Valencia krijgt ongeziene straf na racismerel Vinicius

door
Valencia krijgt ongeziene straf na racismerel Vinicius

Spanje stond de voorbije dagen in rep en roer nadat Vinicius Junior zondagavond racistisch bejegend werd door fans van Valencia. Het was de zoveelste keer dat de Braziliaanse aanvaller apengeluiden en racistische gezangen moest slikken, maar dit incident bleek de druppel die de emmer deed overlopen. Het Spaanse voetbal leed internationaal serieuze imagoschade en dat zorgt ervoor dat er nu hard ingegrepen wordt.


Bij Valencia probeerden ze zich de voorbije dagen nog te verdedigen door te wijzen op het 'provocerende gedrag' van Vinicius, die na zijn rode kaart in de slotfase een gebaar maakte naar de Valencia-fans dat ze naar tweede klasse zullen degraderen. Dat gebeurde natuurlijk pas lang na alle racistische incidenten en bij de Spaanse voetbalbond hadden ze dan ook geen oren naar dat excuus.

Dinsdagavond besliste het disciplinair comité van de Spaanse bond na een vergadering van maar liefst zeven uur om Valencia zwaar te straffen. De sectie van de tribune van het Mestalla waar de racistische incidenten plaatsvonden, moet voor maar liefst vijf wedstrijden dicht. Daarnaast moet Valencia nog eens een boete van 45.000 euro betalen. Een nooit eerder geziene sanctie voor racisme in het Spaanse voetbal. Bij Valencia lieten ze wel meteen weten de straf 'buiten proportie' te vinden en dus gaat de club in beroep.

LEES OOK: ‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Geen schorsing voor Vinicius

Tegelijk besliste het comité overigens ook om Vinicius geen schorsing op te leggen. De Braziliaan had in de slotfase een rode kaart gekregen omdat hij zijn arm in het gezicht van Valencia-speler Hugo Duro geduwd had. Die had Vinicius echter secondenlang bij de keel gegrepen, maar dat beeld had de VAR niet aan de scheidsrechter getoond. Het comité oordeelde daarom dat de uitsluiting gebaseerd was op onvolledige informatie en dat de vedette van Real geen extra straf krijgt.


Terechte beslissing?

Meest recent

Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

2
2
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

20
20
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

356
356
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

25
25
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

32
32
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

52
52
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

205
205
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

204
204
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

340
340
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

405
405
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

178
178
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

236
236
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

404
404
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

346
346
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

258
258
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

214
214
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

239
239
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

115
115
Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

RSC Anderlecht verzoop volledig in de eerste helft tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit keek dan ook ...

384
384
Leko vol aan de bak: “Club Brugge nog meer onthoofd”

Ivan Leko moet Nicky Hayen doen vergeten bij Club Brugge. De Kroatische oefenmeester liet KAA Gent ...

490
490
Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

354
354
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

118
118
Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

645
645
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

32
32
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

642
642

Meer sportnieuws