TRANSFERUURTJE: 'Trio weg bij Anderlecht, superspits voor Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Trio weg bij Anderlecht, superspits voor Club'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


LEES OOK: Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge beweegt er heel wat. Blauw-Zwart wil een nieuwe spits en de naam van Igor Thiago valt nog steeds nadrukkelijk in het Jan Breydelstadion. De Braziliaan gooide dit seizoen bijzonder hoge ogen bij Ludogorets, dat wel enkel bereid is om hem voor een recordbedrag van meer dan 7,5 miljoen euro te laten vertrekken. Bovendien zijn er ook andere Belgische clubs geïnteresseerd.



Misschien zal Thiago bij Club een vertrek van Ferran Jutgla moeten opvangen. De kans dat de Spanjaard vertrekt lijkt wel geslonken, want bij Lazio is hij momenteel niet de prioriteit. De Italianen mikken in eerste instantie hun pijlen op Santiago Gimenez (Feyenoord) als nieuwe spits. Pas als de Mexicaan niet zou komen, verschijnt Jutgla samen met spelers als Rafa Silva (Benfica), Callum Hudson-Odoi (Chelsea) en Andrea Pinamonti (Sassuolo) op het lijstje.

Het goede nieuws voor Club is wel dat het zijn nieuwe trainer beet heeft. Ronny Deila zou namelijk definitief voor Club gekozen hebben. De Noorse coach zou donderdagavond al aan Standard al laten weten hebben dat hij Sclessin met onmiddellijke ingang zal verlaten. Het is enkel nog wachten op de officiële aankondigingen.



Anderzijds moet Club wel de naam van Adem Zorgane van zijn verlanglijst schrappen. De smaakmaker van Charleroi heeft geen trek in een overgang naar Brugge, want hij wil naar een grote competitie. Er is heel wat interesse uit de Premier League en Ligue 1. Vooral Lille, RC Lens en Wolverhampton zijn concreet. Daarnaast is er ook belangstelling van Brighton, Lyon en Marseille, maar die is minder manifest.

Mogelijk zien we Brecht Dejaegere volgend seizoen terug in de Jupiler Pro League. De ervaren middenvelder was de voorbije twee seizoenen aanvoerder bij Toulouse, met wie hij dit seizoen de Coupe de France won. Hij legde echter een aanbieding om zijn contract met één jaar te verlengen naast zich neer, want hij mikt op een langere overeenkomst. Verschillende Belgische clubs zouden alvast geïnformeerd hebben.



Bij Anderlecht houden ze in de zomer grote kuis en daar ontsnappen zelfs de producten van Neerpede niet aan. Zo zouden Noah Sadiki en Killian Sardella in het uitstalraam staan om geld op te leveren. Voor respectievelijk 1,5 miljoen en 3 miljoen euro mogen zij vertrekken. Daarnaast wordt ook gedacht aan een verkoop van Lucas Stassin, aangezien de topschutter van de Futures zijn laatste contractjaar ingaat.

Van wie Anderlecht ook verlost zal raken in de zomer, is Mustapha Bundu. De flopaankoop werd dit seizoen verhuurd aan FC Andorra en kon daar genoeg tonen om de club te overtuigen om hem langer te houden. Bovendien zouden met Cartagena, Mirandés en Huesca nog een aantal andere Spaanse tweedeklassers de aanvaller volgend seizoen graag willen binnenhalen.



Er is natuurlijk ook heel wat versterking nodig bij Anderlecht. Voor het middenveld valt nu de naam van Rassoul Ndiaye, een 21-jarige middenvelder die het de voorbije seizoenen uitstekend deed bij FC Sochaux. Daar verlengde de Senegalees in maart wel nog zijn contract en dus zal hij geen goedkope piste worden. Er is bovendien heel wat interesse van andere teams, met name Lille, Auxerre, Bordeaux, Watford en Udinese.

Het lijkt er alsmaar meer op dat AA Gent in de zomer alweer afscheid zal moeten nemen van Gift Orban. Het lijstje met gegadigden voor de sensatiespits dikt elke dag aan en nu zou ook Eintracht Frankfurt aan zijn komst denken. Gent zal de 20-jarige Nigeriaan echter niet zomaar laten vertrekken. Ze zouden maar liefst 40 miljoen euro willen vangen.

Buitenland



Verrassing in Nederland op woensdag, want daar stapte Ruud van Nistelrooij plots op als trainer. De gewezen topspits won in zijn debuutseizoen als hoofdcoach de Johan Cruijff Schaal en de KNVB Beker, maar lag overhoop met zijn assistenten en een aantal bepalende spelers, waardoor hij te weinig draagvlak voelde om door te gaan. Gewezen Anderlecht-coach Fred Rutten zal op de bank zitten voor de slotmatch tegen AZ, maar vertrekt daarna ook.

Bij AC Milan zijn ze rotsvast van plan om in de zomer nog maar eens een Belg te halen. Ze zouden immers van Loïs Openda hun absolute prioriteit gemaakt hebben in de zoektocht naar een spits. In Italië denken ze dat 25 miljoen euro zal volstaan voor de koms van de Rode Duivel, maar de kans lijkt groot dat RC Lens toch hoger zal mikken.



FC Barcelona heeft woensdag opnieuw afscheid genomen van een icoon. Enkele weken na Sergio Busquets kondigde ook Jordi Alba aan dat hij in de zomer zal vertrekken. De 34-jarige linksachter had nog één jaar contract, maar vond met de club een akkoord om dat te laten ontbinden. Alba kan zo elders op zoek naar meer speelminuten nadat hij zijn basisplaats dit seizoen verloor, terwijl Barça opnieuw een zwaar salaris ziet wegvallen.

Heeft Club Brugge een nieuwe topspits nodig?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

36
36
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

49
49
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

104
104
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

187
187
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

193
193
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

57
57
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

402
402
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

49
49
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

110
110
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

421
421
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

134
134
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

212
212
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

155
155
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

161
161
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

350
350
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

490
490
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

122
122
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

667
667
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

218
218
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

337
337
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

279
279
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1058
1058
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

481
481
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

333
333

Meer sportnieuws