AC Milan dwingt op Juventus nieuwe kwalificatie voor CL af

door
AC Milan dwingt op Juventus nieuwe kwalificatie voor CL af

Ze hebben er uiteindelijk vrijwel tot het einde voor moeten knokken, maar AC Milan mag volgend seizoen toch weer de Champions League in. De Rossoneri verzekerden zich op de voorlaatste speeldag van een plaats in de top vier van de Serie A door te gaan winnen op het veld van Juventus. Dat ziet het mes nog wat dieper in de wonde gedraaid, want de Oude Dame verloor onlangs zijn plaats in de top vier doordat het opnieuw puntenaftrek kreeg in het Prisma-schandaal.


Juventus verloor tien punten als gevolg van zijn geknoei met de boekhouding en grijpt daardoor voor de eerste keer sinds 2011 naast Champions League-voetbal. Milan wreef zich dan weer in de handen, want de Rossoneri kwamen daardoor juist plots weer in de top vier terecht. Die plaats hebben ze nu ook verzekerd door met 0-1 in Turijn te winnen.

Een doelpunt van Olivier Giroud vijf minuten voor rust volstond voor de zege. De ingevallen Alexis Saelemaekers kwam 20 minuten voor tijd wel nog dicht bij de 0-2, maar Szczesny keerde zijn poging nog. In de slotfase mocht ook Divock Origi nog enkele minuten komen meespelen, Charles De Ketelaere en Aster Vranckx bleven op de bank zitten.

LEES OOK: 'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

Top vier ligt vast

Met nog één speeldag te gaan heeft Milan nu vijf punten voorsprong op nummer vijf Atalanta, waardoor ze dus zeker zijn van de vierde plaats en een nieuwe deelname aan de Champions League. Daarin haalden ze dit seizoen knap de halve finale, waarin stadsgenoot Inter wel een maatje te groot bleek. Alle Champions League-tickets liggen nu vast in Italië. Naast Milan, Inter en kampioen Napoli mag ook Lazio zich volgend seizoen opmaken voor het kampioenenbal.

Zal AC Milan volgend seizoen weer voor de titel strijden?

Meest recent

Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

32
32
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

38
38
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

17
17
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

82
82
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

29
29
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

99
99
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

56
56
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

110
110
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

175
175
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

69
69
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

32
32
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

34
34
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

174
174
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

96
96
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

39
39
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

144
144
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

32
32
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

67
67
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

67
67
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

73
73
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

119
119
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

149
149
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

204
204
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

307
307
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

26
26

Meer sportnieuws