Seraing houdt grote kuis na degradatie uit JPL

door
Seraing houdt grote kuis na degradatie uit JPL

De Jupiler Pro League gaat volgend seizoen van achttien naar zestien teams en dat betekende dat dit seizoen maar liefst drie ploegen moesten degraderen. Het werd daardoor een bittere strijd om het behoud, die uiteindelijk slecht afliep voor KV Oostende, Zulte Waregem en Seraing. Die laatste club bleek al snel een vogel voor de kat en sloot het seizoen af als rode lantaarn.


Op geen enkel moment zag het er eigenlijk naar uit dat Les Métallos zich zouden redden. Ze wiste slechts vijf van hun 34 wedstrijden te winnen en sloten het seizoen uiteindelijk af met amper 20 punten. Daarmee eindigden ze maar liefst zeven punten achter de voorlaatste plaats. Met die bijzonder zwakke resultaten zou het volgend seizoen ook weleens lastig kunnen worden in een uitgebreide en competitieve Challenger Pro League.

Seraing grijpt daarom drastisch in en houdt grote kuis. Het eerste slachtoffer daarvan is trainer Jean-Sébastien Legros. De 42-jarige was het seizoen begonnen als assistent van José Jeunechamps, maar werd eind oktober na diens ontslag gepromoveerd tot hoofdcoach. Legros kon het tij echter niet keren en hij zal volgend seizoen niet meer aan het roer staan.

LEES OOK: ‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Sportieve baas ook buiten

Daarnaast neemt Seraing ook nog afscheid van sportief directeur Carlos Freitas. De Portugees was vorige zomer gearriveerd met mooie adelbrieven, want hij was in het verleden ook al de sportieve baas bij onder meer Sporting CP, Braga en Fiorentina, maar kon amper of geen goede transfers doen. Seraing begint deze zomer dus vrijwel volledig vanaf nul.


Zal Seraing volgend seizoen meestrijden voor promotie?

Meest recent

Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

50
50
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

23
23
'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

37
37
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

325
325
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

508
508
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

230
230
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

84
84
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

91
91
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

360
360
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

153
153
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

236
236
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

96
96
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

254
254
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

21
21
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

444
444
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

186
186
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

67
67
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

550
550
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

110
110
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

114
114
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

65
65
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

292
292
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

161
161
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

121
121
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

24
24

Meer sportnieuws