Seraing houdt grote kuis na degradatie uit JPL

door
Seraing houdt grote kuis na degradatie uit JPL

De Jupiler Pro League gaat volgend seizoen van achttien naar zestien teams en dat betekende dat dit seizoen maar liefst drie ploegen moesten degraderen. Het werd daardoor een bittere strijd om het behoud, die uiteindelijk slecht afliep voor KV Oostende, Zulte Waregem en Seraing. Die laatste club bleek al snel een vogel voor de kat en sloot het seizoen af als rode lantaarn.


Op geen enkel moment zag het er eigenlijk naar uit dat Les Métallos zich zouden redden. Ze wiste slechts vijf van hun 34 wedstrijden te winnen en sloten het seizoen uiteindelijk af met amper 20 punten. Daarmee eindigden ze maar liefst zeven punten achter de voorlaatste plaats. Met die bijzonder zwakke resultaten zou het volgend seizoen ook weleens lastig kunnen worden in een uitgebreide en competitieve Challenger Pro League.

Seraing grijpt daarom drastisch in en houdt grote kuis. Het eerste slachtoffer daarvan is trainer Jean-Sébastien Legros. De 42-jarige was het seizoen begonnen als assistent van José Jeunechamps, maar werd eind oktober na diens ontslag gepromoveerd tot hoofdcoach. Legros kon het tij echter niet keren en hij zal volgend seizoen niet meer aan het roer staan.

LEES OOK: Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Sportieve baas ook buiten

Daarnaast neemt Seraing ook nog afscheid van sportief directeur Carlos Freitas. De Portugees was vorige zomer gearriveerd met mooie adelbrieven, want hij was in het verleden ook al de sportieve baas bij onder meer Sporting CP, Braga en Fiorentina, maar kon amper of geen goede transfers doen. Seraing begint deze zomer dus vrijwel volledig vanaf nul.


Zal Seraing volgend seizoen meestrijden voor promotie?

Meest recent

'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

7
7
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

26
26
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

47
47
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

219
219
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

30
30
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

181
181
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

143
143
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

759
759
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

142
142
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

670
670
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

401
401
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

500
500
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

462
462
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

116
116
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

32
32
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

126
126
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

559
559
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

128
128
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

254
254
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

269
269
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

157
157
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

96
96
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

127
127
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

407
407

Meer sportnieuws