'Deze 2 grootmachten nemen het voortouw voor Lavia'

door
'Deze 2 grootmachten nemen het voortouw voor Lavia'

Zondag krijgt Southampton nog het bezoek van Liverpool, maar daarna valt onherroepelijk het doek over het verblijf van de Saints in de Premier League. Ze sprokkelden tot dusver amper 24 punten, waardoor ze troosteloos laatste in het klassement staan en al enkele weken zeker zijn van degradatie. Voor Roméo Lavia zal het meer dan waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor de club worden.


De kans lijkt onbestaande dat de jonge Rode Duivel met Southampton mee zal afzakken naar de Championship. Hij bewees dit seizoen meer dan klaar te zijn voor het hoogste niveau en was één van de weinig lichtpuntjes bij de Saints. Bovendien heeft de club geld nodig en Lavia is één van de spelers die hen straks het meeste kan opleveren. Hij werd de voorbije maanden aan zowat elke Engelse grootmacht gelinkt.

Volgens The Times zijn het echter vooral Chelsea en Liverpool die aan de mouw van onze 19-jarige landgenoot trekken. De twee topclubs kenden een teleurstellend seizoen en willen daarom in de zomer stevig uithalen op de transfermarkt. Op Anfield zal het middenveld vernieuwd worden, waarbij James Milner en Naby Keita al zeker vertrekken. Chelsea deed dan weer eind augustus al een bod op Lavia en is hem sindsdien niet uit het oog verloren.

City heeft geen plannen

Manchester City zou in principe zijn twee concurrenten wel nog dwars kunnen liggen. Zij beschikken over een clausule waarbij ze de bovenhand krijgen als ze een bod van een andere club evenaren, maar Pep Guardiola zou geen plannen hebben om Lavia deze zomer terug te halen. De toekomst van het toptalent lijkt dus op Anfield of op Stamford Bridge te zullen liggen. Southampton zou alvast hopen meer dan 45 miljoen euro te vangen.

Welke club zou de beste keuze zijn voor Lavia?

Meest recent

'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

0
0
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

47
47
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

24
24
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

246
246
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

81
81
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

90
90
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

243
243
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

70
70
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

91
91
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

139
139
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

35
35
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

168
168
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

211
211
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

78
78
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1096
1096
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

140
140
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

325
325
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

394
394
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

243
243
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

317
317
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

124
124
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

92
92
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

569
569
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

90
90

Meer sportnieuws