Meunier terug naar Jupiler Pro League? Dit vindt hij zelf

door
Meunier terug naar Jupiler Pro League? Dit vindt hij zelf

De titelstrijd in de Bundesliga kreeg zaterdagnamiddag op de slotspeeldag nog een straffe wending. Borussia Dortmund leek voor de eerste keer in elf jaar kampioen te worden, maar verlamde volledig en raakte tegen Mainz niet verder dan een 2-2. Daardoor kon Bayern München hen alsnog de titel afsnoepen. Het werd dus ook een baaldag voor Julien Duranville en Thomas Meunier.


Die eerste maakte als invaller wel zijn debuut voor Dortmund, terwijl Meunier geblesseerd moest toekijken. Voor de rechtsachter is het een moeilijk seizoen geweest, want hij sukkelde vaak met blessures en verloor daardoor ook zijn basisplaats. In 2023 kwam hij zelfs vaker in actie met de B-ploeg in de Duitse derde klasse dan met het eerste elftal. Een vertrek dringt zich dan ook op als hij zijn plaats bij de Rode Duivels niet wil verliezen.

Maar Meunier is zelf absoluut niet zeker dat hij weg wil. "Voetbal is niet de enige factor die je in rekening moet brengen. Er zijn ook de familie, de omgeving, de levenskwaliteit. Mijn kinderen gaan hier naar school en zijn echte kleine Duitsers geworden. Als ik nog een jaar blijf, kan ik ook transfervrij vertrekken en dan zal ik misschien meer opties hebben", stelt hij in La Dernière Heure. "Maar misschien zal de club zelf zeggen dat het tijd is om te vertrekken. Het zal ook afhangen van welke transfersom ze vragen. Als ze 15 miljoen willen, zal dat moeilijk worden voor een speler die bijna 32 is en de laatste maanden niet veel gespeeld heeft."

LEES OOK: 'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Zoals Alderweireld en Vertonghen

Ongetwijfeld droomt Meunier nog van een topcompetitie. Maar ook een terugkeer naar België weigert hij uit te sluiten. Hij zou in dat geval het voorbeeld kunnen volgen van verschillende (ex-)Rode Duivels die in de laatste jaren van hun carrière naar eigen land terugkeerde. Zo streken bijvoorbeeld vorige zomer nog Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Dedryck Boyata en Nacer Chadli terug in de Jupiler Pro League neer.

Moet Meunier nu al terugkeren naar België?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

136
136
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

42
42
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

128
128
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

54
54
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

619
619
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

646
646
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

241
241
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

156
156
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

57
57
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

190
190
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

122
122
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

386
386
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

29
29
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

189
189
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

178
178
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

74
74
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

117
117
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

283
283
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

202
202
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

24
24
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

69
69
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

134
134
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

509
509
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

113
113
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

752
752

Meer sportnieuws