Mannaert dringt aan voor explosieve opvolger Noa Lang

376
Mannaert dringt aan voor explosieve opvolger Noa Lang

Club Brugge is op zoek naar flankspelers. En het is dringend. Het onvermijdelijke vertrek van Noa Lang, Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen aan het einde van dit seizoen betekent dat er hoognodig versterking nodig is op de aanvallende flankposities in het Jan Breydelstadion. Hoewel Michal Skoras van Lech Poznan al is aangetrokken als nieuwe flankaanvaller voor het komende seizoen, zijn er nog meer spelers met vergelijkbare profielen nodig. Vincent Mannaert is zich bewust van de urgentie en is alvast actief bezig om minstens één nieuwe flankaanvaller te vinden. Recentelijk lijkt hij een veelbelovende kandidaat te hebben gevonden in de Chileense competitie: Alexander Aravena van CD Universidad Católica.

LEES OOK: Ordoñez doet boekje open over gemiste transfer en blessure

Al sinds vorig jaar op de radar van Club Brugge

Vincent Mannaert heeft onlangs al zes miljoen euro geïnvesteerd in de transfer van Michal Skoras van Lech Poznan, maar in de komende zomertransferperiode hoeven we niet veel transfers van dezelfde omvang meer te verwachten bij Club Brugge. Het transferbudget zal namelijk aanzienlijk lager liggen dan vorig jaar, toen die begroting nog 50 miljoen euro bedroeg. Deze beperking van financiële middelen maakt de taak van Mannaert des te complexer, aangezien er straks een grondige doorselectie van de huidige spelersgroep nodig is. Deze zomermercato belooft dus intensief te worden in Brugge, aangezien Mannaert, als CEO en sportief directeur, creatief moet zijn en goede deals moet sluiten met een budget dat meer dan gehalveerd is.

Om de zware investering in Michal Skoras enigszins te compenseren, heeft Vincent Mannaert zijn oog laten vallen op een goedkopere extra flankaanvaller. Met een marktwaarde van twee miljoen euro wordt Alexander Aravena beschouwd als een koopje, vooral gezien zijn status als een van de grote opkomende talenten in het Chileense voetbal. Ondanks zijn jonge leeftijd heeft Aravena al 48 competitiewedstrijden gespeeld in de Primera Division, waarin hij bijna één op de twee wedstrijden beslissend is geweest met een doelpunt of een assist. Aravena's talent is ook opgemerkt door de nationale ploeg van Chili, aangezien de 20-jarige recentelijk zijn eerste cap verdiende tijdens de vorige interlandperiode. Alexander Aravena was al in beeld bij Club Brugge tijdens de vorige zomertransferperiode, toen hij op uitleenbasis speelde bij CD Nublense. Nu, een jaar later, heeft de jonge flankaanvaller aanzienlijke vooruitgang geboekt en is hij zowel meer ervaren als completer geworden. Zijn eerste selectie en interland voor het Chileense nationale team waren de ultieme bekroning voor zijn indrukwekkende ontwikkeling, waardoor hij nu serieus in aanmerking komt voor een transfer naar Europa. Het is niet alleen Club Brugge dat nauwlettend de prestaties van Aravena in de gaten houdt. Ook AZ Alkmaar, Sunderland en Granada zijn onder de indruk geraakt van deze ongepolijste diamant.

Opvolger Noa Lang

Dit seizoen heeft Alexander Aravena voornamelijk gespeeld als linker flankaanvaller, waardoor Club Brugge hem mogelijk beschouwt als een potentiële opvolger voor Noa Lang. Zijn snelheid en durf zijn de meest geprezen kwaliteiten van deze 20-jarige speler, waardoor zijn profiel enigszins vergelijkbaar is met dat van de Nederlander. Bovendien is Aravena bijzonder effectief voor het doel, zowel in het creëren van kansen voor zichzelf als voor zijn teamgenoten, en blinkt hij uit in één-tegen-één-duels. De jonge Chileen voegt een enorme dynamiek toe aan het offensieve spel en zijn mobiliteit zorgt voor een constante dreiging voor de tegenstander.

