Club Brugge in rep en roer door nieuwe superspits

1520
Club Brugge in rep en roer door nieuwe superspits

Afgelopen zomer verbrak Club Brugge haar transferrecord door Roman Yaremchuk voor 16 miljoen euro aan te trekken, maar helaas bleek zijn komst allesbehalve succesvol te zijn. Daarom blijft de uittredende landskampioen onverminderd op zoek naar een nieuwe spits voor het volgende seizoen. Vincent Mannaert hoopt deze zomer eindelijk de zoektocht te kunnen afronden met de komst van een kwalitatieve centrumspits die meteen impact kan hebben op de ploeg. Igor Thiago (FK Ludogorets) past perfect in dit plaatje en zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad melden dat de Braziliaan de topfavoriet is om de nieuwe spits van Club Brugge te worden. Als we enkele specifieke data vergelijken met die van Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk, steekt Thiago er alvast met kop en schouders bovenuit. De huidige Club-spitsen moeten zich dus alvast grote zorgen beginnen maken.

LEES OOK: Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Koopje van 3 à 4 miljoen euro

Club Brugge heeft Igor Thiago de afgelopen weken en maanden meermaals gescout in de Bulgaarse competitie. Ook tijdens de UEFA Conference League-wedstrijden tegen RSC Anderlecht werd de Braziliaan van dichtbij gevolgd, waarin hij zowel in de heen- als terugwedstrijd wist te scoren. Met zijn uitstekende prestaties en een breed scala aan kwaliteiten heeft de sterke spits de volle aandacht getrokken van de uittredende Belgische landskampioen. Volgens Het Laatste Nieuws ligt Thiago zelfs in poleposition om de nieuwe spits van Club Brugge te worden, en de transfer zou binnenkort worden afgerond. Volgens Het Nieuwsblad ziet ook de spits een transfer naar Club Brugge absoluut zitten.



Dit suggereert dat de West-Vlamingen zich stilaan kunnen verheugen op zijn komst. Club Brugge zal naar verluidt 3 à 4 miljoen euro betalen voor de Braziliaanse spits, een redelijke prijs voor een talentvolle en erg gegeerde speler. De concurrentie voor de 21-jarige Thiago zou namelijk moordend zijn, met onder andere KRC Genk die ook interesse toonde. Met zijn natuurlijk scorend vermogen en jonge leeftijd heeft Thiago nog heel veel potentieel om zich verder te ontwikkelen. Bovendien staat hij nog maar aan het begin van zijn carrière in het Europese voetbal, nadat hij in februari 2022 de overstap maakte van het Braziliaanse Cruzeiro naar Ludogorets.

De gedroomde targetspits voor Club Brugge

Igor Thiago bezit alle kwaliteiten die Club Brugge zoekt in een targetspits. De Braziliaan heeft een indrukwekkend atletisch profiel met een lengte van 1,90 meter. Daarnaast is hij jong en heeft hij nog veel ruimte om zich verder te ontwikkelen. Thiago toont bij Ludogorets zijn veelzijdigheid, want hij is niet alleen een doelpuntenmachine met 14 goals - wat hem op de derde plaats van de topscorerslijst van de Parva Liga plaatst - maar hij heeft ook al vijf assists op zijn naam staan. Bovendien beschikt Thiago over uitstekende fysieke capaciteiten en balvastheid, waardoor hij een waardevol aanspeelpunt kan zijn voor zijn team. Met zijn lengte is hij ook gevaarlijk in de lucht en wint hij veel duels.



De eigenschappen van Igor Thiago maken hem precies het type spits waar Club Brugge vorige zomer wanhopig naar op zoek was. Met zijn jonge leeftijd en groot talent zou hij een waardevolle investering kunnen zijn voor Club Brugge, en mogelijk direct een impact kunnen maken in het Jan Breydelstadion. Als we enkele specifieke data vergelijken met die van de huidige Club Brugge-spitsen Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk, steekt Thiago er met kop en schouders bovenuit. Het is echter belangrijk om te benadrukken dat er wel een kwaliteitsverschil bestaat tussen de Bulgaarse en Belgische competitie, dus dit moet in overweging worden genomen bij de vergelijking.

