Duivels hard voor Martínez: “Hij had ons meer moeten pushen”

door
Duivels hard voor Martínez: “Hij had ons meer moeten pushen”

In nieuwe docmuntaitre ‘One for All’ kijken Rode Duivels als Romelu Lukaku, Thibaut Courtois en Axel Witsel terug op het WK in Qatar. Het trio is niet blind voor de eigen tekortkomingen, maar is ook opvallend scherp voor ex-bondscoach Roberto Martínez: “Hij had harder moeten zijn.”


In de Amazon-serie One for All zien we de drie Rode Duivels in hun privéleven. Zo kwamen we eerder al te weten dat Romelu Lukaku niet één maar twee zonen heeft. Het programma wijdt echter ook een volledige aflevering aan de sportieve domper in Qatar. De Belgen werden op het WK al in de groepsfase gewipt. Het ontslag van Roberto Martínez was een logisch gevolg. “Je voelde dat aankomen”, zegt Romelu Lukaku daarover. “Iedereen wilde de trainer buiten: zowel de Nederlandstalige als de Franstalige journalisten. Oké, hij is misschien niet heel duidelijk in zijn communicatie. Maar moet je zijn telefoonnummer of zo? Wil je beste maatjes met hem zijn?”

Eén van de oorzaken van de mindere prestaties was een te slappe aanpak van de bondscoach, meent Axel Witsel. “Hij was heel vriendelijk voor ons. Na bepaalde matchen had hij misschien harder moeten zijn voor ons. Zelden heb ik hem echt boos gezien na wedstrijden.” Romelu Lukaku staat hem bij: "Martínez had ons meer moeten pushen of ons vaker met de neus op de feiten moeten drukken. Een voetballer moet kritiek van zijn trainer kunnen aanvaarden. Wij moeten onszelf ook pushen. Als wij fouten maken, houd ons daar dan voor verantwoordelijk.”

LEES OOK: 'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Courtois: "Er is amateuristisch gewerkt"

Ook de zogezegde ruzie in het Belgische kamp kwam in de docu ter sprake. Het Franse ‘L’Équipe’ schreef over ruzie in de kleedkamer. Courtois wijst daarover met de vinger naar de KBVB: “Er is amateuristisch gewerkt geweest. Je merkte dat het publiek ons niet geloofde. Ik zei tegen de perschef: ‘Begin met een paar mensen te praten, want het is echt niet waar.’ Dat zijn dingen die beter moeten. In de aanloop naar het WK was alles al negatief in de pers. Onbewust sluipt dat binnen”, aldus Courtois. Witsel ontkende eveneens dat er onenigheid was binnen de groep: “De sfeer tijdens het toernooi was net heel goed. Er was veel vrije tijd om samen dingen te doen.”

Hadden de Rode Duivels zonder Roberto Martinez een beter WK gespeeld?

Meest recent

‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

85
85
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

73
73
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

193
193
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

26
26
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

236
236
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

84
84
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

188
188
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

108
108
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

17
17
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

39
39
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

268
268
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

201
201
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

201
201
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

38
38
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

61
61
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

39
39
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

36
36
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

66
66
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

85
85
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

33
33
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

105
105
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

82
82
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

125
125
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

181
181

Meer sportnieuws