Meunier terug naar Jupiler Pro League? Dit vindt hij zelf

door
Meunier terug naar Jupiler Pro League? Dit vindt hij zelf

De titelstrijd in de Bundesliga kreeg zaterdagnamiddag op de slotspeeldag nog een straffe wending. Borussia Dortmund leek voor de eerste keer in elf jaar kampioen te worden, maar verlamde volledig en raakte tegen Mainz niet verder dan een 2-2. Daardoor kon Bayern München hen alsnog de titel afsnoepen. Het werd dus ook een baaldag voor Julien Duranville en Thomas Meunier.


Die eerste maakte als invaller wel zijn debuut voor Dortmund, terwijl Meunier geblesseerd moest toekijken. Voor de rechtsachter is het een moeilijk seizoen geweest, want hij sukkelde vaak met blessures en verloor daardoor ook zijn basisplaats. In 2023 kwam hij zelfs vaker in actie met de B-ploeg in de Duitse derde klasse dan met het eerste elftal. Een vertrek dringt zich dan ook op als hij zijn plaats bij de Rode Duivels niet wil verliezen.

Maar Meunier is zelf absoluut niet zeker dat hij weg wil. "Voetbal is niet de enige factor die je in rekening moet brengen. Er zijn ook de familie, de omgeving, de levenskwaliteit. Mijn kinderen gaan hier naar school en zijn echte kleine Duitsers geworden. Als ik nog een jaar blijf, kan ik ook transfervrij vertrekken en dan zal ik misschien meer opties hebben", stelt hij in La Dernière Heure. "Maar misschien zal de club zelf zeggen dat het tijd is om te vertrekken. Het zal ook afhangen van welke transfersom ze vragen. Als ze 15 miljoen willen, zal dat moeilijk worden voor een speler die bijna 32 is en de laatste maanden niet veel gespeeld heeft."

LEES OOK: 'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

Zoals Alderweireld en Vertonghen

Ongetwijfeld droomt Meunier nog van een topcompetitie. Maar ook een terugkeer naar België weigert hij uit te sluiten. Hij zou in dat geval het voorbeeld kunnen volgen van verschillende (ex-)Rode Duivels die in de laatste jaren van hun carrière naar eigen land terugkeerde. Zo streken bijvoorbeeld vorige zomer nog Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Dedryck Boyata en Nacer Chadli terug in de Jupiler Pro League neer.

Moet Meunier nu al terugkeren naar België?

Meest recent

Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

57
57
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

13
13
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

67
67
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

33
33
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

62
62
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

195
195
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

199
199
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

60
60
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

290
290
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

107
107
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

250
250
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

370
370
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

261
261
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

547
547
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

225
225
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

167
167
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

119
119
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

170
170
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

92
92
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

275
275
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

32
32
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

671
671
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

74
74
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

142
142
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

200
200

Meer sportnieuws