Valencia krijgt ongeziene straf na racismerel Vinicius

door
Valencia krijgt ongeziene straf na racismerel Vinicius

Spanje stond de voorbije dagen in rep en roer nadat Vinicius Junior zondagavond racistisch bejegend werd door fans van Valencia. Het was de zoveelste keer dat de Braziliaanse aanvaller apengeluiden en racistische gezangen moest slikken, maar dit incident bleek de druppel die de emmer deed overlopen. Het Spaanse voetbal leed internationaal serieuze imagoschade en dat zorgt ervoor dat er nu hard ingegrepen wordt.


Bij Valencia probeerden ze zich de voorbije dagen nog te verdedigen door te wijzen op het 'provocerende gedrag' van Vinicius, die na zijn rode kaart in de slotfase een gebaar maakte naar de Valencia-fans dat ze naar tweede klasse zullen degraderen. Dat gebeurde natuurlijk pas lang na alle racistische incidenten en bij de Spaanse voetbalbond hadden ze dan ook geen oren naar dat excuus.

Dinsdagavond besliste het disciplinair comité van de Spaanse bond na een vergadering van maar liefst zeven uur om Valencia zwaar te straffen. De sectie van de tribune van het Mestalla waar de racistische incidenten plaatsvonden, moet voor maar liefst vijf wedstrijden dicht. Daarnaast moet Valencia nog eens een boete van 45.000 euro betalen. Een nooit eerder geziene sanctie voor racisme in het Spaanse voetbal. Bij Valencia lieten ze wel meteen weten de straf 'buiten proportie' te vinden en dus gaat de club in beroep.

LEES OOK: Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Geen schorsing voor Vinicius

Tegelijk besliste het comité overigens ook om Vinicius geen schorsing op te leggen. De Braziliaan had in de slotfase een rode kaart gekregen omdat hij zijn arm in het gezicht van Valencia-speler Hugo Duro geduwd had. Die had Vinicius echter secondenlang bij de keel gegrepen, maar dat beeld had de VAR niet aan de scheidsrechter getoond. Het comité oordeelde daarom dat de uitsluiting gebaseerd was op onvolledige informatie en dat de vedette van Real geen extra straf krijgt.


🚀

Terechte beslissing?

Meest recent

'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

5
5
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

36
36
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

30
30
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

45
45
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

39
39
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

308
308
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

73
73
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

38
38
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

155
155
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

199
199
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

249
249
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

122
122
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

182
182
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

404
404
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

92
92
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

568
568
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

333
333
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

144
144
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

154
154
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

78
78
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

110
110
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

121
121
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

250
250
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

67
67

Meer sportnieuws