'Toptransfer Openda: 4 grootmachten leggen contact'

door
'Toptransfer Openda: 4 grootmachten leggen contact'

Als er vorige zomer twijfels waren of Loïs Openda het wel zou waarmaken in de Ligue 1, heeft de Rode Duivel die de voorbije maanden vakkundig van tafel geveegd. Hij werd zowel in maart als april tot Speler van de Maand verkozen en scoorde intussen al negentien keer. Komend weekend kan hij de kers op de taart van een fraai seizoen zetten door met RC Lens de tweede plaats en bijhorend ticket voor de Champions League te verzekeren.


Het hoeft dan ook niet te verbazen dat de 23-jarige spits zich dit seizoen in de kijker gespeeld heeft van heel wat mooie buitenlandse clubs. Zo werd hij in Italië al gelinkt aan AC Milan en Internazionale, maar een aantal andere clubs lijken momenteel al veel concreter te zijn. Volgens Sports Zone hebben Atletico Madrid, Arsenal, Aston Villa en Borussia Dortmund de voorbije weken al de eerste contacten voor een transfer gelegd.

Er zou Openda dus een mooie transfer kunnen wachten, al zijn niet al die opties voor meteen. Zo zal bijvoorbeeld Arsenal nog niet meteen vol gaan doordrukken. De Gunners moeten in eerste instantie spelers zien te verkopen en hebben ook grotere prioriteiten op de zomermercato. Zo willen ze in eerste instantie twee middenvelders en een rechtsachter aantrekken voor ze aan Openda gaan denken.

Lens wil hem niet kwijt

Daarnaast wordt ook de houding van Lens een obstakel. De Franse club betaalde vorige zomer 10 miljoen euro om Openda bij Club Brugge weg te halen en wil hem niet na één jaar al kwijtspelen. Enkel bij een astronomisch bod zal onze landgenoot dus mogen vertrekken. Zelf zal Openda daar wellicht niet al te rouwig om zijn, want enkele weken geleden liet hij in L'Equipe al verstaan dat het "een droom" zou zijn om Champions League met Lens te spelen.


Is Openda al klaar voor een toptransfer?

Meest recent

STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

0
0
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

45
45
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

47
47
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

17
17
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

54
54
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

104
104
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

39
39
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

162
162
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

49
49
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

64
64
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

174
174
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

53
53
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

669
669
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

348
348
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

43
43
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

363
363
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

140
140
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

379
379
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

124
124
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

170
170
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

73
73
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

284
284
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

228
228
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

229
229
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

824
824

Meer sportnieuws