'Deze 2 grootmachten nemen het voortouw voor Lavia'

door
'Deze 2 grootmachten nemen het voortouw voor Lavia'

Zondag krijgt Southampton nog het bezoek van Liverpool, maar daarna valt onherroepelijk het doek over het verblijf van de Saints in de Premier League. Ze sprokkelden tot dusver amper 24 punten, waardoor ze troosteloos laatste in het klassement staan en al enkele weken zeker zijn van degradatie. Voor Roméo Lavia zal het meer dan waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor de club worden.


De kans lijkt onbestaande dat de jonge Rode Duivel met Southampton mee zal afzakken naar de Championship. Hij bewees dit seizoen meer dan klaar te zijn voor het hoogste niveau en was één van de weinig lichtpuntjes bij de Saints. Bovendien heeft de club geld nodig en Lavia is één van de spelers die hen straks het meeste kan opleveren. Hij werd de voorbije maanden aan zowat elke Engelse grootmacht gelinkt.

Volgens The Times zijn het echter vooral Chelsea en Liverpool die aan de mouw van onze 19-jarige landgenoot trekken. De twee topclubs kenden een teleurstellend seizoen en willen daarom in de zomer stevig uithalen op de transfermarkt. Op Anfield zal het middenveld vernieuwd worden, waarbij James Milner en Naby Keita al zeker vertrekken. Chelsea deed dan weer eind augustus al een bod op Lavia en is hem sindsdien niet uit het oog verloren.

LEES OOK: 'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

City heeft geen plannen

Manchester City zou in principe zijn twee concurrenten wel nog dwars kunnen liggen. Zij beschikken over een clausule waarbij ze de bovenhand krijgen als ze een bod van een andere club evenaren, maar Pep Guardiola zou geen plannen hebben om Lavia deze zomer terug te halen. De toekomst van het toptalent lijkt dus op Anfield of op Stamford Bridge te zullen liggen. Southampton zou alvast hopen meer dan 45 miljoen euro te vangen.

Welke club zou de beste keuze zijn voor Lavia?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

82
82
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

66
66
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

486
486
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

80
80
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

140
140
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

255
255
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

59
59
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

565
565
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

361
361
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

433
433
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

493
493
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

256
256
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1233
1233
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

359
359
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

377
377
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

142
142
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

318
318
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

194
194
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

82
82
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

87
87
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

850
850
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

164
164
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

528
528
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

126
126
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

581
581

Meer sportnieuws