'KV Kortrijk en KV Oostende strijden om Franse smaakmaker'

door
'KV Kortrijk en KV Oostende strijden om Franse smaakmaker'

Voor het leeuwendeel van de Belgische clubs is het seizoen al afgesloten en dat betekent dat achter de schermen de voorbereidingen voor de jaargang 2023/24 al volop getroffen worden. Het vinden van vers spelersmateriaal is voor vele clubs daarbij één van de grootste prioriteiten. Voor de kleinere teams zijn de Franse lagere reeksen een populaire visvijver.


Daarin zal ook komende zomer ongetwijfeld weer volop gevist worden en één smaakmaker zou alvast in ons land kunnen belanden. Foot Mercato weet dat KV Kortrijk en KV Oostende aan de mouw trekken van Mohamed Ben Fredj. De 23-jarige aanvaller is dit seizoen één van de revelaties in de Championnat National, het derde niveau in Frankrijk. Hij was bij Le Puy Foot goed voor vijftien goals en drie assists in 36 wedstrijden.

Daarmee heeft de Tunesiër ook de aandacht getrokken van clubs uit Zwitserland en de Ligue 2, waar onder meer Valenciennes interesse zou hebben. KVK, KVO en de andere gegadigden zullen wel aan tafel moeten met Auxerre, dat Ben Fredj dit seizoen verhuurde en waar de speler nog één jaar contract heeft. Transfermarkt schat zijn waarde op 300.000 euro.

LEES OOK: Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

Nieuwe stap zetten

Voor Ben Fredj lijkt een transfer de beste stap te zijn. Hij kon zich de voorbije seizoenen immers niet echt doorzetten bij Auxerre en ook volgend seizoen lijken zijn kansen daar eerder beperkt. De speler streek in 2020 neer bij de Franse eersteklasser, nadat hij zijn opleiding gekregen had bij Olympique Marseille. In 2019 werd hij al eens opgeroepen voor de Tunesische nationale ploeg.

Zou hij een goede aanwinst zijn voor KVK of KVO?

Meest recent

'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

1
1
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

27
27
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

112
112
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

123
123
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

100
100
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

45
45
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

126
126
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

124
124
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

40
40
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

475
475
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

79
79
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

438
438
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

184
184
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

295
295
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

180
180
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

136
136
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

603
603
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

116
116
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

94
94
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

225
225
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

211
211
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

482
482
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

699
699
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

372
372

Meer sportnieuws