Schok in Nederland: Van Nistelrooij vertrekt meteen bij PSV

524 stemmen
Schok in Nederland: Van Nistelrooij vertrekt meteen bij PSV

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Eredivisie. Op de laatste speeldag moeten nog de laatste beslissingen vallen, zoals bijvoorbeeld over de tweede plaats, die recht geeft op een plaats in de voorronde van de Champions League. PSV heeft daarvoor de beste papieren, maar het zal wel minstens een punt moeten pakken op het veld van AZ of hopen dat Ajax een steek laat vallen.


Enkele dagen voor die topper gaat er echter een schok door Eindhoven. Trainer Ruud van Nistelrooij houdt het immers met onmiddellijke ingang voor bekeken, laat de club woensdagmiddag weten. De voormalige topspits beleefde nochtans geen slecht debuutseizoen als hoofdcoach. Hij won met PSV de Johan Cruijff Schaal en de KNVB Beker en parkeerde zijn ploeg dus op een tweede plaats in het klassement.

Doorheen het seizoen was er echter regelmatig kritiek over het spelniveau van PSV en de voorbije dagen kwam de positie van Van Nistelrooij verder onder druk. De Telegraaf onthulde immers dat een deel van de selectie, waaronder enkele belangrijke spelers, bij het bestuur gaan klagen was over de werkwijze van de trainer. Die houdt nu de eer aan zichzelf omdat hij onvoldoende draagvlak zag om verder te gaan. Assistent Fred Rutten neemt over voor de laatste wedstrijd van het seizoen.

LEES OOK: Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Domper voor Bakayoko en co

De trainerswissel zal een domper zijn voor Johan Bakayoko, die dit seizoen onder de vleugels van Van Nistelrooij helemaal doorbrak en volop kansen kreeg. Met Thorgan Hazard, Yorbe Vertessen (verhuurd aan Union), Kjell Peersman en Fedde Leysen zijn er nog de nodige Belgen die bij PSV deel uitmaken van de A-kern of daar dicht tegen aan leunen.


Was hij een goede trainer voor PSV?

Meest recent

'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

29
29
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

70
70
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

173
173
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

53
53
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

496
496
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

125
125
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

231
231
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

399
399
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

129
129
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

85
85
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

533
533
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

211
211
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

504
504
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

393
393
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

171
171
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

721
721
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

219
219
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

611
611
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

160
160
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

860
860
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

278
278
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

1059
1059
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

556
556
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

221
221
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

409
409

Meer sportnieuws