'Toptransfer Openda: 4 grootmachten leggen contact'

door
'Toptransfer Openda: 4 grootmachten leggen contact'

Als er vorige zomer twijfels waren of Loïs Openda het wel zou waarmaken in de Ligue 1, heeft de Rode Duivel die de voorbije maanden vakkundig van tafel geveegd. Hij werd zowel in maart als april tot Speler van de Maand verkozen en scoorde intussen al negentien keer. Komend weekend kan hij de kers op de taart van een fraai seizoen zetten door met RC Lens de tweede plaats en bijhorend ticket voor de Champions League te verzekeren.


Het hoeft dan ook niet te verbazen dat de 23-jarige spits zich dit seizoen in de kijker gespeeld heeft van heel wat mooie buitenlandse clubs. Zo werd hij in Italië al gelinkt aan AC Milan en Internazionale, maar een aantal andere clubs lijken momenteel al veel concreter te zijn. Volgens Sports Zone hebben Atletico Madrid, Arsenal, Aston Villa en Borussia Dortmund de voorbije weken al de eerste contacten voor een transfer gelegd.

Er zou Openda dus een mooie transfer kunnen wachten, al zijn niet al die opties voor meteen. Zo zal bijvoorbeeld Arsenal nog niet meteen vol gaan doordrukken. De Gunners moeten in eerste instantie spelers zien te verkopen en hebben ook grotere prioriteiten op de zomermercato. Zo willen ze in eerste instantie twee middenvelders en een rechtsachter aantrekken voor ze aan Openda gaan denken.

Lens wil hem niet kwijt

Daarnaast wordt ook de houding van Lens een obstakel. De Franse club betaalde vorige zomer 10 miljoen euro om Openda bij Club Brugge weg te halen en wil hem niet na één jaar al kwijtspelen. Enkel bij een astronomisch bod zal onze landgenoot dus mogen vertrekken. Zelf zal Openda daar wellicht niet al te rouwig om zijn, want enkele weken geleden liet hij in L'Equipe al verstaan dat het "een droom" zou zijn om Champions League met Lens te spelen.


Is Openda al klaar voor een toptransfer?

Meest recent

Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

4
4
'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

188
188
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

188
188
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

250
250
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

109
109
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

218
218
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

44
44
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

257
257
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

206
206
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

452
452
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

94
94
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

634
634
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1110
1110
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

418
418
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

322
322
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

344
344
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

480
480
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

503
503
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

227
227
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

444
444
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

237
237
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1016
1016
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

236
236
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

56
56

Meer sportnieuws