Domper voor fans: pak matchen Challenger Pro League niet meer op tv

door
Domper voor fans: pak matchen Challenger Pro League niet meer op tv

Komend seizoen belooft de Challenger Pro League een interessante competitie te worden. De reeks wordt uitgebreid naar zestien ploegen, waarbij enkele opmerkelijke nieuwkomers. Zo zakken uit 1A KV Oostende, Zulte Waregem en Seraing af, terwijl RFC Liège, Patro Eisden en Francs Borains nieuw zijn in het profvoetbal. Daarnaast blijven ook de vier U23-teams aan de slag in 1B.


Club NXT, RSCA Futures, Jong Genk en SL16 FC wisten allemaal het behoud af te dwingen, maar dat zorgde wel voor een probleem. Het uitzenden van hun wedstrijden zorgde immers voor grote discussie. Rechtenhouder Eleven Sports weigerde de productiekosten van die extra wedstrijden op zich te nemen, omdat zij bij het afsluiten van het televisiecontract niet betaald hadden voor een competitie met die vier beloftenelftallen.

Vorig seizoen namen Club Brugge, Anderlecht, Genk en Standard daarom zelf de kosten op zich voor het uitzenden van hun thuiswedstrijden, maar dat wilden zij ook niet langer doen. Over een heel seizoen kostte dat hen immers honderdduizenden euro's en dat vonden ze te duur, zeker omdat ze al 1 miljoen euro moeten neertellen om met hun U23 in de Challenger Pro League te mogen spelen.

LEES OOK: CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

Niet meer op televisie te zien

Volgens Sudpresse hebben de Pro League en Eleven nu een compromis gevonden: de thuiswedstrijden van de vier beloftenploegen zullen gewoon niet langer uitgezonden worden. Dat heeft natuurlijk ook gevolgen voor de fans van andere teams. De supporters van pakweg Beerschot die hun team aan het werk willen zien in bijvoorbeeld Genk, zullen daarvoor niet meer op tv terecht kunnen. De uitwedstrijden van Club NXT en co zijn wel nog gewoon te zien. Het wordt voor de fans hopen dat er een betere oplossing zal komen wanneer het tv-contract in 2025 opnieuw onderhandeld wordt.

Jammer dat die wedstrijden niet meer uitgezonden worden?

Meest recent

Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

21
21
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

100
100
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

186
186
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

70
70
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

188
188
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

236
236
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

46
46
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

459
459
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

352
352
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

145
145
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

459
459
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

421
421
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

76
76
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

349
349
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

580
580
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

210
210
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

252
252
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

312
312
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

309
309
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

378
378
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

558
558
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

200
200
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

311
311
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

513
513
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

393
393

Meer sportnieuws