Schok in Nederland: Van Nistelrooij vertrekt meteen bij PSV

524 stemmen
Schok in Nederland: Van Nistelrooij vertrekt meteen bij PSV

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Eredivisie. Op de laatste speeldag moeten nog de laatste beslissingen vallen, zoals bijvoorbeeld over de tweede plaats, die recht geeft op een plaats in de voorronde van de Champions League. PSV heeft daarvoor de beste papieren, maar het zal wel minstens een punt moeten pakken op het veld van AZ of hopen dat Ajax een steek laat vallen.


Enkele dagen voor die topper gaat er echter een schok door Eindhoven. Trainer Ruud van Nistelrooij houdt het immers met onmiddellijke ingang voor bekeken, laat de club woensdagmiddag weten. De voormalige topspits beleefde nochtans geen slecht debuutseizoen als hoofdcoach. Hij won met PSV de Johan Cruijff Schaal en de KNVB Beker en parkeerde zijn ploeg dus op een tweede plaats in het klassement.

Doorheen het seizoen was er echter regelmatig kritiek over het spelniveau van PSV en de voorbije dagen kwam de positie van Van Nistelrooij verder onder druk. De Telegraaf onthulde immers dat een deel van de selectie, waaronder enkele belangrijke spelers, bij het bestuur gaan klagen was over de werkwijze van de trainer. Die houdt nu de eer aan zichzelf omdat hij onvoldoende draagvlak zag om verder te gaan. Assistent Fred Rutten neemt over voor de laatste wedstrijd van het seizoen.

LEES OOK: 'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Domper voor Bakayoko en co

De trainerswissel zal een domper zijn voor Johan Bakayoko, die dit seizoen onder de vleugels van Van Nistelrooij helemaal doorbrak en volop kansen kreeg. Met Thorgan Hazard, Yorbe Vertessen (verhuurd aan Union), Kjell Peersman en Fedde Leysen zijn er nog de nodige Belgen die bij PSV deel uitmaken van de A-kern of daar dicht tegen aan leunen.


Was hij een goede trainer voor PSV?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

112
112
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

22
22
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

18
18
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

45
45
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

80
80
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

168
168
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

662
662
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

118
118
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

211
211
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

166
166
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

152
152
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

263
263
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

41
41
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

46
46
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

176
176
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

511
511
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

252
252
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

235
235
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

472
472
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

345
345
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

152
152
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws