'Toptransfer Openda: 4 grootmachten leggen contact'

222 stemmen
'Toptransfer Openda: 4 grootmachten leggen contact'

Als er vorige zomer twijfels waren of Loïs Openda het wel zou waarmaken in de Ligue 1, heeft de Rode Duivel die de voorbije maanden vakkundig van tafel geveegd. Hij werd zowel in maart als april tot Speler van de Maand verkozen en scoorde intussen al negentien keer. Komend weekend kan hij de kers op de taart van een fraai seizoen zetten door met RC Lens de tweede plaats en bijhorend ticket voor de Champions League te verzekeren.


Het hoeft dan ook niet te verbazen dat de 23-jarige spits zich dit seizoen in de kijker gespeeld heeft van heel wat mooie buitenlandse clubs. Zo werd hij in Italië al gelinkt aan AC Milan en Internazionale, maar een aantal andere clubs lijken momenteel al veel concreter te zijn. Volgens Sports Zone hebben Atletico Madrid, Arsenal, Aston Villa en Borussia Dortmund de voorbije weken al de eerste contacten voor een transfer gelegd.

Er zou Openda dus een mooie transfer kunnen wachten, al zijn niet al die opties voor meteen. Zo zal bijvoorbeeld Arsenal nog niet meteen vol gaan doordrukken. De Gunners moeten in eerste instantie spelers zien te verkopen en hebben ook grotere prioriteiten op de zomermercato. Zo willen ze in eerste instantie twee middenvelders en een rechtsachter aantrekken voor ze aan Openda gaan denken.

LEES OOK: Tweede keer prijs voor KVK: ex-prijsschutter 1B tekent

Lens wil hem niet kwijt

Daarnaast wordt ook de houding van Lens een obstakel. De Franse club betaalde vorige zomer 10 miljoen euro om Openda bij Club Brugge weg te halen en wil hem niet na één jaar al kwijtspelen. Enkel bij een astronomisch bod zal onze landgenoot dus mogen vertrekken. Zelf zal Openda daar wellicht niet al te rouwig om zijn, want enkele weken geleden liet hij in L'Equipe al verstaan dat het "een droom" zou zijn om Champions League met Lens te spelen.


Is Openda al klaar voor een toptransfer?

Meest recent

'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

51
51
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

29
29
Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Na een soap van enkele maanden is de overname van Antwerp FC eindelijk rond. Een consortium rond ...

251
251
Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

98
98
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

136
136
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

29
29
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

440
440
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

260
260
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

487
487
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

555
555
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

148
148
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

736
736
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

280
280
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

529
529
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

258
258
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

324
324
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

194
194
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

513
513
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

466
466
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

94
94
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

63
63
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

66
66
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

898
898
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

384
384
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

582
582

Meer sportnieuws