Snelders ziet 4 factoren die titelkansen Union boost geven

door
Snelders ziet 4 factoren die titelkansen Union boost geven

Lange tijd zag het er zondag naar uit dat Union zou moeten toekijken hoe Antwerp de titel zou vieren, want bij 1-0 op de Bosuil zou de titelstrijd helemaal beslist zijn. Met een man minder kwamen ze tien minuten voor tijd echter totaal onverhoopt nog langszij, dankzij een afgeweken schot van Puertas. Het 1-1-gelijkspel werd door de Brusselaars dan ook gevierd als een overwinning.


Op die manier wist Union zijn titelkansen immers in leven te houden en verschillende analisten zien nu zelfs in hen de favoriet voor de titel. Union mag het volgende zondag immers in eigen stadion opnemen tegen Club Brugge, voor wie niets meer op het spel staat. Antwerp wacht dan weer een lastige trip naar Genk, dat ook nog in de running is. Niemand gaat er vanuit dat de Great Old daar zomaar zal winnen.

Eddy Snelders ziet vier factoren die in het voordeel van Union kunnen spelen. "Genk heeft alle baat bij een zege, plus we weten dat Club en Antwerp geen beste vrienden zijn. Iedereen veronderstelt daardoor dat blauw-zwart Union straks geen strobreed in de weg zal leggen", stelt de analist bij Sporza. "Bovendien kunnen ze zich optrekken aan de gedachte dat jongens als Boniface en Teuma dan misschien terug zijn."

LEES OOK: Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Enorme mentale boost

Sowieso zal het moreel van Union een enorme boost gekregen hebben door de late gelijkmaker op de Bosuil en een terugkeer van Boniface en Teuma zou ook een enorme kwaliteitsinjectie betekenen. De aanvoerder moest zondag verstek laten gaan door een blessure, terwijl Boniface ook niet fit genoeg was om aan de aftrap te verschijnen. De Nigeriaanse spits kon wel nog invallen.

Wie is zondag de favoriet voor de titel?

Meest recent

'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

7
7
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

47
47
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

44
44
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

171
171
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

163
163
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

32
32
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

60
60
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

142
142
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

35
35
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

48
48
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

33
33
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

128
128
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

258
258
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

48
48
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

72
72
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

40
40
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

168
168
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

233
233
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

184
184
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

338
338
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

575
575
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

213
213
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

294
294
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

415
415
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

129
129

Meer sportnieuws