Grote onrust bij Antwerp: tikkende tijdbom in de ploeg

1181
Grote onrust bij Antwerp: tikkende tijdbom in de ploeg

Ondanks de 2-0 nederlaag tegen Club Brugge afgelopen weekend en een periode van mindere vorm in de afgelopen weken, blijft Antwerp FC nog steeds de favoriet om de eerste landstitel sinds 1957 te behalen. Het is echter cruciaal dat ze zondag winnen van Union SG, anders zullen de Brusselaars de bovenhand krijgen in de spannende strijd om het kampioenschap. De sfeer is dus erg gespannen in Deurne Noord en Mark van Bommel hoopt vooral dat Gaston Avila zijn emoties onder controle zal kunnen houden. De linksback bleek dit seizoen al vaker een risicopatiënt door zijn Argentijnse grinta, waardoor de Nederlandse coach ongetwijfeld hoopt dat de betrouwbare Ritchie De Laet op tijd fit zal zijn voor de belangrijke titelwedstrijd. Maar dat wordt een race tegen de klok.

LEES OOK: 'STVV troeft Antwerp af: bekend gezicht terug naar Stayen'

Het hoofd koel houden

Afgelopen weekend maakte Ritchie De Laet zijn rentree na een liesblessure, waardoor hij de eerdere play-offwedstrijden tegen KRC Genk en Club Brugge had gemist. In de uitwedstrijd tegen Club Brugge was De Laet wel weer van de partij, maar zijn invalbeurt duurde slechts achttien minuten voordat hij opnieuw naar de kant moest. Onderzoeken hebben uitgewezen dat De Laet een scheurtje in zijn kuitspier heeft opgelopen tijdens die wedstrijd in het Jan Breydelstadion, waardoor zijn aanwezigheid in de aankomende titelwedstrijd tegen Union SG dit weekend erg onzeker is. Hoewel Het Nieuwsblad niet uitsluit dat de 34-jarige clubicoon nog op tijd fit kan raken voor de belangrijkste wedstrijd van zijn leven, wordt het hoe dan ook een race tegen de klok.



Iedereen die Antwerp FC een warm hart toedraagt, hoopt oprecht dat Ritchie De Laet kan meespelen in deze aangekondigde historische wedstrijd. Met zijn grote liefde voor de club, zijn geschiedenis en zijn verdiensten, zou het voor het boegbeeld van Antwerp bijzonder pijnlijk zijn om tijdens de intense titelstrijd vanaf de zijlijn toe te moeten kijken. Puur sportief gezien zou zijn mogelijke afwezigheid ook een grote domper zijn voor het team. De Laet is, samen met Toby Alderweireld, de meest ervaren speler in de ploeg, en zijn ervaring zal van onschatbare waarde zijn om de jongere spelers kalm te houden en om het hoofd koel te houden. Want is nu al duidelijk dat het zondag op de Bosuil een erg nerveuze aangelegenheid zal zijn.

Zonder De Laet, met Avila?

Als Ritchie De Laet de titelmatch tegen Union SG niet haalt, is het vrijwel zeker dat Gaston Avila als linksback in het team zal komen, waardoor Jelle Bataille naar rechts zal doorschuiven. Avila werd vorige zomer voor een aanzienlijke transfersom van 4,4 miljoen euro gekocht van Boca Juniors, maar de 21-jarige kreeg in het vorige kalenderjaar nauwelijks speeltijd bij het eerste elftal. In 2022 haalde hij slechts vier keer de wedstrijdselectie, waaronder één basisplaats. Avila kende een langdurige en moeilijke aanpassingsperiode, maar sinds het begin van dit jaar komt hij steeds meer boven water. Vooral de verschillende speelstijl die in Europa wordt gevraagd, in vergelijking met die bij Boca Juniors in Argentinië, bleek een grote uitdaging voor hem.



Bij Boca Juniors lag de nadruk voor Gaston Avila vooral op het afpakken van de bal van de tegenstander en deze vervolgens in te leveren bij een ploegmaat. In zijn thuisland werd Avila een mooie toekomst in Europa toegedicht door zijn vastberadenheid, fysieke capaciteiten en een behoorlijke dosis agressiviteit. In Argentinië lag de focus niet zozeer op Avila's offensieve bijdrage aan het spel, terwijl Mark van Bommel bij Antwerp FC juist meer verwacht van een verdediger op dat vlak. Rond de jaarwisseling begon Avila echter aanzienlijke vooruitgang te boeken en viel hij op bij de Nederlandse coach.

Een ‘halve zot’: vermijdbare uitsluiting hangt altijd in de lucht

In een interview met Gazet van Antwerpen heeft ook Sven Jaecques zijn vertrouwen en geloof in Gaston Avila uitgesproken, waarbij hij aangaf dat de club geen prioriteit heeft voor een extra linksback. Hoewel de algemeen manager van Antwerp wel openstaat voor mogelijke opportuniteiten, zoals Daley Blind, rekent Jaecques erop dat Avila zich kan doorzetten bij de club. En dat doet de verdediger ook, zij het op zijn geheel eigen manier. Avila valt niet op door zijn offensieve impulsen, maar wel door zijn harde spel, verdedigingskunsten en Argentijnse grinta. Ook Michel-Ange Balikwisha is zeer positief over zijn teamgenoot met wie hij vaak een sterk duo vormt op links: “We begrijpen elkaar goed. Gaston heeft dat typische Argentijnse DNA. Hij is een echte strijder.”

