TRANSFERUURTJE: 'Trio weg bij Anderlecht, superspits voor Club'

706 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Trio weg bij Anderlecht, superspits voor Club'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge beweegt er heel wat. Blauw-Zwart wil een nieuwe spits en de naam van Igor Thiago valt nog steeds nadrukkelijk in het Jan Breydelstadion. De Braziliaan gooide dit seizoen bijzonder hoge ogen bij Ludogorets, dat wel enkel bereid is om hem voor een recordbedrag van meer dan 7,5 miljoen euro te laten vertrekken. Bovendien zijn er ook andere Belgische clubs geïnteresseerd.



Misschien zal Thiago bij Club een vertrek van Ferran Jutgla moeten opvangen. De kans dat de Spanjaard vertrekt lijkt wel geslonken, want bij Lazio is hij momenteel niet de prioriteit. De Italianen mikken in eerste instantie hun pijlen op Santiago Gimenez (Feyenoord) als nieuwe spits. Pas als de Mexicaan niet zou komen, verschijnt Jutgla samen met spelers als Rafa Silva (Benfica), Callum Hudson-Odoi (Chelsea) en Andrea Pinamonti (Sassuolo) op het lijstje.

Het goede nieuws voor Club is wel dat het zijn nieuwe trainer beet heeft. Ronny Deila zou namelijk definitief voor Club gekozen hebben. De Noorse coach zou donderdagavond al aan Standard al laten weten hebben dat hij Sclessin met onmiddellijke ingang zal verlaten. Het is enkel nog wachten op de officiële aankondigingen.



Anderzijds moet Club wel de naam van Adem Zorgane van zijn verlanglijst schrappen. De smaakmaker van Charleroi heeft geen trek in een overgang naar Brugge, want hij wil naar een grote competitie. Er is heel wat interesse uit de Premier League en Ligue 1. Vooral Lille, RC Lens en Wolverhampton zijn concreet. Daarnaast is er ook belangstelling van Brighton, Lyon en Marseille, maar die is minder manifest.

Mogelijk zien we Brecht Dejaegere volgend seizoen terug in de Jupiler Pro League. De ervaren middenvelder was de voorbije twee seizoenen aanvoerder bij Toulouse, met wie hij dit seizoen de Coupe de France won. Hij legde echter een aanbieding om zijn contract met één jaar te verlengen naast zich neer, want hij mikt op een langere overeenkomst. Verschillende Belgische clubs zouden alvast geïnformeerd hebben.



Bij Anderlecht houden ze in de zomer grote kuis en daar ontsnappen zelfs de producten van Neerpede niet aan. Zo zouden Noah Sadiki en Killian Sardella in het uitstalraam staan om geld op te leveren. Voor respectievelijk 1,5 miljoen en 3 miljoen euro mogen zij vertrekken. Daarnaast wordt ook gedacht aan een verkoop van Lucas Stassin, aangezien de topschutter van de Futures zijn laatste contractjaar ingaat.

Van wie Anderlecht ook verlost zal raken in de zomer, is Mustapha Bundu. De flopaankoop werd dit seizoen verhuurd aan FC Andorra en kon daar genoeg tonen om de club te overtuigen om hem langer te houden. Bovendien zouden met Cartagena, Mirandés en Huesca nog een aantal andere Spaanse tweedeklassers de aanvaller volgend seizoen graag willen binnenhalen.



Er is natuurlijk ook heel wat versterking nodig bij Anderlecht. Voor het middenveld valt nu de naam van Rassoul Ndiaye, een 21-jarige middenvelder die het de voorbije seizoenen uitstekend deed bij FC Sochaux. Daar verlengde de Senegalees in maart wel nog zijn contract en dus zal hij geen goedkope piste worden. Er is bovendien heel wat interesse van andere teams, met name Lille, Auxerre, Bordeaux, Watford en Udinese.

Het lijkt er alsmaar meer op dat AA Gent in de zomer alweer afscheid zal moeten nemen van Gift Orban. Het lijstje met gegadigden voor de sensatiespits dikt elke dag aan en nu zou ook Eintracht Frankfurt aan zijn komst denken. Gent zal de 20-jarige Nigeriaan echter niet zomaar laten vertrekken. Ze zouden maar liefst 40 miljoen euro willen vangen.

Buitenland



Verrassing in Nederland op woensdag, want daar stapte Ruud van Nistelrooij plots op als trainer. De gewezen topspits won in zijn debuutseizoen als hoofdcoach de Johan Cruijff Schaal en de KNVB Beker, maar lag overhoop met zijn assistenten en een aantal bepalende spelers, waardoor hij te weinig draagvlak voelde om door te gaan. Gewezen Anderlecht-coach Fred Rutten zal op de bank zitten voor de slotmatch tegen AZ, maar vertrekt daarna ook.

Bij AC Milan zijn ze rotsvast van plan om in de zomer nog maar eens een Belg te halen. Ze zouden immers van Loïs Openda hun absolute prioriteit gemaakt hebben in de zoektocht naar een spits. In Italië denken ze dat 25 miljoen euro zal volstaan voor de koms van de Rode Duivel, maar de kans lijkt groot dat RC Lens toch hoger zal mikken.



FC Barcelona heeft woensdag opnieuw afscheid genomen van een icoon. Enkele weken na Sergio Busquets kondigde ook Jordi Alba aan dat hij in de zomer zal vertrekken. De 34-jarige linksachter had nog één jaar contract, maar vond met de club een akkoord om dat te laten ontbinden. Alba kan zo elders op zoek naar meer speelminuten nadat hij zijn basisplaats dit seizoen verloor, terwijl Barça opnieuw een zwaar salaris ziet wegvallen.

Heeft Club Brugge een nieuwe topspits nodig?

Meest recent

Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

18
18
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

152
152
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

97
97
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

85
85
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

59
59
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

121
121
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

200
200
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

43
43
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

185
185
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

353
353
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

957
957
Eén groot vraagteken blijft Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

45
45
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

153
153
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

229
229
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

146
146
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

120
120
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

332
332
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

582
582
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

201
201
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

749
749
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

845
845
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

133
133
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

97
97
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

208
208

Meer sportnieuws