Meunier terug naar Jupiler Pro League? Dit vindt hij zelf

door
Meunier terug naar Jupiler Pro League? Dit vindt hij zelf

De titelstrijd in de Bundesliga kreeg zaterdagnamiddag op de slotspeeldag nog een straffe wending. Borussia Dortmund leek voor de eerste keer in elf jaar kampioen te worden, maar verlamde volledig en raakte tegen Mainz niet verder dan een 2-2. Daardoor kon Bayern München hen alsnog de titel afsnoepen. Het werd dus ook een baaldag voor Julien Duranville en Thomas Meunier.


Die eerste maakte als invaller wel zijn debuut voor Dortmund, terwijl Meunier geblesseerd moest toekijken. Voor de rechtsachter is het een moeilijk seizoen geweest, want hij sukkelde vaak met blessures en verloor daardoor ook zijn basisplaats. In 2023 kwam hij zelfs vaker in actie met de B-ploeg in de Duitse derde klasse dan met het eerste elftal. Een vertrek dringt zich dan ook op als hij zijn plaats bij de Rode Duivels niet wil verliezen.

Maar Meunier is zelf absoluut niet zeker dat hij weg wil. "Voetbal is niet de enige factor die je in rekening moet brengen. Er zijn ook de familie, de omgeving, de levenskwaliteit. Mijn kinderen gaan hier naar school en zijn echte kleine Duitsers geworden. Als ik nog een jaar blijf, kan ik ook transfervrij vertrekken en dan zal ik misschien meer opties hebben", stelt hij in La Dernière Heure. "Maar misschien zal de club zelf zeggen dat het tijd is om te vertrekken. Het zal ook afhangen van welke transfersom ze vragen. Als ze 15 miljoen willen, zal dat moeilijk worden voor een speler die bijna 32 is en de laatste maanden niet veel gespeeld heeft."

LEES OOK: Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Zoals Alderweireld en Vertonghen

Ongetwijfeld droomt Meunier nog van een topcompetitie. Maar ook een terugkeer naar België weigert hij uit te sluiten. Hij zou in dat geval het voorbeeld kunnen volgen van verschillende (ex-)Rode Duivels die in de laatste jaren van hun carrière naar eigen land terugkeerde. Zo streken bijvoorbeeld vorige zomer nog Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Dedryck Boyata en Nacer Chadli terug in de Jupiler Pro League neer.

Moet Meunier nu al terugkeren naar België?

Meest recent

'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

142
142
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

16
16
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

97
97
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

380
380
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

228
228
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

483
483
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

219
219
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

500
500
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

90
90
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

529
529
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

350
350
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

691
691
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

586
586
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

184
184
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

114
114
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

482
482
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

74
74
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

419
419
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

253
253
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

224
224
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

355
355
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

267
267
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

452
452
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

251
251
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

73
73

Meer sportnieuws