Spaanse bond spreekt harde straffen uit na racisme-rel Vinicius

229 stemmen
Spaanse bond spreekt harde straffen uit na racisme-rel Vinicius

De Spaanse voetbalbond (RFEF) heeft zware straffe uitgesproken na het incident rond Vinicius Junior. afgelopen weekend. De Braziliaan kreeg heel wat racistische uitspraken naar het hoofd geslingerd nadat hij betrokken raakte bij een duel in de slotfase van wedstrijd Real Madrid-Valencia. 


De RFEF is niet opgezet met de beslissingen van de wedstrijdleiding tijdens het duel en al zeker niet met die van de VAR. De Spaanse voetbalbond besliste dan ook vijf video-referees per direct te ontslagen. Iglesias Villanueva, die afgelopen zondag de leiding had over de VAR, zou samen met zijn collega's immers een vertekend beeld hebben laten zien. Het opstootje tussen Vinicius Junior en Hugo Duro van Valencia zou maar van één kant getoond zijn. 

Enkel de beelden waarop de Braziliaan zich agressief opstelde tegen Duro werden getoond aan de hoofdscheidsrechter. De fysieke handelingen van de Valencia-aanvaller werden niet doorgegeven. Duro mocht op het veld blijven, Vinicius moest vertrokken naar de kleedkamer met een rode kaart. Zowel Real Madrid als de RFEF vertelden dat de situatie verkeerd werd veroordeeld. Villanueva en enkele collega's mogen volgens Marca en Mundo Deportivo opnieuw op zoek naar werk. 

LEES OOK: Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

GEVOLGEN

Het is nog onduidelijk hoe het nu verder moet de ontslagen referees. Villanueva zal in ieder geval komende woensdag nog in actie komen voor de VAR tijdens het duel Real Betis-Getafe. De enige reden daarvoor is dat hij al was aangesteld. 

🚀

Een terechte straf?

Meest recent

Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

12
12
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

55
55
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

134
134
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

80
80
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

9
9
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

95
95
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

41
41
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

66
66
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

181
181
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

67
67
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

153
153
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

392
392
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

132
132
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

83
83
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

93
93
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

207
207
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

214
214
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

97
97
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

49
49
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

211
211
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

241
241
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

100
100
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

57
57
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

79
79
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

441
441

Meer sportnieuws