Vanzeir moedigt ex-ploeg aan: "Hoop dat beloning volgt"

60 stemmen
Vanzeir moedigt ex-ploeg aan:

Morgen kan Antwerp de titel pakken in de Jupiler Pro League. Het moet dan wel winnen van Union, dat met evenveel punten heeft als The Great Old. De ontknoping in de competitie wordt in verschillende hoeken van de wereld gevolgd, ook in New York. Dante Vanzeir moedigt zijn ex-ploegmaats aan vanuit de Verenigde Staten.


Deze nacht speelt Vanzeir met zijn ploeg New York Red Bulls in Seattle, maar toch volgt hij ook nog het Belgische voetbal. De wedstrijd kijken zal wellicht moeilijk worden, gezien hij na de wedstrijd in Seattle naar Miami vliegt en tijdens de wedstrijd van Antwerp tegen Union in de lucht zal hangen: “Ik wilde die match heel graag zien, maar ga ze jammer genoeg moeten missen. Ik volg de competitie regelmatig en probeer de meeste matchen mee te pikken”, vertelt Vanzeir aan Het Laatste Nieuws. “Zeker nu die van de play-offs: de beide matchen van Union tegen Genk heb ik gezien.”

Voor het tweede jaar op rij doet Union volop mee voor de titel, deze keer is Antwerp de grote concurrent. De wedstrijd op de Bosuil kan allesbepalend zijn. “Natuurlijk is dat aan moeilijke verplaatsing, dat weet ik uit eigen ervaring. In het ideale scenario zie ik Union snel scoren om Antwerp onder druk te zetten”, hoopt da ex-speler van Union. “90 minuten domineren zal moeilijk zijn, maar Union mag de grip niet verliezen, dan is het dubbel zo moeilijk.”

In het geval dat Union zou winnen zondag, ziet Vanzeir de Brusselse ploeg mentaal een stapje voor hebben op de prijs. Maar of Vanzeir de titel dan ook voor een deel van hem ziet? “Het half jaar dat ik heb bijgedragen is heel mooi, maar Union heeft het zware werk gedaan in het tweede seizoensdeel. Met Europa er nog bij en nu de topmatchen in de play-offs. Ik zou heel blij zijn als nu de beloning volgt voor de fantastische jaren in 1A. Ik hoop dat ze niet net weer naast de prijzen moeten vallen.”

LEES OOK: ‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

Kan Union Antwerp van de titel houden?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

13
13
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

56
56
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

179
179
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

120
120
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

62
62
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

207
207
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

251
251
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

94
94
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

64
64
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

41
41
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

98
98
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

489
489
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

99
99
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

229
229
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

91
91
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

80
80
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

142
142
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

415
415
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws