Grote onrust bij Antwerp: tikkende tijdbom in de ploeg

door
Grote onrust bij Antwerp: tikkende tijdbom in de ploeg

Ondanks de 2-0 nederlaag tegen Club Brugge afgelopen weekend en een periode van mindere vorm in de afgelopen weken, blijft Antwerp FC nog steeds de favoriet om de eerste landstitel sinds 1957 te behalen. Het is echter cruciaal dat ze zondag winnen van Union SG, anders zullen de Brusselaars de bovenhand krijgen in de spannende strijd om het kampioenschap. De sfeer is dus erg gespannen in Deurne Noord en Mark van Bommel hoopt vooral dat Gaston Avila zijn emoties onder controle zal kunnen houden. De linksback bleek dit seizoen al vaker een risicopatiënt door zijn Argentijnse grinta, waardoor de Nederlandse coach ongetwijfeld hoopt dat de betrouwbare Ritchie De Laet op tijd fit zal zijn voor de belangrijke titelwedstrijd. Maar dat wordt een race tegen de klok.

LEES OOK: Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

Het hoofd koel houden

Afgelopen weekend maakte Ritchie De Laet zijn rentree na een liesblessure, waardoor hij de eerdere play-offwedstrijden tegen KRC Genk en Club Brugge had gemist. In de uitwedstrijd tegen Club Brugge was De Laet wel weer van de partij, maar zijn invalbeurt duurde slechts achttien minuten voordat hij opnieuw naar de kant moest. Onderzoeken hebben uitgewezen dat De Laet een scheurtje in zijn kuitspier heeft opgelopen tijdens die wedstrijd in het Jan Breydelstadion, waardoor zijn aanwezigheid in de aankomende titelwedstrijd tegen Union SG dit weekend erg onzeker is. Hoewel Het Nieuwsblad niet uitsluit dat de 34-jarige clubicoon nog op tijd fit kan raken voor de belangrijkste wedstrijd van zijn leven, wordt het hoe dan ook een race tegen de klok.



Iedereen die Antwerp FC een warm hart toedraagt, hoopt oprecht dat Ritchie De Laet kan meespelen in deze aangekondigde historische wedstrijd. Met zijn grote liefde voor de club, zijn geschiedenis en zijn verdiensten, zou het voor het boegbeeld van Antwerp bijzonder pijnlijk zijn om tijdens de intense titelstrijd vanaf de zijlijn toe te moeten kijken. Puur sportief gezien zou zijn mogelijke afwezigheid ook een grote domper zijn voor het team. De Laet is, samen met Toby Alderweireld, de meest ervaren speler in de ploeg, en zijn ervaring zal van onschatbare waarde zijn om de jongere spelers kalm te houden en om het hoofd koel te houden. Want is nu al duidelijk dat het zondag op de Bosuil een erg nerveuze aangelegenheid zal zijn.

Zonder De Laet, met Avila?

Als Ritchie De Laet de titelmatch tegen Union SG niet haalt, is het vrijwel zeker dat Gaston Avila als linksback in het team zal komen, waardoor Jelle Bataille naar rechts zal doorschuiven. Avila werd vorige zomer voor een aanzienlijke transfersom van 4,4 miljoen euro gekocht van Boca Juniors, maar de 21-jarige kreeg in het vorige kalenderjaar nauwelijks speeltijd bij het eerste elftal. In 2022 haalde hij slechts vier keer de wedstrijdselectie, waaronder één basisplaats. Avila kende een langdurige en moeilijke aanpassingsperiode, maar sinds het begin van dit jaar komt hij steeds meer boven water. Vooral de verschillende speelstijl die in Europa wordt gevraagd, in vergelijking met die bij Boca Juniors in Argentinië, bleek een grote uitdaging voor hem.



Bij Boca Juniors lag de nadruk voor Gaston Avila vooral op het afpakken van de bal van de tegenstander en deze vervolgens in te leveren bij een ploegmaat. In zijn thuisland werd Avila een mooie toekomst in Europa toegedicht door zijn vastberadenheid, fysieke capaciteiten en een behoorlijke dosis agressiviteit. In Argentinië lag de focus niet zozeer op Avila's offensieve bijdrage aan het spel, terwijl Mark van Bommel bij Antwerp FC juist meer verwacht van een verdediger op dat vlak. Rond de jaarwisseling begon Avila echter aanzienlijke vooruitgang te boeken en viel hij op bij de Nederlandse coach.

