Grote onrust bij Antwerp: tikkende tijdbom in de ploeg

1181
Grote onrust bij Antwerp: tikkende tijdbom in de ploeg

Ondanks de 2-0 nederlaag tegen Club Brugge afgelopen weekend en een periode van mindere vorm in de afgelopen weken, blijft Antwerp FC nog steeds de favoriet om de eerste landstitel sinds 1957 te behalen. Het is echter cruciaal dat ze zondag winnen van Union SG, anders zullen de Brusselaars de bovenhand krijgen in de spannende strijd om het kampioenschap. De sfeer is dus erg gespannen in Deurne Noord en Mark van Bommel hoopt vooral dat Gaston Avila zijn emoties onder controle zal kunnen houden. De linksback bleek dit seizoen al vaker een risicopatiënt door zijn Argentijnse grinta, waardoor de Nederlandse coach ongetwijfeld hoopt dat de betrouwbare Ritchie De Laet op tijd fit zal zijn voor de belangrijke titelwedstrijd. Maar dat wordt een race tegen de klok.

LEES OOK: Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Het hoofd koel houden

Afgelopen weekend maakte Ritchie De Laet zijn rentree na een liesblessure, waardoor hij de eerdere play-offwedstrijden tegen KRC Genk en Club Brugge had gemist. In de uitwedstrijd tegen Club Brugge was De Laet wel weer van de partij, maar zijn invalbeurt duurde slechts achttien minuten voordat hij opnieuw naar de kant moest. Onderzoeken hebben uitgewezen dat De Laet een scheurtje in zijn kuitspier heeft opgelopen tijdens die wedstrijd in het Jan Breydelstadion, waardoor zijn aanwezigheid in de aankomende titelwedstrijd tegen Union SG dit weekend erg onzeker is. Hoewel Het Nieuwsblad niet uitsluit dat de 34-jarige clubicoon nog op tijd fit kan raken voor de belangrijkste wedstrijd van zijn leven, wordt het hoe dan ook een race tegen de klok.



Iedereen die Antwerp FC een warm hart toedraagt, hoopt oprecht dat Ritchie De Laet kan meespelen in deze aangekondigde historische wedstrijd. Met zijn grote liefde voor de club, zijn geschiedenis en zijn verdiensten, zou het voor het boegbeeld van Antwerp bijzonder pijnlijk zijn om tijdens de intense titelstrijd vanaf de zijlijn toe te moeten kijken. Puur sportief gezien zou zijn mogelijke afwezigheid ook een grote domper zijn voor het team. De Laet is, samen met Toby Alderweireld, de meest ervaren speler in de ploeg, en zijn ervaring zal van onschatbare waarde zijn om de jongere spelers kalm te houden en om het hoofd koel te houden. Want is nu al duidelijk dat het zondag op de Bosuil een erg nerveuze aangelegenheid zal zijn.

Zonder De Laet, met Avila?

Als Ritchie De Laet de titelmatch tegen Union SG niet haalt, is het vrijwel zeker dat Gaston Avila als linksback in het team zal komen, waardoor Jelle Bataille naar rechts zal doorschuiven. Avila werd vorige zomer voor een aanzienlijke transfersom van 4,4 miljoen euro gekocht van Boca Juniors, maar de 21-jarige kreeg in het vorige kalenderjaar nauwelijks speeltijd bij het eerste elftal. In 2022 haalde hij slechts vier keer de wedstrijdselectie, waaronder één basisplaats. Avila kende een langdurige en moeilijke aanpassingsperiode, maar sinds het begin van dit jaar komt hij steeds meer boven water. Vooral de verschillende speelstijl die in Europa wordt gevraagd, in vergelijking met die bij Boca Juniors in Argentinië, bleek een grote uitdaging voor hem.



Bij Boca Juniors lag de nadruk voor Gaston Avila vooral op het afpakken van de bal van de tegenstander en deze vervolgens in te leveren bij een ploegmaat. In zijn thuisland werd Avila een mooie toekomst in Europa toegedicht door zijn vastberadenheid, fysieke capaciteiten en een behoorlijke dosis agressiviteit. In Argentinië lag de focus niet zozeer op Avila's offensieve bijdrage aan het spel, terwijl Mark van Bommel bij Antwerp FC juist meer verwacht van een verdediger op dat vlak. Rond de jaarwisseling begon Avila echter aanzienlijke vooruitgang te boeken en viel hij op bij de Nederlandse coach.

