Domper voor fans: pak matchen Challenger Pro League niet meer op tv

door
Domper voor fans: pak matchen Challenger Pro League niet meer op tv

Komend seizoen belooft de Challenger Pro League een interessante competitie te worden. De reeks wordt uitgebreid naar zestien ploegen, waarbij enkele opmerkelijke nieuwkomers. Zo zakken uit 1A KV Oostende, Zulte Waregem en Seraing af, terwijl RFC Liège, Patro Eisden en Francs Borains nieuw zijn in het profvoetbal. Daarnaast blijven ook de vier U23-teams aan de slag in 1B.


Club NXT, RSCA Futures, Jong Genk en SL16 FC wisten allemaal het behoud af te dwingen, maar dat zorgde wel voor een probleem. Het uitzenden van hun wedstrijden zorgde immers voor grote discussie. Rechtenhouder Eleven Sports weigerde de productiekosten van die extra wedstrijden op zich te nemen, omdat zij bij het afsluiten van het televisiecontract niet betaald hadden voor een competitie met die vier beloftenelftallen.

Vorig seizoen namen Club Brugge, Anderlecht, Genk en Standard daarom zelf de kosten op zich voor het uitzenden van hun thuiswedstrijden, maar dat wilden zij ook niet langer doen. Over een heel seizoen kostte dat hen immers honderdduizenden euro's en dat vonden ze te duur, zeker omdat ze al 1 miljoen euro moeten neertellen om met hun U23 in de Challenger Pro League te mogen spelen.

LEES OOK: SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

Niet meer op televisie te zien

Volgens Sudpresse hebben de Pro League en Eleven nu een compromis gevonden: de thuiswedstrijden van de vier beloftenploegen zullen gewoon niet langer uitgezonden worden. Dat heeft natuurlijk ook gevolgen voor de fans van andere teams. De supporters van pakweg Beerschot die hun team aan het werk willen zien in bijvoorbeeld Genk, zullen daarvoor niet meer op tv terecht kunnen. De uitwedstrijden van Club NXT en co zijn wel nog gewoon te zien. Het wordt voor de fans hopen dat er een betere oplossing zal komen wanneer het tv-contract in 2025 opnieuw onderhandeld wordt.

Jammer dat die wedstrijden niet meer uitgezonden worden?

Meest recent

D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

16
16
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

25
25
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

169
169
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

45
45
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

35
35
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

64
64
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

19
19
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

94
94
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

205
205
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

403
403
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

148
148
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

121
121
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

32
32
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

66
66
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

263
263
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

83
83
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

200
200
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

284
284
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

168
168
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

574
574
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

24
24
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

121
121
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

171
171
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

62
62

Meer sportnieuws