'Volgende gegadigde klopt aan bij Orban, AA Gent wil record'

door
'Volgende gegadigde klopt aan bij Orban, AA Gent wil record'

Met een Europees ticket op zak staat er voor AA Gent in de laatste twee wedstrijden van de Europe Play-Offs niks meer op het spel. Stilaan kan het vizier in de Ghelamco Arena dus op komende zomer wordt gericht, wanneer er volgens Hein Vanhaezebrouck heel wat werk voor de boeg ligt. Bovendien zijn de middelen beperkt, al kan een uitgaande recordtransfer natuurlijk een handje helpen.


We hebben het dan uiteraard over Gift Orban, sinds zijn aankomst in januari goed voor maar liefst 20 goals in evenveel optredens voor de Buffalo's. Op mum van tijd kunnen de Gentenaren, die amper een drietal miljoen neertelden voor het goudhaantje, hun investering dus flink verveelvoudigen. Al gaven beide partijen al aan liefst nog even een vervolg te breien aan de samenwerking.

Niettemin neemt de interesse in Orban alsmaar toe. Zo melden Nigeriaanse media, weliswaar niet altijd de meest betrouwbare bronnen, dat hun 20-jarige landgenoot op de verlanglijst staat van Eintracht Frankfurt. De regerend Europa League-winnaar vervoegt zo een lange rij gegadigden uit de Premier League en Bundesliga, twee competities waar Orban reeds zijn voorkeur voor uitsprak.

LEES OOK: De Mil brengt update over zware blessure Samoise

BELGISCH RECORD

Om na amper zes maanden al afscheid te nemen van de gegeerde spits verlangt Gent dan wel een absolute recordsom. Volgens dezelfde bronnen plakt er tenslotte een prijskaartje van maar liefst 40 miljoen op Orban. Indien die wens wordt ingewilligd slaat hij niet alleen het clubrecord van Jonathan David maar in één klap ook het Belgische record van Charles De Ketelaere aan diggelen.

Orban is 40 miljoen waard

Meest recent

'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

50
50
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

209
209
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

249
249
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

300
300
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

293
293
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

431
431
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

124
124
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

421
421
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

886
886
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

682
682
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

228
228
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

412
412
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

266
266
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

560
560
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

897
897
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

309
309
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

787
787
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

602
602
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

338
338
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

33
33
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

95
95
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

439
439
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

113
113
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

41
41
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

2308
2308

Meer sportnieuws