AC Milan dwingt op Juventus nieuwe kwalificatie voor CL af

door
AC Milan dwingt op Juventus nieuwe kwalificatie voor CL af

Ze hebben er uiteindelijk vrijwel tot het einde voor moeten knokken, maar AC Milan mag volgend seizoen toch weer de Champions League in. De Rossoneri verzekerden zich op de voorlaatste speeldag van een plaats in de top vier van de Serie A door te gaan winnen op het veld van Juventus. Dat ziet het mes nog wat dieper in de wonde gedraaid, want de Oude Dame verloor onlangs zijn plaats in de top vier doordat het opnieuw puntenaftrek kreeg in het Prisma-schandaal.


Juventus verloor tien punten als gevolg van zijn geknoei met de boekhouding en grijpt daardoor voor de eerste keer sinds 2011 naast Champions League-voetbal. Milan wreef zich dan weer in de handen, want de Rossoneri kwamen daardoor juist plots weer in de top vier terecht. Die plaats hebben ze nu ook verzekerd door met 0-1 in Turijn te winnen.

Een doelpunt van Olivier Giroud vijf minuten voor rust volstond voor de zege. De ingevallen Alexis Saelemaekers kwam 20 minuten voor tijd wel nog dicht bij de 0-2, maar Szczesny keerde zijn poging nog. In de slotfase mocht ook Divock Origi nog enkele minuten komen meespelen, Charles De Ketelaere en Aster Vranckx bleven op de bank zitten.

LEES OOK: Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

Top vier ligt vast

Met nog één speeldag te gaan heeft Milan nu vijf punten voorsprong op nummer vijf Atalanta, waardoor ze dus zeker zijn van de vierde plaats en een nieuwe deelname aan de Champions League. Daarin haalden ze dit seizoen knap de halve finale, waarin stadsgenoot Inter wel een maatje te groot bleek. Alle Champions League-tickets liggen nu vast in Italië. Naast Milan, Inter en kampioen Napoli mag ook Lazio zich volgend seizoen opmaken voor het kampioenenbal.

Zal AC Milan volgend seizoen weer voor de titel strijden?

Meest recent

Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

49
49
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

8
8
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

6
6
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

41
41
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

12
12
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

42
42
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

29
29
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

83
83
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

51
51
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

153
153
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

169
169
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

70
70
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

105
105
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

91
91
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

75
75
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

191
191
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

170
170
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

246
246
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

408
408
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

134
134
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

241
241
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

165
165
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

559
559
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

292
292

Meer sportnieuws