Meunier terug naar Jupiler Pro League? Dit vindt hij zelf

393 stemmen
Meunier terug naar Jupiler Pro League? Dit vindt hij zelf

De titelstrijd in de Bundesliga kreeg zaterdagnamiddag op de slotspeeldag nog een straffe wending. Borussia Dortmund leek voor de eerste keer in elf jaar kampioen te worden, maar verlamde volledig en raakte tegen Mainz niet verder dan een 2-2. Daardoor kon Bayern München hen alsnog de titel afsnoepen. Het werd dus ook een baaldag voor Julien Duranville en Thomas Meunier.


Die eerste maakte als invaller wel zijn debuut voor Dortmund, terwijl Meunier geblesseerd moest toekijken. Voor de rechtsachter is het een moeilijk seizoen geweest, want hij sukkelde vaak met blessures en verloor daardoor ook zijn basisplaats. In 2023 kwam hij zelfs vaker in actie met de B-ploeg in de Duitse derde klasse dan met het eerste elftal. Een vertrek dringt zich dan ook op als hij zijn plaats bij de Rode Duivels niet wil verliezen.

Maar Meunier is zelf absoluut niet zeker dat hij weg wil. "Voetbal is niet de enige factor die je in rekening moet brengen. Er zijn ook de familie, de omgeving, de levenskwaliteit. Mijn kinderen gaan hier naar school en zijn echte kleine Duitsers geworden. Als ik nog een jaar blijf, kan ik ook transfervrij vertrekken en dan zal ik misschien meer opties hebben", stelt hij in La Dernière Heure. "Maar misschien zal de club zelf zeggen dat het tijd is om te vertrekken. Het zal ook afhangen van welke transfersom ze vragen. Als ze 15 miljoen willen, zal dat moeilijk worden voor een speler die bijna 32 is en de laatste maanden niet veel gespeeld heeft."

LEES OOK: 'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Zoals Alderweireld en Vertonghen

Ongetwijfeld droomt Meunier nog van een topcompetitie. Maar ook een terugkeer naar België weigert hij uit te sluiten. Hij zou in dat geval het voorbeeld kunnen volgen van verschillende (ex-)Rode Duivels die in de laatste jaren van hun carrière naar eigen land terugkeerde. Zo streken bijvoorbeeld vorige zomer nog Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Dedryck Boyata en Nacer Chadli terug in de Jupiler Pro League neer.

Moet Meunier nu al terugkeren naar België?

Meest recent

Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

9
9
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

94
94
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

91
91
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

160
160
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

234
234
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

105
105
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

495
495
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

164
164
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

440
440
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

139
139
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

691
691
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

221
221
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

689
689
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

517
517
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

189
189
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

358
358
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1183
1183
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

455
455
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

323
323
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

472
472
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

402
402
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

280
280
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

219
219
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

473
473
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

389
389

Meer sportnieuws