Grote onrust bij Antwerp: tikkende tijdbom in de ploeg

1181 stemmen
Grote onrust bij Antwerp: tikkende tijdbom in de ploeg

Ondanks de 2-0 nederlaag tegen Club Brugge afgelopen weekend en een periode van mindere vorm in de afgelopen weken, blijft Antwerp FC nog steeds de favoriet om de eerste landstitel sinds 1957 te behalen. Het is echter cruciaal dat ze zondag winnen van Union SG, anders zullen de Brusselaars de bovenhand krijgen in de spannende strijd om het kampioenschap. De sfeer is dus erg gespannen in Deurne Noord en Mark van Bommel hoopt vooral dat Gaston Avila zijn emoties onder controle zal kunnen houden. De linksback bleek dit seizoen al vaker een risicopatiënt door zijn Argentijnse grinta, waardoor de Nederlandse coach ongetwijfeld hoopt dat de betrouwbare Ritchie De Laet op tijd fit zal zijn voor de belangrijke titelwedstrijd. Maar dat wordt een race tegen de klok.

Het hoofd koel houden

Afgelopen weekend maakte Ritchie De Laet zijn rentree na een liesblessure, waardoor hij de eerdere play-offwedstrijden tegen KRC Genk en Club Brugge had gemist. In de uitwedstrijd tegen Club Brugge was De Laet wel weer van de partij, maar zijn invalbeurt duurde slechts achttien minuten voordat hij opnieuw naar de kant moest. Onderzoeken hebben uitgewezen dat De Laet een scheurtje in zijn kuitspier heeft opgelopen tijdens die wedstrijd in het Jan Breydelstadion, waardoor zijn aanwezigheid in de aankomende titelwedstrijd tegen Union SG dit weekend erg onzeker is. Hoewel Het Nieuwsblad niet uitsluit dat de 34-jarige clubicoon nog op tijd fit kan raken voor de belangrijkste wedstrijd van zijn leven, wordt het hoe dan ook een race tegen de klok.



Iedereen die Antwerp FC een warm hart toedraagt, hoopt oprecht dat Ritchie De Laet kan meespelen in deze aangekondigde historische wedstrijd. Met zijn grote liefde voor de club, zijn geschiedenis en zijn verdiensten, zou het voor het boegbeeld van Antwerp bijzonder pijnlijk zijn om tijdens de intense titelstrijd vanaf de zijlijn toe te moeten kijken. Puur sportief gezien zou zijn mogelijke afwezigheid ook een grote domper zijn voor het team. De Laet is, samen met Toby Alderweireld, de meest ervaren speler in de ploeg, en zijn ervaring zal van onschatbare waarde zijn om de jongere spelers kalm te houden en om het hoofd koel te houden. Want is nu al duidelijk dat het zondag op de Bosuil een erg nerveuze aangelegenheid zal zijn.

Zonder De Laet, met Avila?

Als Ritchie De Laet de titelmatch tegen Union SG niet haalt, is het vrijwel zeker dat Gaston Avila als linksback in het team zal komen, waardoor Jelle Bataille naar rechts zal doorschuiven. Avila werd vorige zomer voor een aanzienlijke transfersom van 4,4 miljoen euro gekocht van Boca Juniors, maar de 21-jarige kreeg in het vorige kalenderjaar nauwelijks speeltijd bij het eerste elftal. In 2022 haalde hij slechts vier keer de wedstrijdselectie, waaronder één basisplaats. Avila kende een langdurige en moeilijke aanpassingsperiode, maar sinds het begin van dit jaar komt hij steeds meer boven water. Vooral de verschillende speelstijl die in Europa wordt gevraagd, in vergelijking met die bij Boca Juniors in Argentinië, bleek een grote uitdaging voor hem.



Bij Boca Juniors lag de nadruk voor Gaston Avila vooral op het afpakken van de bal van de tegenstander en deze vervolgens in te leveren bij een ploegmaat. In zijn thuisland werd Avila een mooie toekomst in Europa toegedicht door zijn vastberadenheid, fysieke capaciteiten en een behoorlijke dosis agressiviteit. In Argentinië lag de focus niet zozeer op Avila's offensieve bijdrage aan het spel, terwijl Mark van Bommel bij Antwerp FC juist meer verwacht van een verdediger op dat vlak. Rond de jaarwisseling begon Avila echter aanzienlijke vooruitgang te boeken en viel hij op bij de Nederlandse coach.

Een ‘halve zot’: vermijdbare uitsluiting hangt altijd in de lucht

In een interview met Gazet van Antwerpen heeft ook Sven Jaecques zijn vertrouwen en geloof in Gaston Avila uitgesproken, waarbij hij aangaf dat de club geen prioriteit heeft voor een extra linksback. Hoewel de algemeen manager van Antwerp wel openstaat voor mogelijke opportuniteiten, zoals Daley Blind, rekent Jaecques erop dat Avila zich kan doorzetten bij de club. En dat doet de verdediger ook, zij het op zijn geheel eigen manier. Avila valt niet op door zijn offensieve impulsen, maar wel door zijn harde spel, verdedigingskunsten en Argentijnse grinta. Ook Michel-Ange Balikwisha is zeer positief over zijn teamgenoot met wie hij vaak een sterk duo vormt op links: “We begrijpen elkaar goed. Gaston heeft dat typische Argentijnse DNA. Hij is een echte strijder.”

Gaston Avila speelt altijd met het mes tussen de tanden, maar soms gaat hij wel over het randje met zijn harde spel. Hoewel zijn excentrieke acties en scherpe tackles vaak de aandacht trekken, flirt hij ook regelmatig met gele kaarten en maakt hij soms ondoordachte acties. Daarom werd aan het eind van de reguliere competitie al geopperd door Gazet van Antwerpen dat de Argentijn maar best het hoofd koel kan houden in de laatste belangrijke wedstrijden van het seizoen. Ondanks die waarschuwing blijft Avila toch enigszins agressief opvallen met zijn spel. “Verdedigde zo agressief dat hij domweg de corner voor het openingsdoelpunt weggaf”, stelde Het Nieuwsblad bijvoorbeeld vast na de thuiswedstrijd tegen Genk.



“Hij leek soms als een halve zot te werk te gaan”, zo beoordeelde Gazet van Antwerpen zijn prestatie in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge. En afgelopen weekend beschreef Het Nieuwsblad hem zelfs als een risicopatiënt qua voetballende kwaliteiten en qua geestdrift. “Een vermijdbare uitsluiting hangt altijd in de lucht.” Het wordt dus belangrijk voor Avila om het hoofd koel te houden als hij zal spelen in de titelwedstrijd tegen Union SG volgend weekend. Avila geeft als excuus aan dat het er in België sneller aan toe gaat dan in Argentinië, waar de duels dan weer fysieker zijn. “In Argentinië is dat normaal, maar hier vinden mensen soms dat mijn manier van spelen iets té fel is. Ik moest die balans vinden”, gaf hij zelf aan in een interview met Het Laatste Nieuws.

🚀

Avila is een risicopatiënt bij Antwerp

Meest recent

Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

1
1
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

20
20
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

67
67
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

170
170
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

50
50
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

628
628
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

158
158
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

201
201
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

360
360
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

76
76
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

455
455
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

100
100
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

234
234
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

133
133
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

78
78
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

261
261
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

29
29
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

84
84
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

66
66
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

219
219
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

189
189
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

40
40
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

69
69
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

71
71
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

481
481

Meer sportnieuws