JPL-systeem gefileerd: "Zorgt niet voor beter voetbal"

door
JPL-systeem gefileerd:

Met nog één speeldag te gaan in de Jupiler Pro League, doen er nog steeds drie ploegen mee voor de landstitel. Zowel Antwerp, Union als Genk kunnen zich nog tot kampioen kronen dit seizoen. René Vandereycken, voormalig bondscoach van de Rode Duivels, is echter geen grote voorstander van het Play-Offs-systeem. 


De ontknoping van het voetbalseizoen was zelden zo spannend als nu. Komend weekend strijden nog drie ploegen voor de landstitel, al relativeert Vandereycken de reden waarom. "Die spanning ligt niet aan het play-off-systeem", vertelde de ex-bondscoach van België aan Het Nieuwsblad. "In Duitsland is nog maar net bewezen dat een competitie ook spannend kan zijn zonder play-offs en dat een ploeg als Dortmund de titel dan ook kan weggeven op de laatste speeldag", klinkt het, verwijzend naar de nipte nieuwe titel van Bayern München. 

LEES OOK: Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

TITELCONCURRENTEN

"Waar de play-offs wel voor zorgen is dat de grote titelconcurrenten in de beslissende matchen tegenover elkaar staan. Dat zorgt voor meer intensiteit en zenuwen, maar niet voor beter voetbal", klinkt het bij Vandereycken. Het play-off-systeem in België wordt al langer bekritiseerd, al zijn er drie ploegen voor wie dat momenteel het laatste van hun zorgen is. 

Antwerp, Union en Genk zullen zich namelijk compleet focussen op de wedstrijden van komend weekend. 'The Great Old' heeft de beste papieren, want bij winst op het veld van Genk zijn de manschappen van coach Van Bommel sowieso zeker van de landstitel. Genk en Union moeten dan weer hopen op punten verlies van de andere teams. 

Ben jij het eens met Vandereycken?

Meest recent

Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

19
19
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

95
95
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

130
130
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

150
150
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

50
50
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

58
58
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

215
215
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

374
374
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

355
355
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

284
284
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

227
227
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1651
1651
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

112
112
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

316
316
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

378
378
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

227
227
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

184
184
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

226
226
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

242
242
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

92
92
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

90
90
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

68
68
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

151
151
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

271
271
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

225
225

Meer sportnieuws