Deila doet Leekens denken aan iconische trainer Club Brugge

door
Deila doet Leekens denken aan iconische trainer Club Brugge

De voorbije dagen was Ronny Deila ongewild gespreksonderwerp nummer één in de Belgische voetbalwereld. De trainer van Standard ontkende vorig weekend nog staalhard dat hij dicht bij een overgang naar Club Brugge stond, maar werd donderdag toch aangekondigd als nieuwe coach van Blauw-Zwart voor volgend seizoen. Daarmee heeft hij zichzelf in Luik tot persona non grata gemaakt.


Ook in de pers lijkt Deila weinig punten gescoord te hebben met zijn uitspraken van vorige zaterdag in Westerlo. Dat hoeft niet te verbazen: hij verweet de kranten 'leugens' geschreven te hebben, maar enkele dagen later blijken zijn eigen verklaringen ook niet met de waarheid te stroken. Georges Leekens, die tijdens zijn carrière ook weleens een leugentje om bestwil vertelde, tilt er echter niet te zwaar aan.

"Je communiceert op zo'n moment zonder na te denken, terwijl je beter kunt zwijgen. Maar na een tijdje waait dat wel allemaal over. Natuurlijk zal zijn eerste bezoek aan Standard wel intens zijn", stelt de gewezen bondscoach bij Sporza. Leekens hoorde vorige week op een spelersreünie van Club al over de nakende aanstelling van Deila. "Ik heb op die reünie al tegen Bart Verhaeghe gezegd dat het een goeie keuze was. Hij kent de competitie, heeft een goeie leeftijd en doet me wat denken aan Trond Sollied."

LEES OOK: Courtois velt Lammens-oordeel: waarschuwing komt hard aan

Gelijkenissen zijn groot

Sollied was trainer van Club Brugge tussen 2000 en 2005 en loodste Blauw-Zwart in die periode naar twee titels en twee bekers. Club zal ongetwijfeld hopen dat Deila minstens even goed zal doen. Er vallen alvast heel wat parallellen te trekken tussen de twee: net als Sollied is Deila een Noorse ex-verdediger die nog voor het einde van het seizoen weggeplukt werd bij een rivaal - Sollied kwam destijds over van AA Gent. Allebei hadden ze ook in het buitenland al bewezen prijzen te kunnen winnen. Sollied arriveerde in Brugge met een Noorse titel en beker op zak. Op de erelijst van Deila staan dan weer al vier titels in Noorwegen, Schotland en de VS, terwijl hij in die eerste twee landen ook de beker won.

Zal Deila prijzen pakken bij Club?

Meest recent

Opstelling Duivels: één verrassing en spectaculaire voorlinie

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. Op het veld van ...

239
239
Joos en Hein ly-risch over Duivel: "Hij wordt dé ster"

In de kwalificatiecampagne voor het WK 2026 nemen de Rode Duivels het donderdagavond op tegen ...

112
112
Penalty-debacle bezorgt Jonge Duivels ijskoude douche

De Belgische beloften zijn met een dure slipper aan hun kwalificatiecampagne voor het EK 2027 ...

162
162
'Genk vloekt luidop: Standard trekt stekker uit transfer'

De zomermercato is in België nog eventjes geopend, verschillende clubs proberen dan ook nog een ...

356
356
Kapiteinsdebat bij Duivels: "Verbazend dat hij het niet is"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

316
316
Courtois velt Lammens-oordeel: waarschuwing komt hard aan

Senne Lammens heeft zijn droomtransfer beet. De doelman maakte afgelopen seizoen veel indruk bij ...

333
333
Fabio Silva maakt zich onsterfelijk belachelijk

Fabio Silva heeft een verleden bij RSC Anderlecht. Deze zomertransferperiode maakte de Portugese ...

105
105
'Transferbom bij AA Gent: miljoenendeal bij Club Brugge'

Gaat AA Gent nog een opvallende transfer afronden? Die kans is bestaande, want ze zouden nog een ...

1283
1283
Sensatiedeal: KRC Genk haalt “monster” in huis

KRC Genk zag met Tolu Arokodare de aanvalsleider van vorig seizoen vertrekken en bijna moest het ook ...

453
453
Aanwinst STVV: "Of de interesse van Anderlecht klopte?"

RSC Anderlecht heeft nog werk op de transfermarkt. Voorlopig komt er weinig beweging in. Olivier ...

161
161
Trésor en Delcroix weldra terug in de Jupiler Pro League?

Bij Burnley willen ze nog af van een aantal spelers. De ploegen uit de Jupiler Pro League kunnen ...

314
314
Kroes doet boekje open over komst van Dolberg

Ajax dompelde de fans van RSC Anderlecht in grote rouw. Kasper Dolberg verliet Brussel en trok naar ...

142
142
Alarm bij Bayern: Kompany groot slachtoffer

In de Premier League gaven ploegen als Liverpool, Arsenal, Manchester City, Chelsea en Manchester ...

288
288
Anderlecht in de penarie: probleem voor Renard en Borguet

Olivier Renard en Tim Borguet kennen een moeilijke mercato. Ze investeerden héél veel ...

637
637
‘Vandenhaute stuurt zijn kat bij Anderlecht’

De toekomst van Wouter Vandenhaute is hoogst onzeker bij RSC Anderlecht. De voorzitter legde zijn ...

800
800
'Leya Iseka grijpt naast terugkeer naar België'

Michy Batshuayi maakt tijdens deze interlandperiode zijn rentree in de selectie van de Rode Duivels. ...

159
159
'Trossard slachtoffer van transferbom bij Arsenal'

Vorig seizoen speelde Leandro Trossard vrijwel alles bij Arsenal, maar deze zomer lijkt de Rode ...

208
208
'Nog een vertrekker bij Charleroi, opluchting voor Cercle'

Nog tot en met 8 september hebben Belgische clubs om hun laatste transfers te regelen. In de laatste ...

128
128
'Genk wil nog verbazen met aanwinst uit Serie A'

Genk beleefde nog enkele woelige dagen op de transfermarkt. Het zag Tolu Arokodare voor een ...

586
586
'Dender heeft opvolger Euvrard bijna beet'

Voor Dender is het seizoen rampzalig begonnen. De Kadavers pakten amper twee op achttien en zijn ...

132
132
'Cercle wil stunten met komst WK-uitblinker'

Cercle Brugge kende dit seizoen een zeer lastige start, maar heeft zich sindsdien knap herpakt met ...

249
249
'Overname Beerschot: nog één struikelblok blijft'

Het zou goed kunnen dat er binnenkort een nieuwe wind zal waaien op het Kiel. Beerschot staat ...

457
457
Verrassende namen in Europese selectie Genk

Nu september aangebroken is, moesten de deelnemers aan de league phase van de Europese bekers hun ...

333
333
Nieuwe rel rond ‘prinses’ Xavi Simons: buren in shock

Xavi Simons versierde deze zomer een toptransfer naar de Premier League. Lange tijd leek Chelsea de ...

256
256
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Verschaeren, Ordoñez in januari weg?'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

484
484

Meer sportnieuws