Grote onrust bij Antwerp: tikkende tijdbom in de ploeg

1181 stemmen
Grote onrust bij Antwerp: tikkende tijdbom in de ploeg

Ondanks de 2-0 nederlaag tegen Club Brugge afgelopen weekend en een periode van mindere vorm in de afgelopen weken, blijft Antwerp FC nog steeds de favoriet om de eerste landstitel sinds 1957 te behalen. Het is echter cruciaal dat ze zondag winnen van Union SG, anders zullen de Brusselaars de bovenhand krijgen in de spannende strijd om het kampioenschap. De sfeer is dus erg gespannen in Deurne Noord en Mark van Bommel hoopt vooral dat Gaston Avila zijn emoties onder controle zal kunnen houden. De linksback bleek dit seizoen al vaker een risicopatiënt door zijn Argentijnse grinta, waardoor de Nederlandse coach ongetwijfeld hoopt dat de betrouwbare Ritchie De Laet op tijd fit zal zijn voor de belangrijke titelwedstrijd. Maar dat wordt een race tegen de klok.

Het hoofd koel houden

Afgelopen weekend maakte Ritchie De Laet zijn rentree na een liesblessure, waardoor hij de eerdere play-offwedstrijden tegen KRC Genk en Club Brugge had gemist. In de uitwedstrijd tegen Club Brugge was De Laet wel weer van de partij, maar zijn invalbeurt duurde slechts achttien minuten voordat hij opnieuw naar de kant moest. Onderzoeken hebben uitgewezen dat De Laet een scheurtje in zijn kuitspier heeft opgelopen tijdens die wedstrijd in het Jan Breydelstadion, waardoor zijn aanwezigheid in de aankomende titelwedstrijd tegen Union SG dit weekend erg onzeker is. Hoewel Het Nieuwsblad niet uitsluit dat de 34-jarige clubicoon nog op tijd fit kan raken voor de belangrijkste wedstrijd van zijn leven, wordt het hoe dan ook een race tegen de klok.



Iedereen die Antwerp FC een warm hart toedraagt, hoopt oprecht dat Ritchie De Laet kan meespelen in deze aangekondigde historische wedstrijd. Met zijn grote liefde voor de club, zijn geschiedenis en zijn verdiensten, zou het voor het boegbeeld van Antwerp bijzonder pijnlijk zijn om tijdens de intense titelstrijd vanaf de zijlijn toe te moeten kijken. Puur sportief gezien zou zijn mogelijke afwezigheid ook een grote domper zijn voor het team. De Laet is, samen met Toby Alderweireld, de meest ervaren speler in de ploeg, en zijn ervaring zal van onschatbare waarde zijn om de jongere spelers kalm te houden en om het hoofd koel te houden. Want is nu al duidelijk dat het zondag op de Bosuil een erg nerveuze aangelegenheid zal zijn.

Zonder De Laet, met Avila?

Als Ritchie De Laet de titelmatch tegen Union SG niet haalt, is het vrijwel zeker dat Gaston Avila als linksback in het team zal komen, waardoor Jelle Bataille naar rechts zal doorschuiven. Avila werd vorige zomer voor een aanzienlijke transfersom van 4,4 miljoen euro gekocht van Boca Juniors, maar de 21-jarige kreeg in het vorige kalenderjaar nauwelijks speeltijd bij het eerste elftal. In 2022 haalde hij slechts vier keer de wedstrijdselectie, waaronder één basisplaats. Avila kende een langdurige en moeilijke aanpassingsperiode, maar sinds het begin van dit jaar komt hij steeds meer boven water. Vooral de verschillende speelstijl die in Europa wordt gevraagd, in vergelijking met die bij Boca Juniors in Argentinië, bleek een grote uitdaging voor hem.



