'Spanje davert: bondscoach na 3 matchen alweer buiten?'

104 stemmen
'Spanje davert: bondscoach na 3 matchen alweer buiten?'

In juni staat er weer interlandvoetbal op het programma. Er worden opnieuw de nodige kwalificatiewedstrijden voor EURO 2024 afgewerkt, maar daarnaast wordt in Nederland ook de Final Four van de Nations League gespeeld. Naast het gastland strijden daarin ook Kroatië, Italië en Spanje voor de titel. Voor dat laatste land staat er echter nog meer op het spel.


De Spanjaarden kenden een ontgoochelend WK, waarop ze al in de achtste finales uitgeschakeld. Ze begonnen nog flitsend met een 7-0 tegen Costa Rica, maar raakten daarna in de poules niet verder dan een gelijkspel tegen Duitsland en een nederlaag tegen Japan. Daarna gingen ze er meteen uit tegen Marokko, dat na strafschoppen te sterk bleek. Na het toernooi gaf bondscoach Luis Enrique er de brui aan.

Hij werd opgevolgd door Luis De la Fuente, die doorgeschoven werd na vier jaar als bondscoach van de U21. Maar de 61-jarige nam in maart geen al te beste start. Hij klopte bij zijn debuut wel nog Noorwegen met 3-0, maar enkele dagen later volgde een roemloze nederlaag in Schotland. Volgens El Larguero staat in juni zijn job al op het spel.

LEES OOK: Ophefmakende zedenzaak Spanje schokt ook Real Madrid-ster

Twijfels bij de spelers

Mocht Spanje in de halve finale van de Nations League uitgeschakeld worden door Italië, zou De la Fuente na drie wedstrijden alweer ontslagen kunnen worden. Na de nederlaag in Schotland rezen heel wat twijfels binnen zowel de voetbalbond als de spelersgroep of De la Fuente, die amper ervaring heeft als hoofdtrainer, wel de juiste man is voor de job. Bij een nieuwe tegenvaller in juni zouden ze daarom al in actie kunnen schieten.


Moet Spanje hem ontslaan bij een slecht resultaat?

Meest recent

'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

74
74
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

12
12
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

180
180
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

470
470
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

403
403
Ivan Leko ziet ‘Luka Modric’ van Club Brugge opstaan

Het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge zoekt nog naar ritme ...

468
468
Compper duidelijk over plan en speelstijl met Antwerp

Marvin Compper is de nieuwe hoofdtrainer van Royal Antwerp FC. De Duitser gaf een eerste ...

147
147
Goals op komst voor Anderlecht? “Minstens 20 dit seizoen”

RSC Anderlecht hoopt weer mee te kunnen doen voor de prijzen. Voorin zoekt Paars-Wit nog ...

701
701
Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe middenvelder binnengehaald. De 22-jarige Engelsman ...

171
171
Union vreest Bodo/Glimt: Hubert roept oorlogstaal

Union SG neemt het vanavond op tegen Bodo/Glimt. De Noorse topclub maakte de afgelopen jaren een ...

115
115
Westerlo pakt uit met Cisse Sandra van Club Brugge

Westerlo is ambitieus en dat is er ook aan te zien op de transfermarkt. De afgelopen jaren maakte de ...

202
202
Hoop voor RWDM? Nieuwe voorzitter komt met opvallend plan

RWDM Brussels heeft een woelige periode achter de rug met vorige eigenaar John Textor. De Belgische ...

115
115
‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

531
531
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

382
382
Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

289
289
Union SG incasseert ferme domper voor CL-clash

Union SG hoopt zich dit seizoen te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. De ...

152
152
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

1083
1083
‘Cercle Brugge haalt voormalige Standard-pion binnen’

Cercle Brugge is op de zomermercato nog op zoek naar versterkingen voor de kern, maar ook achter de ...

197
197
Amateurclub stunt met héél pikante ploegvoorstelling

Een voetbalclub die haar spelerskern en nieuwe wedstrijdshirts voorstelt in een parenclub. Het ...

109
109
‘Neymar dropt plots transferbommetje bij Santos’

Neymar stond lange tijd aan de top van het Europese voetbal, maar de laatste jaren werd hij vooral ...

53
53
Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Ajax wil weer aan de top van het Nederlandse voetbal staan. De Amsterdammers verliezen mogelijk nog ...

163
163
Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League klopt op de deur en het Refereeing Department heeft de ...

174
174
‘Strijd om Bertaccini barst los: Anderlecht wijst bod af’

RSC Anderlecht en Adriano Bertaccini stevenen af op een breuk. De aanvaller past naar verluidt niet ...

1110
1110
Van Bommel kijkt mee: 'Verrassende transfer Roméo Lavia'

Met Mark van Bommel aan het roer als bondscoach, mag een aantal jonge gasten hopen op een (nieuwe) ...

331
331
Club Brugge breekt de bank: kersverse topaanwinst binnen

Club Brugge heeft in aanloop naar de competitiestart nog een tandje bijgestoken. Daags na de komst ...

993
993

Meer sportnieuws