Een ‘halve zot’: vermijdbare uitsluiting hangt altijd in de lucht

In een interview met Gazet van Antwerpen heeft ook Sven Jaecques zijn vertrouwen en geloof in Gaston Avila uitgesproken, waarbij hij aangaf dat de club geen prioriteit heeft voor een extra linksback. Hoewel de algemeen manager van Antwerp wel openstaat voor mogelijke opportuniteiten, zoals Daley Blind, rekent Jaecques erop dat Avila zich kan doorzetten bij de club. En dat doet de verdediger ook, zij het op zijn geheel eigen manier. Avila valt niet op door zijn offensieve impulsen, maar wel door zijn harde spel, verdedigingskunsten en Argentijnse grinta. Ook Michel-Ange Balikwisha is zeer positief over zijn teamgenoot met wie hij vaak een sterk duo vormt op links: “We begrijpen elkaar goed. Gaston heeft dat typische Argentijnse DNA. Hij is een echte strijder.”

Gaston Avila speelt altijd met het mes tussen de tanden, maar soms gaat hij wel over het randje met zijn harde spel. Hoewel zijn excentrieke acties en scherpe tackles vaak de aandacht trekken, flirt hij ook regelmatig met gele kaarten en maakt hij soms ondoordachte acties. Daarom werd aan het eind van de reguliere competitie al geopperd door Gazet van Antwerpen dat de Argentijn maar best het hoofd koel kan houden in de laatste belangrijke wedstrijden van het seizoen. Ondanks die waarschuwing blijft Avila toch enigszins agressief opvallen met zijn spel. “Verdedigde zo agressief dat hij domweg de corner voor het openingsdoelpunt weggaf”, stelde Het Nieuwsblad bijvoorbeeld vast na de thuiswedstrijd tegen Genk.



“Hij leek soms als een halve zot te werk te gaan”, zo beoordeelde Gazet van Antwerpen zijn prestatie in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge. En afgelopen weekend beschreef Het Nieuwsblad hem zelfs als een risicopatiënt qua voetballende kwaliteiten en qua geestdrift. “Een vermijdbare uitsluiting hangt altijd in de lucht.” Het wordt dus belangrijk voor Avila om het hoofd koel te houden als hij zal spelen in de titelwedstrijd tegen Union SG volgend weekend. Avila geeft als excuus aan dat het er in België sneller aan toe gaat dan in Argentinië, waar de duels dan weer fysieker zijn. “In Argentinië is dat normaal, maar hier vinden mensen soms dat mijn manier van spelen iets té fel is. Ik moest die balans vinden”, gaf hij zelf aan in een interview met Het Laatste Nieuws.

Avila is een risicopatiënt bij Antwerp

Meest recent

‘Nagelbijten voor Kompany: drie prangende dossiers’

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. Der Rekordmeister staat ...

0
0
‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Beerschot wil zo snel mogelijk weer naar de Jupiler Pro League promoveren, maar na afgelopen ...

68
68
‘Enorm drama treft Salah: volgende speeldag in gevaar’

Mohamed Salah zit dit seizoen in een ferme dip bij Liverpool. De Egyptenaar krijgt nu ook naast het ...

10
10
Pikant: KAA Gent plukt toptalent bij Anderlecht weg

De Belgische clubs durven wel eens toptalenten in eigen land wegplukken. Ook KAA Gent heeft nu op ...

111
111
Anderlecht pakt opnieuw uit: supertalent (15) tekent

RSC Anderlecht staat bekend om de sterke jeugdopleiding. Paars-Wit legt dan ook nog steeds de focus ...

86
86
Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

208
208
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

47
47
KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

KRC Genk staat bekend om hun befaamde keepersopleiding. Met ronkende namen zoals Thibaut Courtois, ...

234
234
TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

299
299
‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

298
298
‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

133
133
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

380
380
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

146
146
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

355
355
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

315
315
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

70
70
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

527
527
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

112
112
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

890
890
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

567
567
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

626
626
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

750
750
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

526
526
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

383
383
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

223
223

Meer sportnieuws