Spaanse bond spreekt harde straffen uit na racisme-rel Vinicius

229 stemmen
Spaanse bond spreekt harde straffen uit na racisme-rel Vinicius

De Spaanse voetbalbond (RFEF) heeft zware straffe uitgesproken na het incident rond Vinicius Junior. afgelopen weekend. De Braziliaan kreeg heel wat racistische uitspraken naar het hoofd geslingerd nadat hij betrokken raakte bij een duel in de slotfase van wedstrijd Real Madrid-Valencia. 


De RFEF is niet opgezet met de beslissingen van de wedstrijdleiding tijdens het duel en al zeker niet met die van de VAR. De Spaanse voetbalbond besliste dan ook vijf video-referees per direct te ontslagen. Iglesias Villanueva, die afgelopen zondag de leiding had over de VAR, zou samen met zijn collega's immers een vertekend beeld hebben laten zien. Het opstootje tussen Vinicius Junior en Hugo Duro van Valencia zou maar van één kant getoond zijn. 

Enkel de beelden waarop de Braziliaan zich agressief opstelde tegen Duro werden getoond aan de hoofdscheidsrechter. De fysieke handelingen van de Valencia-aanvaller werden niet doorgegeven. Duro mocht op het veld blijven, Vinicius moest vertrokken naar de kleedkamer met een rode kaart. Zowel Real Madrid als de RFEF vertelden dat de situatie verkeerd werd veroordeeld. Villanueva en enkele collega's mogen volgens Marca en Mundo Deportivo opnieuw op zoek naar werk. 

LEES OOK: Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

GEVOLGEN

Het is nog onduidelijk hoe het nu verder moet de ontslagen referees. Villanueva zal in ieder geval komende woensdag nog in actie komen voor de VAR tijdens het duel Real Betis-Getafe. De enige reden daarvoor is dat hij al was aangesteld. 

Een terechte straf?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

83
83
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

169
169
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

41
41
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

139
139
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

79
79
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

62
62
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

149
149
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

245
245
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

345
345
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

186
186
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

535
535
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

58
58
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

337
337
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

249
249
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

367
367
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

246
246
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

171
171
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

217
217
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

170
170
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

66
66
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

642
642
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

52
52
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

291
291
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

111
111

Meer sportnieuws