TRANSFERUURTJE: 'Trio weg bij Anderlecht, superspits voor Club'

706 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Trio weg bij Anderlecht, superspits voor Club'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


LEES OOK: Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge beweegt er heel wat. Blauw-Zwart wil een nieuwe spits en de naam van Igor Thiago valt nog steeds nadrukkelijk in het Jan Breydelstadion. De Braziliaan gooide dit seizoen bijzonder hoge ogen bij Ludogorets, dat wel enkel bereid is om hem voor een recordbedrag van meer dan 7,5 miljoen euro te laten vertrekken. Bovendien zijn er ook andere Belgische clubs geïnteresseerd.



Misschien zal Thiago bij Club een vertrek van Ferran Jutgla moeten opvangen. De kans dat de Spanjaard vertrekt lijkt wel geslonken, want bij Lazio is hij momenteel niet de prioriteit. De Italianen mikken in eerste instantie hun pijlen op Santiago Gimenez (Feyenoord) als nieuwe spits. Pas als de Mexicaan niet zou komen, verschijnt Jutgla samen met spelers als Rafa Silva (Benfica), Callum Hudson-Odoi (Chelsea) en Andrea Pinamonti (Sassuolo) op het lijstje.

Het goede nieuws voor Club is wel dat het zijn nieuwe trainer beet heeft. Ronny Deila zou namelijk definitief voor Club gekozen hebben. De Noorse coach zou donderdagavond al aan Standard al laten weten hebben dat hij Sclessin met onmiddellijke ingang zal verlaten. Het is enkel nog wachten op de officiële aankondigingen.



Anderzijds moet Club wel de naam van Adem Zorgane van zijn verlanglijst schrappen. De smaakmaker van Charleroi heeft geen trek in een overgang naar Brugge, want hij wil naar een grote competitie. Er is heel wat interesse uit de Premier League en Ligue 1. Vooral Lille, RC Lens en Wolverhampton zijn concreet. Daarnaast is er ook belangstelling van Brighton, Lyon en Marseille, maar die is minder manifest.

Mogelijk zien we Brecht Dejaegere volgend seizoen terug in de Jupiler Pro League. De ervaren middenvelder was de voorbije twee seizoenen aanvoerder bij Toulouse, met wie hij dit seizoen de Coupe de France won. Hij legde echter een aanbieding om zijn contract met één jaar te verlengen naast zich neer, want hij mikt op een langere overeenkomst. Verschillende Belgische clubs zouden alvast geïnformeerd hebben.



Bij Anderlecht houden ze in de zomer grote kuis en daar ontsnappen zelfs de producten van Neerpede niet aan. Zo zouden Noah Sadiki en Killian Sardella in het uitstalraam staan om geld op te leveren. Voor respectievelijk 1,5 miljoen en 3 miljoen euro mogen zij vertrekken. Daarnaast wordt ook gedacht aan een verkoop van Lucas Stassin, aangezien de topschutter van de Futures zijn laatste contractjaar ingaat.

Van wie Anderlecht ook verlost zal raken in de zomer, is Mustapha Bundu. De flopaankoop werd dit seizoen verhuurd aan FC Andorra en kon daar genoeg tonen om de club te overtuigen om hem langer te houden. Bovendien zouden met Cartagena, Mirandés en Huesca nog een aantal andere Spaanse tweedeklassers de aanvaller volgend seizoen graag willen binnenhalen.



Er is natuurlijk ook heel wat versterking nodig bij Anderlecht. Voor het middenveld valt nu de naam van Rassoul Ndiaye, een 21-jarige middenvelder die het de voorbije seizoenen uitstekend deed bij FC Sochaux. Daar verlengde de Senegalees in maart wel nog zijn contract en dus zal hij geen goedkope piste worden. Er is bovendien heel wat interesse van andere teams, met name Lille, Auxerre, Bordeaux, Watford en Udinese.

Het lijkt er alsmaar meer op dat AA Gent in de zomer alweer afscheid zal moeten nemen van Gift Orban. Het lijstje met gegadigden voor de sensatiespits dikt elke dag aan en nu zou ook Eintracht Frankfurt aan zijn komst denken. Gent zal de 20-jarige Nigeriaan echter niet zomaar laten vertrekken. Ze zouden maar liefst 40 miljoen euro willen vangen.

