Domper voor fans: pak matchen Challenger Pro League niet meer op tv

door
Domper voor fans: pak matchen Challenger Pro League niet meer op tv

Komend seizoen belooft de Challenger Pro League een interessante competitie te worden. De reeks wordt uitgebreid naar zestien ploegen, waarbij enkele opmerkelijke nieuwkomers. Zo zakken uit 1A KV Oostende, Zulte Waregem en Seraing af, terwijl RFC Liège, Patro Eisden en Francs Borains nieuw zijn in het profvoetbal. Daarnaast blijven ook de vier U23-teams aan de slag in 1B.


Club NXT, RSCA Futures, Jong Genk en SL16 FC wisten allemaal het behoud af te dwingen, maar dat zorgde wel voor een probleem. Het uitzenden van hun wedstrijden zorgde immers voor grote discussie. Rechtenhouder Eleven Sports weigerde de productiekosten van die extra wedstrijden op zich te nemen, omdat zij bij het afsluiten van het televisiecontract niet betaald hadden voor een competitie met die vier beloftenelftallen.

Vorig seizoen namen Club Brugge, Anderlecht, Genk en Standard daarom zelf de kosten op zich voor het uitzenden van hun thuiswedstrijden, maar dat wilden zij ook niet langer doen. Over een heel seizoen kostte dat hen immers honderdduizenden euro's en dat vonden ze te duur, zeker omdat ze al 1 miljoen euro moeten neertellen om met hun U23 in de Challenger Pro League te mogen spelen.

LEES OOK: Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Niet meer op televisie te zien

Volgens Sudpresse hebben de Pro League en Eleven nu een compromis gevonden: de thuiswedstrijden van de vier beloftenploegen zullen gewoon niet langer uitgezonden worden. Dat heeft natuurlijk ook gevolgen voor de fans van andere teams. De supporters van pakweg Beerschot die hun team aan het werk willen zien in bijvoorbeeld Genk, zullen daarvoor niet meer op tv terecht kunnen. De uitwedstrijden van Club NXT en co zijn wel nog gewoon te zien. Het wordt voor de fans hopen dat er een betere oplossing zal komen wanneer het tv-contract in 2025 opnieuw onderhandeld wordt.

Jammer dat die wedstrijden niet meer uitgezonden worden?

Meest recent

Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over Oosting

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

6
6
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

76
76
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

55
55
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

58
58
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

125
125
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

120
120
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

120
120
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

181
181
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

62
62
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

79
79
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

55
55
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

408
408
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

119
119
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

289
289
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

530
530
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

411
411
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

100
100
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

250
250
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

168
168
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

306
306
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

344
344
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

331
331
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

367
367
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

222
222
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

152
152

Meer sportnieuws