“Alexander Aravena is een speler die dodelijk is in de box en een potentieel topniveau heeft als het gaat om het afwerken”, verklaarde Ariel Holan, de coach van CD Universidad Católica. Het is geen toeval dat Aravena zich qua speelstijl spiegelt aan Karim Benzema, die wereldwijd wordt erkend als een van de beste spitsen vanwege zijn buitengewone intelligentie en vermogen om te scoren. “Hij is een jongen met enorm potentieel. Het is echter belangrijk dat hij met beide benen op de grond blijft staan. Hij bezit alle eigenschappen die nodig zijn om een voetballer op Europees niveau te worden”, concludeerde Holan vol vertrouwen over zijn veelbelovende sterspeler. Hoewel Alexander Aravena nog jong is, heeft hij al een sterke mentale kracht. Hij is hardwerkend, ambitieus en heeft een grote honger om zich verder te ontwikkelen. Bij een mogelijke transfer in de toekomst zal hij niet louter focussen op een royaal salaris, maar ook het sportieve project van de geïnteresseerde club in overweging nemen. Jaime Garcia, Aravena's coach bij Nublense vorig jaar, benadrukt dat ondanks zijn leeftijd van 20 jaar, Aravena al stappen heeft gezet om volwassener te worden. “Hij is een echte strijder, dat zie je aan de manier waarop hij traint. Hij zorgt goed voor zijn lichaam en leeft voor zijn vak.”

Meest waardevolle speler van de Primera Division

Alexander Aravena maakte indruk op Ben Brereton Díaz van Blackburn Rovers toen hij zijn debuut maakte in het Chileense nationale team tegen Paraguay. Brereton Díaz sprak lovend over de debutant en verklaarde op Radio ADN dat Aravena een geweldige speler is. Zelfs bondscoach Eduardo Berizzo gaf aan dat hij Aravena sindsdien beschouwt als een kwalitatieve optie voor het Chileense nationale team, La Roja. De 20-jarige flankaanvaller vormde een aanvalsduo met Alexis Sanchez, die wordt beschouwd als een van de beste voetballers ooit uit Chili, en hij deed dat met groot zelfvertrouwen en zonder enige complexen. Jaime Garcia, de coach van Nublense die Alexander Aravena vorig jaar onder zijn hoede had, verklaarde dat hij geen idee heeft waar de grenzen liggen van de explosieve ontwikkeling van zijn voormalige speler. De reputatie en opwinding rond Alexander Aravena in het Chileense voetbal zijn immens, en dat werd nog verder benadrukt door een onderzoek van het gerenommeerde CIES Football Observatory. Dit vooraanstaande onderzoeksbureau heeft een model opgesteld van de meest waardevolle spelers in de Primera Division, en uit dat onderzoek kwam Aravena als absolute koploper naar voren, met een marktwaarde van 2,5 miljoen euro. Een koopje voor Club Brugge, nietwaar?

Is Aravena een interessante opvolger voor Lang?

Meest recent

Union kondigt nog late vertrekker aan

Union heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten. Aan inkomende zijde lijkt het huiswerk er ...

42
42
Charleroi shopt in Premier League, STVV haalt nog WK-ganger

Charleroi is voorlopig dé verrassing van het seizoensbegin in de Jupiler Pro League. De ...

19
19
'Transfersoap Fofana eindelijk voorbij: transfersom bekend'

Er ontspon zich deze zomer een heuse transfersoap rond Malick Fofana. Ondanks een seizoen dat ...

48
48
Ordoñez doet boekje open over gemiste transfer en blessure

Bij Club Brugge lijken ze behoudens grote verrassingen klaar te zijn met hun mercato. Het zag deze ...

