Vanzeir moedigt ex-ploeg aan: "Hoop dat beloning volgt"

door
Vanzeir moedigt ex-ploeg aan:

Morgen kan Antwerp de titel pakken in de Jupiler Pro League. Het moet dan wel winnen van Union, dat met evenveel punten heeft als The Great Old. De ontknoping in de competitie wordt in verschillende hoeken van de wereld gevolgd, ook in New York. Dante Vanzeir moedigt zijn ex-ploegmaats aan vanuit de Verenigde Staten.


Deze nacht speelt Vanzeir met zijn ploeg New York Red Bulls in Seattle, maar toch volgt hij ook nog het Belgische voetbal. De wedstrijd kijken zal wellicht moeilijk worden, gezien hij na de wedstrijd in Seattle naar Miami vliegt en tijdens de wedstrijd van Antwerp tegen Union in de lucht zal hangen: “Ik wilde die match heel graag zien, maar ga ze jammer genoeg moeten missen. Ik volg de competitie regelmatig en probeer de meeste matchen mee te pikken”, vertelt Vanzeir aan Het Laatste Nieuws. “Zeker nu die van de play-offs: de beide matchen van Union tegen Genk heb ik gezien.”

Voor het tweede jaar op rij doet Union volop mee voor de titel, deze keer is Antwerp de grote concurrent. De wedstrijd op de Bosuil kan allesbepalend zijn. “Natuurlijk is dat aan moeilijke verplaatsing, dat weet ik uit eigen ervaring. In het ideale scenario zie ik Union snel scoren om Antwerp onder druk te zetten”, hoopt da ex-speler van Union. “90 minuten domineren zal moeilijk zijn, maar Union mag de grip niet verliezen, dan is het dubbel zo moeilijk.”

In het geval dat Union zou winnen zondag, ziet Vanzeir de Brusselse ploeg mentaal een stapje voor hebben op de prijs. Maar of Vanzeir de titel dan ook voor een deel van hem ziet? “Het half jaar dat ik heb bijgedragen is heel mooi, maar Union heeft het zware werk gedaan in het tweede seizoensdeel. Met Europa er nog bij en nu de topmatchen in de play-offs. Ik zou heel blij zijn als nu de beloning volgt voor de fantastische jaren in 1A. Ik hoop dat ze niet net weer naast de prijzen moeten vallen.”

LEES OOK: Cercle in de wolken met toptransfer: “Grote meerwaarde”

Kan Union Antwerp van de titel houden?

Meest recent

Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

135
135
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

14
14
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

90
90
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

26
26
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

48
48
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

58
58
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

49
49
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

86
86
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

349
349
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

13
13
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

208
208
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

302
302
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

660
660
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

149
149
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

588
588
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

324
324
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

125
125
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

116
116
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

474
474
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

491
491
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

564
564
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

638
638
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

256
256
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

1086
1086
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

498
498

Meer sportnieuws