TRANSFERUURTJE: 'Trio weg bij Anderlecht, superspits voor Club'

706 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Trio weg bij Anderlecht, superspits voor Club'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


LEES OOK: Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge beweegt er heel wat. Blauw-Zwart wil een nieuwe spits en de naam van Igor Thiago valt nog steeds nadrukkelijk in het Jan Breydelstadion. De Braziliaan gooide dit seizoen bijzonder hoge ogen bij Ludogorets, dat wel enkel bereid is om hem voor een recordbedrag van meer dan 7,5 miljoen euro te laten vertrekken. Bovendien zijn er ook andere Belgische clubs geïnteresseerd.



Misschien zal Thiago bij Club een vertrek van Ferran Jutgla moeten opvangen. De kans dat de Spanjaard vertrekt lijkt wel geslonken, want bij Lazio is hij momenteel niet de prioriteit. De Italianen mikken in eerste instantie hun pijlen op Santiago Gimenez (Feyenoord) als nieuwe spits. Pas als de Mexicaan niet zou komen, verschijnt Jutgla samen met spelers als Rafa Silva (Benfica), Callum Hudson-Odoi (Chelsea) en Andrea Pinamonti (Sassuolo) op het lijstje.

Het goede nieuws voor Club is wel dat het zijn nieuwe trainer beet heeft. Ronny Deila zou namelijk definitief voor Club gekozen hebben. De Noorse coach zou donderdagavond al aan Standard al laten weten hebben dat hij Sclessin met onmiddellijke ingang zal verlaten. Het is enkel nog wachten op de officiële aankondigingen.



Anderzijds moet Club wel de naam van Adem Zorgane van zijn verlanglijst schrappen. De smaakmaker van Charleroi heeft geen trek in een overgang naar Brugge, want hij wil naar een grote competitie. Er is heel wat interesse uit de Premier League en Ligue 1. Vooral Lille, RC Lens en Wolverhampton zijn concreet. Daarnaast is er ook belangstelling van Brighton, Lyon en Marseille, maar die is minder manifest.

Mogelijk zien we Brecht Dejaegere volgend seizoen terug in de Jupiler Pro League. De ervaren middenvelder was de voorbije twee seizoenen aanvoerder bij Toulouse, met wie hij dit seizoen de Coupe de France won. Hij legde echter een aanbieding om zijn contract met één jaar te verlengen naast zich neer, want hij mikt op een langere overeenkomst. Verschillende Belgische clubs zouden alvast geïnformeerd hebben.



Bij Anderlecht houden ze in de zomer grote kuis en daar ontsnappen zelfs de producten van Neerpede niet aan. Zo zouden Noah Sadiki en Killian Sardella in het uitstalraam staan om geld op te leveren. Voor respectievelijk 1,5 miljoen en 3 miljoen euro mogen zij vertrekken. Daarnaast wordt ook gedacht aan een verkoop van Lucas Stassin, aangezien de topschutter van de Futures zijn laatste contractjaar ingaat.

Van wie Anderlecht ook verlost zal raken in de zomer, is Mustapha Bundu. De flopaankoop werd dit seizoen verhuurd aan FC Andorra en kon daar genoeg tonen om de club te overtuigen om hem langer te houden. Bovendien zouden met Cartagena, Mirandés en Huesca nog een aantal andere Spaanse tweedeklassers de aanvaller volgend seizoen graag willen binnenhalen.



Er is natuurlijk ook heel wat versterking nodig bij Anderlecht. Voor het middenveld valt nu de naam van Rassoul Ndiaye, een 21-jarige middenvelder die het de voorbije seizoenen uitstekend deed bij FC Sochaux. Daar verlengde de Senegalees in maart wel nog zijn contract en dus zal hij geen goedkope piste worden. Er is bovendien heel wat interesse van andere teams, met name Lille, Auxerre, Bordeaux, Watford en Udinese.

Het lijkt er alsmaar meer op dat AA Gent in de zomer alweer afscheid zal moeten nemen van Gift Orban. Het lijstje met gegadigden voor de sensatiespits dikt elke dag aan en nu zou ook Eintracht Frankfurt aan zijn komst denken. Gent zal de 20-jarige Nigeriaan echter niet zomaar laten vertrekken. Ze zouden maar liefst 40 miljoen euro willen vangen.

Buitenland



Verrassing in Nederland op woensdag, want daar stapte Ruud van Nistelrooij plots op als trainer. De gewezen topspits won in zijn debuutseizoen als hoofdcoach de Johan Cruijff Schaal en de KNVB Beker, maar lag overhoop met zijn assistenten en een aantal bepalende spelers, waardoor hij te weinig draagvlak voelde om door te gaan. Gewezen Anderlecht-coach Fred Rutten zal op de bank zitten voor de slotmatch tegen AZ, maar vertrekt daarna ook.

Bij AC Milan zijn ze rotsvast van plan om in de zomer nog maar eens een Belg te halen. Ze zouden immers van Loïs Openda hun absolute prioriteit gemaakt hebben in de zoektocht naar een spits. In Italië denken ze dat 25 miljoen euro zal volstaan voor de koms van de Rode Duivel, maar de kans lijkt groot dat RC Lens toch hoger zal mikken.



FC Barcelona heeft woensdag opnieuw afscheid genomen van een icoon. Enkele weken na Sergio Busquets kondigde ook Jordi Alba aan dat hij in de zomer zal vertrekken. De 34-jarige linksachter had nog één jaar contract, maar vond met de club een akkoord om dat te laten ontbinden. Alba kan zo elders op zoek naar meer speelminuten nadat hij zijn basisplaats dit seizoen verloor, terwijl Barça opnieuw een zwaar salaris ziet wegvallen.

Heeft Club Brugge een nieuwe topspits nodig?

Meest recent

Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

75
75
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

22
22
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

481
481
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

107
107
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

148
148
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

277
277
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

70
70
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

385
385
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

87
87
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

196
196
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

107
107
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

65
65
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

237
237
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

25
25
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

81
81
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

65
65
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

205
205
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

174
174
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

40
40
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

61
61
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

70
70
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

448
448
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

220
220
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

66
66
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

301
301

Meer sportnieuws