Valencia krijgt ongeziene straf na racismerel Vinicius

door
Valencia krijgt ongeziene straf na racismerel Vinicius

Spanje stond de voorbije dagen in rep en roer nadat Vinicius Junior zondagavond racistisch bejegend werd door fans van Valencia. Het was de zoveelste keer dat de Braziliaanse aanvaller apengeluiden en racistische gezangen moest slikken, maar dit incident bleek de druppel die de emmer deed overlopen. Het Spaanse voetbal leed internationaal serieuze imagoschade en dat zorgt ervoor dat er nu hard ingegrepen wordt.


Bij Valencia probeerden ze zich de voorbije dagen nog te verdedigen door te wijzen op het 'provocerende gedrag' van Vinicius, die na zijn rode kaart in de slotfase een gebaar maakte naar de Valencia-fans dat ze naar tweede klasse zullen degraderen. Dat gebeurde natuurlijk pas lang na alle racistische incidenten en bij de Spaanse voetbalbond hadden ze dan ook geen oren naar dat excuus.

Dinsdagavond besliste het disciplinair comité van de Spaanse bond na een vergadering van maar liefst zeven uur om Valencia zwaar te straffen. De sectie van de tribune van het Mestalla waar de racistische incidenten plaatsvonden, moet voor maar liefst vijf wedstrijden dicht. Daarnaast moet Valencia nog eens een boete van 45.000 euro betalen. Een nooit eerder geziene sanctie voor racisme in het Spaanse voetbal. Bij Valencia lieten ze wel meteen weten de straf 'buiten proportie' te vinden en dus gaat de club in beroep.

LEES OOK: 'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Geen schorsing voor Vinicius

Tegelijk besliste het comité overigens ook om Vinicius geen schorsing op te leggen. De Braziliaan had in de slotfase een rode kaart gekregen omdat hij zijn arm in het gezicht van Valencia-speler Hugo Duro geduwd had. Die had Vinicius echter secondenlang bij de keel gegrepen, maar dat beeld had de VAR niet aan de scheidsrechter getoond. Het comité oordeelde daarom dat de uitsluiting gebaseerd was op onvolledige informatie en dat de vedette van Real geen extra straf krijgt.


Terechte beslissing?

Meest recent

‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

8
8
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

88
88
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

36
36
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

200
200
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

60
60
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

132
132
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

94
94
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

146
146
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

274
274
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

158
158
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

149
149
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

33
33
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

135
135
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

77
77
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

166
166
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

92
92
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

148
148
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

228
228
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

91
91
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

46
46
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

37
37
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

189
189
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

128
128
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

47
47
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

159
159

Meer sportnieuws