Spaanse bond spreekt harde straffen uit na racisme-rel Vinicius

door
Spaanse bond spreekt harde straffen uit na racisme-rel Vinicius

De Spaanse voetbalbond (RFEF) heeft zware straffe uitgesproken na het incident rond Vinicius Junior. afgelopen weekend. De Braziliaan kreeg heel wat racistische uitspraken naar het hoofd geslingerd nadat hij betrokken raakte bij een duel in de slotfase van wedstrijd Real Madrid-Valencia. 


De RFEF is niet opgezet met de beslissingen van de wedstrijdleiding tijdens het duel en al zeker niet met die van de VAR. De Spaanse voetbalbond besliste dan ook vijf video-referees per direct te ontslagen. Iglesias Villanueva, die afgelopen zondag de leiding had over de VAR, zou samen met zijn collega's immers een vertekend beeld hebben laten zien. Het opstootje tussen Vinicius Junior en Hugo Duro van Valencia zou maar van één kant getoond zijn. 

Enkel de beelden waarop de Braziliaan zich agressief opstelde tegen Duro werden getoond aan de hoofdscheidsrechter. De fysieke handelingen van de Valencia-aanvaller werden niet doorgegeven. Duro mocht op het veld blijven, Vinicius moest vertrokken naar de kleedkamer met een rode kaart. Zowel Real Madrid als de RFEF vertelden dat de situatie verkeerd werd veroordeeld. Villanueva en enkele collega's mogen volgens Marca en Mundo Deportivo opnieuw op zoek naar werk. 

LEES OOK: VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

GEVOLGEN

Het is nog onduidelijk hoe het nu verder moet de ontslagen referees. Villanueva zal in ieder geval komende woensdag nog in actie komen voor de VAR tijdens het duel Real Betis-Getafe. De enige reden daarvoor is dat hij al was aangesteld. 

Een terechte straf?

Meest recent

Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

13
13
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

17
17
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

284
284
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

66
66
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

122
122
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

126
126
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

153
153
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

113
113
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

72
72
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

50
50
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

89
89
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

353
353
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

199
199
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

294
294
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

136
136
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

209
209
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

267
267
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

613
613
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

235
235
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

240
240
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

117
117
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

431
431
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

338
338
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

301
301
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

473
473

Meer sportnieuws