Club Brugge in rep en roer door nieuwe superspits

1520
Club Brugge in rep en roer door nieuwe superspits

Afgelopen zomer verbrak Club Brugge haar transferrecord door Roman Yaremchuk voor 16 miljoen euro aan te trekken, maar helaas bleek zijn komst allesbehalve succesvol te zijn. Daarom blijft de uittredende landskampioen onverminderd op zoek naar een nieuwe spits voor het volgende seizoen. Vincent Mannaert hoopt deze zomer eindelijk de zoektocht te kunnen afronden met de komst van een kwalitatieve centrumspits die meteen impact kan hebben op de ploeg. Igor Thiago (FK Ludogorets) past perfect in dit plaatje en zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad melden dat de Braziliaan de topfavoriet is om de nieuwe spits van Club Brugge te worden. Als we enkele specifieke data vergelijken met die van Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk, steekt Thiago er alvast met kop en schouders bovenuit. De huidige Club-spitsen moeten zich dus alvast grote zorgen beginnen maken.

LEES OOK: Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Koopje van 3 à 4 miljoen euro

Club Brugge heeft Igor Thiago de afgelopen weken en maanden meermaals gescout in de Bulgaarse competitie. Ook tijdens de UEFA Conference League-wedstrijden tegen RSC Anderlecht werd de Braziliaan van dichtbij gevolgd, waarin hij zowel in de heen- als terugwedstrijd wist te scoren. Met zijn uitstekende prestaties en een breed scala aan kwaliteiten heeft de sterke spits de volle aandacht getrokken van de uittredende Belgische landskampioen. Volgens Het Laatste Nieuws ligt Thiago zelfs in poleposition om de nieuwe spits van Club Brugge te worden, en de transfer zou binnenkort worden afgerond. Volgens Het Nieuwsblad ziet ook de spits een transfer naar Club Brugge absoluut zitten.



Dit suggereert dat de West-Vlamingen zich stilaan kunnen verheugen op zijn komst. Club Brugge zal naar verluidt 3 à 4 miljoen euro betalen voor de Braziliaanse spits, een redelijke prijs voor een talentvolle en erg gegeerde speler. De concurrentie voor de 21-jarige Thiago zou namelijk moordend zijn, met onder andere KRC Genk die ook interesse toonde. Met zijn natuurlijk scorend vermogen en jonge leeftijd heeft Thiago nog heel veel potentieel om zich verder te ontwikkelen. Bovendien staat hij nog maar aan het begin van zijn carrière in het Europese voetbal, nadat hij in februari 2022 de overstap maakte van het Braziliaanse Cruzeiro naar Ludogorets.

De gedroomde targetspits voor Club Brugge

Igor Thiago bezit alle kwaliteiten die Club Brugge zoekt in een targetspits. De Braziliaan heeft een indrukwekkend atletisch profiel met een lengte van 1,90 meter. Daarnaast is hij jong en heeft hij nog veel ruimte om zich verder te ontwikkelen. Thiago toont bij Ludogorets zijn veelzijdigheid, want hij is niet alleen een doelpuntenmachine met 14 goals - wat hem op de derde plaats van de topscorerslijst van de Parva Liga plaatst - maar hij heeft ook al vijf assists op zijn naam staan. Bovendien beschikt Thiago over uitstekende fysieke capaciteiten en balvastheid, waardoor hij een waardevol aanspeelpunt kan zijn voor zijn team. Met zijn lengte is hij ook gevaarlijk in de lucht en wint hij veel duels.



De eigenschappen van Igor Thiago maken hem precies het type spits waar Club Brugge vorige zomer wanhopig naar op zoek was. Met zijn jonge leeftijd en groot talent zou hij een waardevolle investering kunnen zijn voor Club Brugge, en mogelijk direct een impact kunnen maken in het Jan Breydelstadion. Als we enkele specifieke data vergelijken met die van de huidige Club Brugge-spitsen Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk, steekt Thiago er met kop en schouders bovenuit. Het is echter belangrijk om te benadrukken dat er wel een kwaliteitsverschil bestaat tussen de Bulgaarse en Belgische competitie, dus dit moet in overweging worden genomen bij de vergelijking.

Jutgla en Yaremchuk moeten zich grote zorgen maken

Een eerste opvallende constatering is dat Igor Thiago (14 doelpunten) intrinsiek een veel groter scorend vermogen heeft dan Ferran Jutgla (13 doelpunten) en Roman Yaremchuk (2 doelpunten). De Braziliaanse spits heeft bijvoorbeeld duidelijk minder kansen nodig om tot scoren te komen. Thiago overtreft namelijk zijn verwachte doelpunten met 16%, terwijl Jutgla (-14%) en Yaremchuk (-53%) aanzienlijk onder hun verwachte doelpunten presteren. Bovendien benut Thiago zijn kansen efficiënter om doelpunten te maken. Gemiddeld vertaalt hij 21% van zijn doelkansen naar een doelpunt, terwijl deze verhouding veel lager ligt bij Jutgla (13%) en Yaremchuk (7%).



Igor Thiago draagt ook op andere vlakken meer bij aan het spel bij Ludogorets dan Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk bij Club Brugge. De Braziliaan is altruïstischer, aangezien hij veel kansen creëert voor zijn teamgenoten, terwijl dat bij de twee huidige spitsen van Club Brugge aanzienlijk minder het geval is. Op het gebied van kansencreatie zou Thiago met zijn huidige data zelfs de beste spits in de Belgische competitie zijn. Bovendien wint hij per wedstrijd meer duels dan Jutgla en Yaremchuk, is hij defensief meer betrokken, is hij sterker in de luchtduels en neemt hij ook meer initiatief in het balbezit.

Zal Thiago beter doen dan Jutgla?

Meest recent

Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

29
29
Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Club Brugge en KRC Genk nemen het vandaag op tegen elkaar. De twee teams hebben de beste track ...

52
52
‘Oorlog bij Fenerbahçe: Lukaku compleet vernederd’

Romelu Lukaku kreeg bij Fenerbahçe eindelijk waar hij al weken op wachtte: een basisplaats. ...

373
373
KRC Genk weet nu al: toptransfer na amper één seizoen

KRC Genk is een club die een zeer goed aankoopbeleid heeft. De Limburgers hebben niet de middelen om ...

87
87
Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Vincent Kompany is een coach die spelers beter maakt. Dat bewijst hij ondertussen al heel zijn ...

51
51
Helemaal ontbolsterd onder Leko: nieuwe sterkhouder bij Club

Ivan Leko is met Club Brugge inzake resultaten goed gestart aan het seizoen. Onder de Kroaat is ...

173
173
Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

222
222
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

725
725
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

124
124
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

48
48
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

267
267
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

79
79
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

54
54
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

210
210
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

314
314
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

281
281
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

74
74
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

26
26
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

172
172
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

479
479
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

152
152
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

62
62
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

267
267
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

106
106
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

20
20

Meer sportnieuws