KNVB Beker kon helpen door in de finale tegen Ajax een penalty om te zetten.

Desondanks lieten zowel PSV als Silva de voorbije weken al blijken dat ze ook volgend seizoen graag met elkaar verder zouden willen. Maar er liggen kapers op de kust, want volgens Eindhovens Dagblad zou de 20-jarige aanvaller de overstap kunnen maken naar niemand minder dan Ajax. De rivaal zou al geïnformeerd hebben bij de entourage van Silva.

LEES OOK: Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Enkel een uitleenbeurt mogelijk

Daar kregen ze te horen dat er enkel over een uitleenbeurt gesproken kan worden. Een definitieve transfer is niet aan de orde, want Silva heeft nog een contract tot 2026 bij Wolverhampton, dat drie jaar geleden nog 40 miljoen euro betaalde om hem bij FC Porto weg te kapen. Bij Ajax zou Silva weleens meer speelkansen kunnen krijgen, want een vaste nummer negen hebben ze daar niet. Brian Brobbey speelt lang niet altijd en de gehuurd Lorenzo Lucca vertrekt in de zomer.

Zou Ajax voor Silva een betere stap zijn dan PSV?

Meest recent

'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

71
71
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

45
45
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

32
32
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

78
78
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

42
42
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

83
83
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

199
199
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

202
202
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

127
127
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

300
300
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

453
453
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

305
305
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

136
136
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

76
76
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

349
349
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

407
407
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

280
280
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

216
216
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

394
394
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

348
348
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

96
96
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

327
327
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

342
342
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

570
570
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

414
414

Meer sportnieuws