Fredberg laat geld rollen: Anderlecht vindt nieuwe patron

door
Fredberg laat geld rollen: Anderlecht vindt nieuwe patron

Anderlecht wil in de komende weken en maanden twee versterkingen halen: een vervanger voor de langdurig geblesseerde Yari Verschaeren en een dynamische middenvelder met body en infiltratievermogen. Voor die tweede invulling heeft Jesper Fredberg alvast een ideaal doelwit gevonden. Rassoul Ndiaye is een atletische box-to-box middenvelder die techniek en power combineert. Bovendien gedijt hij het beste in een 4-3-3 veldbezetting, wat volgend seizoen precies het uitgangspunt is bij Anderlecht.

LEES OOK: Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Dynamische middenvelder met infiltratievermogen

Jesper Fredberg heeft al geruime tijd zijn transferplan klaarliggen voor het komende seizoen. Op 8 mei presenteerde al hij zijn draaiboek aan de raad van bestuur, en tot grote vreugde werd het ambitieuze plan van Fredberg unaniem goedgekeurd door de bestuursleden van Anderlecht. Fredberg heeft een nieuw kader gecreëerd bij Sporting, dat een 4-3-3 veldbezetting als uitgangspunt neemt, met een dominante, agressieve en entertainende speelstijl. Maar om dit nieuwe raamwerk succesvol te implementeren, zal de Deense trainer echter de juiste spelers moeten aantrekken op de transfermarkt. Jesper Fredberg weet op welke posities er versterking moet worden gehaald. “We weten welke profielen we willen”, zei hij eerder al op de clubwebsite van Anderlecht. “Nu is het aan mij om de juiste spelers te vinden, binnen de limieten van ons budget.” Jesper Fredberg heeft een duidelijk beeld van de sterktes en zwaktes in de selectie, en plant om daarop te anticiperen in de komende weken en maanden. Op het middenveld wil hij alvast twee versterkingen halen: een vervanger voor de langdurig geblesseerde Yari Verschaeren en een dynamische middenvelder met body en infiltratievermogen.

Nieuwe patron bij Anderlecht

Een speler die volledig aan dit profiel voldoet en niet toevallig wordt gelinkt aan een mogelijke transfer naar Anderlecht, is Rassoul Ndiaye. De 21-jarige Senegalees speelt momenteel een belangrijke rol bij FC Sochaux en hij wordt geprezen om zijn techniek, volume en atletische kwaliteiten. Ndiaye wordt beschreven als de ‘patron’ op het middenveld, die niet alleen hard werkt, maar ook gemakkelijk doelpunten kan maken. Vanwege zijn razend interessante profiel, uitstekende prestaties en enorme potentieel, is hij een van de meest begeerde en gevolgde spelers in de Ligue 2. Het beste als nummer acht in 4-3-3 Rassoul Ndiaye is van nature een aanvallend ingestelde speler. In zijn vroege jeugdjaren speelde hij als spits, maar vanwege zijn gebrek aan snelheid werd hij omgezet naar een rol op het middenveld. Als nummer acht kan hij zijn kwaliteiten veel beter benutten, aangezien hij uitblinkt in techniek, uithoudingsvermogen, speloverzicht, aanvallende impulsen en atletische vaardigheden. Ndiaye heeft hard gewerkt aan zijn mindere punten zoals het defensieve spel, agressiviteit op het veld en positionering. Als nummer acht in een 4-3-3 opstelling komt Ndiaye volledig tot zijn recht, wat ook precies de speelstijl is die Anderlecht volgend seizoen wil hanteren volgens het nieuwe kader van Jesper Fredberg.

Grote voorbeelden: Iniesta en Yaya Touré

Rassoul Ndiaye kijkt niet op naar de eerste de beste spelers. De 21-jarige voetballer beschouwt Luka Modric van Real Madrid als de beste speler ter wereld, maar zijn grootste inspiratiebron is Andrés Iniesta. Iniesta is de speler die Ndiaye van zijn huidige positie heeft laten houden, en daarom beschouwt hij de Spanjaard als zijn rolmodel. Ndiaye heeft zelfs alle wedstrijden van het icoon van La Roja en FC Barcelona bekeken om van hem te leren. Daarnaast is Yaya Touré, voormalig speler van FC Barcelona en Manchester City, een ander belangrijk voorbeeld voor Ndiaye. De combinatie van techniek, kracht en atletische kwaliteiten zorgt ervoor dat Touré en Ndiaye bepaalde overeenkomsten hebben.

Fredberg moet geld laten rollen

Naast Anderlecht tonen ook verschillende clubs uit de Ligue 1 interesse in Rassoul Ndiaye, waaronder Lille OSC, AJ Auxerre, Bordeaux en Toulouse. Ook Udinese en Watford zijn gecharmeerd geraakt van zijn talent. Maar met een marktwaarde van 3 miljoen euro is Ndiaye zeker en vast geen goedkope optie voor Anderlecht. Bovendien zal dit bedrag waarschijnlijk de minimumprijs zijn die FC Sochaux voor hem vraagt, vooral omdat hij onlangs zijn contract nog met drie jaar heeft verlengd tot medio 2026. De geplande kapitaalverhoging bij Anderlecht, die ook het transferbudget zal verhogen, zal dus van groot belang zijn voor Jesper Fredberg om Ndiaye naar Brussel te kunnen halen. erg.

Anderlecht heeft nood aan een type-Ndiaye

Meest recent

Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

4
4
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

25
25
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

10
10
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

151
151
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

374
374
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

209
209
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

213
213
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

156
156
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

202
202
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

75
75
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

485
485
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

20
20
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

441
441
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

112
112
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

380
380
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

531
531
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

271
271
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

299
299
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

519
519
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

514
514
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

293
293
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

291
291
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

315
315
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

171
171
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

395
395

Meer sportnieuws