Valencia krijgt ongeziene straf na racismerel Vinicius

339
Valencia krijgt ongeziene straf na racismerel Vinicius

Spanje stond de voorbije dagen in rep en roer nadat Vinicius Junior zondagavond racistisch bejegend werd door fans van Valencia. Het was de zoveelste keer dat de Braziliaanse aanvaller apengeluiden en racistische gezangen moest slikken, maar dit incident bleek de druppel die de emmer deed overlopen. Het Spaanse voetbal leed internationaal serieuze imagoschade en dat zorgt ervoor dat er nu hard ingegrepen wordt.


Bij Valencia probeerden ze zich de voorbije dagen nog te verdedigen door te wijzen op het 'provocerende gedrag' van Vinicius, die na zijn rode kaart in de slotfase een gebaar maakte naar de Valencia-fans dat ze naar tweede klasse zullen degraderen. Dat gebeurde natuurlijk pas lang na alle racistische incidenten en bij de Spaanse voetbalbond hadden ze dan ook geen oren naar dat excuus.

Dinsdagavond besliste het disciplinair comité van de Spaanse bond na een vergadering van maar liefst zeven uur om Valencia zwaar te straffen. De sectie van de tribune van het Mestalla waar de racistische incidenten plaatsvonden, moet voor maar liefst vijf wedstrijden dicht. Daarnaast moet Valencia nog eens een boete van 45.000 euro betalen. Een nooit eerder geziene sanctie voor racisme in het Spaanse voetbal. Bij Valencia lieten ze wel meteen weten de straf 'buiten proportie' te vinden en dus gaat de club in beroep.

LEES OOK: ‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Geen schorsing voor Vinicius

Tegelijk besliste het comité overigens ook om Vinicius geen schorsing op te leggen. De Braziliaan had in de slotfase een rode kaart gekregen omdat hij zijn arm in het gezicht van Valencia-speler Hugo Duro geduwd had. Die had Vinicius echter secondenlang bij de keel gegrepen, maar dat beeld had de VAR niet aan de scheidsrechter getoond. Het comité oordeelde daarom dat de uitsluiting gebaseerd was op onvolledige informatie en dat de vedette van Real geen extra straf krijgt.


Terechte beslissing?

Meest recent

RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

20
20
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

12
12
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

11
11
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

14
14
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

47
47
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

100
100
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

35
35
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

23
23
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

99
99
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

47
47
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

93
93
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

48
48
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

42
42
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

120
120
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

106
106
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

200
200
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

198
198
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

483
483
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

413
413
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

368
368
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

53
53
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

372
372

Meer sportnieuws