TRANSFERUURTJE: 'Trio weg bij Anderlecht, superspits voor Club'

706 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Trio weg bij Anderlecht, superspits voor Club'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


LEES OOK: Onyedika vertrekt na 183 duels: Club vangt aardige som

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge beweegt er heel wat. Blauw-Zwart wil een nieuwe spits en de naam van Igor Thiago valt nog steeds nadrukkelijk in het Jan Breydelstadion. De Braziliaan gooide dit seizoen bijzonder hoge ogen bij Ludogorets, dat wel enkel bereid is om hem voor een recordbedrag van meer dan 7,5 miljoen euro te laten vertrekken. Bovendien zijn er ook andere Belgische clubs geïnteresseerd.



Misschien zal Thiago bij Club een vertrek van Ferran Jutgla moeten opvangen. De kans dat de Spanjaard vertrekt lijkt wel geslonken, want bij Lazio is hij momenteel niet de prioriteit. De Italianen mikken in eerste instantie hun pijlen op Santiago Gimenez (Feyenoord) als nieuwe spits. Pas als de Mexicaan niet zou komen, verschijnt Jutgla samen met spelers als Rafa Silva (Benfica), Callum Hudson-Odoi (Chelsea) en Andrea Pinamonti (Sassuolo) op het lijstje.

Het goede nieuws voor Club is wel dat het zijn nieuwe trainer beet heeft. Ronny Deila zou namelijk definitief voor Club gekozen hebben. De Noorse coach zou donderdagavond al aan Standard al laten weten hebben dat hij Sclessin met onmiddellijke ingang zal verlaten. Het is enkel nog wachten op de officiële aankondigingen.



Anderzijds moet Club wel de naam van Adem Zorgane van zijn verlanglijst schrappen. De smaakmaker van Charleroi heeft geen trek in een overgang naar Brugge, want hij wil naar een grote competitie. Er is heel wat interesse uit de Premier League en Ligue 1. Vooral Lille, RC Lens en Wolverhampton zijn concreet. Daarnaast is er ook belangstelling van Brighton, Lyon en Marseille, maar die is minder manifest.

Mogelijk zien we Brecht Dejaegere volgend seizoen terug in de Jupiler Pro League. De ervaren middenvelder was de voorbije twee seizoenen aanvoerder bij Toulouse, met wie hij dit seizoen de Coupe de France won. Hij legde echter een aanbieding om zijn contract met één jaar te verlengen naast zich neer, want hij mikt op een langere overeenkomst. Verschillende Belgische clubs zouden alvast geïnformeerd hebben.



Bij Anderlecht houden ze in de zomer grote kuis en daar ontsnappen zelfs de producten van Neerpede niet aan. Zo zouden Noah Sadiki en Killian Sardella in het uitstalraam staan om geld op te leveren. Voor respectievelijk 1,5 miljoen en 3 miljoen euro mogen zij vertrekken. Daarnaast wordt ook gedacht aan een verkoop van Lucas Stassin, aangezien de topschutter van de Futures zijn laatste contractjaar ingaat.

Van wie Anderlecht ook verlost zal raken in de zomer, is Mustapha Bundu. De flopaankoop werd dit seizoen verhuurd aan FC Andorra en kon daar genoeg tonen om de club te overtuigen om hem langer te houden. Bovendien zouden met Cartagena, Mirandés en Huesca nog een aantal andere Spaanse tweedeklassers de aanvaller volgend seizoen graag willen binnenhalen.



Er is natuurlijk ook heel wat versterking nodig bij Anderlecht. Voor het middenveld valt nu de naam van Rassoul Ndiaye, een 21-jarige middenvelder die het de voorbije seizoenen uitstekend deed bij FC Sochaux. Daar verlengde de Senegalees in maart wel nog zijn contract en dus zal hij geen goedkope piste worden. Er is bovendien heel wat interesse van andere teams, met name Lille, Auxerre, Bordeaux, Watford en Udinese.

Het lijkt er alsmaar meer op dat AA Gent in de zomer alweer afscheid zal moeten nemen van Gift Orban. Het lijstje met gegadigden voor de sensatiespits dikt elke dag aan en nu zou ook Eintracht Frankfurt aan zijn komst denken. Gent zal de 20-jarige Nigeriaan echter niet zomaar laten vertrekken. Ze zouden maar liefst 40 miljoen euro willen vangen.

