Spaanse bond keert terug op zijn stappen in racismerel

door
Spaanse bond keert terug op zijn stappen in racismerel

De Spaanse voetbalband maakt de rode kaart van Vinicius Jr ongedaan. Hij liep die op in de wedstrijd van zondag tegen Valencia, waarin hij racistisch bejegend en in het slot in een opstootje belandde. Nu draait men die beslissing terug én wordt het racisme bewezen geacht.


Vinicius werd in de toegevoegde van het veld gestuurd omdat hij een elleboogveeg uitdeelde aan Valencia-spits Hugo Duro, die hem even ervoor in een wurggreep genomen had. Gedurende de hele wedstrijd was Vinicius Jr het mikpunt van racistische uitlatingen van het publiek. Na massale steun uit binnen- en buitenland reageert de Spaanse bond. De kaart en bijhorende schorsing wordt ingetrokken en bondsvoorzitter Rubiales erkende publiekelijk dat het Spaanse voetbal een racismeprobleem heeft.

Het racisme van zijn supporters levert Valencia een fikse kater op: De club moet 45.000 euro ophoesten en in het Mestallastadion zal er gedurende vijf wedstrijden een tribune gesloten blijven. Een beslissing waar de club niet mee kan lachen. “We willen onze onenigheid en verontwaardiging uiten over de oneerlijke en onevenredige sanctie die ons is opgelegd”, meldt Valencia in een mededeling. Valencia benadrukt dat het tegen elke vorm van racisme is en “de racismeplaag wil uitroeien”. Zij beklagen zich nu dat ook fans die niet deelnamen aan het racisme de komende vijf thuiswedstrijden moeten uitzitten.

LEES OOK: 'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

"In Spanje wordt er wel veel over gepraat, maar niets ondernomen"

Op de persconferentie met Carlo Ancelotti voor Reals match van woensdag thuis tegen Rayo Vallecano kwam de sanctie opnieuw aan bod. Ancelotti werd gevraagd naar een mogelijke transfer van Vinicius Jr naar de Engelse top. "In Engeland word je niet beledigd", gaf Ancelotti toe. "Je ziet er geen politie in de stadions. Hier lijkt het wel telkens alsof je op oorlogspad bent. Combi’s overal. Steeds beledigingen. Wij zijn dat beu. Je wordt voor hoerenzoon of voor homo uitgescholden, ze wensen dat je moeder of vader sterft... Wat is dit? Dit is geen oorlog hé, dit is sport. In Spanje wordt er wel veel over gepraat, maar niets ondernomen. In Engeland hebben ze wel hun les geleerd en zijn er drastische maatregelen genomen. Laat ons dit nu aangrijpen om deze ook hier door te voeren.”

Is het racisme in Spanje erger dan in Engeland?

Meest recent

Leko hint: 2 talenten voor grote doorbraak bij AA Gent?

Voor AA Gent staat de eerste officiële opdracht van het seizoen gepland voor 27 juli, wanneer ...

17
17
'RWDM haalt voormalig toptalent, Eupen vindt keeper'

De Challenger Pro League belooft komend seizoen alweer razend spannend te worden na de zinderende ...

7
7
Tottenham heeft spraakmakende transfer beet, Arsenal bijna

Terwijl de Jupiler Pro League binnen twee weken alweer van start gaat, is het in andere landen nog ...

15
15
‘Club verrast met miljoenenbod op Ajax-pion’

Club Brugge is momenteel zeer druk in de weer op de transfermarkt. Het liet zijn kassa al stevig ...

397
397
Toby over Shauni: “Ze had me mogen verlaten”

Na een prachtige carrière zit Toby Alderweireld officieel in zijn 'voetbalpensioen'. De ...

57
57
'Verbazingwekkende miljoenentransfer voor Cercle'

Cercle Brugge flirtte vorig seizoen met degradatie, maar kon uiteindelijk in de barrages tegen Patro ...

123
123
'Nog geen zeven: Anderlecht bijt in het stof bij doelwit'

Bij Anderlecht staat de teller deze zomer al op zes aanwinsten en dat aantal zal ongetwijfeld nog ...

255
255
'Knaltransfer Lammens krijgt vorm: eerste club meldt zich'

Antwerp blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. Tijdens de oefenstage in Oostenrijk mocht ...

190
190
‘Meijer laat Club Brugge spartelen: drama compleet’

Björn Meijer leek op weg naar Feyenoord, maar de transfer ging op het laatste moment alsnog ...

513
513
'Genk plakt waanzinnig prijskaartje op Tolu'

Bij KRC Genk beleven ze tot dusver een rustige transferzomer. Met Daan Heymans en Tobias Lawal ...

460
460
‘Jashari reageert na keiharde boodschap van Club’

De soap rond een mogelijke transfer van Ardon Jashari is de voorbije dagen helemaal ontploft. De ...

1125
1125
'Union in shock: kampioenenmaker maakt verrassende transfer'

Nadat het drie keer net misgegrepen had, wist Union zich afgelopen seizoen eindelijk tot ...

225
225
Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

Na de dramatische play-offs kende AA Gent in het begin van de zomer geen genade: slechts weken na ...

437
437
'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

486
486
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

297
297
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

832
832
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

138
138
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

363
363
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

260
260
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1824
1824
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

198
198
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

237
237
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

381
381
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

381
381
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

507
507

Meer sportnieuws