Een ‘halve zot’: vermijdbare uitsluiting hangt altijd in de lucht

In een interview met Gazet van Antwerpen heeft ook Sven Jaecques zijn vertrouwen en geloof in Gaston Avila uitgesproken, waarbij hij aangaf dat de club geen prioriteit heeft voor een extra linksback. Hoewel de algemeen manager van Antwerp wel openstaat voor mogelijke opportuniteiten, zoals Daley Blind, rekent Jaecques erop dat Avila zich kan doorzetten bij de club. En dat doet de verdediger ook, zij het op zijn geheel eigen manier. Avila valt niet op door zijn offensieve impulsen, maar wel door zijn harde spel, verdedigingskunsten en Argentijnse grinta. Ook Michel-Ange Balikwisha is zeer positief over zijn teamgenoot met wie hij vaak een sterk duo vormt op links: “We begrijpen elkaar goed. Gaston heeft dat typische Argentijnse DNA. Hij is een echte strijder.”

Gaston Avila speelt altijd met het mes tussen de tanden, maar soms gaat hij wel over het randje met zijn harde spel. Hoewel zijn excentrieke acties en scherpe tackles vaak de aandacht trekken, flirt hij ook regelmatig met gele kaarten en maakt hij soms ondoordachte acties. Daarom werd aan het eind van de reguliere competitie al geopperd door Gazet van Antwerpen dat de Argentijn maar best het hoofd koel kan houden in de laatste belangrijke wedstrijden van het seizoen. Ondanks die waarschuwing blijft Avila toch enigszins agressief opvallen met zijn spel. “Verdedigde zo agressief dat hij domweg de corner voor het openingsdoelpunt weggaf”, stelde Het Nieuwsblad bijvoorbeeld vast na de thuiswedstrijd tegen Genk.



“Hij leek soms als een halve zot te werk te gaan”, zo beoordeelde Gazet van Antwerpen zijn prestatie in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge. En afgelopen weekend beschreef Het Nieuwsblad hem zelfs als een risicopatiënt qua voetballende kwaliteiten en qua geestdrift. “Een vermijdbare uitsluiting hangt altijd in de lucht.” Het wordt dus belangrijk voor Avila om het hoofd koel te houden als hij zal spelen in de titelwedstrijd tegen Union SG volgend weekend. Avila geeft als excuus aan dat het er in België sneller aan toe gaat dan in Argentinië, waar de duels dan weer fysieker zijn. “In Argentinië is dat normaal, maar hier vinden mensen soms dat mijn manier van spelen iets té fel is. Ik moest die balans vinden”, gaf hij zelf aan in een interview met Het Laatste Nieuws.

Avila is een risicopatiënt bij Antwerp

Meest recent

'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

24
24
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

90
90
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

68
68
‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Jesse Bisiwu maakte deze zomer de verrassende overstap van Club Brugge naar FC Barcelona. Nog voor ...

121
121
Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

19
19
KV Kortrijk pakt uit met Anderlecht-talent

KV Kortrijk heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een Anderlecht-talent. De ...

83
83
Anderlecht-fans komen plots met woest statement

RSC Anderlecht is behoorlijk aan het seizoen begonnen. Vooral de Europese kwalificatie voor de ...

346
346
José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

José Mourinho is dit seizoen weer de hoofdtrainer van Real Madrid. De Portugese oefenmeester ...

277
277
Antwerp maakt nog last minute-vertrekker bekend

Royal Antwerp FC is bijna klaar op de zomermercato. Terwijl The Great Old nadrukkelijk in verband ...

136
136
‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

342
342
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

41
41
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

311
311
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

284
284
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

422
422
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

229
229
Cercle krijgt nog nieuwe doelman van Monaco

Cercle Brugge is aan zijn seizoen begonnen met een twee op twaalf en had wellicht toch op meer ...

38
38
Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

89
89
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

523
523
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

71
71
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

68
68
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

434
434
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

365
365
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

389
389
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

271
271
Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

270
270

Meer sportnieuws