Jutgla en Yaremchuk moeten zich grote zorgen maken

Een eerste opvallende constatering is dat Igor Thiago (14 doelpunten) intrinsiek een veel groter scorend vermogen heeft dan Ferran Jutgla (13 doelpunten) en Roman Yaremchuk (2 doelpunten). De Braziliaanse spits heeft bijvoorbeeld duidelijk minder kansen nodig om tot scoren te komen. Thiago overtreft namelijk zijn verwachte doelpunten met 16%, terwijl Jutgla (-14%) en Yaremchuk (-53%) aanzienlijk onder hun verwachte doelpunten presteren. Bovendien benut Thiago zijn kansen efficiënter om doelpunten te maken. Gemiddeld vertaalt hij 21% van zijn doelkansen naar een doelpunt, terwijl deze verhouding veel lager ligt bij Jutgla (13%) en Yaremchuk (7%).



Igor Thiago draagt ook op andere vlakken meer bij aan het spel bij Ludogorets dan Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk bij Club Brugge. De Braziliaan is altruïstischer, aangezien hij veel kansen creëert voor zijn teamgenoten, terwijl dat bij de twee huidige spitsen van Club Brugge aanzienlijk minder het geval is. Op het gebied van kansencreatie zou Thiago met zijn huidige data zelfs de beste spits in de Belgische competitie zijn. Bovendien wint hij per wedstrijd meer duels dan Jutgla en Yaremchuk, is hij defensief meer betrokken, is hij sterker in de luchtduels en neemt hij ook meer initiatief in het balbezit.

Zal Thiago beter doen dan Jutgla?

Meest recent

Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

29
29
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

11
11
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

13
13
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

10
10
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

13
13
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

29
29
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

69
69
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

30
30
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

104
104
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

70
70
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

77
77
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

163
163
Fernandez-Pardo debuteert, Newcastle pakt laat punt

In de Premier League speelde Newcastle in eigen huis tegen Bournemouth. Het was uitkijken of ...

46
46
Ajax - PSV: Jordi Cruijff all-in met groot risico

Om 20u ontvangt Ajax PSV in de eigen ArenA. Het is een cruciaal duel voor de Amsterdammers, want de ...

44
44
Vermeeren terug naar Antwerp: verkeerde keuzes spelen parten

Royal Antwerp FC zorgde voor een grote stunt door Arthur Vermeeren terug te halen. De 21-jarige ...

159
159
Kerkhofs & Verheye leveren stuntwerk op en naast het veld

Sporting Hasselt is niet alleen op het veld aan een opvallende campagne bezig. Ook naast de lijnen ...

57
57
Hautekiet eerlijk: "Of Lazio concreet was voor mij?"

Bij Standard vertrokken er uiteindelijk geen sterkhouders meer, ook al waren er nog de nodige ...

37
37
Bruno moet één belangrijke knoop doorhakken bij Anderlecht

RSC Anderlecht staat voor een tweede grote test in de Jupiler Pro League. Zondag wacht immers KRC ...

274
274
Club meldt groot nieuws vlak voor start Champions League

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

392
392
Cercle gewaarschuwd: Friis geeft mening over swingend Gent

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

156
156
United-insiders doen boekje open: collectieve verbazing over Lammens

In de Premier League wil Manchester United zondag op het veld van Everton zijn eerste uitzege van ...

311
311
Toby Alderweireld en Ruben Van Gucht keihard in de clinch

De spanning liep recent bijzonder hoog op tussen Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld. Wat begon als ...

684
684
Standard-Antwerp: supporterssoap kent totale wending

In de Jupiler Pro League staat zaterdagavond het interessante duel tussen Standard en Antwerp FC op ...

163
163
Steun voor zondebok Club: "Zijn shirt weegt 100 kilo"

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

651
651
TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

607
607

Meer sportnieuws