Buitenland



Verrassing in Nederland op woensdag, want daar stapte Ruud van Nistelrooij plots op als trainer. De gewezen topspits won in zijn debuutseizoen als hoofdcoach de Johan Cruijff Schaal en de KNVB Beker, maar lag overhoop met zijn assistenten en een aantal bepalende spelers, waardoor hij te weinig draagvlak voelde om door te gaan. Gewezen Anderlecht-coach Fred Rutten zal op de bank zitten voor de slotmatch tegen AZ, maar vertrekt daarna ook.

Bij AC Milan zijn ze rotsvast van plan om in de zomer nog maar eens een Belg te halen. Ze zouden immers van Loïs Openda hun absolute prioriteit gemaakt hebben in de zoektocht naar een spits. In Italië denken ze dat 25 miljoen euro zal volstaan voor de koms van de Rode Duivel, maar de kans lijkt groot dat RC Lens toch hoger zal mikken.



FC Barcelona heeft woensdag opnieuw afscheid genomen van een icoon. Enkele weken na Sergio Busquets kondigde ook Jordi Alba aan dat hij in de zomer zal vertrekken. De 34-jarige linksachter had nog één jaar contract, maar vond met de club een akkoord om dat te laten ontbinden. Alba kan zo elders op zoek naar meer speelminuten nadat hij zijn basisplaats dit seizoen verloor, terwijl Barça opnieuw een zwaar salaris ziet wegvallen.

Heeft Club Brugge een nieuwe topspits nodig?

Meest recent

Lionel Messi deelt hartverscheurende boodschap na finale

De ontgoocheling is nog lang niet verteerd. Eén dag na de verloren WK-finale heeft de grote ...

210
210
Jan Mulder haalt hakbijl boven na WK-finale: "Eén en al..."

De WK finale tussen Spanje en Argentinië leverde de wereldkampioen op, maar niet iedereen ...

318
318
Vandenbempt onthult schokkende reden achter ontslag Garcia

Het vertrek van Rudi Garcia als bondscoach kwam voor veel supporters als een verrassing, maar achter ...

697
697
Imke Courtois krijgt storm van kritiek op WK-elftal

Het WK mag dan voorbij zijn, de discussies zijn dat allerminst. Analiste Imke Courtois stelde haar ...

233
233
Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Charles De Ketelaere kende een WK van uitersten. De speler van Atalanta kreeg aanvankelijk veel ...

338
338
OFFICIEEL: Club Brugge neemt afscheid van groot talent

Er komt opnieuw beweging op de transfermarkt. Een speler die de voorbije seizoenen geregeld zijn ...

324
324
‘Anderlecht slaat grote slag met recordaankoop uit de MLS’

Anderlecht mikt hoog op de transfermarkt. Paars-wit heeft zijn oog laten vallen op een Argentijn ...

849
849
'Genk verlegt grenzen: details recordtransfer bekend'

Het zijn bijzonder drukke dagen voor Dimitri de Condé, die momenteel ongetwijfeld overuren ...

377
377
Haroun houdt adem in: sterkhouder Antwerp valt uit

Nu de overname eindelijk rond is, breekt er een nieuw tijdperk aan bij Antwerp. Hoewel er nog steeds ...

177
177
'Club Brugge vreest leegloop: Seys & Forbs richting exit?'

Club Brugge haalde tot dusver al drie nieuwkomers in huis, maar als het van Ivan Leko afhangt kan ...

714
714
Nieuwe bondscoach Rode Duivels: grote namen op tafel

Het tijdperk van Rudi Garcia zit erop, en dus moeten de Rode Duivels op zoek naar een nieuwe ...

1406
1406
'Done deal: Club Brugge vangt jackpot voor goudhaantje'

Een tweetal weken voor de Supercup tegen Union lijkt Club Brugge een versnelling hoger te schakelen ...

502
502
'Anderlecht kan nog énorme som verdienen aan De Cat'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Hoffenheim wist hem te overtuigen, wat ...

424
424
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

155
155
KRC Genk zet (titel)ambities kracht bij met twee statements

KRC Genk was dé grote teleurstelling van vorig seizoen in de Jupiler Pro League. Geen top ...

476
476
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

613
613
'Strijd om Karetsas barst los: Genk verhoogt prijskaartje'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

384
384
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

568
568
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

751
751
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

657
657
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

900
900
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

113
113
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

319
319
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

385
385
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

1395
1395

Meer sportnieuws