Dante Vanzeir opnieuw van held naar schlemiel in New York

592 stemmen
Dante Vanzeir opnieuw van held naar schlemiel in New York

De terugkeer op het veld van Dante Vanzeir begint met een struikeling. De voormalige Unionspits bracht zijn team de verlossing met een doelpunt in een bekerduel tegen FC Cincinnati, maar werd in de verlengingen opnieuw de pineut.


Dante Vanzeir was op weg naar een droomavond. New York Red Bull leek in de reguliere speeltijd op weg naar een nederlaag tegen Cincinnati, totdat Vanzeir zijn moment gekomen zag. Met een fraaie volley sleepte hij zijn team naar de verlengingen. Opmerkelijk: Zijn teammaats sprongen hem om de schouders en ook het publiek deelde in de extase. Eerder waren er na de racismerel rond Vanzeir tal van berichten opgedoken waaruit moest blijken dat zijn medespelers en het New Yorkse publiek het gehad hebben met de 25-jarige Belg. Dat leek even vergeten.

De verleningen leverde geen winnaar op en dus moesten penalty's het lot bepalen. Vanzeir nam als eerste New Yorker zijn verantwoordelijkheid op, maar hij miste. Als enige bovendien, waardoor zijn team de kwalificatie voor een volgende bekerronde miste.

Reservedoelman ingebracht als veldspeler

De wedstrijd tussen New York en Cincinnati was ook het toneel van een buitengewoon tafereel. Met nog één hoekschop te gaan voor de beslissende penaltyreeks, bracht NY-coach Troy Lesesne zijn reservedoelman Carlos Coronel binnen de lijnen. Daarvoor liet de materiaalman van de Red Bulls tijdens de wedstrijd nog snel een spelersshirt drukken in de fanshop. De corner ging er niet in, dus zouden penalty's en Dante Vanzeir in het voordeel van FC Cincinnati beslissen.

Zal Dante Vanzeir opnieuw omarmd worden in New York?

Meest recent

"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

40
40
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

97
97
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

58
58
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

64
64
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

92
92
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

176
176
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

33
33
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

222
222
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

178
178
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

33
33
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

34
34
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

141
141
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

245
245
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

62
62
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

205
205
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

199
199
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

281
281
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

112
112
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

436
436
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

627
627
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

156
156
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

246
246
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

329
329
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

165
165

Meer sportnieuws