Club Brugge in rep en roer door nieuwe superspits

1520
Club Brugge in rep en roer door nieuwe superspits

Afgelopen zomer verbrak Club Brugge haar transferrecord door Roman Yaremchuk voor 16 miljoen euro aan te trekken, maar helaas bleek zijn komst allesbehalve succesvol te zijn. Daarom blijft de uittredende landskampioen onverminderd op zoek naar een nieuwe spits voor het volgende seizoen. Vincent Mannaert hoopt deze zomer eindelijk de zoektocht te kunnen afronden met de komst van een kwalitatieve centrumspits die meteen impact kan hebben op de ploeg. Igor Thiago (FK Ludogorets) past perfect in dit plaatje en zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad melden dat de Braziliaan de topfavoriet is om de nieuwe spits van Club Brugge te worden. Als we enkele specifieke data vergelijken met die van Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk, steekt Thiago er alvast met kop en schouders bovenuit. De huidige Club-spitsen moeten zich dus alvast grote zorgen beginnen maken.

LEES OOK: Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

Koopje van 3 à 4 miljoen euro

Club Brugge heeft Igor Thiago de afgelopen weken en maanden meermaals gescout in de Bulgaarse competitie. Ook tijdens de UEFA Conference League-wedstrijden tegen RSC Anderlecht werd de Braziliaan van dichtbij gevolgd, waarin hij zowel in de heen- als terugwedstrijd wist te scoren. Met zijn uitstekende prestaties en een breed scala aan kwaliteiten heeft de sterke spits de volle aandacht getrokken van de uittredende Belgische landskampioen. Volgens Het Laatste Nieuws ligt Thiago zelfs in poleposition om de nieuwe spits van Club Brugge te worden, en de transfer zou binnenkort worden afgerond. Volgens Het Nieuwsblad ziet ook de spits een transfer naar Club Brugge absoluut zitten.



Dit suggereert dat de West-Vlamingen zich stilaan kunnen verheugen op zijn komst. Club Brugge zal naar verluidt 3 à 4 miljoen euro betalen voor de Braziliaanse spits, een redelijke prijs voor een talentvolle en erg gegeerde speler. De concurrentie voor de 21-jarige Thiago zou namelijk moordend zijn, met onder andere KRC Genk die ook interesse toonde. Met zijn natuurlijk scorend vermogen en jonge leeftijd heeft Thiago nog heel veel potentieel om zich verder te ontwikkelen. Bovendien staat hij nog maar aan het begin van zijn carrière in het Europese voetbal, nadat hij in februari 2022 de overstap maakte van het Braziliaanse Cruzeiro naar Ludogorets.

De gedroomde targetspits voor Club Brugge

Igor Thiago bezit alle kwaliteiten die Club Brugge zoekt in een targetspits. De Braziliaan heeft een indrukwekkend atletisch profiel met een lengte van 1,90 meter. Daarnaast is hij jong en heeft hij nog veel ruimte om zich verder te ontwikkelen. Thiago toont bij Ludogorets zijn veelzijdigheid, want hij is niet alleen een doelpuntenmachine met 14 goals - wat hem op de derde plaats van de topscorerslijst van de Parva Liga plaatst - maar hij heeft ook al vijf assists op zijn naam staan. Bovendien beschikt Thiago over uitstekende fysieke capaciteiten en balvastheid, waardoor hij een waardevol aanspeelpunt kan zijn voor zijn team. Met zijn lengte is hij ook gevaarlijk in de lucht en wint hij veel duels.



De eigenschappen van Igor Thiago maken hem precies het type spits waar Club Brugge vorige zomer wanhopig naar op zoek was. Met zijn jonge leeftijd en groot talent zou hij een waardevolle investering kunnen zijn voor Club Brugge, en mogelijk direct een impact kunnen maken in het Jan Breydelstadion. Als we enkele specifieke data vergelijken met die van de huidige Club Brugge-spitsen Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk, steekt Thiago er met kop en schouders bovenuit. Het is echter belangrijk om te benadrukken dat er wel een kwaliteitsverschil bestaat tussen de Bulgaarse en Belgische competitie, dus dit moet in overweging worden genomen bij de vergelijking.