Gaston Avila speelt altijd met het mes tussen de tanden, maar soms gaat hij wel over het randje met zijn harde spel. Hoewel zijn excentrieke acties en scherpe tackles vaak de aandacht trekken, flirt hij ook regelmatig met gele kaarten en maakt hij soms ondoordachte acties. Daarom werd aan het eind van de reguliere competitie al geopperd door Gazet van Antwerpen dat de Argentijn maar best het hoofd koel kan houden in de laatste belangrijke wedstrijden van het seizoen. Ondanks die waarschuwing blijft Avila toch enigszins agressief opvallen met zijn spel. “Verdedigde zo agressief dat hij domweg de corner voor het openingsdoelpunt weggaf”, stelde Het Nieuwsblad bijvoorbeeld vast na de thuiswedstrijd tegen Genk.



“Hij leek soms als een halve zot te werk te gaan”, zo beoordeelde Gazet van Antwerpen zijn prestatie in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge. En afgelopen weekend beschreef Het Nieuwsblad hem zelfs als een risicopatiënt qua voetballende kwaliteiten en qua geestdrift. “Een vermijdbare uitsluiting hangt altijd in de lucht.” Het wordt dus belangrijk voor Avila om het hoofd koel te houden als hij zal spelen in de titelwedstrijd tegen Union SG volgend weekend. Avila geeft als excuus aan dat het er in België sneller aan toe gaat dan in Argentinië, waar de duels dan weer fysieker zijn. “In Argentinië is dat normaal, maar hier vinden mensen soms dat mijn manier van spelen iets té fel is. Ik moest die balans vinden”, gaf hij zelf aan in een interview met Het Laatste Nieuws.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Jonckheere telt af: "De man die we zochten"
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"
170

Avila is een risicopatiënt bij Antwerp

Meest recent

Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

3
3
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

33
33
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

20
20
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

78
78
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

47
47
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

146
146
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

53
53
'Lommel SK stunt met transfer bij Ajax'

Lommel SK opende het seizoen met een gelijkspel tegen STVV en dat was dus een zeer goed begin. De ...

55
55
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"

KV Kortrijk speelde vorige week verdienstelijk, maar verloor kansloos van Club Brugge. De Kerels ...

170
170
Boskamp over ‘megatransfer': "Natte droom van elke RSCA-fan"

Romelu Lukaku is officieel een speler van Fenerbahçe. Johan Boskamp hoopt dat de 33-jarige ...

318
318
Patro Eisden casht én broedt op plannetje

Patro Eisden verkocht Leandro Rousseau aan La Louvière. Een zeer goede transfer voor beide ...

34
34
Thorup verandert Genkse koers: "Interesseert me geen zier"

Bij KRC Genk weten ze dat het héél wat beter moet dan vorig jaar. De Limburgers waren ...

311
311
'Pocognoli verrast compleet met absolute topjob'

Sebastien Pocognoli is een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij AS Monaco. De Belgische ...

167
167
STVV laat verdediger vertrekken naar Belgische club

STVV is van plan zich nog te versterken, maar de Kanaries maken ook werk van uitgaande transfers. De ...

68
68
Nieuw speeltje Enrique: PSG kondigt wereldkampioen aan

Met de Europese supercup op zak, heeft Paris Saint-Germain zijn eerste prijs van het seizoen al ...

53
53
Peter Vandenbempt perplex: Verheyen doet het licht uit

Zowel Verheyen als Vandenbempt kunnen de voetbalfans al meerdere jaren bekoren met op en top ...

172
172
Ophef in Napels: Allegri zorgt voor grote De Bruyne-schok

Binnen een week is het zover, dan trekt de Italiaanse Serie A zich weer op gang. Het is daarbij ...

685
685
Club Brugge stoomt door: bekend gezicht terug naar JPL?

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato al een zestal directe aanwinsten in huis. Dat aantal zal ...

799
799
Anderlecht-PAOK: Biancone doet straffe onthulling over ref

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond van een Europees najaar verzekerd. In de laatste voorronde ...

401
401
'Dé transfer van 2026: Rodri-soap bereikt kookpunt'

Binnen een dikke week begint ook FC Barcelona aan zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Elche CF. ...

363
363
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenslag Genk, Anderlecht biedt op spelmaker'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

569
569
‘Mika Godts zet knaltransfer Liverpool plots in gang’

Mika Godts is op weg naar PSG. De Parijzenaars hebben naar verluidt een akkoord gevonden met Ajax ...

118
118
Topseizoen Jérémy Doku op komst? “Stijl past perfect”

Jérémy Doku was afgelopen seizoen al één van de smaakmakers van ...

44
44
FVS meteen zwaar de mist in? Dender haalt uit met beelden

In de Challenger Pro League werd er meteen gretig gebruikt van het nieuwe systeem met FVS (Football ...

142
142
Hoefkens en fantastische NAC-fans beleven aangrijpende avond

Carl Hoefkens en met uitbreiding heel NAC beleefde gisterenavond een wedstrijd van uitersten. ...

81
81

Meer sportnieuws