AC Milan dwingt op Juventus nieuwe kwalificatie voor CL af

door
AC Milan dwingt op Juventus nieuwe kwalificatie voor CL af

Ze hebben er uiteindelijk vrijwel tot het einde voor moeten knokken, maar AC Milan mag volgend seizoen toch weer de Champions League in. De Rossoneri verzekerden zich op de voorlaatste speeldag van een plaats in de top vier van de Serie A door te gaan winnen op het veld van Juventus. Dat ziet het mes nog wat dieper in de wonde gedraaid, want de Oude Dame verloor onlangs zijn plaats in de top vier doordat het opnieuw puntenaftrek kreeg in het Prisma-schandaal.


Juventus verloor tien punten als gevolg van zijn geknoei met de boekhouding en grijpt daardoor voor de eerste keer sinds 2011 naast Champions League-voetbal. Milan wreef zich dan weer in de handen, want de Rossoneri kwamen daardoor juist plots weer in de top vier terecht. Die plaats hebben ze nu ook verzekerd door met 0-1 in Turijn te winnen.

Een doelpunt van Olivier Giroud vijf minuten voor rust volstond voor de zege. De ingevallen Alexis Saelemaekers kwam 20 minuten voor tijd wel nog dicht bij de 0-2, maar Szczesny keerde zijn poging nog. In de slotfase mocht ook Divock Origi nog enkele minuten komen meespelen, Charles De Ketelaere en Aster Vranckx bleven op de bank zitten.

LEES OOK: Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Top vier ligt vast

Met nog één speeldag te gaan heeft Milan nu vijf punten voorsprong op nummer vijf Atalanta, waardoor ze dus zeker zijn van de vierde plaats en een nieuwe deelname aan de Champions League. Daarin haalden ze dit seizoen knap de halve finale, waarin stadsgenoot Inter wel een maatje te groot bleek. Alle Champions League-tickets liggen nu vast in Italië. Naast Milan, Inter en kampioen Napoli mag ook Lazio zich volgend seizoen opmaken voor het kampioenenbal.

Zal AC Milan volgend seizoen weer voor de titel strijden?

Meest recent

Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

35
35
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

24
24
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

121
121
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

265
265
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

54
54
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

178
178
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

173
173
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

372
372
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

326
326
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

507
507
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

469
469
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

124
124
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

439
439
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

47
47
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

185
185
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

181
181
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

424
424
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

116
116
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

285
285
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

288
288
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

99
99
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

2116
2116
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

485
485
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

227
227
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

178
178

Meer sportnieuws