AC Milan dwingt op Juventus nieuwe kwalificatie voor CL af

door
AC Milan dwingt op Juventus nieuwe kwalificatie voor CL af

Ze hebben er uiteindelijk vrijwel tot het einde voor moeten knokken, maar AC Milan mag volgend seizoen toch weer de Champions League in. De Rossoneri verzekerden zich op de voorlaatste speeldag van een plaats in de top vier van de Serie A door te gaan winnen op het veld van Juventus. Dat ziet het mes nog wat dieper in de wonde gedraaid, want de Oude Dame verloor onlangs zijn plaats in de top vier doordat het opnieuw puntenaftrek kreeg in het Prisma-schandaal.


Juventus verloor tien punten als gevolg van zijn geknoei met de boekhouding en grijpt daardoor voor de eerste keer sinds 2011 naast Champions League-voetbal. Milan wreef zich dan weer in de handen, want de Rossoneri kwamen daardoor juist plots weer in de top vier terecht. Die plaats hebben ze nu ook verzekerd door met 0-1 in Turijn te winnen.

Een doelpunt van Olivier Giroud vijf minuten voor rust volstond voor de zege. De ingevallen Alexis Saelemaekers kwam 20 minuten voor tijd wel nog dicht bij de 0-2, maar Szczesny keerde zijn poging nog. In de slotfase mocht ook Divock Origi nog enkele minuten komen meespelen, Charles De Ketelaere en Aster Vranckx bleven op de bank zitten.

LEES OOK: Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Top vier ligt vast

Met nog één speeldag te gaan heeft Milan nu vijf punten voorsprong op nummer vijf Atalanta, waardoor ze dus zeker zijn van de vierde plaats en een nieuwe deelname aan de Champions League. Daarin haalden ze dit seizoen knap de halve finale, waarin stadsgenoot Inter wel een maatje te groot bleek. Alle Champions League-tickets liggen nu vast in Italië. Naast Milan, Inter en kampioen Napoli mag ook Lazio zich volgend seizoen opmaken voor het kampioenenbal.

Zal AC Milan volgend seizoen weer voor de titel strijden?

Meest recent

Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

3
3
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

20
20
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

120
120
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

42
42
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

118
118
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

77
77
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

168
168
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

36
36
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

171
171
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

310
310
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

81
81
"Sabotage!" - Eén keuze Garcia zwaar onder vuur genomen

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

163
163
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

169
169
'Keepersdilemma Rode Duivels: beslissing al gevallen'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

227
227
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

153
153
Grote honger Anderlecht: twee topdoelen in seizoenslot

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

333
333
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

247
247
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

161
161
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

67
67
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

40
40
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

146
146
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

162
162
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

292
292
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

136
136

Meer sportnieuws