Spanje spreekt schande na nederlaag Real Madrid bij Valencia

door
Spanje spreekt schande na nederlaag Real Madrid bij Valencia

Real Madrid sleept zich naar het einde van het seizoen. Het zag vorige week FC Barcelona de titel vieren in La Liga en vloog enkele dagen later op pijnlijke wijze uit de Champions League. Het greep naast een finaleticket nadat het van Manchester City een 4-0 om de oren kreeg. Een baalweek eindigde zondagavond passend, met een nieuwe nederlaag. Deze keer gingen ze met 1-0 onderuit in Valencia.


Valencia won dankzij een doelpunt van Diego Lopez na 33 minuten, maar daar had niemand het achteraf over. In plaats daarvan wordt in Spanje schande gesproken over de manier waarop Vinicius Junior behandeld werd in het Mestalla. In de tweede helft kreeg de Braziliaan het aan de stok met Valencia-verdediger Cömert, die een aanval van Real afgebroken had door een tweede bal op het veld te gooien.

Maar vervolgens richtte de woede van Vinicius zich op de tribunes. De Braziliaan beweerde racistisch bejegend te zijn en kon de dader zelfs aanwijzen. De Valencia-fans volhardden echter en er rolden spreekkoren van de tribunes waarbij de speler van Real 'tonto' of 'dwaas' genoemd werd. De wedstrijd lag door dat alles maar liefst tien minuten stil en kon pas hervat worden nadat de stadionomroeper tot twee keer toe het publiek aangemaand had om de verbale aanvallen op Vinicius te stoppen.

LEES OOK: ‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Stoppen slaan door

In blessuretijd sloegen de stoppen vervolgens helemaal door bij Vinicius. Er ontstond een massale knokpartij nadat ze bij Valencia opzichtig probeerden om tijd te rekken, waarbij de Braziliaan Valencia-speler Hugo Duro in het gezicht sloeg. Die had Vinicius echter wel meermaals bij de keel gegrepen tijdens het opstootje. Het leverde Vinicius een rode kaart op, terwijl Duro zonder sanctie ontsnapte. Dat alles zorgt uiteraard voor de nodige discussie in de Spaanse media.

Had de wedstrijd stilgelegd moeten worden?

Meest recent

Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

7
7
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

58
58
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

111
111
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

86
86
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

56
56
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

115
115
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

67
67
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

130
130
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

68
68
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

105
105
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

94
94
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

147
147
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

241
241
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

629
629
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

257
257
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

115
115
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

100
100
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

90
90
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

255
255
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

133
133
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

188
188
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

111
111
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

293
293

Meer sportnieuws