Club Brugge in rep en roer door nieuwe superspits

1520
Club Brugge in rep en roer door nieuwe superspits

Afgelopen zomer verbrak Club Brugge haar transferrecord door Roman Yaremchuk voor 16 miljoen euro aan te trekken, maar helaas bleek zijn komst allesbehalve succesvol te zijn. Daarom blijft de uittredende landskampioen onverminderd op zoek naar een nieuwe spits voor het volgende seizoen. Vincent Mannaert hoopt deze zomer eindelijk de zoektocht te kunnen afronden met de komst van een kwalitatieve centrumspits die meteen impact kan hebben op de ploeg. Igor Thiago (FK Ludogorets) past perfect in dit plaatje en zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad melden dat de Braziliaan de topfavoriet is om de nieuwe spits van Club Brugge te worden. Als we enkele specifieke data vergelijken met die van Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk, steekt Thiago er alvast met kop en schouders bovenuit. De huidige Club-spitsen moeten zich dus alvast grote zorgen beginnen maken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Deadlinestress Club Brugge, record Anderlecht’

Koopje van 3 à 4 miljoen euro

Club Brugge heeft Igor Thiago de afgelopen weken en maanden meermaals gescout in de Bulgaarse competitie. Ook tijdens de UEFA Conference League-wedstrijden tegen RSC Anderlecht werd de Braziliaan van dichtbij gevolgd, waarin hij zowel in de heen- als terugwedstrijd wist te scoren. Met zijn uitstekende prestaties en een breed scala aan kwaliteiten heeft de sterke spits de volle aandacht getrokken van de uittredende Belgische landskampioen. Volgens Het Laatste Nieuws ligt Thiago zelfs in poleposition om de nieuwe spits van Club Brugge te worden, en de transfer zou binnenkort worden afgerond. Volgens Het Nieuwsblad ziet ook de spits een transfer naar Club Brugge absoluut zitten.



Dit suggereert dat de West-Vlamingen zich stilaan kunnen verheugen op zijn komst. Club Brugge zal naar verluidt 3 à 4 miljoen euro betalen voor de Braziliaanse spits, een redelijke prijs voor een talentvolle en erg gegeerde speler. De concurrentie voor de 21-jarige Thiago zou namelijk moordend zijn, met onder andere KRC Genk die ook interesse toonde. Met zijn natuurlijk scorend vermogen en jonge leeftijd heeft Thiago nog heel veel potentieel om zich verder te ontwikkelen. Bovendien staat hij nog maar aan het begin van zijn carrière in het Europese voetbal, nadat hij in februari 2022 de overstap maakte van het Braziliaanse Cruzeiro naar Ludogorets.

De gedroomde targetspits voor Club Brugge

Igor Thiago bezit alle kwaliteiten die Club Brugge zoekt in een targetspits. De Braziliaan heeft een indrukwekkend atletisch profiel met een lengte van 1,90 meter. Daarnaast is hij jong en heeft hij nog veel ruimte om zich verder te ontwikkelen. Thiago toont bij Ludogorets zijn veelzijdigheid, want hij is niet alleen een doelpuntenmachine met 14 goals - wat hem op de derde plaats van de topscorerslijst van de Parva Liga plaatst - maar hij heeft ook al vijf assists op zijn naam staan. Bovendien beschikt Thiago over uitstekende fysieke capaciteiten en balvastheid, waardoor hij een waardevol aanspeelpunt kan zijn voor zijn team. Met zijn lengte is hij ook gevaarlijk in de lucht en wint hij veel duels.



De eigenschappen van Igor Thiago maken hem precies het type spits waar Club Brugge vorige zomer wanhopig naar op zoek was. Met zijn jonge leeftijd en groot talent zou hij een waardevolle investering kunnen zijn voor Club Brugge, en mogelijk direct een impact kunnen maken in het Jan Breydelstadion. Als we enkele specifieke data vergelijken met die van de huidige Club Brugge-spitsen Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk, steekt Thiago er met kop en schouders bovenuit. Het is echter belangrijk om te benadrukken dat er wel een kwaliteitsverschil bestaat tussen de Bulgaarse en Belgische competitie, dus dit moet in overweging worden genomen bij de vergelijking.

Jutgla en Yaremchuk moeten zich grote zorgen maken

Een eerste opvallende constatering is dat Igor Thiago (14 doelpunten) intrinsiek een veel groter scorend vermogen heeft dan Ferran Jutgla (13 doelpunten) en Roman Yaremchuk (2 doelpunten). De Braziliaanse spits heeft bijvoorbeeld duidelijk minder kansen nodig om tot scoren te komen. Thiago overtreft namelijk zijn verwachte doelpunten met 16%, terwijl Jutgla (-14%) en Yaremchuk (-53%) aanzienlijk onder hun verwachte doelpunten presteren. Bovendien benut Thiago zijn kansen efficiënter om doelpunten te maken. Gemiddeld vertaalt hij 21% van zijn doelkansen naar een doelpunt, terwijl deze verhouding veel lager ligt bij Jutgla (13%) en Yaremchuk (7%).



