TRANSFERUURTJE: '5 vertrekkers bij Anderlecht, Club haalt international'

715 stemmen
TRANSFERUURTJE: '5 vertrekkers bij Anderlecht, Club haalt international'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


LEES OOK: 'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht wordt het een drukke transferzomer. Er mogen daarbij ook heel wat spelers vertrekken. Brian Riemer zou alvast zeker niet meer rekenen op vijf spelers die dit seizoen verhuurd werden: Bogdan Mykhaylichenko, Kristoffer Olsson, Timon Wellenreuther, Antoine Colassin en Mustapha Bundu. Die eerste zal wellicht definitief overstappen naar Shakhtar Donetsk, terwijl Olsson bij FC Midtjylland kan blijven. Daarnaast werd ook de verkoop van Mohammed Dauda aan Tenerife al afgerond.



De toekomst van Islam Slimani blijft dan weer onzeker. De Algerijn wil graag bij Anderlecht blijven, maar heeft nog steeds geen aanbieding gekregen om zijn contract te verlengen. Die zou er in de komende weken wel moeten komen. Paars-Wit zal zich wel moeten reppen, want er is heel wat interesse uit Qatar, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.

KRC Genk hoopt dan weer uit te pakken met een sensatie uit de Zweedse competitie. De Limburgers zouden de beste papieren in handen te hebben voor de komst van Bénie Traoré, die dit seizoen furore maakt bij Häcken. Daarmee wist de 20-jarige Ivoriaan ook de aandacht te trekken van Antwerp en Union, maar Genk staat er dus het beste voor.



Bij Club Brugge hebben ze ook stevige plannen voor de zomer. Ze hopen snel de komst van Ronny Deila af te ronden en de Noor zou een budget van 20 miljoen euro krijgen om versterkingen te halen. Eén van de pistes voor het middenveld is de Noorse international Hugo Vetlesen, een 23-jarige middenvelder van Bodö/Glimt.

Standard moet naast het mogelijke vertrek van Deila van nog heel wat belangrijke pionnen afscheid nemen. Zo zullen Noë Dussenne, Gojko Cimirot en Konstantinos Laifis in de zomer allemaal vertrekken. Die eerste twee zijn einde contract, terwijl Laifis zijn laatste contractjaar ingaat. Allemaal hebben ze echter een zwaar loon waar de Standard-directie van af wil.



Buitenland

Het lijkt erop dat Sofyan Amrabat in de zomer een fraaie transfer zal maken. De ex-middenvelder van Club Brugge is zeer gegeerd na zijn sterke WK en gaat zijn laatste contractjaar in bij Fiorentina. Daarvan zou Jürgen Klopp willen profiteren, want de Duitser zou 40 miljoen euro veil hebben om de Marokkaan naar Liverpool te halen.

PSG is voor de zomer nadrukkelijk op zoek naar een nummer negen om de balans in de voorhoede te herstellen. Daarvoor zouden ze hun pijlen nu richten op Victor Osimhen, die dit seizoen Napoli naar een eerste titel in 33 jaar stuwde. De Franse grootmacht zou een bod van maar liefst 120 miljoen euro voorbereiden op de Nigeriaan, die ook een verleden heeft bij Charleroi.



Na zes maanden zou er alweer een einde kunnen komen aan het avontuur van Cristiano Ronaldo bij Al-Nassr. De Portugese wereldster zou niet gelukkig zijn in Saudi-Arabië en in de zomer willen vertrekken. Hij hoopt op een terugkeer naar Europa of een Westers land, maar hij zal wel diep in de buidel moeten tasten om zijn Saudische megacontract te verbreken.

Moet Anderlecht nog meer spelers laten vertrekken?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

35
35
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

4
4
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

52
52
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

69
69
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

75
75
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

123
123
Ajax heeft beet en stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Oscar Garcia hoopt om trainer te blijven, maar dat was nooit een optie. Ajax heeft een andere keuze ...

47
47
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

170
170
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

138
138
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

170
170
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

93
93
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

130
130
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

66
66
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

323
323
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

138
138
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

63
63
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

393
393
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

321
321
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

160
160
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

519
519
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

551
551
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

68
68
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

53
53
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

113
113
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

107
107
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

81
81

Meer sportnieuws