Politie leeft met bang hart toe naar topper Antwerp-Union

door
Politie leeft met bang hart toe naar topper Antwerp-Union

Zondag staat voor Royal Antwerp FC de match van de waarheid op het programma. Bij winst thuis tegen Royal Union SG kroont 'The Great Old' zich tot Belgisch landskampioen. Fans hadden gehoopt dat er een groot scherm zou geplaatst worden aan de uitverkochte Bosuil, maar het ziet ernaar uit dat dat er niet van zal komen. 


Want de Antwerpse ordediensten zijn tegen het plan om zo'n scherm te plaatsen aan het stadion voor de fans die geen ticket konden bemachtigen. De politie is er zich logischerwijs van bewust dat sommige supporters de Bosuil zullen proberen te bestormen om toch maar binnen te geraken. "Dat kan altijd gebeuren, maar we gaan er niet van uit. In het centrum van de stad zijn er genoeg leuke plekken om de match te volgen", aldus de woordvoerder van de Antwerpse politie aan Het Nieuwsblad. 

LEES OOK: 'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

ONTGOOCHELING


Bij winst zal er een waar volksfeest losbreken in Antwerpen en ook door moet de politie zich op voorbereiden. "In de loop van de week ­maken we een veiligheidsanalyse. We hopen dat iedereen zijn gezond verstand gebruikt, zowel bij een zege als bij een ontgoocheling." In samenwerking met supportersfederaties zullen de ordediensten de eventuele viering zo goed mogelijk te regelen. Bij verlies zou de sfeer wel eens kunnen omslaan. 

Nog op zondag ontvangt Club Brugge KRC Genk. De West-Vlamingen zijn nu al uitgeteld voor de titelrace, maar bij de Limburgers leeft er nog een sprankeltje hoop. Genk kan zich nog tot kampioen kronen, maar dan moeten Union en Antwerp gelijk spelen. 

Verwacht jij dat de politie zal moeten optreden zondag?

Meest recent

11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

39
39
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

24
24
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

90
90
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

138
138
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

157
157
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

270
270
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

32
32
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

257
257
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

89
89
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

59
59
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

245
245
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

156
156
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

234
234
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

137
137
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

384
384
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

266
266
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

421
421
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

138
138
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

31
31
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

306
306
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

408
408
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

305
305
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

124
124
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

812
812
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

155
155

Meer sportnieuws