'Anderlecht slikt nieuwe financiële tegenvaller'

door
'Anderlecht slikt nieuwe financiële tegenvaller'

Anderlecht wil dolgraag zo snel mogelijk weer de aansluiting met de Belgische top maken, maar van een leien dakje loopt dat zeker niet. Met de elfde plaats van dit seizoen kreeg Paars-Wit toch weer een terugslag, want zo moeten het volgend seizoen opnieuw stellen zonder Europees voetbal. Dat betekent dat de club naast enkele miljoenen zal grijpen. Om met meer middelen op zoek te kunnen naar versterking, moet er dus geïnvesteerd worden of moeten er spelers verkocht worden.


Elke euro is op dit moment dus welkom in het Lotto Park, maar op dat vlak dreigt een nieuwe tegenvaller voor de club. Het Nieuwsblad weet namelijk dat de sponsordeal met de Nationale Loterij op de helling staat. Anderlecht sloot in 2018 een vijfjarig contract af met het overheidsbedrijf, dat jaarlijks 1,35 miljoen euro neertelde voor een sponsorpakket waarbij het ook zijn naam aan het stadion mocht geven.

Die overeenkomst loopt op 30 juni echter af en de onderhandelingen over een verlenging zouden moeizaam verlopen. Dat komt vooral door twijfels binnen de Nationale Loterij, waar discussie heerst of het sponsoren van Anderlecht wel hun kerntaken dient. Bij wijze van compromis zouden ze er daardoor nu naar neigen om het contract te verlengen, maar wel aan verminderde voorwaarden.

LEES OOK: Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

Risico's met gokbedrijven

Anderlecht zal dus ofwel met minder centen vrede moeten nemen, ofwel op zoek moeten naar een andere sponsor. Private gokbedrijven als Napoleon Games zouden wel interesse hebben om RSCA te sponsoren, maar het is niet duidelijk of de club daar interesse in heeft. Het zou sowieso een risico zijn, want in principe komt er vanaf 2025 geleidelijk aan een verbod op gokreclame. De Nationale Loterij valt daar echter niet onder.

Anderlecht kan beter...

Meest recent

'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

1
1
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

60
60
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

49
49
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

117
117
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

56
56
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

79
79
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

52
52
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

25
25
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

288
288
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

169
169
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

396
396
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

38
38
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

400
400
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

217
217
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

358
358
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

132
132
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

223
223
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

136
136
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

178
178
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

185
185
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

701
701
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

708
708
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

51
51
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

344
344
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

111
111

Meer sportnieuws