TRANSFERUURTJE: '5 vertrekkers bij Anderlecht, Club haalt international'

door
TRANSFERUURTJE: '5 vertrekkers bij Anderlecht, Club haalt international'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


LEES OOK: Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht wordt het een drukke transferzomer. Er mogen daarbij ook heel wat spelers vertrekken. Brian Riemer zou alvast zeker niet meer rekenen op vijf spelers die dit seizoen verhuurd werden: Bogdan Mykhaylichenko, Kristoffer Olsson, Timon Wellenreuther, Antoine Colassin en Mustapha Bundu. Die eerste zal wellicht definitief overstappen naar Shakhtar Donetsk, terwijl Olsson bij FC Midtjylland kan blijven. Daarnaast werd ook de verkoop van Mohammed Dauda aan Tenerife al afgerond.



De toekomst van Islam Slimani blijft dan weer onzeker. De Algerijn wil graag bij Anderlecht blijven, maar heeft nog steeds geen aanbieding gekregen om zijn contract te verlengen. Die zou er in de komende weken wel moeten komen. Paars-Wit zal zich wel moeten reppen, want er is heel wat interesse uit Qatar, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.

KRC Genk hoopt dan weer uit te pakken met een sensatie uit de Zweedse competitie. De Limburgers zouden de beste papieren in handen te hebben voor de komst van Bénie Traoré, die dit seizoen furore maakt bij Häcken. Daarmee wist de 20-jarige Ivoriaan ook de aandacht te trekken van Antwerp en Union, maar Genk staat er dus het beste voor.



Bij Club Brugge hebben ze ook stevige plannen voor de zomer. Ze hopen snel de komst van Ronny Deila af te ronden en de Noor zou een budget van 20 miljoen euro krijgen om versterkingen te halen. Eén van de pistes voor het middenveld is de Noorse international Hugo Vetlesen, een 23-jarige middenvelder van Bodö/Glimt.

Standard moet naast het mogelijke vertrek van Deila van nog heel wat belangrijke pionnen afscheid nemen. Zo zullen Noë Dussenne, Gojko Cimirot en Konstantinos Laifis in de zomer allemaal vertrekken. Die eerste twee zijn einde contract, terwijl Laifis zijn laatste contractjaar ingaat. Allemaal hebben ze echter een zwaar loon waar de Standard-directie van af wil.



Buitenland

Het lijkt erop dat Sofyan Amrabat in de zomer een fraaie transfer zal maken. De ex-middenvelder van Club Brugge is zeer gegeerd na zijn sterke WK en gaat zijn laatste contractjaar in bij Fiorentina. Daarvan zou Jürgen Klopp willen profiteren, want de Duitser zou 40 miljoen euro veil hebben om de Marokkaan naar Liverpool te halen.

PSG is voor de zomer nadrukkelijk op zoek naar een nummer negen om de balans in de voorhoede te herstellen. Daarvoor zouden ze hun pijlen nu richten op Victor Osimhen, die dit seizoen Napoli naar een eerste titel in 33 jaar stuwde. De Franse grootmacht zou een bod van maar liefst 120 miljoen euro voorbereiden op de Nigeriaan, die ook een verleden heeft bij Charleroi.



Na zes maanden zou er alweer een einde kunnen komen aan het avontuur van Cristiano Ronaldo bij Al-Nassr. De Portugese wereldster zou niet gelukkig zijn in Saudi-Arabië en in de zomer willen vertrekken. Hij hoopt op een terugkeer naar Europa of een Westers land, maar hij zal wel diep in de buidel moeten tasten om zijn Saudische megacontract te verbreken.

Moet Anderlecht nog meer spelers laten vertrekken?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

3
3
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

5
5
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

13
13
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

85
85
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

40
40
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

236
236
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

14
14
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

248
248
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

158
158
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

499
499
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

134
134
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

95
95
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

231
231
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

344
344
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

106
106
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

643
643
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

430
430
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

75
75
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

137
137
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

274
274
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

83
83
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

303
303
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

39
39
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

55
55

Meer sportnieuws