'Genk dient Anderlecht derde mokerslag toe'

door
'Genk dient Anderlecht derde mokerslag toe'

Bij Anderlecht blijft het ook deze zomer zeer onrustig. Die onrust situeert zich vooral rond Neerpede, waar ze met Jean Kindermans de architect van de succesvolle jeugdopleiding dreigen te verliezen. Dat heeft er ook voor gezorgd dat er de voorbije maanden al een exodus van jonge talenten op gang gekomen is. AA Gent en Club Brugge kwamen al de nodige talenten ophalen, maar vooral KRC Genk sloeg bijzonder hard toe.


De Limburgers lokten in januari al Konstantinos Karetsas weg vanop Neerpede en enkele weken geleden volgde Alexander Reumers zijn voorbeeld. Daar blijft het echter niet bij, want Anderlecht ziet nu nog een derde groot 15-jarig talent richting Genk vertrekken. La Dernière Heure weet dat ook Aaron Murenzi de overstap zal maken.

De jonge aanvaller vierde dinsdag zijn vijftiende verjaardag en doet dat door een profcontract bij Genk te tekenen. Anderlecht ziet zo een rasechte Ket vertrekken, want Murenzi was al sinds zijn zevende aan de slag op Neerpede. Hij is ook een jeugdinternational bij de U15, waar hij de voorbije maanden zes keer mocht opdraven en één keer scoorde.

LEES OOK: Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Genk slaat hard toe

In Genk ligt voor Murenzi een driejarige overeenkomst klaar. De huidige nummer drie uit de Jupiler Pro League blijft zo nadrukkelijk talenten rekruteren bij zijn rechtstreekse concurrenten en zal wellicht nog lang niet klaar zijn met zijn transferhuiswerk.

Moet Anderlecht zich zorgen maken over de vele vertrekkende talenten?

Meest recent

'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

172
172
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

65
65
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

46
46
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

159
159
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

465
465
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

187
187
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

522
522
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

337
337
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

233
233
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

22
22
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

68
68
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

350
350
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

88
88
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

33
33
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1669
1669
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

332
332
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

260
260
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

328
328
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

150
150
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

230
230
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

93
93
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

154
154
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

502
502
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

300
300
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

90
90

Meer sportnieuws