'Anderlecht slikt nieuwe financiële tegenvaller'

door
'Anderlecht slikt nieuwe financiële tegenvaller'

Anderlecht wil dolgraag zo snel mogelijk weer de aansluiting met de Belgische top maken, maar van een leien dakje loopt dat zeker niet. Met de elfde plaats van dit seizoen kreeg Paars-Wit toch weer een terugslag, want zo moeten het volgend seizoen opnieuw stellen zonder Europees voetbal. Dat betekent dat de club naast enkele miljoenen zal grijpen. Om met meer middelen op zoek te kunnen naar versterking, moet er dus geïnvesteerd worden of moeten er spelers verkocht worden.


Elke euro is op dit moment dus welkom in het Lotto Park, maar op dat vlak dreigt een nieuwe tegenvaller voor de club. Het Nieuwsblad weet namelijk dat de sponsordeal met de Nationale Loterij op de helling staat. Anderlecht sloot in 2018 een vijfjarig contract af met het overheidsbedrijf, dat jaarlijks 1,35 miljoen euro neertelde voor een sponsorpakket waarbij het ook zijn naam aan het stadion mocht geven.

Die overeenkomst loopt op 30 juni echter af en de onderhandelingen over een verlenging zouden moeizaam verlopen. Dat komt vooral door twijfels binnen de Nationale Loterij, waar discussie heerst of het sponsoren van Anderlecht wel hun kerntaken dient. Bij wijze van compromis zouden ze er daardoor nu naar neigen om het contract te verlengen, maar wel aan verminderde voorwaarden.

LEES OOK: Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

Risico's met gokbedrijven

Anderlecht zal dus ofwel met minder centen vrede moeten nemen, ofwel op zoek moeten naar een andere sponsor. Private gokbedrijven als Napoleon Games zouden wel interesse hebben om RSCA te sponsoren, maar het is niet duidelijk of de club daar interesse in heeft. Het zou sowieso een risico zijn, want in principe komt er vanaf 2025 geleidelijk aan een verbod op gokreclame. De Nationale Loterij valt daar echter niet onder.

Anderlecht kan beter...

Meest recent

'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

35
35
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

68
68
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

203
203
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

144
144
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

225
225
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

261
261
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

490
490
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

46
46
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

77
77
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

308
308
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

60
60
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

196
196
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

302
302
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

254
254
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

611
611
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

359
359
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

167
167
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

193
193
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

224
224
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

436
436
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

459
459
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

187
187
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

201
201
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

579
579
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

42
42

Meer sportnieuws