Seraing houdt grote kuis na degradatie uit JPL

door
Seraing houdt grote kuis na degradatie uit JPL

De Jupiler Pro League gaat volgend seizoen van achttien naar zestien teams en dat betekende dat dit seizoen maar liefst drie ploegen moesten degraderen. Het werd daardoor een bittere strijd om het behoud, die uiteindelijk slecht afliep voor KV Oostende, Zulte Waregem en Seraing. Die laatste club bleek al snel een vogel voor de kat en sloot het seizoen af als rode lantaarn.


Op geen enkel moment zag het er eigenlijk naar uit dat Les Métallos zich zouden redden. Ze wiste slechts vijf van hun 34 wedstrijden te winnen en sloten het seizoen uiteindelijk af met amper 20 punten. Daarmee eindigden ze maar liefst zeven punten achter de voorlaatste plaats. Met die bijzonder zwakke resultaten zou het volgend seizoen ook weleens lastig kunnen worden in een uitgebreide en competitieve Challenger Pro League.

Seraing grijpt daarom drastisch in en houdt grote kuis. Het eerste slachtoffer daarvan is trainer Jean-Sébastien Legros. De 42-jarige was het seizoen begonnen als assistent van José Jeunechamps, maar werd eind oktober na diens ontslag gepromoveerd tot hoofdcoach. Legros kon het tij echter niet keren en hij zal volgend seizoen niet meer aan het roer staan.

LEES OOK: KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

Sportieve baas ook buiten

Daarnaast neemt Seraing ook nog afscheid van sportief directeur Carlos Freitas. De Portugees was vorige zomer gearriveerd met mooie adelbrieven, want hij was in het verleden ook al de sportieve baas bij onder meer Sporting CP, Braga en Fiorentina, maar kon amper of geen goede transfers doen. Seraing begint deze zomer dus vrijwel volledig vanaf nul.


Zal Seraing volgend seizoen meestrijden voor promotie?

Meest recent

‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

197
197
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

41
41
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

7
7
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

10
10
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

112
112
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

139
139
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

120
120
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

258
258
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

226
226
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

121
121
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

551
551
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

122
122
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

140
140
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

45
45
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

47
47
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

162
162
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

166
166
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

558
558
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

129
129
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

223
223
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

53
53
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

187
187
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

157
157
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

376
376
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

163
163

Meer sportnieuws