86
86
Genk slijt overbodige pion, Antwerp shopt bij Barça

In ons land is de transfermarkt in principe nog enkele dagen open, maar toch ronden ook heel wat ...

84
84
Toptransfer voor David, Man City haalt nog een winger

In de grote competities worden op de valreep nog heel wat transfers afgesloten, waarbij ook de ...

65
65
'Sibierski tovert nog verrassende middenvelder uit hoed'

Het is nog een bijzonder druk einde van de transferperiode voor Anderlecht. Dat wist dinsdag met ...

591
591
'Fofana maakt keuze na bizarre transfersituatie'

Het werd voor Malick Fofana nog een zeer drukke deadline day, want de flankaanvaller staat op het ...

108
108
Stassin heeft op de valreep knaltransfer nog beet

In vele landen sluit de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren en dus worden er op de valreep nog ...

74
74
Peter Vandenbempt's onthulling slaat in als een bom

Peter Vandenbempt kennen we vandaag als één van de vertrouwde stemmen van het ...

158
158
KRC Genk maakt vertrek van Steuckers wereldkundig

KRC Genk heeft een oplossing gevonden voor Jarne Steuckers. De linkspoot zat volledig op een ...

153
153
Anderlecht heeft prijs: ervaren verdediger voorgesteld

Antoine Sibierski is bezig aan een heel actieve zomermercato bij RSC Anderlecht. De Fransman heeft ...

406
406
Juventus verwent fans met absolute toptransfer

Juventus is met een zes op zes goed begonnen in de Serie A, maar het is duidelijk dat er nog ...

69
69
KRC Genk en Liverpool maken megadeal bekend

Liverpool en KRC Genk hebben zopas de toptransfer van Lucca Brughmans meegedeeld. Genk ontvangt 33 ...

236
236
‘Van Bommel gooit De Bruyne per direct uit basis’

Mark van Bommel heeft zijn eerste gevoelige knoop bij de Rode Duivels al doorgehakt. Kevin De Bruyne ...

1258
1258
Standard maakt terugkeer publiekslieveling bekend

Standard kent een zeer drukke transferdag. De Rouches lieten Thomas Henry en Timothé Nkada ...

161
161
Tedesco haalt volgende Belg in huis

Domenico Tedesco heeft na Arthur Theate nog een Belgische speler aan de kern toegevoegd bij Bologna. ...

33
33
Westerlo raast door en heeft volgende speler te pakken

KVC Westerlo kent een héél drukke zomermercato. De Kemphanen hebben ondertussen hun ...

28
28
Fernandez-Pardo haalt slag thuis: "Hij wilde mij graag"

Matias Fernandez-Pardo heeft eindelijk zijn transfer helemaal beet. De Belgische aanvaller tekende ...

53
53
Hayen verwelkomt Belgische winger bij Burnley

Nicky Hayen is met een 1 op 9 zeer pover begonnen aan het seizoen bij Burnley. De Engelse ...

36
36
Twee vertrekkers bij Standard, aanwinst onderweg

Sportief directeur Marc Wilmots kent nog drukke dagen bij Standard. Hij heeft vandaag alvast nog ...

58
58
Romano kondigt zéér verrassende transfer Anderlecht aan

RSC Anderlecht heeft een volgende aanwinst beet. Transferspecialist Fabrizio Romano komt met zeer ...

552
552
Beveren haalt uit, vertrekkers bij Cercle en Zulte Waregem

Officieel transfernieuws bij SK Beveren en Zulte Waregem. Op de Freethiel hebben ze een nieuwe ...

99
99
'Uitgaand verkeer bij Anderlecht, Antwerp & Club Brugge'

Een handvol dagen voor de transfermarkt zijn deuren onherroepelijk weer sluit, draait de ...

410
410
'Plottwist bij AA Gent: Dean blijft alsnog op post'

Met de kwalificatie voor de Conference League en een vlekkeloze negen op negen mag AA Gent ...

204
204

Meer sportnieuws