Igor Thiago draagt ook op andere vlakken meer bij aan het spel bij Ludogorets dan Ferran Jutgla en Roman Yaremchuk bij Club Brugge. De Braziliaan is altruïstischer, aangezien hij veel kansen creëert voor zijn teamgenoten, terwijl dat bij de twee huidige spitsen van Club Brugge aanzienlijk minder het geval is. Op het gebied van kansencreatie zou Thiago met zijn huidige data zelfs de beste spits in de Belgische competitie zijn. Bovendien wint hij per wedstrijd meer duels dan Jutgla en Yaremchuk, is hij defensief meer betrokken, is hij sterker in de luchtduels en neemt hij ook meer initiatief in het balbezit.

Zal Thiago beter doen dan Jutgla?

Meest recent

KRC Genk shopt in JPL: leider komt defensie versterken

KRC Genk heeft vlak na de uitgaande transfer van Zakaria El Ouahdi naar HSV ook meteen een inkomende ...

8
8
‘Straffe wending Malick Fofana: verrassing wint strijd’

De strijd om Malick Fofana deze zomer was volledig losgebarsten. De buitenspeler maakte afgelopen ...

45
45
Verheyen in shock: brutale 'diefstal' treft analist hard

Gert Verheyen trok er voor Zondag matchdag samen met Carl Dircksens op uit langs de Belgische ...

44
44
TRANSFERUURTJE: ‘Deadlinestress Club Brugge, record Anderlecht’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

169
169
KRC Genk vangt miljoenen: El Ouahdi legt HSV-keuze uit

Zakaria El Ouahdi werd de afgelopen zomermercato’s telkens in verband gebracht met een ...

71
71
KV Kortrijk grijpt in en pakt uit met jeugdinternational

KV Kortrijk heeft op het slot van de zomermercato nog uitgepakt. Op de officiële kanalen werd ...

20
20
‘Exit KV Mechelen: grote geld kaapt toptalent weg’

KV Mechelen ziet op het slot van de zomermercato nog een toptalent vertrekken. Malinwa hoopt dit ...

113
113
‘Lucas Stassin op zucht van last minute-knaltransfer’

Lucas Stassin kende een topseizoen bij Saint-Etienne, maar dit seizoen lijkt de aanvaller genoegen ...

73
73
Europees rampscenario Union: burgemeester verbiedt match

Union SG mag Europees niet in het Joseph Mariën-stadion aantreden. De afgelopen seizoenen ging ...

270
270
‘Faes verbaast iedereen met plotse toptransfer’

Wout Faes kende al heel wat ups en downs in zijn carrière. Bij Anderlecht kreeg hij geen ...

103
103
Extra sanctie Forbs? Joos en co pakken rode kaart onder de loep

Club Brugge heeft zijn eerste competitienederlaag beet en ging zondagmiddag met 2-1 onderuit op AA ...

652
652
'Club weigert wéér transfer: onvrede in kleedkamer stijgt'

Club Brugge stond er financieel al erg goed voor en haalde tijdens de huidige mercato nog eens een ...

748
748
'Extra vertrekker Anderlecht; toptransfer krijgt doodsteek'

De clubs uit de Jupiler Pro League hebben nog tot donderdagavond om hun transferdossiers te ...

562
562
Deadline Day Deals: 'Nieuwe stunt Ajax; PL-transfer Grealish'

In de grootste Europese voetballanden gaat de transfermarkt dinsdagavond onverbiddelijk achter slot ...

156
156
Foto-bevestiging: KRC Genk heeft miljoenendeal beet

KRC Genk gaat in het slot van de zomermercato nog flink cashen. Zo is Lucca Brughmans voor een ...

268
268
Hein luidt alarmbel: tóch last-minute versterking Club?

Na de Champions League-loting was voorzitter Bart Verhaeghe formeel. Zo verklaarde hij dat Club ...

569
569
Proto: "Zou één speler van Union naar Anderlecht halen"

RSC Anderlecht moest zondagavond andermaal zijn duidelijke meerdere erkennen in Union SG. RSCA kreeg ...

516
516
'Ultieme vernedering: Club-speler tot op het bot aangepakt'

Club Brugge maakte al lang duidelijk dat er voor één speler geen toekomst meer is. ...

584
584
'Dubbele Deadline Day-bom: City legt 170 mil klaar'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

177
177
JPL-trainers bekennen kleur: topfavoriet(en) Gouden Schoen bekend

Het seizoen in de Jupiler Pro League draait inmiddels op volle toeren en dus kunnen de spelers al ...

421
421
'Absolute droomtransfer Malick Fofana: prijskaartje bekend'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

210
210
'Anderlecht laat zich gaan: transferrecord aan diggelen'

RSC Anderlecht heeft al een drukke transferperiode achter de rug tot dusver, maar wil vlak voor het ...

967
967
'Vuurwerk bij Antwerp: drie extra aanwinsten op til'

Antwerp schoot verrassend goed uit de startblokken, maar na de 1-4 nederlaag tegen STVV staan Marvin ...

889
889
'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) in aantocht?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

500
500
'Vermant klopt op tafel: code rood voor Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

692
692

Meer sportnieuws