JPL-systeem gefileerd: "Zorgt niet voor beter voetbal"

332 stemmen
JPL-systeem gefileerd:

Met nog één speeldag te gaan in de Jupiler Pro League, doen er nog steeds drie ploegen mee voor de landstitel. Zowel Antwerp, Union als Genk kunnen zich nog tot kampioen kronen dit seizoen. René Vandereycken, voormalig bondscoach van de Rode Duivels, is echter geen grote voorstander van het Play-Offs-systeem. 


De ontknoping van het voetbalseizoen was zelden zo spannend als nu. Komend weekend strijden nog drie ploegen voor de landstitel, al relativeert Vandereycken de reden waarom. "Die spanning ligt niet aan het play-off-systeem", vertelde de ex-bondscoach van België aan Het Nieuwsblad. "In Duitsland is nog maar net bewezen dat een competitie ook spannend kan zijn zonder play-offs en dat een ploeg als Dortmund de titel dan ook kan weggeven op de laatste speeldag", klinkt het, verwijzend naar de nipte nieuwe titel van Bayern München. 

TITELCONCURRENTEN

"Waar de play-offs wel voor zorgen is dat de grote titelconcurrenten in de beslissende matchen tegenover elkaar staan. Dat zorgt voor meer intensiteit en zenuwen, maar niet voor beter voetbal", klinkt het bij Vandereycken. Het play-off-systeem in België wordt al langer bekritiseerd, al zijn er drie ploegen voor wie dat momenteel het laatste van hun zorgen is. 

Antwerp, Union en Genk zullen zich namelijk compleet focussen op de wedstrijden van komend weekend. 'The Great Old' heeft de beste papieren, want bij winst op het veld van Genk zijn de manschappen van coach Van Bommel sowieso zeker van de landstitel. Genk en Union moeten dan weer hopen op punten verlies van de andere teams. 

Ben jij het eens met Vandereycken?

Meest recent

'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

18
18
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

95
95
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

8
8
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

473
473
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

35
35
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

33
33
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

167
167
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

432
432
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

627
627
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

396
396
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

817
817
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

447
447
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

539
539
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

336
336
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

823
823
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

595
595
Einde Italiaanse chaos: oudgedienden moeten puin ruimen

Het Italiaanse voetbal verkeert in een diepe crisis, maar een oplossing lijkt in zich. Zo zou dan ...

65
65
Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Vicekampioen Union SG is opgeschrikt door een verachtelijk incident. Op straat in Brussel werd ...

177
177
'Doorbraak gevonden: Skov Olsen verbaast met nieuwe club'

Verschillende oud-smaakmakers uit de Jupiler Pro League komen deze zomer in aanmerking voor een ...

477
477
Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

RSC Anderlecht wil zich aanstaande donderdag zien te plaatsen voor de derde voorronde van de Europa ...

590
590
Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

110
110
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

1057
1057
Overmars schiet raak: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club, maar ook bij Antwerp komt kersvers ...

610
610
Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Met een nederlaag tegen Stade Rennes beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor de ...

472
472
Done deal: STVV laat spits gaan, steunpilaar tekent bij

Na een sprookjesachtig seizoen mag STVV straks Europa in. Daar hopen de Kanaries uiteraard geen mal ...

60
60

Meer sportnieuws