Spanje spreekt schande na nederlaag Real Madrid bij Valencia

374 stemmen
Spanje spreekt schande na nederlaag Real Madrid bij Valencia

Real Madrid sleept zich naar het einde van het seizoen. Het zag vorige week FC Barcelona de titel vieren in La Liga en vloog enkele dagen later op pijnlijke wijze uit de Champions League. Het greep naast een finaleticket nadat het van Manchester City een 4-0 om de oren kreeg. Een baalweek eindigde zondagavond passend, met een nieuwe nederlaag. Deze keer gingen ze met 1-0 onderuit in Valencia.


Valencia won dankzij een doelpunt van Diego Lopez na 33 minuten, maar daar had niemand het achteraf over. In plaats daarvan wordt in Spanje schande gesproken over de manier waarop Vinicius Junior behandeld werd in het Mestalla. In de tweede helft kreeg de Braziliaan het aan de stok met Valencia-verdediger Cömert, die een aanval van Real afgebroken had door een tweede bal op het veld te gooien.

Maar vervolgens richtte de woede van Vinicius zich op de tribunes. De Braziliaan beweerde racistisch bejegend te zijn en kon de dader zelfs aanwijzen. De Valencia-fans volhardden echter en er rolden spreekkoren van de tribunes waarbij de speler van Real 'tonto' of 'dwaas' genoemd werd. De wedstrijd lag door dat alles maar liefst tien minuten stil en kon pas hervat worden nadat de stadionomroeper tot twee keer toe het publiek aangemaand had om de verbale aanvallen op Vinicius te stoppen.

LEES OOK: Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Stoppen slaan door

In blessuretijd sloegen de stoppen vervolgens helemaal door bij Vinicius. Er ontstond een massale knokpartij nadat ze bij Valencia opzichtig probeerden om tijd te rekken, waarbij de Braziliaan Valencia-speler Hugo Duro in het gezicht sloeg. Die had Vinicius echter wel meermaals bij de keel gegrepen tijdens het opstootje. Het leverde Vinicius een rode kaart op, terwijl Duro zonder sanctie ontsnapte. Dat alles zorgt uiteraard voor de nodige discussie in de Spaanse media.

🚀

Had de wedstrijd stilgelegd moeten worden?

Meest recent

Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

12
12
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

18
18
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

74
74
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

103
103
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

78
78
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

47
47
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

450
450
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

371
371
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

168
168
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

241
241
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

71
71
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

62
62
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

65
65
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

300
300
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

690
690
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

164
164
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

497
497
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

355
355
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

243
243
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

189
189
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

118
118
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

282
282
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

481
481
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

808
808

Meer sportnieuws