El Hadj komt met bijzonder harde woorden voor Anderlecht

door
El Hadj komt met bijzonder harde woorden voor Anderlecht

Met nog twee speeldagen voor de boeg lijkt de titel ver weg voor KRC Genk. De Limburgers spelen zondag in het Jan Breydelstadion mogelijk hun laatste troeven uit. Nu Bilal El Khannouss in een dipje beland te zijn, hoopt Anouar Ait El Hadj nog eens op een basisplaats. De offensieve middenvelder werd in januari door Genk voor 2 miljoen euro weggehaald bij Anderlecht, maar kwam tot dusver amper aan de bak.


De 21-jarige wacht nog altijd op zijn eerste basisplaats bij Genk en mocht in de play-offs tot dusver amper vier minuten opdraven, in een korte invalbeurt op Union. Ondanks die geringe speeltijd heeft El Hadj absoluut geen spijt van zijn transfer, nadat hij voor Nieuwjaar ook bij Anderlecht weinig speelde. In een gesprek met Sudpresse trekt de Jonge Duivel enkele harde conclusies over zijn ex-club.

"Ik heb tien mooie jaren gehad op Neerpede, maar we moeten eerlijk zijn: Anderlecht is in België geen topclub meer", stelt hij immers. "Toen ik eind januari bij Genk aankwam, was ik meteen onder de indruk van het niveau van alle spelers. Dat lag echt veel hoger dan bij Anderlecht. Ook op training was het niveau en de intensiteit in niets te vergelijken met wat ik tot dan meegemaakt had. In Genk heb ik na elke training het gevoel dat ik progressie gemaakt heb. Bij Anderlecht was dat niet meer het geval."

LEES OOK: Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Zware concurrentie in Genk

El Hadj kende een zeer sterk seizoen onder Vincent Kompany in het jaar 2020/21, maar verdween daarna uit beeld. In de plannen van Felice Mazzu en Brian Riemer paste hij al helemaal niet. In Genk moet hij dan weer zien af te rekenen met zware concurrentie van spelers als El Khannouss, Yira Sor, Luca Oyen en Nicolas Castro.

Is Anderlecht nog een topclub?

Meest recent

Plotse twijfels rond Coosemans: "Als Anderlecht op niveau was ..."

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

0
0
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

51
51
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

209
209
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

250
250
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

302
302
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

293
293
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

433
433
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

124
124
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

421
421
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

887
887
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

682
682
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

228
228
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

412
412
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

267
267
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

560
560
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

897
897
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

309
309
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

787
787
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

602
602
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

338
338
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

33
33
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

95
95
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

439
439
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

113
113
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

41
41

Meer sportnieuws