Bij Boca Juniors lag de nadruk voor Gaston Avila vooral op het afpakken van de bal van de tegenstander en deze vervolgens in te leveren bij een ploegmaat. In zijn thuisland werd Avila een mooie toekomst in Europa toegedicht door zijn vastberadenheid, fysieke capaciteiten en een behoorlijke dosis agressiviteit. In Argentinië lag de focus niet zozeer op Avila's offensieve bijdrage aan het spel, terwijl Mark van Bommel bij Antwerp FC juist meer verwacht van een verdediger op dat vlak. Rond de jaarwisseling begon Avila echter aanzienlijke vooruitgang te boeken en viel hij op bij de Nederlandse coach.

Een ‘halve zot’: vermijdbare uitsluiting hangt altijd in de lucht

In een interview met Gazet van Antwerpen heeft ook Sven Jaecques zijn vertrouwen en geloof in Gaston Avila uitgesproken, waarbij hij aangaf dat de club geen prioriteit heeft voor een extra linksback. Hoewel de algemeen manager van Antwerp wel openstaat voor mogelijke opportuniteiten, zoals Daley Blind, rekent Jaecques erop dat Avila zich kan doorzetten bij de club. En dat doet de verdediger ook, zij het op zijn geheel eigen manier. Avila valt niet op door zijn offensieve impulsen, maar wel door zijn harde spel, verdedigingskunsten en Argentijnse grinta. Ook Michel-Ange Balikwisha is zeer positief over zijn teamgenoot met wie hij vaak een sterk duo vormt op links: “We begrijpen elkaar goed. Gaston heeft dat typische Argentijnse DNA. Hij is een echte strijder.”

Gaston Avila speelt altijd met het mes tussen de tanden, maar soms gaat hij wel over het randje met zijn harde spel. Hoewel zijn excentrieke acties en scherpe tackles vaak de aandacht trekken, flirt hij ook regelmatig met gele kaarten en maakt hij soms ondoordachte acties. Daarom werd aan het eind van de reguliere competitie al geopperd door Gazet van Antwerpen dat de Argentijn maar best het hoofd koel kan houden in de laatste belangrijke wedstrijden van het seizoen. Ondanks die waarschuwing blijft Avila toch enigszins agressief opvallen met zijn spel. “Verdedigde zo agressief dat hij domweg de corner voor het openingsdoelpunt weggaf”, stelde Het Nieuwsblad bijvoorbeeld vast na de thuiswedstrijd tegen Genk.



“Hij leek soms als een halve zot te werk te gaan”, zo beoordeelde Gazet van Antwerpen zijn prestatie in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge. En afgelopen weekend beschreef Het Nieuwsblad hem zelfs als een risicopatiënt qua voetballende kwaliteiten en qua geestdrift. “Een vermijdbare uitsluiting hangt altijd in de lucht.” Het wordt dus belangrijk voor Avila om het hoofd koel te houden als hij zal spelen in de titelwedstrijd tegen Union SG volgend weekend. Avila geeft als excuus aan dat het er in België sneller aan toe gaat dan in Argentinië, waar de duels dan weer fysieker zijn. “In Argentinië is dat normaal, maar hier vinden mensen soms dat mijn manier van spelen iets té fel is. Ik moest die balans vinden”, gaf hij zelf aan in een interview met Het Laatste Nieuws.

🚀

Avila is een risicopatiënt bij Antwerp

Meest recent

'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

48
48
'Ajax zet zinnen op volgende transferbom'

Ajax gooit het na een tegenvallend seizoen deze zomer alweer over een andere boeg. Sportief ...

36
36
'Man Utd grijpt in na blunder van Lammens'

Voor de Rode Duivels kwam er vrijdagavond een einde aan hun WK en dat kwam hard aan. De manier ...

168
168
'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Bij Anderlecht ligt er deze zomer heel wat transferhuiswerk op tafel, maar toch kwam de mercato maar ...

395
395
'Knaltransfer Karetsas: deze topclub drukt plots door'

KRC Genk zag dit weekend het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley bevestigd. De Limburgers moeten zo ...

