'Deze 2 grootmachten nemen het voortouw voor Lavia'

297 stemmen
'Deze 2 grootmachten nemen het voortouw voor Lavia'

Zondag krijgt Southampton nog het bezoek van Liverpool, maar daarna valt onherroepelijk het doek over het verblijf van de Saints in de Premier League. Ze sprokkelden tot dusver amper 24 punten, waardoor ze troosteloos laatste in het klassement staan en al enkele weken zeker zijn van degradatie. Voor Roméo Lavia zal het meer dan waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor de club worden.


De kans lijkt onbestaande dat de jonge Rode Duivel met Southampton mee zal afzakken naar de Championship. Hij bewees dit seizoen meer dan klaar te zijn voor het hoogste niveau en was één van de weinig lichtpuntjes bij de Saints. Bovendien heeft de club geld nodig en Lavia is één van de spelers die hen straks het meeste kan opleveren. Hij werd de voorbije maanden aan zowat elke Engelse grootmacht gelinkt.

Volgens The Times zijn het echter vooral Chelsea en Liverpool die aan de mouw van onze 19-jarige landgenoot trekken. De twee topclubs kenden een teleurstellend seizoen en willen daarom in de zomer stevig uithalen op de transfermarkt. Op Anfield zal het middenveld vernieuwd worden, waarbij James Milner en Naby Keita al zeker vertrekken. Chelsea deed dan weer eind augustus al een bod op Lavia en is hem sindsdien niet uit het oog verloren.

City heeft geen plannen

Manchester City zou in principe zijn twee concurrenten wel nog dwars kunnen liggen. Zij beschikken over een clausule waarbij ze de bovenhand krijgen als ze een bod van een andere club evenaren, maar Pep Guardiola zou geen plannen hebben om Lavia deze zomer terug te halen. De toekomst van het toptalent lijkt dus op Anfield of op Stamford Bridge te zullen liggen. Southampton zou alvast hopen meer dan 45 miljoen euro te vangen.

Welke club zou de beste keuze zijn voor Lavia?

Meest recent

KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

5
5
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

15
15
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

174
174
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

28
28
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

157
157
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

536
536
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

291
291
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

105
105
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

834
834
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

165
165
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

66
66
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

541
541
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

192
192
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

442
442
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

219
219
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

260
260
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1126
1126
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

583
583
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

321
321
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

285
285
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

145
145
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

164
164
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

647
647
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

319
319
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

103
103

Meer sportnieuws