TRANSFERUURTJE: '5 vertrekkers bij Anderlecht, Club haalt international'

715 stemmen
TRANSFERUURTJE: '5 vertrekkers bij Anderlecht, Club haalt international'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht wordt het een drukke transferzomer. Er mogen daarbij ook heel wat spelers vertrekken. Brian Riemer zou alvast zeker niet meer rekenen op vijf spelers die dit seizoen verhuurd werden: Bogdan Mykhaylichenko, Kristoffer Olsson, Timon Wellenreuther, Antoine Colassin en Mustapha Bundu. Die eerste zal wellicht definitief overstappen naar Shakhtar Donetsk, terwijl Olsson bij FC Midtjylland kan blijven. Daarnaast werd ook de verkoop van Mohammed Dauda aan Tenerife al afgerond.



De toekomst van Islam Slimani blijft dan weer onzeker. De Algerijn wil graag bij Anderlecht blijven, maar heeft nog steeds geen aanbieding gekregen om zijn contract te verlengen. Die zou er in de komende weken wel moeten komen. Paars-Wit zal zich wel moeten reppen, want er is heel wat interesse uit Qatar, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.

KRC Genk hoopt dan weer uit te pakken met een sensatie uit de Zweedse competitie. De Limburgers zouden de beste papieren in handen te hebben voor de komst van Bénie Traoré, die dit seizoen furore maakt bij Häcken. Daarmee wist de 20-jarige Ivoriaan ook de aandacht te trekken van Antwerp en Union, maar Genk staat er dus het beste voor.



Bij Club Brugge hebben ze ook stevige plannen voor de zomer. Ze hopen snel de komst van Ronny Deila af te ronden en de Noor zou een budget van 20 miljoen euro krijgen om versterkingen te halen. Eén van de pistes voor het middenveld is de Noorse international Hugo Vetlesen, een 23-jarige middenvelder van Bodö/Glimt.

Standard moet naast het mogelijke vertrek van Deila van nog heel wat belangrijke pionnen afscheid nemen. Zo zullen Noë Dussenne, Gojko Cimirot en Konstantinos Laifis in de zomer allemaal vertrekken. Die eerste twee zijn einde contract, terwijl Laifis zijn laatste contractjaar ingaat. Allemaal hebben ze echter een zwaar loon waar de Standard-directie van af wil.



Buitenland

Het lijkt erop dat Sofyan Amrabat in de zomer een fraaie transfer zal maken. De ex-middenvelder van Club Brugge is zeer gegeerd na zijn sterke WK en gaat zijn laatste contractjaar in bij Fiorentina. Daarvan zou Jürgen Klopp willen profiteren, want de Duitser zou 40 miljoen euro veil hebben om de Marokkaan naar Liverpool te halen.

PSG is voor de zomer nadrukkelijk op zoek naar een nummer negen om de balans in de voorhoede te herstellen. Daarvoor zouden ze hun pijlen nu richten op Victor Osimhen, die dit seizoen Napoli naar een eerste titel in 33 jaar stuwde. De Franse grootmacht zou een bod van maar liefst 120 miljoen euro voorbereiden op de Nigeriaan, die ook een verleden heeft bij Charleroi.



Na zes maanden zou er alweer een einde kunnen komen aan het avontuur van Cristiano Ronaldo bij Al-Nassr. De Portugese wereldster zou niet gelukkig zijn in Saudi-Arabië en in de zomer willen vertrekken. Hij hoopt op een terugkeer naar Europa of een Westers land, maar hij zal wel diep in de buidel moeten tasten om zijn Saudische megacontract te verbreken.

Moet Anderlecht nog meer spelers laten vertrekken?

Meest recent

Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

9
9
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

14
14
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

158
158
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

139
139
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

343
343
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandenvoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

116
116
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

78
78
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

109
109
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

133
133
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

170
170
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

147
147
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

131
131
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

450
450
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

516
516
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

808
808
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

240
240
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

201
201
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

525
525
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

179
179
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

306
306
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

1005
1005
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

248
248
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

172
172
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

604
604
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

317
317

Meer sportnieuws