Spaanse bond keert terug op zijn stappen in racismerel

131 stemmen
Spaanse bond keert terug op zijn stappen in racismerel

De Spaanse voetbalband maakt de rode kaart van Vinicius Jr ongedaan. Hij liep die op in de wedstrijd van zondag tegen Valencia, waarin hij racistisch bejegend en in het slot in een opstootje belandde. Nu draait men die beslissing terug én wordt het racisme bewezen geacht.


Vinicius werd in de toegevoegde van het veld gestuurd omdat hij een elleboogveeg uitdeelde aan Valencia-spits Hugo Duro, die hem even ervoor in een wurggreep genomen had. Gedurende de hele wedstrijd was Vinicius Jr het mikpunt van racistische uitlatingen van het publiek. Na massale steun uit binnen- en buitenland reageert de Spaanse bond. De kaart en bijhorende schorsing wordt ingetrokken en bondsvoorzitter Rubiales erkende publiekelijk dat het Spaanse voetbal een racismeprobleem heeft.

Het racisme van zijn supporters levert Valencia een fikse kater op: De club moet 45.000 euro ophoesten en in het Mestallastadion zal er gedurende vijf wedstrijden een tribune gesloten blijven. Een beslissing waar de club niet mee kan lachen. “We willen onze onenigheid en verontwaardiging uiten over de oneerlijke en onevenredige sanctie die ons is opgelegd”, meldt Valencia in een mededeling. Valencia benadrukt dat het tegen elke vorm van racisme is en “de racismeplaag wil uitroeien”. Zij beklagen zich nu dat ook fans die niet deelnamen aan het racisme de komende vijf thuiswedstrijden moeten uitzitten.

LEES OOK: 'Real staat perplex: waanzinnige transfertwist Rodri'

"In Spanje wordt er wel veel over gepraat, maar niets ondernomen"

Op de persconferentie met Carlo Ancelotti voor Reals match van woensdag thuis tegen Rayo Vallecano kwam de sanctie opnieuw aan bod. Ancelotti werd gevraagd naar een mogelijke transfer van Vinicius Jr naar de Engelse top. "In Engeland word je niet beledigd", gaf Ancelotti toe. "Je ziet er geen politie in de stadions. Hier lijkt het wel telkens alsof je op oorlogspad bent. Combi’s overal. Steeds beledigingen. Wij zijn dat beu. Je wordt voor hoerenzoon of voor homo uitgescholden, ze wensen dat je moeder of vader sterft... Wat is dit? Dit is geen oorlog hé, dit is sport. In Spanje wordt er wel veel over gepraat, maar niets ondernomen. In Engeland hebben ze wel hun les geleerd en zijn er drastische maatregelen genomen. Laat ons dit nu aangrijpen om deze ook hier door te voeren.”

🚀

Is het racisme in Spanje erger dan in Engeland?

Meest recent

Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

38
38
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

85
85
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

290
290
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

318
318
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

103
103
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

365
365
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

406
406
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

189
189
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

677
677
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

655
655
'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

346
346
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

725
725
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

173
173
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

297
297
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

456
456
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

111
111
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

540
540
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

114
114
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

1018
1018
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

113
113
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

375
375
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

214
214
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

842
842
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

460
460
Lotto Park ontdekt potentiële patron: "Echt een topper"

Na drie Europese wedstrijden, is RSC Anderlecht ook aan het nieuwe seizoen begonnen in eigen land. ...

369
369

Meer sportnieuws