Dante Vanzeir opnieuw van held naar schlemiel in New York

592 stemmen
Dante Vanzeir opnieuw van held naar schlemiel in New York

De terugkeer op het veld van Dante Vanzeir begint met een struikeling. De voormalige Unionspits bracht zijn team de verlossing met een doelpunt in een bekerduel tegen FC Cincinnati, maar werd in de verlengingen opnieuw de pineut.


Dante Vanzeir was op weg naar een droomavond. New York Red Bull leek in de reguliere speeltijd op weg naar een nederlaag tegen Cincinnati, totdat Vanzeir zijn moment gekomen zag. Met een fraaie volley sleepte hij zijn team naar de verlengingen. Opmerkelijk: Zijn teammaats sprongen hem om de schouders en ook het publiek deelde in de extase. Eerder waren er na de racismerel rond Vanzeir tal van berichten opgedoken waaruit moest blijken dat zijn medespelers en het New Yorkse publiek het gehad hebben met de 25-jarige Belg. Dat leek even vergeten.

De verleningen leverde geen winnaar op en dus moesten penalty's het lot bepalen. Vanzeir nam als eerste New Yorker zijn verantwoordelijkheid op, maar hij miste. Als enige bovendien, waardoor zijn team de kwalificatie voor een volgende bekerronde miste.

Reservedoelman ingebracht als veldspeler

De wedstrijd tussen New York en Cincinnati was ook het toneel van een buitengewoon tafereel. Met nog één hoekschop te gaan voor de beslissende penaltyreeks, bracht NY-coach Troy Lesesne zijn reservedoelman Carlos Coronel binnen de lijnen. Daarvoor liet de materiaalman van de Red Bulls tijdens de wedstrijd nog snel een spelersshirt drukken in de fanshop. De corner ging er niet in, dus zouden penalty's en Dante Vanzeir in het voordeel van FC Cincinnati beslissen.

Zal Dante Vanzeir opnieuw omarmd worden in New York?

Meest recent

Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

319
319
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

248
248
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

42
42
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

179
179
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

251
251
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

488
488
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

32
32
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

542
542
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

388
388
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

308
308
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

761
761
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

162
162
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

175
175
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

611
611
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

733
733
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

351
351
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

79
79
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

420
420
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

952
952
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

218
218
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

332
332
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

723
723
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

462
462
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

372
372

Meer sportnieuws