Valencia krijgt ongeziene straf na racismerel Vinicius

door
Valencia krijgt ongeziene straf na racismerel Vinicius

Spanje stond de voorbije dagen in rep en roer nadat Vinicius Junior zondagavond racistisch bejegend werd door fans van Valencia. Het was de zoveelste keer dat de Braziliaanse aanvaller apengeluiden en racistische gezangen moest slikken, maar dit incident bleek de druppel die de emmer deed overlopen. Het Spaanse voetbal leed internationaal serieuze imagoschade en dat zorgt ervoor dat er nu hard ingegrepen wordt.


Bij Valencia probeerden ze zich de voorbije dagen nog te verdedigen door te wijzen op het 'provocerende gedrag' van Vinicius, die na zijn rode kaart in de slotfase een gebaar maakte naar de Valencia-fans dat ze naar tweede klasse zullen degraderen. Dat gebeurde natuurlijk pas lang na alle racistische incidenten en bij de Spaanse voetbalbond hadden ze dan ook geen oren naar dat excuus.

Dinsdagavond besliste het disciplinair comité van de Spaanse bond na een vergadering van maar liefst zeven uur om Valencia zwaar te straffen. De sectie van de tribune van het Mestalla waar de racistische incidenten plaatsvonden, moet voor maar liefst vijf wedstrijden dicht. Daarnaast moet Valencia nog eens een boete van 45.000 euro betalen. Een nooit eerder geziene sanctie voor racisme in het Spaanse voetbal. Bij Valencia lieten ze wel meteen weten de straf 'buiten proportie' te vinden en dus gaat de club in beroep.

LEES OOK: Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

Geen schorsing voor Vinicius

Tegelijk besliste het comité overigens ook om Vinicius geen schorsing op te leggen. De Braziliaan had in de slotfase een rode kaart gekregen omdat hij zijn arm in het gezicht van Valencia-speler Hugo Duro geduwd had. Die had Vinicius echter secondenlang bij de keel gegrepen, maar dat beeld had de VAR niet aan de scheidsrechter getoond. Het comité oordeelde daarom dat de uitsluiting gebaseerd was op onvolledige informatie en dat de vedette van Real geen extra straf krijgt.


Terechte beslissing?

Meest recent

Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

27
27
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

124
124
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

88
88
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

40
40
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

200
200
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

253
253
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

294
294
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

72
72
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

391
391
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

324
324
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

422
422
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

203
203
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

96
96
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

200
200
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

75
75
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

400
400
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

606
606
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

90
90
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

302
302
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

252
252
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

537
537
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

464
464
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

744
744
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

607
607

Meer sportnieuws