Duivels hard voor Martínez: “Hij had ons meer moeten pushen”

156 stemmen
Duivels hard voor Martínez: “Hij had ons meer moeten pushen”

In nieuwe docmuntaitre ‘One for All’ kijken Rode Duivels als Romelu Lukaku, Thibaut Courtois en Axel Witsel terug op het WK in Qatar. Het trio is niet blind voor de eigen tekortkomingen, maar is ook opvallend scherp voor ex-bondscoach Roberto Martínez: “Hij had harder moeten zijn.”


In de Amazon-serie One for All zien we de drie Rode Duivels in hun privéleven. Zo kwamen we eerder al te weten dat Romelu Lukaku niet één maar twee zonen heeft. Het programma wijdt echter ook een volledige aflevering aan de sportieve domper in Qatar. De Belgen werden op het WK al in de groepsfase gewipt. Het ontslag van Roberto Martínez was een logisch gevolg. “Je voelde dat aankomen”, zegt Romelu Lukaku daarover. “Iedereen wilde de trainer buiten: zowel de Nederlandstalige als de Franstalige journalisten. Oké, hij is misschien niet heel duidelijk in zijn communicatie. Maar moet je zijn telefoonnummer of zo? Wil je beste maatjes met hem zijn?”

Eén van de oorzaken van de mindere prestaties was een te slappe aanpak van de bondscoach, meent Axel Witsel. “Hij was heel vriendelijk voor ons. Na bepaalde matchen had hij misschien harder moeten zijn voor ons. Zelden heb ik hem echt boos gezien na wedstrijden.” Romelu Lukaku staat hem bij: "Martínez had ons meer moeten pushen of ons vaker met de neus op de feiten moeten drukken. Een voetballer moet kritiek van zijn trainer kunnen aanvaarden. Wij moeten onszelf ook pushen. Als wij fouten maken, houd ons daar dan voor verantwoordelijk.”

LEES OOK: Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Courtois: "Er is amateuristisch gewerkt"

Ook de zogezegde ruzie in het Belgische kamp kwam in de docu ter sprake. Het Franse ‘L’Équipe’ schreef over ruzie in de kleedkamer. Courtois wijst daarover met de vinger naar de KBVB: “Er is amateuristisch gewerkt geweest. Je merkte dat het publiek ons niet geloofde. Ik zei tegen de perschef: ‘Begin met een paar mensen te praten, want het is echt niet waar.’ Dat zijn dingen die beter moeten. In de aanloop naar het WK was alles al negatief in de pers. Onbewust sluipt dat binnen”, aldus Courtois. Witsel ontkende eveneens dat er onenigheid was binnen de groep: “De sfeer tijdens het toernooi was net heel goed. Er was veel vrije tijd om samen dingen te doen.”

Hadden de Rode Duivels zonder Roberto Martinez een beter WK gespeeld?

Meest recent

'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

36
36
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

39
39
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

9
9
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

83
83
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

38
38
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

61
61
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

153
153
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

64
64
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

139
139
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

373
373
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

124
124
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

83
83
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

92
92
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

202
202
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

202
202
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

97
97
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

49
49
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

209
209
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

234
234
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

99
99
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

57
57
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

79
79
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

436
436
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

471
471
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

266
266

Meer sportnieuws