245
245
'Toekomst Garcia: KBVB neemt eerste standpunt in'

De Rode Duivels zagen vrijdagavond een einde komen aan hun WK door een late nederlaag tegen Spanje. ...

152
152
Infantino wil WK nog groter: "Uitbreiding overwegen"

Het WK is in zijn slotfase aanbeland. Zaterdagavond staan de twee laatste kwartfinales op het ...

138
138
'Courtois opent doos van Pandora bij Rode Duivels'

De Rode Duivels dropen vrijdagavond zwaar teleurgesteld af, nadat ze in de slotminuten alsnog hun ...

505
505
'Club siddert: Tresoldi geeft jawoord aan topclub'

Club Brugge ging zaterdag in zijn tweede oefenwedstrijd onderuit tegen Feyenoord. Daarbij kon het ...

553
553
Wending Broos? Zuid-Afrika brengt verrassend statement

Hugo Broos beleefde op zijn 74ste nog een hoogtepunt in zijn carrière door Zuid-Afrika naar ...

81
81
'KV Mechelen wil shoppen bij JPL-degradant'

Bij KV Mechelen moeten ze deze zomer vrezen voor het vertrek van meerdere smaakmakers na een sterk ...

176
176
Mechele krijgt heuglijk nieuws vlak na WK-uitschakeling

De Rode Duivels verteren zaterdag nog steeds de ontgoocheling van vrijdagavond, want de late ...

189
189
Stadion is niet genoeg: Verhaeghe plant nóg grotere stunt

Club Brugge heeft eindelijk zijn nieuwe stadion beet, maar voor Bart Verhaeghe is dat geen eindpunt. ...

1726
1726
WK-rapport België: één buis, vier grote uitblinkers

Het WK van de Rode Duivels is voorbij. De Belgen mogen terugblikken op een meer dan geslaagde ...

700
700
'Publiekslieveling Club twijfelt: vertrekken of bijtekenen'

Gaat Club Brugge na de contractverlenging van Hugo Vetlesen nog een speler langer aan zich binden? ...

389
389
Afscheid van Rode Duivel: "Mijn laatste WK-match"

Het mooie WK-avontuur van de Rode Duivels is voorbij. Ze lieten een land weer dromen van een stunt ...

309
309
Blunderde Garcia met Courtois? Ex-doelman verklaart

De Rode Duivels verloren na een goede prestatie met 2-1 van Spanje. De Belgen leken op weg naar ...

132
132
Lof voor Garcia: "Zijn tactische plan was perfect"

Rudi Garcia heeft België eindelijk weer eens een goed toernooi laten beleven. Na twee enorme ...

103
103
Garcia houden of niet? Vanhaezebrouck velt oordeel

Rudi Garcia leverde tot op heden voortreffelijk werk. Bij een nationale ploeg telt het om resultaten ...

438
438
AA Gent wint vlot, Union SG ook met overwinning

Op deze mooie zomerdag stonden er heel wat oefenduels op het programma. Zo kwamen AA Gent, SK ...

181
181
'Club Brugge vindt akkoord: wéér toptalent vroegtijdig weg'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

416
416
'Van der Brempt versiert weer mooie transfer'

Ignace Van der Brempt mag Como verlaten. De voormalige speler van Club Brugge lokt wel de nodige ...

70
70
Burnley-voorzitter verklaart keuze voor Hayen

Nicky Hayen heeft KRC Genk verlaten en tekende bij Burnley. De Belgische coach werd voorgesteld bij ...

147
147
Joos verdedigt Rode Duivels: "Ik vind het heel raar"

België deed het echt wel goed tegen Spanje. Tot de 88ste minuut leken verlengingen in aantocht. ...

172
172
Castagne geeft het pijnpunt van België tegen Spanje prijs

Timothy Castagne speelde een goede partij tegen Spanje. De flankverdediger deed het uitstekend dit ...

86
86

Meer sportnieuws