Spaanse bond keert terug op zijn stappen in racismerel

door
Spaanse bond keert terug op zijn stappen in racismerel

De Spaanse voetbalband maakt de rode kaart van Vinicius Jr ongedaan. Hij liep die op in de wedstrijd van zondag tegen Valencia, waarin hij racistisch bejegend en in het slot in een opstootje belandde. Nu draait men die beslissing terug én wordt het racisme bewezen geacht.


Vinicius werd in de toegevoegde van het veld gestuurd omdat hij een elleboogveeg uitdeelde aan Valencia-spits Hugo Duro, die hem even ervoor in een wurggreep genomen had. Gedurende de hele wedstrijd was Vinicius Jr het mikpunt van racistische uitlatingen van het publiek. Na massale steun uit binnen- en buitenland reageert de Spaanse bond. De kaart en bijhorende schorsing wordt ingetrokken en bondsvoorzitter Rubiales erkende publiekelijk dat het Spaanse voetbal een racismeprobleem heeft.

Het racisme van zijn supporters levert Valencia een fikse kater op: De club moet 45.000 euro ophoesten en in het Mestallastadion zal er gedurende vijf wedstrijden een tribune gesloten blijven. Een beslissing waar de club niet mee kan lachen. “We willen onze onenigheid en verontwaardiging uiten over de oneerlijke en onevenredige sanctie die ons is opgelegd”, meldt Valencia in een mededeling. Valencia benadrukt dat het tegen elke vorm van racisme is en “de racismeplaag wil uitroeien”. Zij beklagen zich nu dat ook fans die niet deelnamen aan het racisme de komende vijf thuiswedstrijden moeten uitzitten.

LEES OOK: 'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

"In Spanje wordt er wel veel over gepraat, maar niets ondernomen"

Op de persconferentie met Carlo Ancelotti voor Reals match van woensdag thuis tegen Rayo Vallecano kwam de sanctie opnieuw aan bod. Ancelotti werd gevraagd naar een mogelijke transfer van Vinicius Jr naar de Engelse top. "In Engeland word je niet beledigd", gaf Ancelotti toe. "Je ziet er geen politie in de stadions. Hier lijkt het wel telkens alsof je op oorlogspad bent. Combi’s overal. Steeds beledigingen. Wij zijn dat beu. Je wordt voor hoerenzoon of voor homo uitgescholden, ze wensen dat je moeder of vader sterft... Wat is dit? Dit is geen oorlog hé, dit is sport. In Spanje wordt er wel veel over gepraat, maar niets ondernomen. In Engeland hebben ze wel hun les geleerd en zijn er drastische maatregelen genomen. Laat ons dit nu aangrijpen om deze ook hier door te voeren.”

Is het racisme in Spanje erger dan in Engeland?

Meest recent

Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

26
26
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

87
87
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

27
27
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

325
325
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

463
463
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

162
162
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

221
221
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

227
227
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

347
347
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

560
560
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

387
387
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

350
350
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

243
243
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

129
129
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

255
255
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

80
80
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

59
59
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

214
214
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

55
55
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

170
170
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

374
374
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

56
56
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

548
548
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

119
119
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

243
243

Meer sportnieuws