'Spanje davert: bondscoach na 3 matchen alweer buiten?'

door
'Spanje davert: bondscoach na 3 matchen alweer buiten?'

In juni staat er weer interlandvoetbal op het programma. Er worden opnieuw de nodige kwalificatiewedstrijden voor EURO 2024 afgewerkt, maar daarnaast wordt in Nederland ook de Final Four van de Nations League gespeeld. Naast het gastland strijden daarin ook Kroatië, Italië en Spanje voor de titel. Voor dat laatste land staat er echter nog meer op het spel.


De Spanjaarden kenden een ontgoochelend WK, waarop ze al in de achtste finales uitgeschakeld. Ze begonnen nog flitsend met een 7-0 tegen Costa Rica, maar raakten daarna in de poules niet verder dan een gelijkspel tegen Duitsland en een nederlaag tegen Japan. Daarna gingen ze er meteen uit tegen Marokko, dat na strafschoppen te sterk bleek. Na het toernooi gaf bondscoach Luis Enrique er de brui aan.

Hij werd opgevolgd door Luis De la Fuente, die doorgeschoven werd na vier jaar als bondscoach van de U21. Maar de 61-jarige nam in maart geen al te beste start. Hij klopte bij zijn debuut wel nog Noorwegen met 3-0, maar enkele dagen later volgde een roemloze nederlaag in Schotland. Volgens El Larguero staat in juni zijn job al op het spel.

LEES OOK: WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

Twijfels bij de spelers

Mocht Spanje in de halve finale van de Nations League uitgeschakeld worden door Italië, zou De la Fuente na drie wedstrijden alweer ontslagen kunnen worden. Na de nederlaag in Schotland rezen heel wat twijfels binnen zowel de voetbalbond als de spelersgroep of De la Fuente, die amper ervaring heeft als hoofdtrainer, wel de juiste man is voor de job. Bij een nieuwe tegenvaller in juni zouden ze daarom al in actie kunnen schieten.


Moet Spanje hem ontslaan bij een slecht resultaat?

Meest recent

Club Brugge met voet vooruit: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

2
2
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

24
24
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

107
107
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

47
47
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

290
290
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

102
102
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

721
721
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

158
158
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

643
643
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

64
64
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

170
170
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

223
223
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

86
86
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

176
176
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

570
570
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

31
31
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

206
206
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

265
265
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

558
558
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

208
208
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

173
173
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

149
149
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

98
98

Meer sportnieuws