Fredberg laat geld rollen: Anderlecht vindt nieuwe patron

door
Fredberg laat geld rollen: Anderlecht vindt nieuwe patron

Anderlecht wil in de komende weken en maanden twee versterkingen halen: een vervanger voor de langdurig geblesseerde Yari Verschaeren en een dynamische middenvelder met body en infiltratievermogen. Voor die tweede invulling heeft Jesper Fredberg alvast een ideaal doelwit gevonden. Rassoul Ndiaye is een atletische box-to-box middenvelder die techniek en power combineert. Bovendien gedijt hij het beste in een 4-3-3 veldbezetting, wat volgend seizoen precies het uitgangspunt is bij Anderlecht.

LEES OOK: 'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Dynamische middenvelder met infiltratievermogen

Jesper Fredberg heeft al geruime tijd zijn transferplan klaarliggen voor het komende seizoen. Op 8 mei presenteerde al hij zijn draaiboek aan de raad van bestuur, en tot grote vreugde werd het ambitieuze plan van Fredberg unaniem goedgekeurd door de bestuursleden van Anderlecht. Fredberg heeft een nieuw kader gecreëerd bij Sporting, dat een 4-3-3 veldbezetting als uitgangspunt neemt, met een dominante, agressieve en entertainende speelstijl. Maar om dit nieuwe raamwerk succesvol te implementeren, zal de Deense trainer echter de juiste spelers moeten aantrekken op de transfermarkt. Jesper Fredberg weet op welke posities er versterking moet worden gehaald. “We weten welke profielen we willen”, zei hij eerder al op de clubwebsite van Anderlecht. “Nu is het aan mij om de juiste spelers te vinden, binnen de limieten van ons budget.” Jesper Fredberg heeft een duidelijk beeld van de sterktes en zwaktes in de selectie, en plant om daarop te anticiperen in de komende weken en maanden. Op het middenveld wil hij alvast twee versterkingen halen: een vervanger voor de langdurig geblesseerde Yari Verschaeren en een dynamische middenvelder met body en infiltratievermogen.

Nieuwe patron bij Anderlecht

Een speler die volledig aan dit profiel voldoet en niet toevallig wordt gelinkt aan een mogelijke transfer naar Anderlecht, is Rassoul Ndiaye. De 21-jarige Senegalees speelt momenteel een belangrijke rol bij FC Sochaux en hij wordt geprezen om zijn techniek, volume en atletische kwaliteiten. Ndiaye wordt beschreven als de ‘patron’ op het middenveld, die niet alleen hard werkt, maar ook gemakkelijk doelpunten kan maken. Vanwege zijn razend interessante profiel, uitstekende prestaties en enorme potentieel, is hij een van de meest begeerde en gevolgde spelers in de Ligue 2. Het beste als nummer acht in 4-3-3 Rassoul Ndiaye is van nature een aanvallend ingestelde speler. In zijn vroege jeugdjaren speelde hij als spits, maar vanwege zijn gebrek aan snelheid werd hij omgezet naar een rol op het middenveld. Als nummer acht kan hij zijn kwaliteiten veel beter benutten, aangezien hij uitblinkt in techniek, uithoudingsvermogen, speloverzicht, aanvallende impulsen en atletische vaardigheden. Ndiaye heeft hard gewerkt aan zijn mindere punten zoals het defensieve spel, agressiviteit op het veld en positionering. Als nummer acht in een 4-3-3 opstelling komt Ndiaye volledig tot zijn recht, wat ook precies de speelstijl is die Anderlecht volgend seizoen wil hanteren volgens het nieuwe kader van Jesper Fredberg.

Grote voorbeelden: Iniesta en Yaya Touré

Rassoul Ndiaye kijkt niet op naar de eerste de beste spelers. De 21-jarige voetballer beschouwt Luka Modric van Real Madrid als de beste speler ter wereld, maar zijn grootste inspiratiebron is Andrés Iniesta. Iniesta is de speler die Ndiaye van zijn huidige positie heeft laten houden, en daarom beschouwt hij de Spanjaard als zijn rolmodel. Ndiaye heeft zelfs alle wedstrijden van het icoon van La Roja en FC Barcelona bekeken om van hem te leren. Daarnaast is Yaya Touré, voormalig speler van FC Barcelona en Manchester City, een ander belangrijk voorbeeld voor Ndiaye. De combinatie van techniek, kracht en atletische kwaliteiten zorgt ervoor dat Touré en Ndiaye bepaalde overeenkomsten hebben.

Fredberg moet geld laten rollen

Naast Anderlecht tonen ook verschillende clubs uit de Ligue 1 interesse in Rassoul Ndiaye, waaronder Lille OSC, AJ Auxerre, Bordeaux en Toulouse. Ook Udinese en Watford zijn gecharmeerd geraakt van zijn talent. Maar met een marktwaarde van 3 miljoen euro is Ndiaye zeker en vast geen goedkope optie voor Anderlecht. Bovendien zal dit bedrag waarschijnlijk de minimumprijs zijn die FC Sochaux voor hem vraagt, vooral omdat hij onlangs zijn contract nog met drie jaar heeft verlengd tot medio 2026. De geplande kapitaalverhoging bij Anderlecht, die ook het transferbudget zal verhogen, zal dus van groot belang zijn voor Jesper Fredberg om Ndiaye naar Brussel te kunnen halen. erg.

Anderlecht heeft nood aan een type-Ndiaye

Meest recent

Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

20
20
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

125
125
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

34
34
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

313
313
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

247
247
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

129
129
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

125
125
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

58
58
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

77
77
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

107
107
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

218
218
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

61
61
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

80
80
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

605
605
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

183
183
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

265
265
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

335
335
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

46
46
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

152
152
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

55
55
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

570
570
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

173
173
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

295
295
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

440
440

Meer sportnieuws