TRANSFERUURTJE: '5 vertrekkers bij Anderlecht, Club haalt international'

door
TRANSFERUURTJE: '5 vertrekkers bij Anderlecht, Club haalt international'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


LEES OOK: Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht wordt het een drukke transferzomer. Er mogen daarbij ook heel wat spelers vertrekken. Brian Riemer zou alvast zeker niet meer rekenen op vijf spelers die dit seizoen verhuurd werden: Bogdan Mykhaylichenko, Kristoffer Olsson, Timon Wellenreuther, Antoine Colassin en Mustapha Bundu. Die eerste zal wellicht definitief overstappen naar Shakhtar Donetsk, terwijl Olsson bij FC Midtjylland kan blijven. Daarnaast werd ook de verkoop van Mohammed Dauda aan Tenerife al afgerond.



De toekomst van Islam Slimani blijft dan weer onzeker. De Algerijn wil graag bij Anderlecht blijven, maar heeft nog steeds geen aanbieding gekregen om zijn contract te verlengen. Die zou er in de komende weken wel moeten komen. Paars-Wit zal zich wel moeten reppen, want er is heel wat interesse uit Qatar, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.

KRC Genk hoopt dan weer uit te pakken met een sensatie uit de Zweedse competitie. De Limburgers zouden de beste papieren in handen te hebben voor de komst van Bénie Traoré, die dit seizoen furore maakt bij Häcken. Daarmee wist de 20-jarige Ivoriaan ook de aandacht te trekken van Antwerp en Union, maar Genk staat er dus het beste voor.



Bij Club Brugge hebben ze ook stevige plannen voor de zomer. Ze hopen snel de komst van Ronny Deila af te ronden en de Noor zou een budget van 20 miljoen euro krijgen om versterkingen te halen. Eén van de pistes voor het middenveld is de Noorse international Hugo Vetlesen, een 23-jarige middenvelder van Bodö/Glimt.

Standard moet naast het mogelijke vertrek van Deila van nog heel wat belangrijke pionnen afscheid nemen. Zo zullen Noë Dussenne, Gojko Cimirot en Konstantinos Laifis in de zomer allemaal vertrekken. Die eerste twee zijn einde contract, terwijl Laifis zijn laatste contractjaar ingaat. Allemaal hebben ze echter een zwaar loon waar de Standard-directie van af wil.



Buitenland

Het lijkt erop dat Sofyan Amrabat in de zomer een fraaie transfer zal maken. De ex-middenvelder van Club Brugge is zeer gegeerd na zijn sterke WK en gaat zijn laatste contractjaar in bij Fiorentina. Daarvan zou Jürgen Klopp willen profiteren, want de Duitser zou 40 miljoen euro veil hebben om de Marokkaan naar Liverpool te halen.

PSG is voor de zomer nadrukkelijk op zoek naar een nummer negen om de balans in de voorhoede te herstellen. Daarvoor zouden ze hun pijlen nu richten op Victor Osimhen, die dit seizoen Napoli naar een eerste titel in 33 jaar stuwde. De Franse grootmacht zou een bod van maar liefst 120 miljoen euro voorbereiden op de Nigeriaan, die ook een verleden heeft bij Charleroi.



Na zes maanden zou er alweer een einde kunnen komen aan het avontuur van Cristiano Ronaldo bij Al-Nassr. De Portugese wereldster zou niet gelukkig zijn in Saudi-Arabië en in de zomer willen vertrekken. Hij hoopt op een terugkeer naar Europa of een Westers land, maar hij zal wel diep in de buidel moeten tasten om zijn Saudische megacontract te verbreken.

Moet Anderlecht nog meer spelers laten vertrekken?

Meest recent

Leko verrast bij AA Gent: "Het was al even geleden"

AA Gent belandde de laatste weken in een sukkelstraatje in de competitie, maar het liet woensdag ...

2
2
Kompany verbaast met tirade: "Alsof ik nog verdediger was"

Vincent Kompany blijft uitstekend op dreef met Bayern München dit seizoen. Woensdagavond werd ...

14
14
Genk-talent slaat terug: "Dat is helemaal niet zo"

Genk beleefde tot dusver een wisselvallig seizoen, maar met zeges tegen Basel en OHL lijken ze ...

27
27
Pro League vs DAZN: nieuwe sleuteldatum bekend

Het bekervoetbal is deze week gewoon nog te volgen bij DAZN, ondanks de heisa van de afgelopen ...

175
175
'Genk ongerust: verrassende club jaagt op Karetsas'

Genk hoopt donderdag verder te kunnen gaan op zijn elan van de laatste weken door Anderlecht uit de ...

145
145
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

101
101
Doku kan topmaand bekronen met unicum sinds 2018

Jérémy Doku lijkt dit seizoen een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet te hebben, ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

220
220
Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

237
237
Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

Aston Villa duwde het Brighton van Maxim De Cuyper woensdagavond in de put. The Villains ...

64
64
Anthuenis sneert: “Wat heeft díé al bewezen bij Anderlecht?”

RSC Anderlecht draait dit seizoen mee bovenin het klassement. Donderdagavond staat de topper in de ...

358
358
Hubert strooit met lof: "Hij is zo belangrijk voor ons"

De topclubs lieten woensdagavond geen steken vallen in de Croky Cup. Ook landskampioen Union bekert ...

37
37
'Knaltransfer Igor Thiago: 3 clubs plannen winters bod'

Bij Club Brugge mogen ze zich tijdens de komende mercato's in de handen wrijven, want er lijken ...

171
171
Tzolis doet boekje open over 'crisis' bij Club Brugge

Club Brugge trok woensdagavond met de nodige druk naar Den Dreef. Sowieso is de beker een toernooi ...

276
276
Courtois verbaast Spaanse pers alweer en wacht beloning

Real Madrid heeft zich woensdagavond herpakt in LaLiga. Na een magere reeks van drie opeenvolgende ...

105
105
Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Cercle Brugge gaat alweer door een moeilijke periode en is in de competitie weggezakt naar de ...

101
101
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

17
17
'Puzzelwerken Hayen: termijn afwezigheid Vermant bekend'

Club Brugge wist woensdagavond een verlengstuk te breien aan zijn avontuur in de Croky Cup met een ...

517
517
Anthuenis voorspelt nu al volgende topspeler bij Anderlecht

RSC Anderlecht droomt weer stiekem van een prijs. Ze staan derde in de competitie met vijf punten ...

530
530
'Europese subtop zet zinnen op smaakmaker KV Mechelen'

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag Sporting Charleroi uit te ...

282
282
Bizarre goalgetter staat op bij AA Gent: "Dit is heel fijn"

AA Gent speelt tot op heden een zeer wisselvallig seizoen in de Jupiler Pro League, waar ze amper ...

120
120
Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

317
317
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

621
621
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

192
192
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

538
538

Meer sportnieuws