JPL-systeem gefileerd: "Zorgt niet voor beter voetbal"

door
JPL-systeem gefileerd:

Met nog één speeldag te gaan in de Jupiler Pro League, doen er nog steeds drie ploegen mee voor de landstitel. Zowel Antwerp, Union als Genk kunnen zich nog tot kampioen kronen dit seizoen. René Vandereycken, voormalig bondscoach van de Rode Duivels, is echter geen grote voorstander van het Play-Offs-systeem. 


De ontknoping van het voetbalseizoen was zelden zo spannend als nu. Komend weekend strijden nog drie ploegen voor de landstitel, al relativeert Vandereycken de reden waarom. "Die spanning ligt niet aan het play-off-systeem", vertelde de ex-bondscoach van België aan Het Nieuwsblad. "In Duitsland is nog maar net bewezen dat een competitie ook spannend kan zijn zonder play-offs en dat een ploeg als Dortmund de titel dan ook kan weggeven op de laatste speeldag", klinkt het, verwijzend naar de nipte nieuwe titel van Bayern München. 

LEES OOK: Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

TITELCONCURRENTEN

"Waar de play-offs wel voor zorgen is dat de grote titelconcurrenten in de beslissende matchen tegenover elkaar staan. Dat zorgt voor meer intensiteit en zenuwen, maar niet voor beter voetbal", klinkt het bij Vandereycken. Het play-off-systeem in België wordt al langer bekritiseerd, al zijn er drie ploegen voor wie dat momenteel het laatste van hun zorgen is. 

Antwerp, Union en Genk zullen zich namelijk compleet focussen op de wedstrijden van komend weekend. 'The Great Old' heeft de beste papieren, want bij winst op het veld van Genk zijn de manschappen van coach Van Bommel sowieso zeker van de landstitel. Genk en Union moeten dan weer hopen op punten verlies van de andere teams. 

Ben jij het eens met Vandereycken?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

201
201
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

59
59
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

166
166
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

67
67
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

624
624
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

753
753
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

282
282
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

173
173
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

61
61
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

205
205
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

131
131
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

399
399
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

30
30
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

190
190
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

207
207
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

77
77
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

118
118
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

298
298
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

208
208
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

25
25
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

72
72
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

136
136
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

523
523
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

122
122
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

760
760

Meer sportnieuws