Spaanse bond keert terug op zijn stappen in racismerel

131 stemmen
Spaanse bond keert terug op zijn stappen in racismerel

De Spaanse voetbalband maakt de rode kaart van Vinicius Jr ongedaan. Hij liep die op in de wedstrijd van zondag tegen Valencia, waarin hij racistisch bejegend en in het slot in een opstootje belandde. Nu draait men die beslissing terug én wordt het racisme bewezen geacht.


Vinicius werd in de toegevoegde van het veld gestuurd omdat hij een elleboogveeg uitdeelde aan Valencia-spits Hugo Duro, die hem even ervoor in een wurggreep genomen had. Gedurende de hele wedstrijd was Vinicius Jr het mikpunt van racistische uitlatingen van het publiek. Na massale steun uit binnen- en buitenland reageert de Spaanse bond. De kaart en bijhorende schorsing wordt ingetrokken en bondsvoorzitter Rubiales erkende publiekelijk dat het Spaanse voetbal een racismeprobleem heeft.

Het racisme van zijn supporters levert Valencia een fikse kater op: De club moet 45.000 euro ophoesten en in het Mestallastadion zal er gedurende vijf wedstrijden een tribune gesloten blijven. Een beslissing waar de club niet mee kan lachen. “We willen onze onenigheid en verontwaardiging uiten over de oneerlijke en onevenredige sanctie die ons is opgelegd”, meldt Valencia in een mededeling. Valencia benadrukt dat het tegen elke vorm van racisme is en “de racismeplaag wil uitroeien”. Zij beklagen zich nu dat ook fans die niet deelnamen aan het racisme de komende vijf thuiswedstrijden moeten uitzitten.

LEES OOK: 'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

"In Spanje wordt er wel veel over gepraat, maar niets ondernomen"

Op de persconferentie met Carlo Ancelotti voor Reals match van woensdag thuis tegen Rayo Vallecano kwam de sanctie opnieuw aan bod. Ancelotti werd gevraagd naar een mogelijke transfer van Vinicius Jr naar de Engelse top. "In Engeland word je niet beledigd", gaf Ancelotti toe. "Je ziet er geen politie in de stadions. Hier lijkt het wel telkens alsof je op oorlogspad bent. Combi’s overal. Steeds beledigingen. Wij zijn dat beu. Je wordt voor hoerenzoon of voor homo uitgescholden, ze wensen dat je moeder of vader sterft... Wat is dit? Dit is geen oorlog hé, dit is sport. In Spanje wordt er wel veel over gepraat, maar niets ondernomen. In Engeland hebben ze wel hun les geleerd en zijn er drastische maatregelen genomen. Laat ons dit nu aangrijpen om deze ook hier door te voeren.”

Is het racisme in Spanje erger dan in Engeland?

Meest recent

Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

62
62
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

206
206
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

195
195
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

340
340
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

164
164
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

289
289
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

129
129
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

465
465
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

529
529
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

357
357
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

594
594
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

129
129
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

252
252
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

406
406
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

121
121
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

463
463
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

415
415
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

497
497
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

866
866
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

199
199
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

203
203
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

393
393
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1907
1907
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

183
183

Meer sportnieuws