JPL-systeem gefileerd: "Zorgt niet voor beter voetbal"

door
JPL-systeem gefileerd:

Met nog één speeldag te gaan in de Jupiler Pro League, doen er nog steeds drie ploegen mee voor de landstitel. Zowel Antwerp, Union als Genk kunnen zich nog tot kampioen kronen dit seizoen. René Vandereycken, voormalig bondscoach van de Rode Duivels, is echter geen grote voorstander van het Play-Offs-systeem. 


De ontknoping van het voetbalseizoen was zelden zo spannend als nu. Komend weekend strijden nog drie ploegen voor de landstitel, al relativeert Vandereycken de reden waarom. "Die spanning ligt niet aan het play-off-systeem", vertelde de ex-bondscoach van België aan Het Nieuwsblad. "In Duitsland is nog maar net bewezen dat een competitie ook spannend kan zijn zonder play-offs en dat een ploeg als Dortmund de titel dan ook kan weggeven op de laatste speeldag", klinkt het, verwijzend naar de nipte nieuwe titel van Bayern München. 

LEES OOK: Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

TITELCONCURRENTEN

"Waar de play-offs wel voor zorgen is dat de grote titelconcurrenten in de beslissende matchen tegenover elkaar staan. Dat zorgt voor meer intensiteit en zenuwen, maar niet voor beter voetbal", klinkt het bij Vandereycken. Het play-off-systeem in België wordt al langer bekritiseerd, al zijn er drie ploegen voor wie dat momenteel het laatste van hun zorgen is. 

Antwerp, Union en Genk zullen zich namelijk compleet focussen op de wedstrijden van komend weekend. 'The Great Old' heeft de beste papieren, want bij winst op het veld van Genk zijn de manschappen van coach Van Bommel sowieso zeker van de landstitel. Genk en Union moeten dan weer hopen op punten verlies van de andere teams. 

Ben jij het eens met Vandereycken?

Meest recent

Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

2
2
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

17
17
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

63
63
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

73
73
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

189
189
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

61
61
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

47
47
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

43
43
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

60
60
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

130
130
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

138
138
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

84
84
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

279
279
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

200
200
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

232
232
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

170
170
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

175
175
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

217
217
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

56
56
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

1080
1080
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

76
76
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

116
116
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

392
392
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

104
104
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

426
426

Meer sportnieuws