Club Brugge in rep en roer door nieuwe superspits

1520
Club Brugge in rep en roer door nieuwe superspits

Afgelopen zomer verbrak Club Brugge haar transferrecord door Roman Yaremchuk voor 16 miljoen euro aan te trekken, maar helaas bleek zijn komst allesbehalve succesvol te zijn. Daarom blijft de uittredende landskampioen onverminderd op zoek naar een nieuwe spits voor het volgende seizoen. Vincent Mannaert hoopt deze zomer eindelijk de zoektocht te kunnen afronden met de komst van een kwalitatieve centrumspits die meteen impact kan hebben op de ploeg. Igor Thiago (FK Ludogorets) past perfect in dit plaatje en zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad melden dat de Braziliaan de topfavoriet is om de nieuwe spits van Club Brugge te worden. Als we enkele specifieke data vergelijken met die van Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk, steekt Thiago er alvast met kop en schouders bovenuit. De huidige Club-spitsen moeten zich dus alvast grote zorgen beginnen maken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zoekt oplossing, toekomst Club’

Koopje van 3 à 4 miljoen euro

Club Brugge heeft Igor Thiago de afgelopen weken en maanden meermaals gescout in de Bulgaarse competitie. Ook tijdens de UEFA Conference League-wedstrijden tegen RSC Anderlecht werd de Braziliaan van dichtbij gevolgd, waarin hij zowel in de heen- als terugwedstrijd wist te scoren. Met zijn uitstekende prestaties en een breed scala aan kwaliteiten heeft de sterke spits de volle aandacht getrokken van de uittredende Belgische landskampioen. Volgens Het Laatste Nieuws ligt Thiago zelfs in poleposition om de nieuwe spits van Club Brugge te worden, en de transfer zou binnenkort worden afgerond. Volgens Het Nieuwsblad ziet ook de spits een transfer naar Club Brugge absoluut zitten.



Dit suggereert dat de West-Vlamingen zich stilaan kunnen verheugen op zijn komst. Club Brugge zal naar verluidt 3 à 4 miljoen euro betalen voor de Braziliaanse spits, een redelijke prijs voor een talentvolle en erg gegeerde speler. De concurrentie voor de 21-jarige Thiago zou namelijk moordend zijn, met onder andere KRC Genk die ook interesse toonde. Met zijn natuurlijk scorend vermogen en jonge leeftijd heeft Thiago nog heel veel potentieel om zich verder te ontwikkelen. Bovendien staat hij nog maar aan het begin van zijn carrière in het Europese voetbal, nadat hij in februari 2022 de overstap maakte van het Braziliaanse Cruzeiro naar Ludogorets.

De gedroomde targetspits voor Club Brugge

Igor Thiago bezit alle kwaliteiten die Club Brugge zoekt in een targetspits. De Braziliaan heeft een indrukwekkend atletisch profiel met een lengte van 1,90 meter. Daarnaast is hij jong en heeft hij nog veel ruimte om zich verder te ontwikkelen. Thiago toont bij Ludogorets zijn veelzijdigheid, want hij is niet alleen een doelpuntenmachine met 14 goals - wat hem op de derde plaats van de topscorerslijst van de Parva Liga plaatst - maar hij heeft ook al vijf assists op zijn naam staan. Bovendien beschikt Thiago over uitstekende fysieke capaciteiten en balvastheid, waardoor hij een waardevol aanspeelpunt kan zijn voor zijn team. Met zijn lengte is hij ook gevaarlijk in de lucht en wint hij veel duels.



De eigenschappen van Igor Thiago maken hem precies het type spits waar Club Brugge vorige zomer wanhopig naar op zoek was. Met zijn jonge leeftijd en groot talent zou hij een waardevolle investering kunnen zijn voor Club Brugge, en mogelijk direct een impact kunnen maken in het Jan Breydelstadion. Als we enkele specifieke data vergelijken met die van de huidige Club Brugge-spitsen Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk, steekt Thiago er met kop en schouders bovenuit. Het is echter belangrijk om te benadrukken dat er wel een kwaliteitsverschil bestaat tussen de Bulgaarse en Belgische competitie, dus dit moet in overweging worden genomen bij de vergelijking.

Jutgla en Yaremchuk moeten zich grote zorgen maken

Een eerste opvallende constatering is dat Igor Thiago (14 doelpunten) intrinsiek een veel groter scorend vermogen heeft dan Ferran Jutgla (13 doelpunten) en Roman Yaremchuk (2 doelpunten). De Braziliaanse spits heeft bijvoorbeeld duidelijk minder kansen nodig om tot scoren te komen. Thiago overtreft namelijk zijn verwachte doelpunten met 16%, terwijl Jutgla (-14%) en Yaremchuk (-53%) aanzienlijk onder hun verwachte doelpunten presteren. Bovendien benut Thiago zijn kansen efficiënter om doelpunten te maken. Gemiddeld vertaalt hij 21% van zijn doelkansen naar een doelpunt, terwijl deze verhouding veel lager ligt bij Jutgla (13%) en Yaremchuk (7%).



Igor Thiago draagt ook op andere vlakken meer bij aan het spel bij Ludogorets dan Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk bij Club Brugge. De Braziliaan is altruïstischer, aangezien hij veel kansen creëert voor zijn teamgenoten, terwijl dat bij de twee huidige spitsen van Club Brugge aanzienlijk minder het geval is. Op het gebied van kansencreatie zou Thiago met zijn huidige data zelfs de beste spits in de Belgische competitie zijn. Bovendien wint hij per wedstrijd meer duels dan Jutgla en Yaremchuk, is hij defensief meer betrokken, is hij sterker in de luchtduels en neemt hij ook meer initiatief in het balbezit.

Zal Thiago beter doen dan Jutgla?

Meest recent

Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

25
25
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

54
54
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

22
22
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

109
109
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

63
63
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

153
153
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

132
132
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

199
199
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

57
57
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

52
52
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

372
372
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

32
32
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

79
79
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

49
49
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

157
157
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

69
69
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

83
83
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

82
82
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

88
88
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

62
62
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

182
182
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

351
351
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

123
123
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

370
370

Meer sportnieuws