Domper voor fans: pak matchen Challenger Pro League niet meer op tv

door
Domper voor fans: pak matchen Challenger Pro League niet meer op tv

Komend seizoen belooft de Challenger Pro League een interessante competitie te worden. De reeks wordt uitgebreid naar zestien ploegen, waarbij enkele opmerkelijke nieuwkomers. Zo zakken uit 1A KV Oostende, Zulte Waregem en Seraing af, terwijl RFC Liège, Patro Eisden en Francs Borains nieuw zijn in het profvoetbal. Daarnaast blijven ook de vier U23-teams aan de slag in 1B.


Club NXT, RSCA Futures, Jong Genk en SL16 FC wisten allemaal het behoud af te dwingen, maar dat zorgde wel voor een probleem. Het uitzenden van hun wedstrijden zorgde immers voor grote discussie. Rechtenhouder Eleven Sports weigerde de productiekosten van die extra wedstrijden op zich te nemen, omdat zij bij het afsluiten van het televisiecontract niet betaald hadden voor een competitie met die vier beloftenelftallen.

Vorig seizoen namen Club Brugge, Anderlecht, Genk en Standard daarom zelf de kosten op zich voor het uitzenden van hun thuiswedstrijden, maar dat wilden zij ook niet langer doen. Over een heel seizoen kostte dat hen immers honderdduizenden euro's en dat vonden ze te duur, zeker omdat ze al 1 miljoen euro moeten neertellen om met hun U23 in de Challenger Pro League te mogen spelen.

LEES OOK: ‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

Niet meer op televisie te zien

Volgens Sudpresse hebben de Pro League en Eleven nu een compromis gevonden: de thuiswedstrijden van de vier beloftenploegen zullen gewoon niet langer uitgezonden worden. Dat heeft natuurlijk ook gevolgen voor de fans van andere teams. De supporters van pakweg Beerschot die hun team aan het werk willen zien in bijvoorbeeld Genk, zullen daarvoor niet meer op tv terecht kunnen. De uitwedstrijden van Club NXT en co zijn wel nog gewoon te zien. Het wordt voor de fans hopen dat er een betere oplossing zal komen wanneer het tv-contract in 2025 opnieuw onderhandeld wordt.

Jammer dat die wedstrijden niet meer uitgezonden worden?

Meest recent

Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

3
3
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

24
24
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

34
34
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

63
63
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

154
154
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

347
347
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

95
95
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

73
73
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

157
157
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

94
94
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

72
72
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

129
129
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

265
265
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

236
236
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

68
68
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

172
172
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

55
55
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

312
312
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

151
151
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

137
137
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

70
70
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

136
136
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

52
52

Meer sportnieuws