Mannaert dringt aan voor explosieve opvolger Noa Lang

376
Mannaert dringt aan voor explosieve opvolger Noa Lang

Club Brugge is op zoek naar flankspelers. En het is dringend. Het onvermijdelijke vertrek van Noa Lang, Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen aan het einde van dit seizoen betekent dat er hoognodig versterking nodig is op de aanvallende flankposities in het Jan Breydelstadion. Hoewel Michal Skoras van Lech Poznan al is aangetrokken als nieuwe flankaanvaller voor het komende seizoen, zijn er nog meer spelers met vergelijkbare profielen nodig. Vincent Mannaert is zich bewust van de urgentie en is alvast actief bezig om minstens één nieuwe flankaanvaller te vinden. Recentelijk lijkt hij een veelbelovende kandidaat te hebben gevonden in de Chileense competitie: Alexander Aravena van CD Universidad Católica.

LEES OOK: Adedeji-Sternberg tóch naar Club? Leko spreekt heldere taal

Al sinds vorig jaar op de radar van Club Brugge

Vincent Mannaert heeft onlangs al zes miljoen euro geïnvesteerd in de transfer van Michal Skoras van Lech Poznan, maar in de komende zomertransferperiode hoeven we niet veel transfers van dezelfde omvang meer te verwachten bij Club Brugge. Het transferbudget zal namelijk aanzienlijk lager liggen dan vorig jaar, toen die begroting nog 50 miljoen euro bedroeg. Deze beperking van financiële middelen maakt de taak van Mannaert des te complexer, aangezien er straks een grondige doorselectie van de huidige spelersgroep nodig is. Deze zomermercato belooft dus intensief te worden in Brugge, aangezien Mannaert, als CEO en sportief directeur, creatief moet zijn en goede deals moet sluiten met een budget dat meer dan gehalveerd is.

Om de zware investering in Michal Skoras enigszins te compenseren, heeft Vincent Mannaert zijn oog laten vallen op een goedkopere extra flankaanvaller. Met een marktwaarde van twee miljoen euro wordt Alexander Aravena beschouwd als een koopje, vooral gezien zijn status als een van de grote opkomende talenten in het Chileense voetbal. Ondanks zijn jonge leeftijd heeft Aravena al 48 competitiewedstrijden gespeeld in de Primera Division, waarin hij bijna één op de twee wedstrijden beslissend is geweest met een doelpunt of een assist. Aravena's talent is ook opgemerkt door de nationale ploeg van Chili, aangezien de 20-jarige recentelijk zijn eerste cap verdiende tijdens de vorige interlandperiode. Alexander Aravena was al in beeld bij Club Brugge tijdens de vorige zomertransferperiode, toen hij op uitleenbasis speelde bij CD Nublense. Nu, een jaar later, heeft de jonge flankaanvaller aanzienlijke vooruitgang geboekt en is hij zowel meer ervaren als completer geworden. Zijn eerste selectie en interland voor het Chileense nationale team waren de ultieme bekroning voor zijn indrukwekkende ontwikkeling, waardoor hij nu serieus in aanmerking komt voor een transfer naar Europa. Het is niet alleen Club Brugge dat nauwlettend de prestaties van Aravena in de gaten houdt. Ook AZ Alkmaar, Sunderland en Granada zijn onder de indruk geraakt van deze ongepolijste diamant.

Opvolger Noa Lang

Dit seizoen heeft Alexander Aravena voornamelijk gespeeld als linker flankaanvaller, waardoor Club Brugge hem mogelijk beschouwt als een potentiële opvolger voor Noa Lang. Zijn snelheid en durf zijn de meest geprezen kwaliteiten van deze 20-jarige speler, waardoor zijn profiel enigszins vergelijkbaar is met dat van de Nederlander. Bovendien is Aravena bijzonder effectief voor het doel, zowel in het creëren van kansen voor zichzelf als voor zijn teamgenoten, en blinkt hij uit in één-tegen-één-duels. De jonge Chileen voegt een enorme dynamiek toe aan het offensieve spel en zijn mobiliteit zorgt voor een constante dreiging voor de tegenstander.

“Alexander Aravena is een speler die dodelijk is in de box en een potentieel topniveau heeft als het gaat om het afwerken”, verklaarde Ariel Holan, de coach van CD Universidad Católica. Het is geen toeval dat Aravena zich qua speelstijl spiegelt aan Karim Benzema, die wereldwijd wordt erkend als een van de beste spitsen vanwege zijn buitengewone intelligentie en vermogen om te scoren. “Hij is een jongen met enorm potentieel. Het is echter belangrijk dat hij met beide benen op de grond blijft staan. Hij bezit alle eigenschappen die nodig zijn om een voetballer op Europees niveau te worden”, concludeerde Holan vol vertrouwen over zijn veelbelovende sterspeler. Hoewel Alexander Aravena nog jong is, heeft hij al een sterke mentale kracht. Hij is hardwerkend, ambitieus en heeft een grote honger om zich verder te ontwikkelen. Bij een mogelijke transfer in de toekomst zal hij niet louter focussen op een royaal salaris, maar ook het sportieve project van de geïnteresseerde club in overweging nemen. Jaime Garcia, Aravena's coach bij Nublense vorig jaar, benadrukt dat ondanks zijn leeftijd van 20 jaar, Aravena al stappen heeft gezet om volwassener te worden. “Hij is een echte strijder, dat zie je aan de manier waarop hij traint. Hij zorgt goed voor zijn lichaam en leeft voor zijn vak.”

