TRANSFERUURTJE: '5 vertrekkers bij Anderlecht, Club haalt international'

715 stemmen
TRANSFERUURTJE: '5 vertrekkers bij Anderlecht, Club haalt international'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


LEES OOK: ‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht wordt het een drukke transferzomer. Er mogen daarbij ook heel wat spelers vertrekken. Brian Riemer zou alvast zeker niet meer rekenen op vijf spelers die dit seizoen verhuurd werden: Bogdan Mykhaylichenko, Kristoffer Olsson, Timon Wellenreuther, Antoine Colassin en Mustapha Bundu. Die eerste zal wellicht definitief overstappen naar Shakhtar Donetsk, terwijl Olsson bij FC Midtjylland kan blijven. Daarnaast werd ook de verkoop van Mohammed Dauda aan Tenerife al afgerond.



De toekomst van Islam Slimani blijft dan weer onzeker. De Algerijn wil graag bij Anderlecht blijven, maar heeft nog steeds geen aanbieding gekregen om zijn contract te verlengen. Die zou er in de komende weken wel moeten komen. Paars-Wit zal zich wel moeten reppen, want er is heel wat interesse uit Qatar, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.

KRC Genk hoopt dan weer uit te pakken met een sensatie uit de Zweedse competitie. De Limburgers zouden de beste papieren in handen te hebben voor de komst van Bénie Traoré, die dit seizoen furore maakt bij Häcken. Daarmee wist de 20-jarige Ivoriaan ook de aandacht te trekken van Antwerp en Union, maar Genk staat er dus het beste voor.



Bij Club Brugge hebben ze ook stevige plannen voor de zomer. Ze hopen snel de komst van Ronny Deila af te ronden en de Noor zou een budget van 20 miljoen euro krijgen om versterkingen te halen. Eén van de pistes voor het middenveld is de Noorse international Hugo Vetlesen, een 23-jarige middenvelder van Bodö/Glimt.

Standard moet naast het mogelijke vertrek van Deila van nog heel wat belangrijke pionnen afscheid nemen. Zo zullen Noë Dussenne, Gojko Cimirot en Konstantinos Laifis in de zomer allemaal vertrekken. Die eerste twee zijn einde contract, terwijl Laifis zijn laatste contractjaar ingaat. Allemaal hebben ze echter een zwaar loon waar de Standard-directie van af wil.



Buitenland

Het lijkt erop dat Sofyan Amrabat in de zomer een fraaie transfer zal maken. De ex-middenvelder van Club Brugge is zeer gegeerd na zijn sterke WK en gaat zijn laatste contractjaar in bij Fiorentina. Daarvan zou Jürgen Klopp willen profiteren, want de Duitser zou 40 miljoen euro veil hebben om de Marokkaan naar Liverpool te halen.

PSG is voor de zomer nadrukkelijk op zoek naar een nummer negen om de balans in de voorhoede te herstellen. Daarvoor zouden ze hun pijlen nu richten op Victor Osimhen, die dit seizoen Napoli naar een eerste titel in 33 jaar stuwde. De Franse grootmacht zou een bod van maar liefst 120 miljoen euro voorbereiden op de Nigeriaan, die ook een verleden heeft bij Charleroi.



Na zes maanden zou er alweer een einde kunnen komen aan het avontuur van Cristiano Ronaldo bij Al-Nassr. De Portugese wereldster zou niet gelukkig zijn in Saudi-Arabië en in de zomer willen vertrekken. Hij hoopt op een terugkeer naar Europa of een Westers land, maar hij zal wel diep in de buidel moeten tasten om zijn Saudische megacontract te verbreken.

Moet Anderlecht nog meer spelers laten vertrekken?

Meest recent

‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

359
359
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

40
40
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

94
94
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

318
318
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

342
342
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

115
115
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

121
121
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

266
266
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

36
36
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

169
169
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

438
438
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

599
599
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

55
55
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

119
119
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

332
332
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

52
52
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

48
48
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

406
406
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

202
202
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

132
132
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

623
623
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

494
494
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

198
198
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

97
97

Meer sportnieuws