'Toptransfer Openda: 4 grootmachten leggen contact'

door
'Toptransfer Openda: 4 grootmachten leggen contact'

Als er vorige zomer twijfels waren of Loïs Openda het wel zou waarmaken in de Ligue 1, heeft de Rode Duivel die de voorbije maanden vakkundig van tafel geveegd. Hij werd zowel in maart als april tot Speler van de Maand verkozen en scoorde intussen al negentien keer. Komend weekend kan hij de kers op de taart van een fraai seizoen zetten door met RC Lens de tweede plaats en bijhorend ticket voor de Champions League te verzekeren.


Het hoeft dan ook niet te verbazen dat de 23-jarige spits zich dit seizoen in de kijker gespeeld heeft van heel wat mooie buitenlandse clubs. Zo werd hij in Italië al gelinkt aan AC Milan en Internazionale, maar een aantal andere clubs lijken momenteel al veel concreter te zijn. Volgens Sports Zone hebben Atletico Madrid, Arsenal, Aston Villa en Borussia Dortmund de voorbije weken al de eerste contacten voor een transfer gelegd.

Er zou Openda dus een mooie transfer kunnen wachten, al zijn niet al die opties voor meteen. Zo zal bijvoorbeeld Arsenal nog niet meteen vol gaan doordrukken. De Gunners moeten in eerste instantie spelers zien te verkopen en hebben ook grotere prioriteiten op de zomermercato. Zo willen ze in eerste instantie twee middenvelders en een rechtsachter aantrekken voor ze aan Openda gaan denken.

Lens wil hem niet kwijt

Daarnaast wordt ook de houding van Lens een obstakel. De Franse club betaalde vorige zomer 10 miljoen euro om Openda bij Club Brugge weg te halen en wil hem niet na één jaar al kwijtspelen. Enkel bij een astronomisch bod zal onze landgenoot dus mogen vertrekken. Zelf zal Openda daar wellicht niet al te rouwig om zijn, want enkele weken geleden liet hij in L'Equipe al verstaan dat het "een droom" zou zijn om Champions League met Lens te spelen.


Is Openda al klaar voor een toptransfer?

Meest recent

Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

1
1
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

17
17
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

66
66
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

30
30
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

200
200
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

237
237
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

149
149
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

425
425
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

148
148
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

276
276
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

73
73
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

97
97
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

212
212
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

110
110
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

172
172
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

108
108
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

296
296
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

79
79
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

291
291
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

260
260
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

145
145
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

340
340
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

68
68
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

147
147

Meer sportnieuws