Meest waardevolle speler van de Primera Division

Alexander Aravena maakte indruk op Ben Brereton Díaz van Blackburn Rovers toen hij zijn debuut maakte in het Chileense nationale team tegen Paraguay. Brereton Díaz sprak lovend over de debutant en verklaarde op Radio ADN dat Aravena een geweldige speler is. Zelfs bondscoach Eduardo Berizzo gaf aan dat hij Aravena sindsdien beschouwt als een kwalitatieve optie voor het Chileense nationale team, La Roja. De 20-jarige flankaanvaller vormde een aanvalsduo met Alexis Sanchez, die wordt beschouwd als een van de beste voetballers ooit uit Chili, en hij deed dat met groot zelfvertrouwen en zonder enige complexen. Jaime Garcia, de coach van Nublense die Alexander Aravena vorig jaar onder zijn hoede had, verklaarde dat hij geen idee heeft waar de grenzen liggen van de explosieve ontwikkeling van zijn voormalige speler. De reputatie en opwinding rond Alexander Aravena in het Chileense voetbal zijn immens, en dat werd nog verder benadrukt door een onderzoek van het gerenommeerde CIES Football Observatory. Dit vooraanstaande onderzoeksbureau heeft een model opgesteld van de meest waardevolle spelers in de Primera Division, en uit dat onderzoek kwam Aravena als absolute koploper naar voren, met een marktwaarde van 2,5 miljoen euro. Een koopje voor Club Brugge, nietwaar?

Is Aravena een interessante opvolger voor Lang?

Meest recent

Burgess neemt voortouw bij KAA Gent: “Over limiet pushen"

KAA Gent blijft vriend en vijand verbazen in de Jupiler Pro League. Na de zege tegen Standard Luik ...

1
1
Uitblinker bij Beerschot: "Voel me goed in mijn vel"

Bij Beerschot zijn ze goed aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten ...

6
6
Vanderbiest haalt schouders op: "Dat interesseert mij niet"

KV Mechelen neemt het vanavond op tegen Lommel SK. Een nederlaag is absoluut uit den boze. Trainer ...

40
40
De zoektocht van Bruno: 5 spelers voor één positie

Bij RSC Anderlecht krijgt de basisploeg stilaan vorm. Er zijn nog weinig knopen door te hakken. Op ...

120
120
Gent verliest steunpilaar: De Mil doet zorgwekkende voorspelling

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

57
57
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? Leko spreekt heldere taal

KRC Genk gaat zondagavond op bezoek bij Club Brugge. Voor Noah Adedeji-Sternberg wordt dat sowieso ...

266
266
Keuze Van Bommel onder vuur: "Hij móést in selectie zitten"

Aanstaande maandag blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK verzamelen. Vrijdag maakte ...

269
269
Boskamp stomverbaasd door Anderlecht: "Begrijp er niets van"

RSC Anderlecht speelde woensdag tegen Olympique Lyon (1-2-nederlaag) weer een uiterst wisselvallige ...

273
273
‘Leko breekt zijn woord: Vanaken vliegt eruit’

Hans Vanaken beleefde zondag een opvallende avond bij Club Brugge. De aanvoerder bleef tegen Antwerp ...

739
739
Eerst selectie Van Bommel: dit zijn de grootste verliezers

De eerste selectie van Mark van Bommel als bondscoach van België is een feit. Het werd een al ...

196
196
Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

199
199
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

54
54
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

81
81
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

160
160
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

92
92
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Royal Antwerp FC begon met een zes op zes goed aan het seizoen, maar nadien volgde een een op ...

192
192
Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Er was de altijd ...

164
164
Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

230
230
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

124
124
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

116
116
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

196
196
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

401
401
‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Yann Sommer ligt na twee pijnlijke wedstrijden plots zwaar onder vuur bij Club Brugge. Extra ...

454
454
Zinho Gano pakt uit met nieuwe werkgever

Zinho Gano is al een aantal jaren weg uit België. De centrumspits speelt in het buitenland en ...

51
51
De Mil waarschuwt spelers: “Zij zetten stappen voorwaarts”

AA Gent neemt het vanavond op tegen Standard. Als de Buffalo’s deze partij ook kunnen winnen, ...

46
46

Meer sportnieuws