'Deze 2 grootmachten nemen het voortouw voor Lavia'

door
'Deze 2 grootmachten nemen het voortouw voor Lavia'

Zondag krijgt Southampton nog het bezoek van Liverpool, maar daarna valt onherroepelijk het doek over het verblijf van de Saints in de Premier League. Ze sprokkelden tot dusver amper 24 punten, waardoor ze troosteloos laatste in het klassement staan en al enkele weken zeker zijn van degradatie. Voor Roméo Lavia zal het meer dan waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor de club worden.


De kans lijkt onbestaande dat de jonge Rode Duivel met Southampton mee zal afzakken naar de Championship. Hij bewees dit seizoen meer dan klaar te zijn voor het hoogste niveau en was één van de weinig lichtpuntjes bij de Saints. Bovendien heeft de club geld nodig en Lavia is één van de spelers die hen straks het meeste kan opleveren. Hij werd de voorbije maanden aan zowat elke Engelse grootmacht gelinkt.

Volgens The Times zijn het echter vooral Chelsea en Liverpool die aan de mouw van onze 19-jarige landgenoot trekken. De twee topclubs kenden een teleurstellend seizoen en willen daarom in de zomer stevig uithalen op de transfermarkt. Op Anfield zal het middenveld vernieuwd worden, waarbij James Milner en Naby Keita al zeker vertrekken. Chelsea deed dan weer eind augustus al een bod op Lavia en is hem sindsdien niet uit het oog verloren.

LEES OOK: Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

City heeft geen plannen

Manchester City zou in principe zijn twee concurrenten wel nog dwars kunnen liggen. Zij beschikken over een clausule waarbij ze de bovenhand krijgen als ze een bod van een andere club evenaren, maar Pep Guardiola zou geen plannen hebben om Lavia deze zomer terug te halen. De toekomst van het toptalent lijkt dus op Anfield of op Stamford Bridge te zullen liggen. Southampton zou alvast hopen meer dan 45 miljoen euro te vangen.

Welke club zou de beste keuze zijn voor Lavia?

Meest recent

Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

4
4
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

14
14
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

10
10
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

12
12
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

96
96
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

44
44
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

202
202
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

115
115
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

33
33
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

110
110
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

178
178
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

53
53
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

192
192
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

59
59
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

77
77
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

214
214
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

67
67
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

753
753
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

408
408
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

48
48
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

402
402
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

148
148
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

402
402
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

143
143
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

178
178

Meer sportnieuws