Buitenland



Verrassing in Nederland op woensdag, want daar stapte Ruud van Nistelrooij plots op als trainer. De gewezen topspits won in zijn debuutseizoen als hoofdcoach de Johan Cruijff Schaal en de KNVB Beker, maar lag overhoop met zijn assistenten en een aantal bepalende spelers, waardoor hij te weinig draagvlak voelde om door te gaan. Gewezen Anderlecht-coach Fred Rutten zal op de bank zitten voor de slotmatch tegen AZ, maar vertrekt daarna ook.

Bij AC Milan zijn ze rotsvast van plan om in de zomer nog maar eens een Belg te halen. Ze zouden immers van Loïs Openda hun absolute prioriteit gemaakt hebben in de zoektocht naar een spits. In Italië denken ze dat 25 miljoen euro zal volstaan voor de koms van de Rode Duivel, maar de kans lijkt groot dat RC Lens toch hoger zal mikken.



FC Barcelona heeft woensdag opnieuw afscheid genomen van een icoon. Enkele weken na Sergio Busquets kondigde ook Jordi Alba aan dat hij in de zomer zal vertrekken. De 34-jarige linksachter had nog één jaar contract, maar vond met de club een akkoord om dat te laten ontbinden. Alba kan zo elders op zoek naar meer speelminuten nadat hij zijn basisplaats dit seizoen verloor, terwijl Barça opnieuw een zwaar salaris ziet wegvallen.

Heeft Club Brugge een nieuwe topspits nodig?

Meest recent

Witte rook nabij: opvallende gast bij oefenduel Antwerp

Antwerp FC vertoeft momenteel in Londen waar het een week voor de competitiestart nog twee ...

42
42
Onyedika vertrekt na 183 duels: Club vangt aardige som

Club Brugge heeft afscheid genomen van één van zijn vaste krachten. Zondagnamiddag ...

107
107
Romelu Lukaku brengt met zinderende video fans tot kookpunt

De situatie van Romelu Lukaku is nog steeds hoogst onzeker. De aanvaller kende een sterk WK, maar ...

63
63
Groot Arsenal-debuut Tzolis: Engelse pers deelt cijfer uit

Christos Tzolis versierde in het tussenseizoen een droomtransfer naar Arsenal FC. Zaterdag mocht hij ...

269
269
Anderlecht titelkandidaat? Analist doet voorspelling

RSC Anderlecht is in de Europese voorrondes goed begonnen aan het nieuwe seizoen. De vraag is nu ...

438
438
'Plan Club Brugge onder druk: transferwending Tresoldi'

Met zijn doelpunt in de supercup toonde Nicolo Tresoldi zich bij de start van het nieuwe seizoen ...

574
574
Net rond Infantino sluit zich: "Achterkamertjesachtige deal"

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

283
283
'Transferbom Romelu Lukaku: gesprekken al opgestart'

Nu zijn makelaar heeft aangegeven dat hij zeker geen tweede viool wil gaan spelen bij SSC Napoli, ...

562
562
Union heeft oude bekende beet: transferdetails bekend

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele deal Anderlecht, Club pusht bij Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

409
409
‘Standard wil nog uitpakken met bekende naam’

Standard Luik leek klaar op de zomermercato, maar nu komt journalist Sacha Tavolieri nog met een ...

181
181
Chambaere reageert op woeste Club-fans: “Klootzakje spelen”

Union SG pakte de eerste prijs van het seizoen door na strafschoppen te winnen van Club Brugge. De ...

158
158
Zulte troeft resem clubs af voor nieuw goudhaantje

Zulte Waregem heeft met Zalan Atrok (20) mogelijk een nieuw goudhaantje in huis gehaald. Tegen ...

237
237
Antwerp-fans verbazen in Engeland: “Nog nooit gezien”

Royal Antwerp FC ging in de oefenwedstrijd tegen Millwall met 1-0 onderuit, maar de supporters ...

249
249
Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

173
173
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

335
335
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

324
324
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

53
53
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

799
799
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

596
596
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

1460
1460
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

700
700
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

218
218
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

578
578
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

113
113

Meer sportnieuws