Mannaert dringt aan voor explosieve opvolger Noa Lang

door
Mannaert dringt aan voor explosieve opvolger Noa Lang

Club Brugge is op zoek naar flankspelers. En het is dringend. Het onvermijdelijke vertrek van Noa Lang, Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen aan het einde van dit seizoen betekent dat er hoognodig versterking nodig is op de aanvallende flankposities in het Jan Breydelstadion. Hoewel Michal Skoras van Lech Poznan al is aangetrokken als nieuwe flankaanvaller voor het komende seizoen, zijn er nog meer spelers met vergelijkbare profielen nodig. Vincent Mannaert is zich bewust van de urgentie en is alvast actief bezig om minstens één nieuwe flankaanvaller te vinden. Recentelijk lijkt hij een veelbelovende kandidaat te hebben gevonden in de Chileense competitie: Alexander Aravena van CD Universidad Católica.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

Al sinds vorig jaar op de radar van Club Brugge

Vincent Mannaert heeft onlangs al zes miljoen euro geïnvesteerd in de transfer van Michal Skoras van Lech Poznan, maar in de komende zomertransferperiode hoeven we niet veel transfers van dezelfde omvang meer te verwachten bij Club Brugge. Het transferbudget zal namelijk aanzienlijk lager liggen dan vorig jaar, toen die begroting nog 50 miljoen euro bedroeg. Deze beperking van financiële middelen maakt de taak van Mannaert des te complexer, aangezien er straks een grondige doorselectie van de huidige spelersgroep nodig is. Deze zomermercato belooft dus intensief te worden in Brugge, aangezien Mannaert, als CEO en sportief directeur, creatief moet zijn en goede deals moet sluiten met een budget dat meer dan gehalveerd is.

Om de zware investering in Michal Skoras enigszins te compenseren, heeft Vincent Mannaert zijn oog laten vallen op een goedkopere extra flankaanvaller. Met een marktwaarde van twee miljoen euro wordt Alexander Aravena beschouwd als een koopje, vooral gezien zijn status als een van de grote opkomende talenten in het Chileense voetbal. Ondanks zijn jonge leeftijd heeft Aravena al 48 competitiewedstrijden gespeeld in de Primera Division, waarin hij bijna één op de twee wedstrijden beslissend is geweest met een doelpunt of een assist. Aravena's talent is ook opgemerkt door de nationale ploeg van Chili, aangezien de 20-jarige recentelijk zijn eerste cap verdiende tijdens de vorige interlandperiode. Alexander Aravena was al in beeld bij Club Brugge tijdens de vorige zomertransferperiode, toen hij op uitleenbasis speelde bij CD Nublense. Nu, een jaar later, heeft de jonge flankaanvaller aanzienlijke vooruitgang geboekt en is hij zowel meer ervaren als completer geworden. Zijn eerste selectie en interland voor het Chileense nationale team waren de ultieme bekroning voor zijn indrukwekkende ontwikkeling, waardoor hij nu serieus in aanmerking komt voor een transfer naar Europa. Het is niet alleen Club Brugge dat nauwlettend de prestaties van Aravena in de gaten houdt. Ook AZ Alkmaar, Sunderland en Granada zijn onder de indruk geraakt van deze ongepolijste diamant.

Opvolger Noa Lang

Dit seizoen heeft Alexander Aravena voornamelijk gespeeld als linker flankaanvaller, waardoor Club Brugge hem mogelijk beschouwt als een potentiële opvolger voor Noa Lang. Zijn snelheid en durf zijn de meest geprezen kwaliteiten van deze 20-jarige speler, waardoor zijn profiel enigszins vergelijkbaar is met dat van de Nederlander. Bovendien is Aravena bijzonder effectief voor het doel, zowel in het creëren van kansen voor zichzelf als voor zijn teamgenoten, en blinkt hij uit in één-tegen-één-duels. De jonge Chileen voegt een enorme dynamiek toe aan het offensieve spel en zijn mobiliteit zorgt voor een constante dreiging voor de tegenstander.

“Alexander Aravena is een speler die dodelijk is in de box en een potentieel topniveau heeft als het gaat om het afwerken”, verklaarde Ariel Holan, de coach van CD Universidad Católica. Het is geen toeval dat Aravena zich qua speelstijl spiegelt aan Karim Benzema, die wereldwijd wordt erkend als een van de beste spitsen vanwege zijn buitengewone intelligentie en vermogen om te scoren. “Hij is een jongen met enorm potentieel. Het is echter belangrijk dat hij met beide benen op de grond blijft staan. Hij bezit alle eigenschappen die nodig zijn om een voetballer op Europees niveau te worden”, concludeerde Holan vol vertrouwen over zijn veelbelovende sterspeler. Hoewel Alexander Aravena nog jong is, heeft hij al een sterke mentale kracht. Hij is hardwerkend, ambitieus en heeft een grote honger om zich verder te ontwikkelen. Bij een mogelijke transfer in de toekomst zal hij niet louter focussen op een royaal salaris, maar ook het sportieve project van de geïnteresseerde club in overweging nemen. Jaime Garcia, Aravena's coach bij Nublense vorig jaar, benadrukt dat ondanks zijn leeftijd van 20 jaar, Aravena al stappen heeft gezet om volwassener te worden. “Hij is een echte strijder, dat zie je aan de manier waarop hij traint. Hij zorgt goed voor zijn lichaam en leeft voor zijn vak.”

Meest waardevolle speler van de Primera Division

Alexander Aravena maakte indruk op Ben Brereton Díaz van Blackburn Rovers toen hij zijn debuut maakte in het Chileense nationale team tegen Paraguay. Brereton Díaz sprak lovend over de debutant en verklaarde op Radio ADN dat Aravena een geweldige speler is. Zelfs bondscoach Eduardo Berizzo gaf aan dat hij Aravena sindsdien beschouwt als een kwalitatieve optie voor het Chileense nationale team, La Roja. De 20-jarige flankaanvaller vormde een aanvalsduo met Alexis Sanchez, die wordt beschouwd als een van de beste voetballers ooit uit Chili, en hij deed dat met groot zelfvertrouwen en zonder enige complexen. Jaime Garcia, de coach van Nublense die Alexander Aravena vorig jaar onder zijn hoede had, verklaarde dat hij geen idee heeft waar de grenzen liggen van de explosieve ontwikkeling van zijn voormalige speler. De reputatie en opwinding rond Alexander Aravena in het Chileense voetbal zijn immens, en dat werd nog verder benadrukt door een onderzoek van het gerenommeerde CIES Football Observatory. Dit vooraanstaande onderzoeksbureau heeft een model opgesteld van de meest waardevolle spelers in de Primera Division, en uit dat onderzoek kwam Aravena als absolute koploper naar voren, met een marktwaarde van 2,5 miljoen euro. Een koopje voor Club Brugge, nietwaar?

Is Aravena een interessante opvolger voor Lang?

Meest recent

Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

0
0
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

18
18
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

54
54
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

109
109
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

385
385
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

157
157
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

408
408
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

319
319
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

152
152
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

384
384
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

555
555
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

464
464
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

107
107
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

196
196
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

288
288
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

304
304
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

449
449
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

83
83
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

441
441
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

432
432
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

111
111
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

714
714
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

422
422
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

199
199
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

347
347

Meer sportnieuws