Domper voor fans: pak matchen Challenger Pro League niet meer op tv

859 stemmen
Domper voor fans: pak matchen Challenger Pro League niet meer op tv

Komend seizoen belooft de Challenger Pro League een interessante competitie te worden. De reeks wordt uitgebreid naar zestien ploegen, waarbij enkele opmerkelijke nieuwkomers. Zo zakken uit 1A KV Oostende, Zulte Waregem en Seraing af, terwijl RFC Liège, Patro Eisden en Francs Borains nieuw zijn in het profvoetbal. Daarnaast blijven ook de vier U23-teams aan de slag in 1B.


Club NXT, RSCA Futures, Jong Genk en SL16 FC wisten allemaal het behoud af te dwingen, maar dat zorgde wel voor een probleem. Het uitzenden van hun wedstrijden zorgde immers voor grote discussie. Rechtenhouder Eleven Sports weigerde de productiekosten van die extra wedstrijden op zich te nemen, omdat zij bij het afsluiten van het televisiecontract niet betaald hadden voor een competitie met die vier beloftenelftallen.

Vorig seizoen namen Club Brugge, Anderlecht, Genk en Standard daarom zelf de kosten op zich voor het uitzenden van hun thuiswedstrijden, maar dat wilden zij ook niet langer doen. Over een heel seizoen kostte dat hen immers honderdduizenden euro's en dat vonden ze te duur, zeker omdat ze al 1 miljoen euro moeten neertellen om met hun U23 in de Challenger Pro League te mogen spelen.

LEES OOK: Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Niet meer op televisie te zien

Volgens Sudpresse hebben de Pro League en Eleven nu een compromis gevonden: de thuiswedstrijden van de vier beloftenploegen zullen gewoon niet langer uitgezonden worden. Dat heeft natuurlijk ook gevolgen voor de fans van andere teams. De supporters van pakweg Beerschot die hun team aan het werk willen zien in bijvoorbeeld Genk, zullen daarvoor niet meer op tv terecht kunnen. De uitwedstrijden van Club NXT en co zijn wel nog gewoon te zien. Het wordt voor de fans hopen dat er een betere oplossing zal komen wanneer het tv-contract in 2025 opnieuw onderhandeld wordt.

🚀

Jammer dat die wedstrijden niet meer uitgezonden worden?

Meest recent

Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

17
17
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

56
56
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

71
71
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

27
27
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

226
226
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

256
256
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

103
103
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

131
131
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

140
140
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

41
41
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

325
325
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

40
40
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

340
340
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

118
118
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

322
322
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

128
128
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

239
239
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

198
198
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

122
122
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

44
44
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

108
108
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

284
284
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

785
785
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

220
220

Meer sportnieuws