'Verrassende topkandidaat duikt op bij KBVB'

door
'Verrassende topkandidaat duikt op bij KBVB'

Het lijkt dezer dagen pure chaos bij de Belgische voetbalbond. Enkele maanden geleden werd CEO Peter Bossaert al ontslagen omdat hij zijn contract aangepast had zonder toestemming van de raad van bestuur en vorige week stapte ook voorzitter Paul Van den Bulcke op. Hij zag zijn positie onhoudbaar worden na meerdere aanvaringen met de directie en klachten over pestgedrag en intimidatie.


Zonder CEO en zonder voorzitter is de KBVB momenteel een stuurloos schip en dus moeten er snel vervangers gevonden worden. Een nieuwe CEO zou pas voor begin 2024 zijn, want eerst wordt er nog een uitgebreide audit bij de bond gehouden. De eerste prioriteit wordt dus een nieuwe voorzitter te vinden en dat zou weleens een opmerkelijke naam kunnen worden.

Volgens Het Laatste Nieuws is Pascale Van Damme immers de voornaamste kandidaat om Van den Bulcke op te volgen. Zij is al aan de slag als onafhankelijk bestuurder bij de bond en maakte in die hoedanigheid een goede indruk. De raad van bestuur zou haar alvast polsen of ze interesse heeft in de functie. Van Damme zou daarmee de eerste vrouwelijke voorzitter ooit van de KBVB kunnen worden.

LEES OOK: Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Verschueren voorlopig aan het hoofd

Wellicht zal de aanstelling van Van Damme ook nog even op zich laten wachten en dus zal er eerst nog een interim-voorzitter aangeduid worden. Op 24 juni staat daarvoor een algemene vergadering gepland. Tot dan is het Michael Verschueren, die eerste vice-voorzitter is, die de taken van Van den Bulcke zal overnemen.

Zou Van Damme een goede keuze zijn?

Meest recent

Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

11
11
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

8
8
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

102
102
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

81
81
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

250
250
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

31
31
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

225
225
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

193
193
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

283
283
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

119
119
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

170
170
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

119
119
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

148
148
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

158
158
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

619
619
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

634
634
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

49
49
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

286
286
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

105
105
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

194
194
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

158
158
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

51
51
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

276
276
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

44
44
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

334
334

Meer sportnieuws