Jutgla en Yaremchuk moeten zich grote zorgen maken

Een eerste opvallende constatering is dat Igor Thiago (14 doelpunten) intrinsiek een veel groter scorend vermogen heeft dan Ferran Jutgla (13 doelpunten) en Roman Yaremchuk (2 doelpunten). De Braziliaanse spits heeft bijvoorbeeld duidelijk minder kansen nodig om tot scoren te komen. Thiago overtreft namelijk zijn verwachte doelpunten met 16%, terwijl Jutgla (-14%) en Yaremchuk (-53%) aanzienlijk onder hun verwachte doelpunten presteren. Bovendien benut Thiago zijn kansen efficiënter om doelpunten te maken. Gemiddeld vertaalt hij 21% van zijn doelkansen naar een doelpunt, terwijl deze verhouding veel lager ligt bij Jutgla (13%) en Yaremchuk (7%).



Igor Thiago draagt ook op andere vlakken meer bij aan het spel bij Ludogorets dan Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk bij Club Brugge. De Braziliaan is altruïstischer, aangezien hij veel kansen creëert voor zijn teamgenoten, terwijl dat bij de twee huidige spitsen van Club Brugge aanzienlijk minder het geval is. Op het gebied van kansencreatie zou Thiago met zijn huidige data zelfs de beste spits in de Belgische competitie zijn. Bovendien wint hij per wedstrijd meer duels dan Jutgla en Yaremchuk, is hij defensief meer betrokken, is hij sterker in de luchtduels en neemt hij ook meer initiatief in het balbezit.

Zal Thiago beter doen dan Jutgla?

Meest recent

Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

57
57
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

17
17
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

25
25
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

95
95
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

56
56
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Royal Antwerp FC begon met een zes op zes goed aan het seizoen, maar nadien volgde een een op ...

73
73
Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Er was de altijd ...

109
109
Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

123
123
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

88
88
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

83
83
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

145
145
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

319
319
‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Yann Sommer ligt na twee pijnlijke wedstrijden plots zwaar onder vuur bij Club Brugge. Extra ...

332
332
Zinho Gano pakt uit met nieuwe werkgever

Zinho Gano is al een aantal jaren weg uit België. De centrumspits speelt in het buitenland en ...

37
37
De Mil waarschuwt spelers: “Zij zetten stappen voorwaarts”

AA Gent neemt het vanavond op tegen Standard. Als de Buffalo’s deze partij ook kunnen winnen, ...

38
38
Euvrard looft speler Standard: "Zeer veelbelovend"

Bij Standard wisten ze deze week een volgend contract open te breken. Sportief directeur Marc ...

55
55
Van Bommel speelt open kaart: volgende Rode Duivel uit JPL

Bij zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel een plekje viel voor ...

166
166
Neerpede in verval: pijnlijke statistiek Anderlecht

In Youth We Trust. Niet zolang geleden was het nog het credo van RSC Anderlecht, waar vandaag nog ...

336
336
Van Bommel licht tipje van sluier: Lukaku supersub?

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach bekend. De focus kan nu ...

61
61
Leko verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

Vlak voor de interlandbreak staat er nog een topper op het programma in de Jupiler Pro League, want ...

412
412
Godts krijgt naast selectie voor Duivels enorme verrassing

Mika Godts kreeg vandaag uitstekend nieuws van nieuwe bondscoach Mark van Bommel. De aanvaller werd ...

69
69
Frisse wind bij Rode Duivels: Van Bommel verklaart keuzes

De kop is eraf voor Mark van Bommel, die vrijdag zijn eerste knopen als bondscoach van de Rode ...

189
189
Jonge Duivels: ronkende namen in selectie Swerts

Tijdens de aanstaande interlandbreak moeten niet alleen de Rode Duivels aan de bak, ook voor de ...

113
113
Rik De Mil staat perplex: "De spelers wisten er al van"

Rik De Mil kent een sprookjesachtige start van het seizoen bij AA Gent. De Buffalo's pakten 16 op 18 ...

386
386
‘Jupiler Pro League-revelatie al op radar van PSG’

De Jupiler Pro League staat voor speeldag 7 en de analisten maken al een eerste balans op. Sporting ...

66
66

Meer sportnieuws