Meunier terug naar Jupiler Pro League? Dit vindt hij zelf

door
Meunier terug naar Jupiler Pro League? Dit vindt hij zelf

De titelstrijd in de Bundesliga kreeg zaterdagnamiddag op de slotspeeldag nog een straffe wending. Borussia Dortmund leek voor de eerste keer in elf jaar kampioen te worden, maar verlamde volledig en raakte tegen Mainz niet verder dan een 2-2. Daardoor kon Bayern München hen alsnog de titel afsnoepen. Het werd dus ook een baaldag voor Julien Duranville en Thomas Meunier.


Die eerste maakte als invaller wel zijn debuut voor Dortmund, terwijl Meunier geblesseerd moest toekijken. Voor de rechtsachter is het een moeilijk seizoen geweest, want hij sukkelde vaak met blessures en verloor daardoor ook zijn basisplaats. In 2023 kwam hij zelfs vaker in actie met de B-ploeg in de Duitse derde klasse dan met het eerste elftal. Een vertrek dringt zich dan ook op als hij zijn plaats bij de Rode Duivels niet wil verliezen.

Maar Meunier is zelf absoluut niet zeker dat hij weg wil. "Voetbal is niet de enige factor die je in rekening moet brengen. Er zijn ook de familie, de omgeving, de levenskwaliteit. Mijn kinderen gaan hier naar school en zijn echte kleine Duitsers geworden. Als ik nog een jaar blijf, kan ik ook transfervrij vertrekken en dan zal ik misschien meer opties hebben", stelt hij in La Dernière Heure. "Maar misschien zal de club zelf zeggen dat het tijd is om te vertrekken. Het zal ook afhangen van welke transfersom ze vragen. Als ze 15 miljoen willen, zal dat moeilijk worden voor een speler die bijna 32 is en de laatste maanden niet veel gespeeld heeft."

Zoals Alderweireld en Vertonghen

Ongetwijfeld droomt Meunier nog van een topcompetitie. Maar ook een terugkeer naar België weigert hij uit te sluiten. Hij zou in dat geval het voorbeeld kunnen volgen van verschillende (ex-)Rode Duivels die in de laatste jaren van hun carrière naar eigen land terugkeerde. Zo streken bijvoorbeeld vorige zomer nog Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Dedryck Boyata en Nacer Chadli terug in de Jupiler Pro League neer.

Moet Meunier nu al terugkeren naar België?

Meest recent

Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

34
34
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

120
120
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

19
19
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

72
72
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

33
33
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

434
434
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

110
110
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

178
178
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

201
201
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

203
203
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

148
148
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

83
83
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

61
61
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

100
100
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

411
411
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

217
217
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

324
324
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

154
154
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

226
226
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

278
278
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

657
657
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

246
246
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

277
277
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

126
126
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

447
447

Meer sportnieuws