Duivels hard voor Martínez: “Hij had ons meer moeten pushen”

156
Duivels hard voor Martínez: “Hij had ons meer moeten pushen”

In nieuwe docmuntaitre ‘One for All’ kijken Rode Duivels als Romelu Lukaku, Thibaut Courtois en Axel Witsel terug op het WK in Qatar. Het trio is niet blind voor de eigen tekortkomingen, maar is ook opvallend scherp voor ex-bondscoach Roberto Martínez: “Hij had harder moeten zijn.”


In de Amazon-serie One for All zien we de drie Rode Duivels in hun privéleven. Zo kwamen we eerder al te weten dat Romelu Lukaku niet één maar twee zonen heeft. Het programma wijdt echter ook een volledige aflevering aan de sportieve domper in Qatar. De Belgen werden op het WK al in de groepsfase gewipt. Het ontslag van Roberto Martínez was een logisch gevolg. “Je voelde dat aankomen”, zegt Romelu Lukaku daarover. “Iedereen wilde de trainer buiten: zowel de Nederlandstalige als de Franstalige journalisten. Oké, hij is misschien niet heel duidelijk in zijn communicatie. Maar moet je zijn telefoonnummer of zo? Wil je beste maatjes met hem zijn?”

Eén van de oorzaken van de mindere prestaties was een te slappe aanpak van de bondscoach, meent Axel Witsel. “Hij was heel vriendelijk voor ons. Na bepaalde matchen had hij misschien harder moeten zijn voor ons. Zelden heb ik hem echt boos gezien na wedstrijden.” Romelu Lukaku staat hem bij: "Martínez had ons meer moeten pushen of ons vaker met de neus op de feiten moeten drukken. Een voetballer moet kritiek van zijn trainer kunnen aanvaarden. Wij moeten onszelf ook pushen. Als wij fouten maken, houd ons daar dan voor verantwoordelijk.”

LEES OOK: Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Courtois: "Er is amateuristisch gewerkt"

Ook de zogezegde ruzie in het Belgische kamp kwam in de docu ter sprake. Het Franse ‘L’Équipe’ schreef over ruzie in de kleedkamer. Courtois wijst daarover met de vinger naar de KBVB: “Er is amateuristisch gewerkt geweest. Je merkte dat het publiek ons niet geloofde. Ik zei tegen de perschef: ‘Begin met een paar mensen te praten, want het is echt niet waar.’ Dat zijn dingen die beter moeten. In de aanloop naar het WK was alles al negatief in de pers. Onbewust sluipt dat binnen”, aldus Courtois. Witsel ontkende eveneens dat er onenigheid was binnen de groep: “De sfeer tijdens het toernooi was net heel goed. Er was veel vrije tijd om samen dingen te doen.”

Hadden de Rode Duivels zonder Roberto Martinez een beter WK gespeeld?

Meest recent

Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

4
4
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

52
52
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

160
160
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

34
34
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

169
169
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

46
46
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

25
25
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

33
33
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

348
348
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

243
243
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

23
23
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

600
600
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

268
268
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

742
742
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

240
240
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

924
924
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

790
790
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

469
469
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

320
320
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

158
158
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

517
517
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

214
214
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

104
104
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

35
35

Meer sportnieuws