AC Milan dwingt op Juventus nieuwe kwalificatie voor CL af

door
AC Milan dwingt op Juventus nieuwe kwalificatie voor CL af

Ze hebben er uiteindelijk vrijwel tot het einde voor moeten knokken, maar AC Milan mag volgend seizoen toch weer de Champions League in. De Rossoneri verzekerden zich op de voorlaatste speeldag van een plaats in de top vier van de Serie A door te gaan winnen op het veld van Juventus. Dat ziet het mes nog wat dieper in de wonde gedraaid, want de Oude Dame verloor onlangs zijn plaats in de top vier doordat het opnieuw puntenaftrek kreeg in het Prisma-schandaal.


Juventus verloor tien punten als gevolg van zijn geknoei met de boekhouding en grijpt daardoor voor de eerste keer sinds 2011 naast Champions League-voetbal. Milan wreef zich dan weer in de handen, want de Rossoneri kwamen daardoor juist plots weer in de top vier terecht. Die plaats hebben ze nu ook verzekerd door met 0-1 in Turijn te winnen.

Een doelpunt van Olivier Giroud vijf minuten voor rust volstond voor de zege. De ingevallen Alexis Saelemaekers kwam 20 minuten voor tijd wel nog dicht bij de 0-2, maar Szczesny keerde zijn poging nog. In de slotfase mocht ook Divock Origi nog enkele minuten komen meespelen, Charles De Ketelaere en Aster Vranckx bleven op de bank zitten.

LEES OOK: 'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

Top vier ligt vast

Met nog één speeldag te gaan heeft Milan nu vijf punten voorsprong op nummer vijf Atalanta, waardoor ze dus zeker zijn van de vierde plaats en een nieuwe deelname aan de Champions League. Daarin haalden ze dit seizoen knap de halve finale, waarin stadsgenoot Inter wel een maatje te groot bleek. Alle Champions League-tickets liggen nu vast in Italië. Naast Milan, Inter en kampioen Napoli mag ook Lazio zich volgend seizoen opmaken voor het kampioenenbal.

Zal AC Milan volgend seizoen weer voor de titel strijden?

Meest recent

Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

5
5
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

15
15
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

53
53
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

14
14
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

28
28
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

175
175
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

142
142
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

132
132
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

110
110
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

88
88
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

17
17
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

48
48
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

91
91
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

258
258
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

124
124
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

408
408
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

148
148
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

377
377
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

123
123
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

236
236
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

129
129
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

563
563
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

179
179
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

264
264

Meer sportnieuws